РІВНЕНЩИНА

«Я буду ректором, що там не пишіть!» - керівник РДГУ Руслан Постоловський

23.02.2015, 21:19      Дмитро Бондар, Антоніна Торбіч, Володимир Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 6672

Виконуючий обов`язки ректора РДГУ Руслан Постоловський, очолює університет з травня 1999 року

Хто буде ректором Рівненського державного гуманітарного університету, покажуть вибори. Можливо, так думають студенти і викладачі, але в.о. ректора вже все вирішив. ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спілкувалася із професором Русланом Постоловським, розпитуючи про університет та про вибори, а також про порушення законів і про основні завдання ректора.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поспілкувалась із виконуючим обов`язки ректора РДГУ Русланом Постоловським ще 13 січня. Після цього ми ще кілька разів телефонували у січні і лютому та ставили уточнюючі запитання.

Як в РДГУ борються з корупцією

Руслан Постоловський переконаний, що для боротьби з корупцією у Рівненському державному гуманітарному університеті існує своя система.

Суть системи: напередодні сесії старости груп, а також викладачі розписуються, що вони поінформовані про відповідальність за хабарі і зобов’язуються не брати участі в корупції.

Чи дієва така система? Очевидно керівництво вважає, що так, проте, як кажуть студенти, ситуація із хабарництвом не змінилась.

– Хабарництво є у всій Україні, Ви ж бачите, як створюєтсья Антикорупційне бюро. – ніби виправдовує стан в РДГУ Руслан Постоловський. – Я, як можу, всіма силами, і на ректоратах і на нарадах, на зборах кажу, щоб цього не робили. Крім того, ні в одному вузі такого немає, як унас. Написано, що ніхто не буде збирати гроші і давати хабарі. Всі старости перед кожною сесією та їх екзаменатори підписуються під цим. Це є документ. А якщо порушив – хай йдуть, несуть відповідальність (насправді відповідальність наступає згідно із законами і ці підписи не мають жодної юридичної сили, а,як показує практика,і практичного ефекту - ред.).

– Чи чули Ви про випадки, коли студенти здають гроші, щоб забезпечити проживання і харчування екзаменаторів з інших міст, при здачі держіспитів та захисті дипломних?

– Я такого не чув. Я це забороняю, по-перше. По-друге, до нас дуже мало приїжджають з інших міст. В основному лише з нашого університету, з «водного», зі «слов`янознавства», з МЕГУ зараз запошуємо, з Острога.

Паперовий звіт ректора є - електронного немає

«Керівник вищого навчального закладу щороку звітує перед засновником (засновниками) або уповноваженим ним (ними) органом (особою) та вищим колегіальним органом громадського самоврядування вищого навчального закладу. Керівник зобов’язаний оприлюднювати щорічний звіт про свою діяльність на офіційному веб-сайті вищого навчального закладу» - про це йдеться в частині 5 статті 34 Закону України «Про вищу освіту».

– Чому не оприлюднено звіт ректора, як того вимагає Закон України «Про вищу освіту»?

– Звіт є, і він був представлений перед Міністерством, коли я проходив кадрову комісію, – каже Руслан Постоловський. – Мене призначили виконуючим обов’язки ректора з 19 серпня. 18 серпня закінчився контракт. Це було оприлюднено, і було на сайті. Але це все було до 5 вересня, коли ввійшов у дію цей Закон (Про вищу освіту – авт.). Але зараз, якщо так потрібно, в мене є готовий звіт, і ми його опублікуємо в електронному вигляді (станом на оприлюднення цього інтервю звіту ректора в електронному варіанті на офіційному сайті немає - ред.).

Пан Постоловський подарував ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ паперовий звіт за 2009 – 2014 роки. Книга вміщає 167 сторінок. Завдяки звіту стало відомо, чому Рівненський державний гуманітарний університет співпрацював з фондом «Русский мир»

Про вибори ректора

– Вибори зараз проводяться, як вибори президента. У корпусі на Остафова буде виборча дільниця, там кабіни для таємного голосування, прозорі урни, бюлетені по паспорту видаватимуть. Голосують всі штатні викладачі, 15 відсотків студентів, які обираються таємним голосуванням та десять відсотків інших співробітників.

– Так само, за тим же принципом і в структурних підрозділах (тобто Музучилище, Дубенські два коледжи і Сарненський коледж). Результати привозять, електронною поштою передають. Голосування з дев’яти до трьох дня. Тоді підбивають підсумки у присутності всіх. Для того щоб пройти треба 50 відсотків плюс один голос.

– Хай приходять засоби масової інформації і дивляться, як голосують. Щоб не було ніяких порушень, ніяких підтасовок і так далі. Я за чесні, прозорі вибори.

– З 15 лютого лише починається виборча компанія. До цього часу претенденти мають право подавати документи, а тоді йде вже виборча кампанія. В цей час я все опублікую і програму і на сайтах, я продумую зараз це. Як і кожного в мене буде штаб по виборах, зустрічатимусь із ЗМІ. Приїжджайте, я відповім на всі ваші запитання.

Наразі 23 лютого, але жодної офіційно оприлюдненої програми ректора немає. Розділ «вибори ректора» з виборчою документацією на офіційному сайті з’явився лише 3 лютого, хоча фактично виборчий процес висування кандидатів почався ще в грудні 2014 року.

Про низькі позиції РДГУ у рейтингах ВНЗ України

РДГУ отримав найнижчі рейтинги серед рівненських університетів у багатьох рейтингах і багато років поспіль. Навіть приватний Міжнародний економіко-гуманітарний університет отримав кращі бали.

– Мені Міністерство за ці рейтинги не виставило ніяких претензій. Нічого там не зменшилось. Знаєте, коли рейтинг малий, зменшується державне замовлення, а нам, бачучи, що в нас самий великий конкурс при вступі, найбільша кількість заяв... Якщо у нас в цьому році було більш ніж десять тисяч заяв, то нам дають більше державне замовлення. От це і весь рейтинг.

Пріорітети в.о. ректора Постоловського

– Головне, я хочу, щоб не рухнув цей університет, бо вже хотіли його приєднувати (до НУВГП - ред.) не раз. Завдяки мені і моїм можливостям і певним зв’язкам я таки зробив, щоб університет залишився самостійним. І мені взагалі дивно, що університет, який набирає найбільше студентів, і жодному вузі міста чи області немає таких студентів, як в нас їх більше десяти тисяч. І викладачів та співробітників, і хочуть до когось приєднати.

– Ні, дорогенькі! Якщо хочете, то йдіть до нас - приєднуйтесь. І все рівно це несе великі загрози для викладацького складу, оскільки там «історія» і в нас «історія», там «політологія» і в нас «політологія», там «англійська», і в нас… А кандидати наук, професори, доценти і там, і там – значить процентів 80 скоротять і люди будуть без роботи. От куди їх діти? Куди їх діти? А Ви бачили програму Міністерства? Скоротити вузи у 8 раз! Оце в мене перше завдання.

– А друге – утримати можливість платити людям зарплати, розумієте? А далі ці всі якісні моменти: підвищення рейтингу і так далі. Рейтинг – це… Розумієте, є різні рейтинги, в певних рейтингах ми взагалі попереду, в інших – гірше. Не всі ці рейтинги об’єктивні.

– Є взагалі рейтингова система роботи у вузі, це ти повинен видати монографію, кожного місяця ти повинен звітуватися, що ти видав брошуру, ти опублікував статтю, ти підготував аспіранта. За це тобі дається більша зарплата, як ні – менша. В результаті один-два виграє, а всі інші получають копійки – от. Через те, я на це не йду, бо від цього страждатимуть люди.

– Мені шкода людей, тому що життя важке, я з ними тут прожив життя. Я з 72 року тут працюю і починав я з лаборанта, а дійшов до ректора.

– Я не міг ніяк влаштуватись, а ректор був колишній секретар обкому партії – Бугайов. Йому дали звання доцента… Це такий був сталініст. Якось дивиться на мене і каже: «Я бы тебя взял на работу, но если б я знал, что с тебя получиться академик или хотя бы ректор». Як мене призначили ректором, я згадав Бугайова – каркнув, слухайте, сказав так…

– От такі справи. І я знаю, як люди живуть. Я був і асистентом, і доцентом, і аспірант був, докторант і МГУ на стажуванні я рік був на кафедрі історії південно-західних слов’ян, бо спеціалізуюсь на Чехії.

Заборона на оприлюднення передвиборчої програми?

– Де зазначено, або хто Вам повідомив, що до 15 лютого не можна оприлюднювати програму?

– Я подзвонив в кадри (в Міністерство), і мені так сказали… Щоб починати виборчу кампанію тоді, коли усі подадуть документи. З 15-того буде графік створений (цього графіка немає досі - ред.). Всім – рівні умови. Всі мають однакове право зустрічатись по факультетах, з викладачами та студентами. І тим більше із студентів ми ж не знаємо, хто голосуватиме, то треба з усіма зустрічатись, тому що будуть вибори ще серед студентів. От цікава система – вибори студентів. Туди ж можуть попасти одні двієчники і трієчники, тому що хто як проголосує. Тож не проголосують, щоб були старости, був – актив, самоуправління.

Згодом Руслан Постоловський телефоном повідомив, що є відповідний наказ МОН про проведення виборів. Там і зазначено, що кандидатами стають лише після 15 лютого, до того претенденти можуть подати документи.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА так і не знайшла норму, яка прямо забороняла б претендентам поширювати передвиборчі матераіли, спілкуватися зі студентами, викладачами та іншим персоналом університету, попри те, що вони ще не є кандидатами. Власне такої норми і не може бути, оскільки вона б суперечила нормі Конституції про свободу вираження поглядів.

Про збори трудового колективу та висування Руслана Постоловського на посаду ректора

Раніше за підписом «Інформаційний центр РДГУ» на пошту ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ надійшов лист з інформацією щодо передвиборчих перегонів та зборів трудового колективу. Оскільки не вдалося з`ясувати, що ж це за підрозділ вузу, виникли побоювання щодо існування такого. Викладач кафедри політичних наук Петро Долганов, коментуючи розіслану інформацію, яку опублікував сайт ВСЕ пише, що поширювана інформація недостовірна.

– Що таке Інформаційний центр РДГУ, за підписом якого поширюються матеріали від імені ВНЗ?

– Я не знаю. – каже пан Постоловський. – Я завдання нічого поширювати не давав.

– Я виступив, прозвітувався коротко і сказав про деякі плани. – розповідає в.о. ректора про те, як його висував трудовий колектив. – Потім вийшла Кириленко Леся, вона доктор соціологічних наук, протокол дала мені, що висунули Гона. Я кажу: «Добре, хай він виступить і скаже свою програму, хай виберуть кращу програму. – Гона немає. – Чого? – Ну, не знаю…». До речі, і по протоколу кафедри, його теж там не було (Як пояснив ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ Максим Гон він опонував дисертацію в Одесі - цей захід був запланований заздалегідь і його не можна було відмінити - ред.).

– Якщо він каже, що я боюсь йти на дебати, то чому ж він злякався колективу і не прийшов? Ставлять на голосування… Ви не кажіть… підраховували йшли голоси, за мене проголосували всі, тому що так: «хто за Постоловського?» – підняли руки, «хто утримався?» – чотири – Сірьожа там – з математики і інформатики, його дружина і двоє з політології – лаборант і викладачка. От Кириленко, ця Леся, яка все це організовувала за Гона – голосує за мене. Я кажу: «Леся, то ж ти за Гона принесла протокол? – Я, протокол… але я не хочу, я хочу, щоб ти був ректором». Ось такі справи.

– Кажуть ще давайте за Гона (голосувати – авт.) – встає Годовський (завкафедрою хореографії) і каже: «Так ми ж проголосували за Постоловського сто відсотків, ще раз питаю, хто проти?» – Немає. – «То хто ж буде за Гона, якщо всі за нього?». (голосування відбувалося у відкритому режимі - ред.)

– Потрібно з’являтись, коли такі питання з’ясовують. Треба мати повагу до трудового колективу, до своєї кафедри, вони тебе висунули, вони на тебе надіються, виступи і так далі.

«Відкритість і прозорість» по ректорськи

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА, досліджуючи процеси в державних університетах, та досліджуючи стан корупції в освіті, звернулася із запитами до державних університетів Рівненщини з метою отримати публічну інформацію. І РДГУ став єдиним університетом, який порушив законодавство України та повністю відмовився відповідати на запити журналістів.

Пізніше ми поскаржилися Уповноваженому з прав людини, в Міністерство освіти і науки та народному депутату Єгору Соболєву. Після цього частина інформації з’явилася на сайті РДГУ, але відповіді на запити нам досі не надіслали.

З цього приводу ми зателефонували професору Постоловському за поясненнями і відбулася наступна розмова, яка дасть змогу оцінити правову грамотність ректора:

– От ви даєте запити – відповіді ми вам не дали, тому що якщо ви хочете офіційно, то готуйте бумагу, ставте свій підпис і печать.

– Є закон про доступ до публічної інформації, в якому говориться, що використання публічних коштів – це публічна інформація.

– Я вам ще раз кажу, це – не публічна інформація. Ви навіть боїтеся поставити свій підпис.

– Бачте, це не передбачено законом.

– Я не маю права давати. Невідомо, чи ви прислали, чи хтось інший, чи хтось хоче щось зробити по Статуту – закрити університет. Я повинен бачити хто підписав і печать установи. Як не вірите, порадьтеся з юристами.

– Ми порадилися, навіть написали вже скарги Уповноваженому з прав людини, який зараз розглядає такі справи.

– Це треба згоду всіх людей, щоб ви знали про них [очевидно, має на увазі запит щодо преміювання працівників ВНЗ].

– Закон про доступ не передбачає отримання згоди від людей про використання бюджетних коштів.

– Я тоже можу написати [певно, має на увазі скаргу на журналістів або що] і ви побачите, що я був прав. Ви не даєте бумаги, боїтеся поставити свій підпис…

– Та в жодному разі. Просто це законом не передбачено. Закон передбачає, що ми на електронну пошту можемо переслати запит.

Закон «Про доступ до публічної інформації» - це не єдиний закон, який порушив в.о. ректора. Так само він порушив Закон «Про вищу освіту», який передбачає, зокрема створення органів громадського контролю в РДГУ. А пп.15. п 3. статті 34 Закону «Про вищу освіту» передбачає, що саме керівник ВНЗ «забезпечує створення умов для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю вищого навчального закладу».

Натомість 63-річний в.о. ректора Руслан Постоловський, на спробу громадського контролю за діяльністю університету, реагує так:

– От ви пишіть, але майте на увазі, що ви поступаєте не по-людськи. У мене тяжко захворіла дружина. Усі мої партнери знають, що у неї рак і так далі. А ви далі гадості на мене пишете. От ви там що хоч пишіть. Я буду ректором. От я вам це кажу. Я людина добра, і нічого поганого університету не зробив. Я його відкривав, і разом з колективом я зробив прекрасний Рівненський державний гуманітарний університет. Оце до вашого відома.

Натомість вже сьогодні в двох інтернет-ЗМІ були надруковані публікації, що містять ознаки «джинси» (замовленої прихованої реклами чи антиреклами) на користь Руслана Постоловського і проти іншого кандидата на посаду ректора РДГУ. У ній применшується значення виборів для суспільства, засуджуються методи громадського контролю РДГУ (без жодної конкретики) і засуджується діяльність одного з претендентів на посаду ректора РДГУ (без жодних доказів протиправності такої діяльності).

Ось її текст:


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

10.05.2015, 01:58 95.135.25.*** Аноним
Краще би запросили в РДГУ екс-ректора НУВГП Миколу Корецького! Він би навів порядок в РДГУ!!! Він в водному майже поборов корупцію і хабарництво! http://uk.wikipedia.org/wiki/Корецький_Микола_Христофорович
22.03.2015, 21:00 2.87.157.*** Рок
Далека і не дуже далека перспектива-це ...опа, при чому повна!
22.03.2015, 16:32 93.72.231.*** Зі сторони
А РДГУ отримав те, чого хотів. Народ (викладачів) все влаштовує. От вам і статистика - десь мабуть так і є 75% - хабарники, і не готові і не можуть, і не вміють жити по-іншому. Цей ВНЗ викликає у мене особисто почуття деякої ностальгії... Але це як було болото у кінці 90-х з колупашкою на чолі, так болотом і залишилось (стало ще гірше). Шкода тих 25% нормальних людей, які не такі. Мабуть їм просто варто звідти йти.
22.03.2015, 16:28 93.72.231.*** Зі сторони
Для Мик.: не кажу, що Мошинський - це суцільний негатив. Скоріше навпаки. Наприклад, у мене є враження, що ця людина красти не буде і вибудовувати систему, де всі носять хабарі з низу догори теж не буде. Але команда... Назвіть мені у його команді (серед проректорів) професіонала. І де вектор розвитку. НУВГП може розвиватись, але, як на мене, у ректорату немає розуміння того як це має відбуватись. З рештою, це на далеку перспективу варіант кращий, ніж Сороока і Ко
22.03.2015, 11:30 2.87.157.*** Рок
Вже б мовчали за кафедру охорони праці- хабарі це не про них! Які підозри- коли за руку брали!
22.03.2015, 00:12 46.211.116.*** Мик
До Зі сторони: Я - не викладачка. За підозри про хабарі звільнили 2 викладачів з тієї ж кафедри але то були чоловіки... А за що тоді постраждали нач навчального відділу Білецький і нач методичного відділу Зубілевич? За ту ж кафедру, за перенос екзамену (у РДГУ перенос екзамену - це як дощ у Лондоні). Брєд... Нічого, дехто з "хабарників" водника зараз у РДГУ... Постоловський їх прийняв, тому що знав, що вони не винні...
20.03.2015, 18:22 2.87.157.*** Рок
Викладачка- не бреши, тебе звільнили не за аудиторію , а за хабарі, які брала зі студентів. Всі стали невинними овечками. Ще розкажи за Криву, яка за 20 відсотків відкату передплачувала періодику на 220 тис грн раз на півроку!
19.03.2015, 23:22 46.211.116.*** Мик
До Зі сторони: Я у жодному разі не вихваляю чи захищаю п.Мошинського. Є чимало помилок (через брак досвіду і авторитетної команди). Але приємно одне - нове керівництво ставиться до викладачів як до людей, а не як до бидла (любима фраза Корецького). Або як зробив Сорока, коли викладачка охорони праці перевела студентів у сусідню аудиторію, бо у заданій розкладом було надзвичайно холодно (грудень 2012 року). Науковець Сорока на ректораті вказав - звільнити! І жоден з професорів, деканів, проректорів навіть не заїкнувся, щоб захистити жіночку, єдина вина якої - не застудити себе і студентів...
19.03.2015, 12:57 78.111.187.*** студент
постоловського треба гнати, бо інакше буде 3,14здець. скоро грядуть зміни: місця на бюджет вузам будуть розприділяти за рейтингами, а в рдгу один з найгірших рейтингів по Україні серед державних вузів. а постоловський разом з його кентами, далі тягне його на дно...
19.03.2015, 09:52 93.72.231.*** Зі сторони
Для Мик.: не маю бажання захищати професорські звання Сороки чи Корецькго чи ще когось іншого (тут потрібно бути чесним перед собою: як тільки ти стаєш деканом, проректором чи ректором і виконуєш свої обов’язки сумлінно, ти автоматично перестаєш бути педагогом і науковцем, дуже класно це описано в автобіографії колишнього ректора Гарвардського університету Генрі Розовські). Проблема в тому, що система освіти в Україні тільки починає пристосовуватись до нових соціально-економічних умов і є значні "викривлення" і в освіті з’явилося багато випадкових людей, які просто мають бажання контролювати фінансові потоки, які проходять через ВНН. Я приймаю все що ви кажете, але як встиг проявити себе Мошинський ? Це ж не Сорока, від має науковий авторитет, але таке враження, що він і надалі залишився професором і науковцем з правом підпису ректора. (Ні в якому разі не претендую на істину в останній інстанції з рештою, це погляд зі сторони).
19.03.2015, 03:21 176.8.163.*** ПП Ваня
Олімпійці є мірилом рейтингів.як вузів так і шкіл. Щодо вчених...чув ще в 10 про Слюсарчука.але не заглиблювався. Чому доц.а не проф? Я За Бордюка без ляля.а з якостями принципового менеджера. Чому не сказано про директора ліцею при РДГУ? Це що антиреклама? Щодо Гона.ні.адже не та кафедра.як і Постол.іст.лише по Остаф все видно.ще з 3 року переконаний.що варто було обрати толкового менеджера.який елем річ знає.про стільці.а не Бакай з Кличками обіцянки...і тд з пр. Порада від теоріі переходити до практики. Найпр в футб запрош іноз спеців.в корп антикриз менедж і тд. Найм звязок.тріада.рекомендую поки не пізно посаду ректора зробити в.о. з адмін та крим в.стю і запропонувати очолити заклад Бордюку.Терешку.Ніколайчук.переконаний саме Вони зможуть допомогти ВУЗу РДГУ зайняти 22 місце по Украіні.
18.03.2015, 22:54 46.211.116.*** Мик
До Зі сторони: Чудово знаю кадрову політику і Корецького, і нинішню. При ВЕЛИКОООМУ керівнику з 5-ма вищими освітами було чимало "цікавих" моментів. Хто бачив хоча б раз в аудиторії Сороку М.П,, Корецького, деяких запрошених професорів (типу Бова, Антонова, Ларіна ...)? Набрали кафедру реабілітації і більше року вони отримували зарплату, а студентів - не було... Дали їм по кілька годин, тоді як інші викладачі, особливо фундаментального та гуманітарного блоків пахали по 900 і більше годин. А коли зявилися студенти (набрали перший курс), то дехто з доцентів цієї кафедри звільнилися... А проректор з господарства підвизався як викладач військової кафедри, "вів" заняття і в інституті післядипломної освіти...
16.03.2015, 22:51 176.97.141.*** Викладач
Написати цей лист мене змусила ситуація, яка склалася в РДГУ у зв’язку з обранням ректора. Хочу наголосити, що жодного відношення до команди Максима Гона я не маю, хоча і підтримую його кандидатуру. Шановний Максим Мусійович дещо помиляється, виборчий процес в РДГУ не просто корелює з політичними виборами, він тепер абсолютно ідентичний такому. На жаль. І це сталось завдяки безмежному бажанню чинного ректора залишитись при владі. Це він першим задіяв усі інструменти сучасних чорних і сірих "PR"-технологій, включно із замовленням брехливих популістських статей у місцевій пресі, проплаченими блогерами в електронних ЗМІ, не кажучи вже про підкилимну боротьбу на кафедрах. Зрештою, ми всі, спершу навчаючись, а дехто, потім і працюючи в цьому ВУЗі, не раз стикалися з подібним.
16.03.2015, 22:49 176.97.141.*** Викладач
От і зараз Руслан Михайлович, вичерпавши всі засоби впливу на свій електорат, якою є освітянська і наукова спільнота, залучив до боротьби всю свою сім`ю, а, точніше, «мафію», яку чомусь називає науковою школою. Змусив їх засісти за комп`ютери, писати коментарі на свій захист. Однак вже очевидно, що це йому не допоможе, його час пройшов. Наведу простий і зрозумілий приклад. Був 1998 рік, коли я скінчив Педінститут. Яким він мені запам`ятався? Обшарпані двері, потерті стіни корпусів, занедбана територія. Та що поробиш - тоді так було скрізь. З позитиву можу вказати лише фаховість викладачів старого гатунку і відсутність поборів. Ректором тоді був Борис Сергійович Колупаєв. Жодних претензій до нього я не чув. Всі відгукувались про нього виключно з повагою. Напевне, він так і залишиться недосяжним еталоном ректора цього ВУЗу. Хоча на його долю випали складні часи - перебудова, потім незалежність. Він був і є талановитим педагогом, дослідником, викладачем.
16.03.2015, 22:46 176.97.141.*** Викладач
Та ось ректором став Р.М. Постоловський. Не буду заглиблюватись, яким чином канули в Лету ректори Колупаєв і Литвинчук - це повинні пам`ятати старожили Педінституту. Головне, що зробив на своїй посаді діючий ректор. А зробив він мало що. Тобто, майже нічого. За майже двадцять років, окрім вхідних дверей і, місцями, косметичного ремонту нічого не змінилося в кращу сторону. Зате пишним цвітом розквітло хабарництво. Якщо раніше "вирішували" лише фізкультуру, то тепер важко сказати, що не "вирішується". Рівень освіти в цьому закладі девальвував настільки, що його випередили навіть МЕГУ та Європейський Університет! Для порівняння - ректор Острозької Академії Ігор Демидович Пасічник. Як і Постоловський, не будучи жодного разу в опозиції до чинної влади, вміло петляючи між різних партій, він своєю візантійською політикою привів ВУЗ до визнання і процвітання. Всі сфери наукового і студентського життя, побут викладачів і "спудеїв" поставлені на дуже високому рівні.
16.03.2015, 22:38 176.97.141.*** Викладач
Є, звичайно, і свої "перегини", - платні перездачі і тому подібне, але це мізер у порівнянні з проблемами РДГУ. Чому ж Постоловський не став Пасічником для свого університету? Адже він із самого початку був у кращих умовах, мав статус державного ВУЗу, всі "козирі" були в нього на руках. Натомість, за кілька строків ректорства університет став пародією на педучилище, молоді викладачі їдуть на заробітки закордон, матеріальна база викликає вже не сміх, а сльози. То, можливо, дійсно слушною є думка про приєднання РДГУ до Острозької Академії? Можливо, це і є єдиний шлях для збереження його наукового потенціалу? Відверто кажучи, краще такий варіант, аніж ще один термін з тим самим ректором.
16.03.2015, 22:37 176.97.141.*** Викладач
Не сумніваюсь, що проблеми університету ви, Максиме Мусійовичу, знаєте, як ніхто інший, а також, і шляхи їх вирішення. Не сумніваюсь, що в разі обрання Вас ректором Ви не лише сформуєте реноме РДГУ як центру наукового життя Рівненщини, а й виведете університет на якісно новий рівень. Тільки тоді можна буде перегорнути ганебну сторінку історії ВУЗу, пов`язану з ректорством Р.М. Постоловського. Але біда в тому, що чинний ректор, замість того, щоб достойно піти або достойно програти, уже проводить темники з викладачами, "пояснюючи", за кого треба голосувати, відчайдушно намагається залучитись підтримкою колективів коледжів, інститутів і училищ. Біда в тому, що Руслан Михайлович, замість планування розвитку університету, мріє, як після перемоги розправлятиметься з опонентами. І усіма силами "вибиватиме" з дистанції своїх конкурентів.
16.03.2015, 22:36 176.97.141.*** Викладач
У місцевій пресі останнім часом публікуються замовні статті, в яких Руслан Постоловський постає безальтернативним кандидатом, здатним зберегти стабільність. Знайомі фрази, чи не так? Уже був у нас був президент Янукович, заслугою якого була так звана стабільність. У випадку ж Руслана Постоловського ця "стабільність" буде стабільним занепадом, поступом у прірву, а повний крах університету стане закономірним фіналом. А питання зараз стоїть навіть не в тому, щоб переміг Максим Гон, а щоб не став ректором регіонал Руслан Постоловський! Саме тому активна спільнота і виборці РДГУ повинні згуртуватись та не допустити обрання манкурта. А Максиму Мусійовичу, в будь-якому разі, бажаю перемоги на виборах! Молодь за Вас!
11.03.2015, 23:25 92.115.171.*** Пі
А чого мовчить Торбіч за сьогоднішніх? За БЕРТАША зараз не писати може тільки лінивий, та й пишуть тільки по касатільній щоб не дай боже не зачіпити. Повітря сотрясаємо . А що це у вас за спорт такий- ходити по садибах та двері чіпати , та ще погрожувати? Ми ще доберемося і розкажемо , але неодмінно при телекамерах і при Торбічі! А що це за герой такий Гладун? Пі...добол, при любій владі- він голос народу, як викладач -повний нуль, як людина -повне г...мно!
11.03.2015, 22:39 192.42.116.*** Рівнянин
За Торбіча впишуся також. Він один - а виродків і регіоналів багато. На всіх не розірветься... Прийде час про всіх напише. А чіпляється до тих, хто вже вкінець оборзів, я так думаю. Про бурштин писати - мутна справа. Там місцеві копачі по закону винуваті, але по-людськи праві, бо вних крім цього видобутнку немає як заробити, і всі їх весь час обдирали. А за кришування цього бізнесу Берташем він (Володимир Торбіч) не раз писав. Хочеш його звинуватити в наклепі і необєктивності - наведи факти і подавай до суду. Це буде результативніше, ніж порожній трьоп!
11.03.2015, 22:39 37.187.129.*** Рівнянин
Якби не був - то не писав би. І в Сороки був, і автограф на дверях залишив, він думаю зрозуміє про що я, і до Берташа заходив... І ще неодин раз з гостинцями зайдемо... Сам на сам - цього діда-пенсіонера Сороку словами я задавлю на раз, але ж де його зловити? Принагоді з задоволенням скажу все що думаю цій брехливо-сцикотній істоті. Куди прийти, адресу скажеш? І щоб із знімальною групою я прийшов ,щоб викласти і всі побачили, що я не балабол. Тоді він почує про себе багато приємного, яким він був талановитим ректором Водніка, як цей поц закривав рота Гладуну в актовій залі, як сестра Сороки хоче привласнити водонапірну вежу, про афганські подвиги є чого йому сказати.
11.03.2015, 18:23 92.115.171.*** Пі
Володимир ні вчора зажратим ригам( тим хто були при власті)-сильно правду не казав, і сьогодні не каже! Причипився як баний лист до ср... - до Турченюка, потім до Постоловського- і вся принциповість, чіпляється до тих , хто не може адекватно відповісти і на кому можна завойовувати дешеву популярність! Який Торбіч сміливий? Дуже він вліз у проблему бурштину? Ні , як джентельмен туди посилає дівчинку! Де матеріали та розслідування посадових осіб ОДА, УВС, прокуратури? Не вчорашніх , а сьогоднішніх!
11.03.2015, 18:11 92.115.171.*** Пі
А ти сам був там? Щоб тут вихвалятися? Герой - ми прийшли! А чого сам на сам не пішов? Ось зараз візьми та завітай, тільки за спинами не ховайся, тих ж такий правильний - роскажи Сороці, як треба жити.
09.03.2015, 20:21 146.185.253.*** Рівнянин
Уже Ллл взялася Сороку захищати...Капець! Хіба цей провінційний метросексуал, ця продажна регіАнальна сскотина забула, як іще рік назад ми ходили до нього в гості? І то ще яник був при владі, а Сорока уже заховався у глухій норі і носа не показував! Де його сміливість?? Тільки на полюванні звірів бесзахисних убивать може? Хтось тут Володимира Торбіча звинувачує, а чи багато хто крім нього може правду в очі сказать цим зажраним ригам??? І тим паче ще коли ці риги були при всій повноті влади? Про афагнські подвиги Сороки підіть порозказуйте справжнім "афганцям", вони ще є серед нас... подивитесь на реакцію...))) Дофіга там було таких "радників" і "керівників радників" , у якних при перших пострілах зразу мокріли штанці! Сорока скоро ще й учасником АТО стане але тоді вже ми йому труси на голову одінем!
09.03.2015, 09:01 93.72.231.*** Зісторони
Володимиру: я вам про зміст, а ви мені про форму. Те, що Корецький зреагував на ваші провокації, нічого не говорить про нього як про керівника і людину. А із звинуваченнями про корупцію вам мабуть до суду потрібно звертатись. Спілкування у стилі "сам дурак" (натяки на те, що ви у чомусь розбираєтесь краще опонента) - теж не є окрасою журналіста. Ви ж коли приходите у банк брати кредит не здаєте тест на знання банківської справи. Я не журналіст, але має право оцінювати ваші діяння принаймні з чисто людської точки зору. А такі інтерв`ю із вирваними із контексту фразами, на мій погляд, не є журналістикою.
07.03.2015, 22:45 93.73.49.*** Ллл
Сорока добровільно два роки був керівником групи радників у Афганістані, був важко поранений . Володимир , перш ніж чіпати таких людей - запитай себе: чи маєш ти моральне право на це! Сороці вже за шістдесят і він ніколи не ховався під спідницею як- дехто за дружиною і дітьми від мобілізації , а йшов добровольцем. А чому сьогодні молоді, здорові чоловіки ще не на фронті, а клацають по клавіатурі , замість того щоб тримати автомат. Володимир, сходи спочатку покази себе, який ти є справжній ,може щось в цьому житті зрозумієш!
07.03.2015, 20:36 93.73.49.*** Ллл
У нормальному суспільстві люди б переходили на протилежний бік вулиці, і руки не подавали !
07.03.2015, 20:32 93.73.49.*** Ллл
А ти Володимир з таким відношенням до людей ( той же Сорока , незважуючи на вашу неповагу до нього- теж людина і за нього віддали 70 відсотків голосів , а за вас скільки проголосують?) не вилазив би у цівілізованому суспільстві з судових засідань ! Вам не надоіла ця вседозволеність , розвязність , присвоєне право всім давати оцінку, ображати, знущатися, організовувати травлю ? Коли ви , Володимр, ще під стіл пішки ходили- Сорока очолював обласні організації, керував радниками у Афганістані, 8років був головою ОДА! Не судіть , та несудимими будете! Це його життя і він його прожив , і багато людей скажуть за нього не тільки погане! Вода яка сьогодні є в Рівному, це теж звдячуючи праці Сороки! Не спіши кидатися на мене, запитай у себе - за що тебе будуть згадувати люди? За скандали , організовані перевороти( чи стало краще у НУВГП, економіко-гуманітарному, автотранспортному коледжах після вашого втручання? А зараз пружитесь розвалити все що можливо у РДГУ!) . У нормальному суспільстві вам
07.03.2015, 00:33 213.174.12.*** Володимир
Для 93.72.231.*** - якщо ви називаєте висвітлення інформації про поведінку Корецького - "травлею", то для початку вивчіть, що таке журналістика. Я розумію, що люди, які звикли до радянської і пострадянської преси не зовсім в тому орієнтуються, але якщо кидаєтесь звинуваченнями про травлю - то потрудіться потурбуватися про самоосвіту. На жаль, через критично низьку кількість свідомих громадян серед викладачів і студентів викривати зловживання і говорити відкрито правду мають журналісти і громадські активісти. Я пригадую як понад 70% викладачів НУВГП проголосували за корупціонера Сороку. В нормально му ж суспільстві такі як Сорока сиділи б не в кріслі ректора чи президента НУВГП, а просто сиділи б. І Корецький не міг би бути в.о. ректора в університеті, наприклад, США з такою поведінкою і з таким рівнем спілкування з людьми та відповідальністю.
07.03.2015, 00:24 213.174.12.*** Володимир
ПРОДОВЖЕННЯ ЦИТАТИ: "Я думаю, что невозможно оставаться безучастным, когда одна из команд начинает калечить другую вместо того, чтобы играть в футбол. Сначала мы должны вернуть правила игры - в политику, в общество, а тогда уже у нас, журналистов, будет возможность отстраненно сообщать о событиях. Кодекс журналистов Би-Би-Си написан для Британии, там журналист может позволить себе быть безучастным наблюдателем за тем, как лейбористы сменяют консерваторов и наоборот. В нашей стране правила игры нарушаются, во времена Януковича это вообще было вопиюще, мы просто смотрели, как одни беспредельно избивают других. Как тут быть просто комментатором?"
07.03.2015, 00:24 213.174.12.*** Володимир
Для 89.252.56.*** - ПРО НЕЙТРАЛЬНІСТЬ. Зацитую свого колегу журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа - керівника проекту "Слідство інфо": "Нам говорят: журналисты должны быть отстраненными, должны так вот незаангажированно сверху наблюдать за происходящим и сообщать новости абсолютно объективно, без тени поддержки какой-то из сторон. Вот представь себе, что ты - футбольный комментатор. На какой-то 15-ой минуте матча судья начинает подсуживать одной из команд, несправедливо назначает пенальти, а потом какая-то из команд достает бейсбольные биты и кастеты и начинает фигачить ими противника. Ты кричишь: пацаны, что вы делаете, это уже не футбол! А тебе говорят: успокойся и просто комментируй происходящее. ПРОДОВЖЕННЯ ДАЛІ
07.03.2015, 00:12 213.174.12.*** Володимир
Для 93.72.8.*** - Якщо ви уважно читали, то напевне помітили, що там Міністерський рейтинг один із багатьох. Інші - не міністерські і ситуація в них така ж плачевна для РДГУ. Тому цей аргумент слабкий.
07.03.2015, 00:08 213.174.12.*** Володимир
Аноніму 77.120.92.*** - не плутайте етику до здорового глузду - якщо вас не турбує вік і здоровя людини, яка приймає рішення, які на вас впливають і при цьому утримується за податки громадян - то це ваш вибір. Відчуваю, по менторському тону - що ви співвідповідальні за ті порядки в країні, в якій ми живемо, і за ті порядки в університеті, вчителі з якого вчать моїх дітей. Тому не слід прикривати етикою те, що робить Постоловський - бо в нього етика лише на словах, а не на ділі. А про необєктивність - це ваше судження, як прихильника однієї сторони. Почитайте що таке збалансованість матеріалу. Той, чиї порушення викривають - завжди говорить про необєктивність. Наскільки обєктивними є його судження?
06.03.2015, 15:20 193.104.16.*** Максим Гон
ПУБЛІЧНА ЗАЯВА Пані та панове! Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви. Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців.
06.03.2015, 15:20 193.104.16.*** Максим Гон
Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конструктивну відповідь. Але якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”.
06.03.2015, 15:19 193.104.16.*** Максим Гон
Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “погляд з минулого чи сучасного”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
06.03.2015, 15:18 193.104.16.*** Максим Гон
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ! Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом. Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру! З повагою, Максим Гон.
06.03.2015, 00:23 93.73.49.*** Барабану
Хтось зрозумів - що хотів сказати Гон ? Спав , спав та проснувся...
05.03.2015, 18:40 193.104.16.*** Максим Гон
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ! Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом. Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру! З повагою, Максим Гон.
05.03.2015, 18:39 193.104.16.*** Максим Гон
Якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”. Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
05.03.2015, 18:35 193.104.16.*** Максим Гон
Пані та панове! Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви. Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців. Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конст
04.03.2015, 08:52 93.72.231.*** Зі сторони
Цікаво, чи можна придумати процедуру, яка би не дозволяла "ботам" коментувати ?
03.03.2015, 23:43 134.249.45.*** Студент
Руслан Михайлович - найкращий вибір на посаду ректора! Поєднання досвіду, професіоналізму та високих моральних якостей керівника - запорука процвітання нашого університету! Вдячні студенти та викладачі за Постоловського Р. М. !
03.03.2015, 22:00 176.97.141.*** Буч.
Для всіх тих хто захищає Постоловського. Ось, лише короткий підсумок ректора-нездари-[видалено]-хабарника: знищив Ріс, та кинув на зарплату викладачів, розвів кумовство в РДГУ, замість молодої наукової зміни виховав відмінних сраколизів, як він сам! корпус на Остафова з недобудови скоро перетвориться в руіну ! Зато сам має будинок біля міської Ради, будинок у Грушвиці, а ще купив квартира біля Кооперативного технікуму в будинку Бублика з вікнами на Соборну. За наші викладацькі гроші [інформація неперевірена]! А за чиї гроші син із своєю жонкою відпочиває в Домінікані? І хто взагалі бачив того сина( до речі доцента) на парах??? Ось такий він наш ректор-господарник!!! А про своїх незабуває... Про призначення Шеретюка, взагалі мовчу... Всі хто працює в РДГУ знають цю історію. А Долганов, молодчина!!! Тільки він занадто все делікатно написав... Таких як Постоловський треба за шкирку як паршивого кота викидати з насиджених місць щоб дати дорогу талановитим!
03.03.2015, 12:45 46.203.103.*** Зі сторони
Мик.: ви помиляється, в НУВГП я не працюю. Корецького знаю особисто. Спробуйте просто без емоцій оцінити ту стратегію, яку він пропонував і побачите, що нове керівництво працює за усіма пунктами цієї стратегії. Чогось свого нового - 0,0. А, як ви кажете, "змотався" він через те, бо побачив, що "совок" вивести з НУВГП він не може (проаналізуйте кадрову політику).
03.03.2015, 00:08 94.153.12.*** Мик
До "Зі сторони" - у Корецького була одна стратегія: якнайбільше і якнайшвидше урвати шматок пожирніший і змотатися. За його біографією - він ніде більше року-півтора не працював... І всюди отримував блага. У Рівному, наприклад, придбав і вдало продав особняк)... А Ви, схоже, з його "молодої команди", яку він кинув...
02.03.2015, 23:22 93.72.231.*** Зі сторони
пану Володимиру: вважаю, що оприлюднивши особисту інформацію, яка не була розрахована на загал, ви перейшли межу дозволеного як етично, так і морально. Мене важко запідозрити у симпатії до Постоловського як ректора (перегляньте мої коментарі), але це вже ні у які ворота не лізе. Дуже це схоже на "травлю" Корецького у НУВГП. Думаю, що багато колег із водника тепер переглянули своє відношення до Христофоровича як до керівника. У нього була своя стратегія, яка можливо комусь і не подобалась, але у всякому випадку, вона була. Нинішнє ж керівництво НУВГП - це для мене взагалі велика загадка... Не бачу ні команди, ні стратегії, нічого взагалі. Це не значить, що треба обирати Постоловського, але не можна виступати просто проти чогось. Дайте альтернативу, покажіть кого ви підтримуєте і наведіть аргументи.
02.03.2015, 15:11 89.252.56.*** В
Якось в одну лузу все. Жалко діда. Помилок у нього звівсно ж хватає, але хто зна як воно було б по-іншому. Очевидно, що вирване з контексту "Я буду ректором, що там не пишіть" не свідчить ні про які наміри фальсифікаційні наміри, просто пану Постоловському терпець урвавсь, от він і бовкнув. Хто ж знав, що журналісти все так обіграють. Дід старий, а ці журналісти ходять і ходять, цікавляться і цікавляться. Він це вже сприймає, напевно, як "заказуху". Портал позиціонує себе як інноваційно-революційно-опозитивний і завжди ставиться критично до "старої влади", хто-зна може воно правильно, але чорного і блого в житті нема. Ви ж прекрасно знаєте, що там всі такі. Глибше потрібно дивитись. Насправді, провокативні запитання задавати і поливати гряззю (опосередковано, ненапряму звісно ж) дуже просто. Ви ж керуєте суспільною думкою громадськості, потрібно більш нейтральним бути.
28.02.2015, 17:57 93.72.8.*** До Володимира
Щодо рейтингів МОНУ, якими ви так хизуєтесь, відповів вам словами Сергія Квіта, до речі взятими з вашого ж сайту за 2013 рік: Президент "Києво-Могилянської академії" Сергій Квіт розповів, що не слідкує за міністерськими рейтингами, "тому що ніде в світі держава не робить рейтингів,це не її відповідальність".
28.02.2015, 13:04 77.120.92.*** Не-аноніму Торбічу n
До слова, "країни якрах може не стати" і через недобросовісних "журналістів", які спекулюють інформацією, вип`ячуючи одну сторону правди і замовчуючи іншу, тим самим, дезинформуючи суспільство, створюючи віртуальну реальність і піддаючи країну загрозі соціальної турбулентністі. Саме тому, на журналістиці лежить величезна відповідальність, і саме тому я закликаю Вас обєктивно подавати інформацію, щоб та правда, про яку Ви пишете, не була тільки Вашо "правдою". Але, нажаль, поки що виходить саме так
28.02.2015, 12:47 77.120.92.*** Не-аноніму Торбічу n
Стосовно Постоловського-Поповича, то, якщо Ви хочете бути "watch dogs" суспільства, то в аргументації використовувати апеляцію до віку та стану здоров`я - нонсенс (страшно не етично)!!! А Попович, це, просто, ілюстрація до тези (у Поповича також є свої "скелети", як "журналіст" можете покопатися у радянському житті "морального авторитету", багато цікавого знайдете - це ЗОВСІМ до слова, не як аргумент). До ВСІХ - спекулювати на національності Гона (при всій "повазі" до нього) - це неприпустимо. Народ, ну, мені також не подобається Гон, але давайте шукати аргументи, а не опускатись до такого рівня
28.02.2015, 12:30 77.120.92.*** Не-аноніму Торбічу n
Cтосовно "оббріхувати (дуже високохудожній зворот) поширювати неправдиві відомості", це, коли особа з претензією на "журналіста" береться освітлювати події з виборами, при цьому, завідомо стає на бік одного з кандидатів (це називається пропаганда)... Вишукування "скелетів у шкафу" одного кандидата і замовчування таки х же "скелетів" іншого - свідома спекуляція. Щоб бути "watch dogs", потрібно, щоб суспільство Вам повірило, а для цього потрібно бути ОБ`ЄКТИВНИМ, зберігати базові принципи журналістики, а Ваша пристрастність - зашкалює, починаючи від підбору фотоматеріалу і т.д.
28.02.2015, 00:56 213.174.12.*** Володимир
І ще аноніму про рейтинги - це не наші рейтинги - це рейтинги МОНУ, міжнародних структур і незалежних організацій. А кількість студентів у ВНЗ - це не показник - на шару і оцет солодкий. Отримати задурно диплом - є, на жаль, така біда в Україні. Показником буде кількість і ЯКІСТЬ студентів, коли до самого мінімума уріжуть бюджетне фінансування. А тепер подивіться скільки абітурієнтів подалося на одне місце державного замовлення на бакалавра в 2014 році - http://4vlada.com/rivne/37040 - Кому ліньки переходити за посиланням озвучу: НУ «ОА» - 22,84, НУВГП - 10,21, РДГУ - 10,05. ПРОСТО СТАТИСТИКА - ніяких рейтингів :))) То який там ВНЗ найпопулярніший?
28.02.2015, 00:46 213.174.12.*** Володимир
До аноніма - Вивчіть одну просту річ - обливати брудом, виливати лайно - це оббріхувати - поширювати неправдиві відомості, зводити наклепи - це часто те, що роблять аноніми в коментах. А якщо під своїм імям поширювати правдиву інформацію, яка викриває чиюсь негідну, протиправну та іншу недостойну посади поведінку - то це одна із головних функцій ЗМІ - функція спостерігача, охоронця, ока громади - watch dogs. І якщо ви маєте докази поширення неправди, то закон вам дає право це довести в суді, адже ми не ховаємось, а відкрито оприлюднюємо інформацію після її перевірки і збору доказів. А якщо не можете довести навіть вагою аргументів у коментах, що ми поширюємо не правду, то це і є відповідь на питання - то хто ж кого поливає брудом.
28.02.2015, 00:37 213.174.12.*** Володимир
Аноніму - країни якрах може не стати через корупціонерів - це проблема номер 1 , яка й спричинила в значній мірі Майдан і війну - бо людей дістало. Але деякі корупціонери й далі називають себе патріотами попри те, що справи розходяться з ділом.
27.02.2015, 10:13 77.52.124.*** До Головного редактора
Володимире! Зрозумійте одну просту річ. ВИ облили брудом не так Постоловського, як весь РДГУ. І після цього хочете, аби ми за Гона голосували? До вас за усю історію вишу жоден з журналістів не вилив стільки лайна на університет. СТуденти - продажні, виклидачі - хабарники, ректор - взагалі якийсь демон у вас виходить. А ваші рейтинги - це взагалі сміх. Хтось вам був написати, що кращий рейтинг - це кількість абітурієнтів, а стільки як в РДГУ, їх нема на Рівненщині ніде. Виходить, що усі дурні, ви один розумний. Так не буває.
27.02.2015, 09:21 93.72.8.*** Володимиру
А щодо хвороб, то здається аморально в цій ситуації повів себе не Постоловський, а саме ваша дружина. Спровокувала, викликала емоцію, записала розмову, оприлюднила без згоди! Клас! Чого не пишете про країну, якої може не стати? ЧОму про це не бєте на сполох? Не цікаво?
27.02.2015, 09:17 93.72.8.*** Володимиру
А Ви у Поповича запитайте, якої він думки про Постоловського? Вони дуже добрі знайомі. І на відміну від вас, є дійсно моральним авторитетом, а не маніпулятором, який крім слова корупція більш нічого не знає. Маєте докази? Йдіть в прокуратуру! А то ви все кричите, кричите, а ваші розсілдування - ну просто сміх.
27.02.2015, 00:01 213.174.12.*** Володимир
Аноніму 77.120.92.*** - Давайте не будемо рівняти морального авторитета Мирослава Поповича з керівником, який більше десятиліття розводить у ВНЗ корупцію і понижує рейтинг ВНЗ, а коли йому ставиш незручні питання, то прикривається як не своїми хворобами, то хворобами дружини. Це просто непорівнювані речі...
26.02.2015, 19:50 176.8.230.*** Студент
Студенту істфаку: Якщо так не задоволений, чому ж ти там навчаєшся, чому поступав? Як дехто (ще далеко до виборів) на парах казав: "Країна потребує будівельників! Йдіть ремонтуйте дороги!" Роби висновки і не плюй в колодязь з якого воду набираєш!
26.02.2015, 19:39 194.60.252.*** студенту істфаку
Я теж проти хамства. Але ви уважно прочитайте,що ви пишите. Ви ще такий молодий, а з нервовою системою у вас не все гаразд.Всі ваші аргументи не на вашу користь. Вам погано з таким ректором,а ви ,молодий чоловіче,що в цьому житті зробили, за що вас поважати. Може я помиляюсь.У вашому послужному списку багато добрих справ, може хоч собачу будку побудували. Успіху вам
26.02.2015, 18:43 31.31.78.*** студент істфаку
О, тролі Постоловського підтягнулись, Гона брудом взялися обливати за національним питанням... Значить аргументи скінчились, отже бояться, собаки, що програє ваш скотський ректор. Та вже нехай взагалі ліквідують цей ВУЗ і створять щось на базі Острозької академії чи водника, ніж ще раз ганьбитися з таким "ректором".
26.02.2015, 07:46 188.138.169.*** Олексій Випускник РДГУ
А можливо хватить нам в країні обрізаних при владі , досить яценюка та коломойского, ще це подобіє гітлера лізе до влади... [видалено за порушення правил коментування - ксенофобія - повне ай-пі коментатора 188.138.169.43 коментатор заблокований]
26.02.2015, 07:08 93.72.231.*** Зі сторони
Порівнювати авторитет і наукову "вагу" Поповича і Постоловського - це не коректно. Вік, він не у паспорті, а у голові. Що захищають прихильники нинішнього ректора: застій, який уже переплітається з розрухою ? Не бачу жодних конкретних аргументів "за" Постоловського, окрім хороших, чисто людських, якостей, якими він і справді володіє.
26.02.2015, 05:01 77.120.92.*** Торбічу 3
"Чи може хворий 63-річний ректор-мільйонер..." (??!!) І Ви називаєте себе "журналістом"??? (До слова, наприклад, директору інституту філософії НАНУ проф. М. Поповичу 84 роки, так, згадав, бачив по ТВ недавно)
26.02.2015, 04:52 77.120.92.*** Торбічу2
Щодо викладачів, які "аналітично сприймають інформацію", то я Вас розчарую, навіть викладач, який бере хабарі (я вчився 5 років і таких не зустрічав, а, ні, знав А. Кукурудзу, але його пов`язали і суд виніс вирок) може аналітично підходити до інформації (ви плутаєте етичні і інтелектуальні категорії). Щодо виборів виборщиків, не боріться з "вэтрянимі мєльніцамі", все там нормально, не видумуйте проблему, щоб потім з нею ж боротися. Про те, що в університеті не все ідеально, говорять всі викладачі, але, оскільки викладачі підходять аналітично, а деякі "журналісти" з позиції PR-у, то вони розуміють, що проблема комплексна, що частина вини лежить на всіх (від студента до ректора), тому намагаються виправити ситуацію РЕАЛЬНО, а не трублять по ЗМІ. Є така штука "Корпоративна етика", для нас це наша alma mater, а для Вас черговий об`єкт для "скандалу". Тому, не завжди "боягузи", коли на трублять. Отака різниця, друже.
26.02.2015, 04:38 77.120.92.*** "Мих"-у
Коли Ви висловлюєте думку в коментарях публічного "ЗМІ", то це не ""влізли"", а відреагували на Вашу позицію. Якщо не хочете, щоб ""влізали"" спілкуйтеся на кухні з жінкою чи мамою. "Боса" захищаю, бо поважаю його і знаю як порядну людину, це моя позиція (чи я не можу її мати?). Про "щирість-відвертість" все сказано, мусолити тему не вважаю етичним
26.02.2015, 04:32 77.120.92.*** Торбічу
По "Русскому миру", це організація, яка просуває свою культуру, в т.ч. і політичну, своє бачення історії, дійсності і т.д.... Це нормально (погано, що Україна мало займається цим). Скільки б Ви не ховали голову в пісок, той факт, що у нас під боком Росія, що у нас з нею спільна історія, велика кількість проросійськи налаштованого, компактно проживаючого, населення (та й, просто, етнічних росіян) - очевидно! Якщо би Ви це вивчали, досліджували, намагалися зрозуміти, то, можливо, й не було б цих подій. Це ДО сучасних подій
25.02.2015, 22:38 93.72.231.*** Зі сторони
Цікаве, на мій погляд, спостереження: жоден із проректорів РДГУ не бажає спробувати свої сили у якості не те що ректора, а навіть претендента на це крісло. Думаю, що це говорить про потенціал і здорові людські амбіції, а точніше, їх відсутність, у нинішнього ректорату. Вони прекрасно розуміють, що залишитись на своїх посадах при іншому керівнику у них шансів немає. Для мене цілком очевидним є факт, що РДГУ потребує повного "перезавантаження". Геть "совок". З рештою, де розумна і креативна молодь ?
25.02.2015, 22:23 93.72.231.*** Зі сторони
Питання до громадськості: наскільки виправданою є участь студентства (саме в такому форматі, який залишає величезний простір для маніпуляцій) у виборах ректора. На мій погляд, студент - це та людина на яку найпростіше натиснути (або назвемо це так - "мотивувати"), і у мене величезні сумніви чи будуть ці результати студентського голосування відображати реальне бачення студентством того, кого вони хочуть бачити ректором.
25.02.2015, 22:16 46.118.161.*** Студент
Вдячні студенти та викладачі повністю підтримують Руслана Михайловича! Найкращий ректор РДГУ-Постоловський Р. М.!!! Щиро та відверто...)
25.02.2015, 22:06 93.72.231.*** Зі сторони
Цікаво, чому на офіційному сайті РДГУ у розділі "Вибори ректора" немає програми жодного із кандидатів на посаду ректора ? Чому, з рештою, пан Постоловський не оприлюднив на сайті СВОГО вузу СВОЮ програму ? Я так розумію, що вибори ректора хочуть звести до боротьби "гівнометів" і в кінці, як висновок, скажуть, що "ви ж бачите, так, Постоловський не ідеальний, але його конкуренти ще гірші". Люди, не ведіться та такі технології і якщо справді вважаєте, що немає за кого голосувати, то прийдіть і проголосуйте проти всіх. В протилежному випадку, у кріслі ректора 5 років буде сидіти або пенсіонер-корупціонер, який за 14 років яскраво продемонстрував свою ефективність як менеджер освіти або взагалі випадкова людина (Гон чи Бордюк), яка не здатна керувати таким організмом як РДГУ.
25.02.2015, 20:48 194.60.252.*** Мику
Думаю,що вам вже неякі поради не допоможуть.Культура та доброта - це або є , або немає. Ніхто нікуди не влазив, а чому це вас так дратує.Ви маєте свою точку зору, яка є протилежною для багатьох людей. У Великий Піст люди повинні бути більш милосердніші, добріші, толерантніші . Подумайте, чи варто лити бесперервно бруд під виглядом особистої думки.
25.02.2015, 19:59 94.153.12.*** Мик
Чому ж ви так кинулися на захист свого боса? Я висловив свою лиш думку, а ви "влізли" з своїми порадами...
25.02.2015, 16:51 194.60.252.*** 911
А вам не соромно обговорювати такі делікатні питання.Побійтесь Бога.Поставте крапку,не смакуйте :те сказав,не те сказав. Часом треба і до себе прислухатись.Чи ви всі святі ,а Постоловський поганий не те сказав.Його це болить,а вас ніколи нічого не болить і ви не здатні переживати та співчувати людям.По вашим дописам -істина тільки у вас.
25.02.2015, 15:20 109.87.215.*** Мик
Шановний 77.120.92.*** учень. Навіть "щирість і відвертість" не виправдовують цих слів п.Постоловського. Не можна виносити своє особистісне на суспільний рівень.
25.02.2015, 14:15 213.174.12.*** Володимир
І про відверту і щиру людину під час інтервю :)) Та пан Постоловський це розповідає всім журналістам, з якими спілкується, хоча вони про це не питають, бо це не стосується теми. Це елементарна маніпуляція з метою викликати у співрозмовника співчуття. Дуже хитрий хід - багато хто ведеться. Але аби в університеті були викладачі аналітики, то б задали собі питання: Чи може хворий 63-річний ректор-мільйонер, який за 14 років довів ВНЗ до ганебних рейтингів, розвів корупцію на всіх рівнях і далі продовжує порушувати закони зробити з РДГУ сучасний сильний ВНЗ?
25.02.2015, 14:11 213.174.12.*** Володимир
Розсмішили :)))) "це все-таки університет, багато людей звикло аналітично сприймати інформацію"... Якби в університеті справді були аналітики, а не боягузи, які бояться навіть думку свою висловити і відкрито говорити те, що думають, то в рівному був би зовсім інший університет. Чи може аналітикою займаються викладачі які беруть зі студентів? То може проаналізуєте як працює адмінресурс ректора? Як на відкритих під наглядом адміністрації виборах вибирали виборщиків лояльних до ректора?
25.02.2015, 14:07 213.174.12.*** Володимир
Учню про "Русскій мір" - якщо ви хоча б трохи цікавилися діяльністю цієї організації ще до нападу Росії, то мали б розуміти, що адекватна людина, яка називає себе патріотом - не співпрацюватиме з таким фондом. Є багато інших можливостей отримати компютери чи ще щось подібне - просто треба цим займатися, а не брати все, що валяється під ногами.
25.02.2015, 00:46 77.120.92.*** учень
Шановний "94.153.12.*** Мик", щодо Вашого посилу ("Думаю, аморально оприлюднувати хворобу дружини і спекулювати цим"), а ви не думали, що під час інтерв`ю, людина могла вийти на міжособистісний рівень спілкування і бути, просто, відвертою та щирою у ту секунду інтерв`ювання? (Цей момент мав би врахувати професійний журналіст, але про що я?). Так що, пане Мик, це проста людська відкритість і нічого більше
25.02.2015, 00:25 77.120.92.*** учень
Психологічна впевненість кандидата це позитивний момент, значить націлений на перемогу, впевнений у підтримці колег та підлеглих, значить все робив правильно... А якщо є якісь недоліки (я б хотів подивитись на керівника будь-якої установи, який би не мав недоліків), то виправимо разом! Хотілося б сказати підряду Торбічів та іншим пропогандистам (шановні читачі, не думаю, що Ви таких журналістами називаєте): це все-таки університет, багато людей звикло аналітично сприймати інформацію, раціонально її обробляти, тому навряд чи поведуться на Ваші емоційні закиди! І викладачі у нас люди розумні, виберуть достойного ректора, а якщо й будуть на щось опиратися у своєму виборі, то точно не на такі статейки.
25.02.2015, 00:15 77.120.92.*** учень
Панове 4 влада, чи Вам писати про "джинсу" інших ЗМІ??? А той факт, що Ви взялися за "правду" якраз напередодні виборів вже багато про що говорить, думаю, що дотепний читач зрозуміє. А головне, не треба ж забути про "Русский мир", агресор напав, а він співпрацював, бачте. Не важливо, що відкрився центр до цих сумних подій, що фонд відремонтував аудиторію, забеспечив компьютерами, літературою і т.д. (зрештою, там дійсно багато непоганої літератури, наприклад, з історії Росії, у нас, якщо автори заказу забули, історико-соціологічний факультет є)... Але ці тонкощі вже не важливі, вкинуто синонімічний ряд - Постоловський-співпраця-Русский мир-Россія-агресор. І - на патріотизмі зіграно, ще один негатив, повязаний з фамілією ректора. І після цього Ви хочете, щоб Ваше ЗМІ хтось читав. Правильно Постоловський сказав, виберуть саме його, всі знають його людяність і професіоналізм. Ну, не буде ж він Вам казати: "Не кидайте бісер перед...". Він людина порядна, Вам і сказав, не старайтесь хлопці...
24.02.2015, 19:34 188.138.169.*** Олексій Випускник РДГУ
24.02.2015, 19:11 194.44.92.*** Мартін Блек
" Крім того, ні в одному вузі такого немає, як унас. Написано, що ніхто не буде збирати гроші і давати хабарі. Всі старости перед кожною сесією та їх екзаменатори підписуються під цим. Це є документ." За п`ять років навчання, на минулій сесії вперше підписувала такий "документ".
24.02.2015, 15:14 176.8.12.*** Сергій
Слідкую за новинами по темі виборів ректора. Сам працюю в РДГУ, є чим бути незадоволеним, хоча багато і позитивних речей. Згодний з Постоловським - найкращий рейтинг це кількість абітурієнтів і студентів на першому курсі. З іншого боку, в РДГУ критично потрібні зміни, оновлення. Але якщо замість Постол. буде Гон чи Бордюк, то це просто жах. Інша річ цього процесу - необ`єктивність Четвертої влади. Ну це просто фантастика. Часом складається враження, що це проект Постоловського. Так його явно спаплюжити, щоб працівники РДГУ вбачали в ньому несправедливо скривдженого і ще більше голосували за нього. Захищати його не потрібно, але і так відверто тролити - це явний перебір. Має ж бути якась об`єктивність, напишіть про кафедру політології, про Гона, як до нього ставляться колеги, як студенти, які інновації він запровадив на своїй окремо взятій кафедрі, які їхні успіхи. Він же керівник кафедри, скажімо так мініуніверситету. Це як дзеркало.
24.02.2015, 09:04 194.60.252.*** 911
Як страшно жити серед людей,які випромінюють агресію і злість.
23.02.2015, 23:27 94.153.12.*** Мик
"Постоловський Сергій Русланович, народився 21 квiтня 1983 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, виконуючий обов’язки доцента кафедри міжнародної інформації, Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 55". Партія Ляшка. Хтось бачив Сергія Руслановича в аудиторіях РІС КСУ?
23.02.2015, 23:23 94.153.12.*** Мик
"У мене тяжко захворіла дружина. Усі мої партнери знають, що у неї рак і так далі. А ви далі гадості на мене пишете". Думаю, аморально оприлюднувати хворобу дружини і спекулювати цим. І ця людина працює з майбутніми педагогами... І які у ректора державного ВНЗ можуть бути партнери??? По чому?
23.02.2015, 22:38 213.174.12.*** Володимир
Просто син ректора РДГУ йшов по списку Ляшка. Звісно йшов не за дякую. у ВР не потрапив - тепер напрягає нардепа, щоб той вписувався за батька.
23.02.2015, 22:15 95.135.57.*** модест
сьогодні на місцевому ТБ,у якого один власник з ОГО, підляшківець і юний нардеп Лозовий вписався за старого Постоловського."Котлета" заслана?:))
23.02.2015, 21:55 95.133.238.*** Викладач
Лише ХОЛУЇ можуть вибрати собі такого ректора, який плює і насміхається над РЕАЛЬНИМ правом вибору!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору