РІВНЕНЩИНА

Які реформи пропонує освітянам претендент на посаду ректора РДГУ Максим Гон

13.01.2015, 17:38      Лілія Процишина, «Четверта влада»      Переглядів: 4301

Доктор політичних наук Максим Гон, посилаючись на рейтинги стверджує, що РДГУ за 7 років втратив у рейтингу приблизно від 100-го до майже 200-го місця серед українських ВНЗ

Співпрацювати з бізнесом, залучати гранти, організувати стажування викладачів та студентів за кордоном, залучити батьківську громадскість та громадські організації до управління ВНЗ, а також скасувати навчання в третю зміну - частина з ініціатив, які пропонує претендент на посаду ректора РДГУ.

Сьогодні, 13 січня, у Рівному відбулася прес-конференції претендента на посаду ректора Рівненського державного гуманітарного університету Максима Гона.

Професор окреслив три основні причини, чому він бере участь у виборах на посаду ректора ВНЗ.

На захід прийшли крім журналістів викладачі, громадські активісти і заступник начальника обласного управління освіти Петро Коржевський

- Це зумовлено прередусім новим законодавством: це Закон «Про вищу освіту», Концепція розвитку освіти і науки України на період 2015-2015 років, які визначають принциповими реалії освітян і зокрема тих, які працюють у вищій школі.

- Другий аргумент, який спонукав мене до цього кроку, це рейтинги, які займає Рівненський державний гуманітарний університет. На сьогоднішній день в Україні вони далекі від  оптимальних.

- І третій фактор - це виклик ринку. Сьогодні вузи ведуть боротьбу не тільки за абітурієнта, а й конкурують між собою за той імідж з яким залишає студент той чи інший навчальний заклад.

Таким чином нові реалії в освіті: нове законодавче поле, економічна криза, стагнація - це ті основні аргументи, які спонукали мене задуматися над певними пропозиціями, які могли б вдосконалити роботу Рівненського державного гуманітарного університету. - зазначив претендент на посаду ректора РДГУ, доктор політичних наук, професор Максим Гон.

Професор Максим Гон запропонував наступні шляхи вирішення проблем університету:

1. Децентралізація управління:

- завдяки подальшому створенню інститутів у структурі РДГУ сприяти розмежуванню наукової та управлінської діяльності;

- утворення Наукової ради університету, яка функціонально забезпечуватиме розвиток науки;

- налагодження активної комунікації структурних підрозділів та керівництва ВНЗ, демократизація механізму формування Вченої ради РДГУ (доповнення її складу щонайменше одним обраним від кожного структурного підрозділу представником).

2. Прозорість процесів:

- забезпечення прозорості процесу обрання на заміщення вакантних виборних посад виключно за професійними якостями;

- забезпечення відкритості системи оцінювання знань студентів шляхом створення електронних журналів їх успішності;

- створення анонімного антикорупційного форуму на сайті університету;

- розробка положення про роботу Наглядової ради РДГУ, забезпечення умов для реалізації нею своїх функцій.

3. Різновекторна взаємодія:

- активізація комунікації навчального закладу з українськими та зарубіжними ВНЗ, науковими центрами, фондами та інститутами громадянського суспільства;

- вдосконалення концепції інформаційної та маркетингової політики закладу, що корелює з викликами сьогодення;

- сприяння у забезпеченні міжнародної співпраці та академічної мобільності викладачів та студентів;

- укладання угод з роботодавцями, коригування вибіркової частини навчальних планів з урахуванням їхніх вимог задля працевлаштування випускників;

- створення Консультативної ради РДГУ з питань фінансово-економічної діяльності із залученням консультант-менеджерів приватних структур та інвесторів.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

06.03.2015, 13:49 193.104.16.*** Максим Гон
ПУБЛІЧНА ЗАЯВА Пані та панове! Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви. Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців.
06.03.2015, 13:48 193.104.16.*** Максим Гон
Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конструктивну відповідь. Але якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”.
06.03.2015, 13:46 193.104.16.*** Максим Гон
Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “погляд з минулого чи сучасного”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
06.03.2015, 13:45 193.104.16.*** Максим Гон
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ! Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом. Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру! З повагою, Максим Гон.
16.02.2015, 19:50 93.72.175.*** погляд з минулого
За роки незалежності, при теперішньому керівництві, РДГУ перетворився в болото.Не думаю, що коли ректором стане єврей Гон, то ситуація зміниться в кращу сторону. Ми маємо багато євреїв-керівників ВНЗ, містами і Державою в цілому. Результат керування- в першу чергу наповнення власних кишень! Потрібно обирати на посаду ректора молоду людину- патріота, котра своїми справами показала, що вона може змінити ситуацію. Невже в РДГУ нема порядних і чесних науковців? В іншому випадку - Ви заслуговуєте на те що маєте. РАБ залишається рабом!
11.02.2015, 20:46 194.60.252.*** чіпік
як активно працює претендент на посаду ректора професор гон.Не сплять він та його молода команда Нічні більшовицькі сходки закінчуються зверненнями та тезами,програмами та зверненнями до студентів,викладачів та всіх небайдужих до долі університету та майбутнього украінської освіти. Чьому ви мовчали так довго,пане професоре . Скільки сил та енергії витрачають претендент на посаду ректора професор Гон та його озиме покоління. Більшовицькі нічні сходки і як результат втомленого,але чесного і справедливого претендента звернення до студентів.Основна ідея-не дайте себе ошукати,Я тільки зможу вас спасти і мої любі колеги. Ви геть усі отримаєте гранти,будете їздити в Європу,Америку,японію,якщо правда вистачить вам зарплати. Хто може бути проти,всі за.
04.02.2015, 09:26 46.211.116.*** Ліна
Я поважаю Р.М. Постоловського, але вважаю що "отци" вже докерувались. Потрібно міняти владу в РДГУ. Занадто багато дідуганів пригрілось біля ректора. Підтримаю пана Гона.
03.02.2015, 20:52 213.174.12.*** Володимир
Питання до 77.123.52.*** @@@ - А чому Постоловський за всі ці роки завів РДГУ на такий низький рівень?
29.01.2015, 10:10 77.123.52.*** @@@
Постоловский розумна людина і тільки він виведе РДГУв цей важкий час на високий рівень
28.01.2015, 22:18 194.44.245.*** Студентка
Р.М.Постоловський багато зробив для РДГУ. Поважаю його!
18.01.2015, 21:21 91.225.142.*** diniskap
Скажу тільки одне-якщо Постоловський ще раз "переможе" на виборах, то одним ВУЗом у Рівному буде менше!!!
18.01.2015, 14:54 77.123.105.*** Веселунка
Оооо, люблю таке! Що можу сказати, за що береться М.М.Гон, він досягає найкращих результатів, тому РДГУ б від цього тільки виграло! Програма толкова, а на рахунок реалізацій, я впевнена, що зробиться якнайбільше! Успіхів!
15.01.2015, 22:23 37.229.117.*** ПП Ваня
Викл+1
15.01.2015, 22:08 78.111.186.*** веселик
А ще краще попробуйте знайти сайт кафедри всесвітньої історії (ректорської кафедри). Не марнуйте часу: його просто не існує. А що це означає - здогадуйтеся самі )))
15.01.2015, 21:58 78.111.186.*** веселик
Викладачі кафедри політичних наук, яку очолює Гон, стажувалися і брали участь у конференціях і програмах у Польщі, США, Японії, Франції, Німеччині... І головне, що мова не про Гона чи не тільки про нього. Це європейська кафедра. Не полінуйтеся: зайдіть на сайт його кафедри і прочитайте деталі... А як з цим показником на кафедрі всесвітньої історії, яку очолює пан ректор? Не полінуйтеся порівняти )))))))))))))))))
15.01.2015, 18:47 188.163.79.*** Випускник істфаку
Дуже перспективна програма в пана Гона. Просто цікаво скільки студентів політологів були за кордоном по обміну і хто з викладачів пройшов стажування у ВНЗ Європи? Поділіться інформацією. Чи вдалося йому це зробити на своїй кафедрі?
14.01.2015, 22:07 5.248.90.*** Олена
Примєно бачити,щр Максим Мойсейович прагне до вищого! =) Не знаю що там кажуть інші, а я скажу таке... Ще у студентські роки мені довелося знати цю чудову людину. Він був завжди справедливим та справляв чудове враження. Мені завжди подобалися демократичні погляди Максима Мойсейовича та його гострий розум. Бажаю вам успіху у реалізації ваших ідей. З повагою, ваша студентка.
14.01.2015, 20:50 82.145.221.*** студент
як на мене, непогана програма, навiть дуже. сподiваюсь що пан Гон переможе на даних виборах!
14.01.2015, 17:33 78.111.187.*** Студент
Гон гонить!
14.01.2015, 01:18 91.237.245.*** Викладач
Цей пан навіть не прочитає ці коментарі, тому що не вміє користуватися Інтернетом. Тому, як зазначив Святослав Вокарчук, давайте дивитися на Україну, як на державу своїх дітей. Що ж очікувати нашим дітям від такого стану речей? Невже всі будемо очікувати катастрофи, надалі звинувачувати владу в Києві, коли справжні проблеми у нас тут під носом. І якщо не почнемо їх вирішувати - нічого не зміниться!
14.01.2015, 01:09 91.237.245.*** Викладач
Оцей підстаркуватий пан доцент із відкритим ротом на фото - це і є інноваційна команда Р. Постоловського, яка виведе нас у майбутнє (його "права рука" на кафедрі всесвітньої історії)! І таких як він у пана ректора дуже багато. Це обличчя його сучасних інноваційних менеджерів! Задумайтеся. Многая їм літа, але їх час вже пройшов. Настав час задуматися над тим, що нас очікує у майбутньому.
14.01.2015, 01:04 91.237.245.*** Викладач
По-перше, для тих, хто не бажає змін, завжди знайдеться низка аргументів проти: не подобається програма, немає конкретики тощо. Видається, що Гон відверто заявив - проблема не у виборі персоналій, а стратегії. Сьогодні демонутрувалася візія університету, а не конкретна програма дій. Це лише початок кампанії. Якщо абстрагуватися від критики, то що нас чекає у майбутньому? Зникнення! Ми маємо совковий пед-інститут, а не університет (він лише де-юре носить таку назву). Погана програма? Ви думаєте, що Постоловський врятує університет без програми (її в нього не буде, принаймні де-факто не буде, бо змінювати він нічого не збирається). Невже хтось думає, що врятують його зв`язки у міністерстві? Вони вже у найближчі кілька років будуть нівельовані. І що тоді робити? А тоді як сніг на голову впадуть скорочення з роботи. Думаєте Постоловський тоді згадає про своїх далеких родичів чи близьких? Навряд. Йому і його дітям вже і так вистачить ресурсу щоб безбідно жити. А інші - виживайте як хочете!
13.01.2015, 22:29 178.92.19.*** Ромашка
Викладачу - це запитання аби запитати? Чому ж не відвідали конференцію і особисто не запитали? Була б вам конкретика. А взагалі ,при теперішній ситуації необхідно згуртовуватись і шукати вирішення проблем, а не створювати нові. Те, що пропонує Гон - не означає, що воно буде організовано в один момент з помахом чарівної палички, проте, це цілком реальний план дій. Тим більше, що є час обдумати про те, що він пропонує. Чого не можна сказати про Постоловського, який крім того, що не може розказати про свій план дій та поставлені завдання, так ще й спирається на положення закону, яких не існує. От вам і конкретика.
13.01.2015, 21:56 37.229.117.*** Роман Тупіков
Більшість проблем видумані, іншу частину люди самі собі створили! Я памятаю пана Максима, ще з того часу, коли він викладав мені у школі історію, а це вже про щось говорить.
13.01.2015, 21:50 93.73.49.*** Викладач
Все бла, бла, бла! Першотравневі лозунги - вище, далі,..А де конкретика? Наприклад, за рахунок яких коштів і яким чином забезпечити мобільність викладачів, коли в межах України не забезпечується підвищення кваліфікаціі, коли 99 відсотків викладачів не володіють іноземною мовою і не хочуть нею володіти, як відправити на півроку викладача , наприклад до Німеччини, за які кошти він буде там жити ,харчуватися( в Берліні це буде до 1000 євро на місяц), як прийняти вже в Рівному такогож викладача з Берліна на півроку та забезпечити йому відповідні європейські умови (це мінімум готель "Три зірки" ). Як виплатити йому європейську заробітну плату, де знайти студентів для викладання англійською чи німецькою? Як наші навчальні плани узгоджено з німецькими і що він буде викладати? Чи готова українська правова та нормативна база для цієї роботи? Ще більше питань по мобільності студентів! В межах одного міста спробуйте з однією спеціальністю перейти з одного ВНЗ до сусіднього- скільки клопоту !

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору