РІВНЕНЩИНА

Що і як приховують від громадськості в Рівненському державному гуманітарному університеті

14.02.2015, 10:00      corruptua.org      Переглядів: 4907

Десять листів зі скаргами про порушення Закону «Про доступ до публічної інформації» у РДГУ. Фото з архіву ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

Якщо раніше журналістам ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ доводилося чекати до двадцяти днів, поки у Рівненському державному гуманітарному університеті з`ясують хто відповідальний за доступ, куди надіслати інформаційний запит, хто має підготувати на нього відповідь, доки людина уповноважена це зробити знайде на це час, то наразі вони вигадали новий оригінальний спосіб - просто не реєструвати запити.

Про це пишуть Лілія Процишина і Антоніна Торбіч з ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ спеціально для CorruptUA

Як працюють/непрацюють відповідальні за доступ до публічної інформації у РДГУ

Із 16 грудня 2014 працівники державного ВНЗ ігнорують інформаційні запити журналістів.

Спочатку у приймальні ректора, бо саме на скриньку ректора у РДГУ надсилаються запити, нам сказали «зараз свята», люди, які за це відповідають - у відпустці. Телефонуйте із 12 січня 2015.

Потім усі вже вісім запитів (назбирали за місяць), як повідомили, просто не отримали.

- Ну, у нас були проблеми з електроною поштою, - говорить пані у слухавку телефону.

На запитання, а що нам робити, порадили надіслати повторно. Це ще п`ять днів, у випадку з РДГУ - усі двадцять.

Ми підготували повторні запити і надіслали їх знову. Відповідальна за доступ до публічної інформації посадова особа працює погано, якщо не сказати, що зовсім не працює. Телефонуємо, щоб дізнатися в чому проблема з відповідями.

- Як ви присилаєте нам запити! У них ні номеру немає, нічого, як нам їх реєструвати, - підтверджує посадова особа РДГУ, що все ж таки запити отримали, але в неї не вистачає правових знань, щоб зрозуміти, що для запиту номер не вимагається.

- Але ж ми і не маємо вказувти номер запиту, це маєте робити Ви при реєстрації.

- Ні, нам як з Міністерства присилають, то з номером, - наполягає пані у телефонній розмові, - очевидно плутаючи листи з Міністерства і інформаційні запити від громадян.

І зі словами «навчіться спершу писати запити» вішає слухавку.

 

В.о. ректор РДГУ руслан Постоловський так само не розуміється на законодавстві, як і його підлеглі

Запитуємо у в.о. ректора РДГУ Руслана Постоловського, чому нам не надають цю інформацію.

- От ви даєте запити, а відповіді ми вам не дали, тому що якщо ви хочете офіційно, то готуйте бумагу, ставте свій підпис і печать, - каже Руслан Постоловський.

- Є Закон Про доступ до публічної інформації, в якому говориться, що використання публічних коштів – це публічна інформація. Запитувати її маємо право електронною поштою.

- Я вам ще раз кажу, це – не публічна інформація. Ви навіть боїтеся поставити свій підпис.

- Це не передбачено законом.

- Я не маю права давати. Невідомо, чи ви прислали, чи хтось інший, чи хтось хоче щось зробити по Статуту – закрити університет. Я повинен бачити хто підписав і печать установи. Як не вірите, порадьтеся з юристами.

Що ж такого «секретного» запитують журналісти і чому 

Оскільки ЧЕТВЕРТА ВЛАДА досліджує особливості вищої освіти на Рівненщині, зокрема, й перевіряє стан корупції в університетах, нас зацікавила інформація:

1. Чи були скарги від студентів, батьків, викладачів у 2012-2014 роках щодо хабарництва та/або вимагання коштів у РДГУ (запит від 12 січня 2015 року)

2. Який бюджет Рівненського державного гуманітарного університету за 2014 рік (запит від 5 січня 2015 року)

3. Перелік усіх працівників професорсько-викладацького складу РДГУ: прізвище, ім᾽я, по-батькові, посада, вчене звання, науковий ступінь (запит від 5 січня 2015 року)

4.  Інформація про зарплати, премії, надбавки, матеріальну допомогу, інші види грошової винагороди, яку у 2014 році отримували ректор та проректори РДГУ (запит від 5 січня 2015 року)

5. Копія статуту Рівненського державного гуманітарного університету (запит від 5 січня 2015 року)

6. Які матеріальні ресурси перебувають на балансі Рівненського державного гуманітарного університету (запит від 17 грудня 2014 року)

7. Який бюджет Рівненського державного гуманітарного університету за 2013 рік (запит від 17 грудня 2014 року)

8. З якої кількості студентів РДГУ у травні 2014 року було відраховано профспілкові внески (запит від 16 грудня 2014 року)

На подібні запитання ми отримали відповіді в інших державних університетах - в Національному університеті водного господарства та природокористування та в Острозькій академії. В РДГУ цю інформацію приховують.

Правова оцінка ненадання відповіді на запит на інформацію

За інформацією юристів Інституту розвитку регіональної преси, такі дії - це порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про вищу освіту» та статті 213-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Обмеження доступу до інформації або віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, якщо це прямо заборонено законом, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти (1020 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Особлива цікавіть до РДГУ ще й в тому, що 73% випускників цього університету вчать дітей у школах Рівного. Отже це найбільша кузня кадрів, які впливають на дітей рівнян. А школа - це єдина організація, де діти проводять 11 років свого життя. І саме вчителі - ті, хто може впливати на долю дитини не менше, ніж її сім’я. Отже складно переоцінити роль університету, який опосередковано впливає на рівнян ненабагато менше, ніж місцева влада. Водночас цей університет щороку скочується в усіх рейтингах, втративши за вісім років більше 100 позицій.  

РДГУ повинен надати вам відповіді - Міністерство

Оскільки у телефонній розмові нам наголосили, що «нам із Міністерства із номером присилають», то журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ зателефонували у прес-службу Міністерства освіти і науки України, щоб вище керівництво пояснило причину протиправної поведінки підлеглих.

Керівниця прес-службі Міністерства освіти і науки України Ірина Конотопська наступним чином відповіла на ігнорування інформаційних запитів Рівненським державним гуманітарним університетом:

- На жаль, ми на них ніяк не можемо вплинути, тому що 32 стаття нового Закону «Про освіту» - це повністю автономія, ми на них не впливаємо. Тобто вони на свій розсуд вирішують. Ми от тільки можемо написати загальний лист, який уже написали.

- А щодо ваших запитів, то ви можете від ВНЗ вимагати відповіді. Вони повинні відповідати на запити у будь-якій формі, навіть якщо там вказана електронна адреса, - інформують у прес-службі МОНУ. - Якщо вони цього не хочуть або не можуть, ви можете подавати на них до вищої судової інстанції, яка може вплинути. Бо, на жаль, Міністерство напряму ніякого права не має, це все на їхній розсуд.

Запитали ми в прес-службі, чому в порушення Закону України «Про вищу освіту» РДГУ приховує свій статут і не розміщує його на сайті, як це передбачено законом.

- Чому у них не розміщений статут, я навіть не знаю, - каже Ірина Конотопська. - Вони повинні це робити, це державна установа, тим паче наказом Міністерства цей статут затверджується. Все це вплине на вибір абітурієнтів, до них менше прийде. Тобто вони працюють на свій імідж. Якщо вони не дотримуються певних норм, то у них нижчає рейтинг.

«Керівництво РДГУ відповість на всі запити і винні будуть покарані»

Журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ дослухалися до поради начальниці прес-служби МОНУ і написали 10 скарг. Вісім Уповноваженому з прав людини у Верховній раді, одну в Міністерство освіти і науки, і одну в Громадський люстраційний комітет - народним депутатам, які опікуються процесом люстрації.

Не минуло й місяця після скарг, як в РДГУ нарешті вивісили на сайті статут закладу.  Але станом на 12 липня 2013 року. Тоді як новий закон «Про вищу освіту» вступив в дію у 2014 році. Отже в статут не внесені зміни, передбачені Законом, який вже діє півроку. 

Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч дивується чому керівник-мільйонер наскрізь корумпованого університету ще досі на посаді

- Керівництво РДГУ відповість на всі запити і винні в приховуванні інформації будуть покарані, - переконаний головний редактор порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА і Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч. - Мене дивує безграмотність і нахабність керівництва, але нічого - і не таких змушували дотримуватися закону. Мене дивує лише одне - університет - це ж не якісь там гопники з підворотні. Це ж мали би бути інтелігентні розумні люди. Вони ж навчають вчителів. Натомість наше спостереження за тим, що відбувається в університеті, дає підстави мені стверджувати, що в цьому ВНЗ роками процвітає корупція і хабарництво (про це невдовзі чекайте наше розслідування), а ректор-мільйонер (зокрема, є співвласником приватного інституту зі статутним внеском понад півмільйона гривень) і ті, хто поруч з ним, за 14 років свого керівництва довели університет до кризи. Не лише в стані корупції, а й за всіма досліджуваними нами рейтингами. Та попри все цей ректор, коли наші журналісти з ним спілкуються, самовпевнено заявляє: «Пишіть що хочете. Я всеодно буду ректором!». Ні помаранчева революція, ні революція Гідності нічого не змінили.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.02.2015, 20:21 213.174.12.*** Редактор
Дописувач з IP 194.44.168.234 забанений через порушення правил коментування
17.02.2015, 17:17 194.44.168.*** Боніфацій
[видалено адміністратором за наклеп на редакцію]
17.02.2015, 13:21 194.44.34.*** КЕШ
Як назвати людину яка була свого часу довіреною особою Януковича потім героєм у украінофіла Ющенка потім другом у украінофоба Табачника ? що це за феномен такий? це як в анекдоті про гулящу дружину - головне що додому повертається !
17.02.2015, 00:10 213.174.12.*** Володимир
Переглянув останні коментарі. На жаль, розумного мало. А відповідати на маразми на зразок: запит має бути з печаткою, запит має право надсилати журналіст, прес-конференцію не можна проводити, чому ви збираєте ІР адреси - не буду. Я розумію, що багато хто не розуміється на законодавстві, але ж логічно, що якщо не розумієшся - то не стверджуй - дізнавайся, цікався, вчися, але не стверджуй, як не знаєш. А щодо того, що частина інформації почала зявлятися на сайті - це наслідок різних скарг і в Міністерство і уповноваженому з прав людини. Я ж казав - ректор буде змушений надати всю інформацію, яку він до цього протизаконно приховує. Бо вимоги журналістів законні, а поведінка ректора і його підтанцьовувальників не лише протиправна, але й просто абсурдна. До того, як я почав вивчати ці всі процеси в університеті, не думав, що в керівництва ВНЗ може бути такий низький рівень.
16.02.2015, 23:58 93.72.231.*** Зі сторони
41: Я не пропоную Сороку. Просто у Вас виходить все або біле, або чорне. Я не знаю таких державників/шкурників за всі часи української влади, яких можна було б віднести лише до перших, або до других. Куди, з рештою, віднести Пасічника І.Д. ? Академія почуває себе досить непогано. Але притому І.Д. "перецілувався" зі всіма, включаючи Кучму, Ющенка і Януковича. Мабуть вміння домовлятися для ректора це скоріше "+", а не "-".
16.02.2015, 22:25 93.73.49.*** 41
Сорока як і всі хто був до нього і після нього на посаді очільника області ніколи не були державниками, а були шкурниками! І це найбільша наша біда та проблема! Завдячуючи ім за 24 роки - не розуміємо для чого людина приходить до влади !
16.02.2015, 13:35 194.44.166.*** Клоун
Ніхто не в курсі, чому даний сайт збирає ІР адреси користувачів що пишуть відгуки? 4vlada взагалі в курсі, що це не цілком законно? Хоча..... Як не як це ж ВЛАДА, хоч і четверта, їй видніше
15.02.2015, 21:41 93.72.231.*** Зі сторони
41: цікаво чи ви пан чи пані, і якщо пан, то чи не з зони АТО ви пишете коментарі. А якщо серйозно, то патріотизм для мене це те, що всередині, про що не кричать на кожному кроці, а просто чесно роблять свою роботу. А от із державником не зовсім зрозуміло. Ви маєте на увазі того, хто має політичний чи управлінський досвід ? Чим Вам тоді пан Сорока не кандидат ? :)
15.02.2015, 20:56 93.73.49.*** 41
Він повинен бути державником та патріотом! А це сьогодні легко перевірити - участь добровольцем в АТО ! І тоді буде мати моральне право на проведення непопулярних, але необхідних змін - боротьба з корупцією , структурні зміни, кадрова революція- скоро не тільки міністрів з Грузії будемо запрошувати!
15.02.2015, 20:33 93.72.231.*** Зі сторони
ЦІкаво було би почути, які у кого є критерії хорошого ректора. І хто із нинішніх ректорів на РІвненщині ці критерії задовольняє.
15.02.2015, 19:51 213.174.12.*** ще віктору
В тому то й особливість закону про доступ до публічної інформації, що ним можуть користуватися усі громадяни. журналістам, згідно цього закону, жодних переваг. Якщо іеформація, за законом, відкрита, то до неї має право отримати доступ будь який громадянин. Тому й немає оьовязку в запитувача підтверджувати свою особу, згідно цього закону, бо інформація відкрита для ВСІХ
15.02.2015, 19:50 93.72.231.*** Зі сторони
Люди! Чого ви вчепилися до того запиту. Питання в тому, хто буде керувати вузом. Невже давати відписки в межах діючого законодавства - це найголовніше. Проблема, як на мене, в тому, що вибори є, і вони вже скоро, а вибору немає
15.02.2015, 19:46 213.174.12.*** віктору
Не маніпулюйте законодавством. процитуйте статтю закону до кінця. Підпис потрібен лише в разі подання запиту в письмовій формі. а закон, як уже тут цитувалося, дає право подавати запит в електронній формі. Ця форма не передбачає ніяких підписів не потребує
15.02.2015, 19:17 93.72.231.*** Зі сторони
Марині мамі: Ви довели справу до логічного завершення? Надіслали запит до прокуратури ? Чи вважаєте, що ваша дитина не захистить дипломну роботу через ці обставини. Потрібно до кінця відстоювати свої права, бо, з рештою, ці 270 евро - це результат того, що хтось інший ці гроші пропонував. Не будете давати хабарів , викладачі не будуть брати (особисто до Вас це не має відношення)
15.02.2015, 19:12 93.72.8.*** Віктор
А Миколай то правий. Все ж є на сайті.
15.02.2015, 19:10 93.72.8.*** Віктор
Крім того, цілком логічно, що не можна проводити якусь агітацію, а прес-конференція та оприлюднення програми кандидата є ні чим іншим як важливим елементом виборчої агітації, до офіційного старту виборчої кампанії згідно з новим ЗУ "Про вищу освіту" та методичними рекомендаціями КМУ, що набрали чинності з 1.02.2015. Що стосується вашого другого питання, ось вам copypaste з ЗУ "Доступ до публічної інформації", (взято, до речі, з сайту МОН) Запит від особи на отримання інформації подається у довільній формі. При цьому обов’язково необхідно вказати: 1) ім′я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону; 2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит); 3) підпис і дату.
15.02.2015, 18:51 93.72.8.*** Віктор
Вибачте, не був біля комп`ютеру. питання 1) .2.11. МОН України за наслідками розгляду поданих претендентами документів протягом 10 днів з дня завершення терміну подання відповідних пропозицій вносить кандидатури претендентів, які відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту», до вищого навчального закладу для голосування. 2.12. Усі претенденти, які своєчасно подали документи для участі у конкурсі на заміщення посади ректора Університету, письмово повідомляються МОН про прийняте рішення щодо їх кандидатур не пізніше 10 календарних днів з дня закінчення строку подання претендентами документів. Згідно цих положень, на час прес-конференції і оприлюднення програми пан М.М. Гон не був офіційним кандидатом, бо не отримав такого підтвердженя від МОН. Тому його прес-конференцію можна розглядати виключно як маніпуляцію громадською думкою.
15.02.2015, 18:43 82.145.223.*** Миколай
я не дуже хочу втручатись в дискусію, але на сайті РДГУ викладені звіти про надходження та використання коштів, в тому числі і про доходи ректорату.
15.02.2015, 17:15 176.121.3.*** ДЛЯ 93.72.8.*** Віктор
маю два питання: 1) вкажіть норму та наведіть текст, де була б чітко зазначена заборона проводити прес-конференції. 2) про яку печатку йде мова? запит на доступ до публічної інформації може відправити будь який громадянин. законом не передбачено ніяких печаток, про що ви взагалі говорите???
15.02.2015, 16:05 93.72.8.*** Віктор
Читаю коментарі й диву даюсь. Є певні питання. По-перше, Володимир Торбіч забув повідомити громадськості, що його запит було надіслано без жодного підпису та печатки. Таким чином, в.о. ректора правильно не давав вам відповіді, адже було невідомо, чий той запит. Ось я, наприклад, захочу отримати доступ до інформації, але я не є журналіст, візьму собі шапку Четвертої влади і почну писати. Сподобається вам таке? Якщо ж говорити про демократію, вибори і законодавство, то зазначу, що пан Гон порушив закон, проводячи свою прес-конференцію до терміну початку кампанії (тобто 15 лютого 2015 року, бо згідно положення про вибори ректора до цього терміну заборонено будь-яка пропаганда та реклама будь-кому з кандидату). За усіма канонами жанру, пан Постоловський мав би подати скаргу до міністертсва і зняти Гона з виборів, але він цього не робить. Так що, панове, письменники, вчить матчастину, а потім претендуйте на професіоналізм.
15.02.2015, 11:46 195.149.109.*** 123
Руслан Михайлович! Студенти та викладачі з Вами!!! Караван йшов, іде і далі йтиме!!! Засдрісникам має бути соромно!
15.02.2015, 11:27 46.211.137.*** правий сектор
Постоловський хоче, щоб його винесли вперед ногами. Організуємо. Закликаємо всіх активістів обєднатися щоб викинути корупціонера з його кабінету.
15.02.2015, 09:58 46.211.59.*** Марина мама
Керівництво РДГУ добре "своїх" прикриває. Нещодавно на сайті РДГУ я поскаржилась на професорку Свчин Л.М. бо вважаю що 270 євро за захист магістерської роботи це свинство. Інформацію не надрукували. Студентів і їх батьків мають за бидло.
15.02.2015, 06:14 37.57.114.*** 123
от і в рівненський аграрний коледж (на дубенській) полізли люди з клану сороки-корецького. тепер там свої порядки встановлюють... люстрація, однако...
15.02.2015, 02:15 46.211.219.*** Студент
Для Володимира: Після вашого останнього допису - не бачу сенсу опускатися до рівня дискусії з вами. Тепер особисто мені та людям, які мають протилежну точку зору із вашою, остаточно усе зрозуміло. Ще раз переконуюсь - рівень особистої культури людини прямо впливає на її професіоналізм!
15.02.2015, 02:12 213.174.12.*** Володимир
Ще для "студента" - всі запити є у ректора РДГУ на скриньці, яку назвав офіційною відповідальний за доступ до публічної інформації в РДГУ. Також вони є в Уповноваженого з прав людини у ВР. Вже звідти телефонували і цікавилися чому нам не надали відповідь і як це пояснили. Власне тепер кожен може прочитати як це нам пояснили в РДГУ
15.02.2015, 02:07 213.174.12.*** Володимир
46.211.219.*** Студент - якщо ви до себе сприйняли слово раб - знач мабуть самі це відчуваєте. Раб - це не наклеп і не лайка. Тому навчіться хоча би відрізняти образи від свободи вираження поглядів.
14.02.2015, 23:55 46.211.219.*** Студент
До веселика-філолога, який пише і вчить інших: "алі Студент" і "невіть" )) Це ще хто кепсько володіє державною??? Про радянське мислення: "праве діло" - так це ж з виступу більшовика Молотова від 22 червня 1941 р. Трошки думайте, якими словосполученнями оперуєте)) а потім повчайте))
14.02.2015, 23:54 37.55.42.*** 13
Схеже "Студент" у свій час отримував чи іменну стипендію пана Постоловського, чи він протежував на стипендію Міського Голови чи іншу винагороду. А просто захищати - не віриться!
14.02.2015, 23:48 77.123.5.*** Вова
ніколайчук Галина Іванівна - декан факультету іноземної філології і просто падружайка постоловського. Страшна хабарниця, вирішує будь- які питання зі здачі іспитів , вступу, працевлаштування у вузі звичайно ж за грошики. Не попалася досі тому що хитрий психолог , але так буде не завжди
14.02.2015, 23:44 46.211.219.*** Студент
Для Веселика: З приводу звернення і повної картини ситуації, яка склалася хотілось би побачити оригінали запитів до навчального закладу і ректору зокрема. Думаю для автора статті це не складе пробеми. Звісно, якщо всі запити було складено до відповдних вимог. З приводу "кормушки". Шановний! Студент, який навчався на відмінно та який з повагою і вдячністю ставитиься до закладу, який дав йому вищу освіту, апріорі стоїть біля "кормушки!???? Погодьтесь - це просто смішно))
14.02.2015, 23:44 93.72.231.*** Зі сторони
До всіх учасників дискусії : які перспективи? На реалізацію яких таких стратегічних цілей пану Постоловському не вистачило часу ? Хтось бачив цю стратегію розвитку хоча б як формальний документ? Можна бути хорошою людиною, але це не є професією... Ємоції... Розумію, що це не аргумент. Погоджуюсь із Студентом, що усі думки мають право на існування, але давайте розмовляти мовою фактів. А на мій погляд, вони говорять про те, що нинішній ректор нічого дати цьому ВНЗ вже не зможе. Решта питань - відкриті.
14.02.2015, 23:44 95.111.245.*** веселик
Хочу підтримати Не байдужого. Дуже правильні слова, що адресовані журналістам! Панове Торбічі, Ви робите праве діло. Боюся перебільшень, але все ж скажу: тільки завдяки таким як Ви може постати нова Україна. Україна як справжня європейська держава. А репліки "алі Студент" у цих коментах серйозно сприймати не варто. Герой з тієї ж "клуні" - прикормлений. Прикро за нього (мислить відверто по-радянськи; до того ж кепсько володіє державно мовою: невіть апостроф поза "зоною його компетенції"))) Де ж йому зрозуміти, що ректор порушує Закони України. Цей Студент живе в лоні своїх законів: глибоко й ритмічно прогинатися перед Постоловським
14.02.2015, 23:28 95.111.245.*** веселик
Студенту. Ви заповзятий захисник пана Постоловського. Це Ваше право. Зробіть ласку: прочитайте ще раз статтю, вдумайтеся в текст. Вам говорять про порушення законів України, а Ви далі своє... Якщо Ви, вибачайте за різкість, біля "кормушки" - це не означає, що всі в університеті такі. Ваше право на Вашу позицію. Але повторюю ще раз: йдеться про порушення Законів України!!!!!!!!!!!!! Які Ваші аргументи????
14.02.2015, 23:15 46.211.219.*** Студент
Для Володимира: ПРО ДУМАЮЧИХ РАБІВ. "Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором". Плюралізм думок та журналістська етика - поняття вам знайомі???
14.02.2015, 23:09 37.55.42.*** 13 для Володимира
МЕГУ, Україна і Словянік - приватні ВНЗ - я це дуже добре знаю, лише замітив, що такі виші швидше нададуть інфо, ніж пан Руслан. який обріс корупційними схемами по самі я*ця!
14.02.2015, 23:00 213.174.12.*** Володимир
Для 77.123.30.*** Не байдужий - Дякую. Власне, за моїми спостереженнями, рабів складно зробити нерабами, але є ті з них, хто починає включати процес мислення. Це вже прогрес. Також велика надія на молодь, яка готова думати і діяти, а не прогинатся. Ось науково підтверджені слова: "Любое общество состоит из 10%, которые никогда не будут нарушать правила, еще 10% будут нарушать их всегда и 80% будут вести себя по обстоятельствам".
14.02.2015, 22:53 213.174.12.*** Володимир
Для розуміння - МЕГУ, Україна і Словянік - приватні ВНЗ - вони не зобовязані надавати таку інформацію. Нагадую, що співвласник Словянки - пан Постоловський (550 тис грн. внеску ще коли долар ьбув по 5 грн.), а директор - його дружина.
14.02.2015, 22:49 213.174.12.*** Володимир
Для 37.55.42.*** - За планом до кінця місяця будуть розслідування про НУВГП і РДГУ. Деталі поки не можу сказати.
14.02.2015, 22:46 77.123.30.*** Не байдужий
Пане Володимире, наснаги і сил Вам у Вашій праці! На щастя, навіть в радянській школі в мене були вчителі, які вчили думати, зокрема й вчителька історії, з уроків якої памятаю, що раби готові були вбити (і вбивали) тих, хто хотів визволити їх від рабства, а потім самі гинули від рук свого хазяїна. Змінювати рабську психологію складно, але якщо хоча б одна людина задумається, чому від неї приховують інформацію, яка повинна бути відкритою - Ви не даремно працюєте!
14.02.2015, 22:46 213.174.12.*** Володимир
Спеціально консультація для 194.44.245.*** Катя - Катя, розумієте, є така штука як закони. Для вас простіше - це правила життя в суспільстві. Так от - ЗУ Про доступ до публічної інформації передбачає дозвіл надсилання запиту електронною поштою. А ЗУ про звернення громадян, завдяки совку головного мозку деяких депутатів - ще досі передбачає виключно письмовий варіант скарги. Сподіваюся, що моя безплатна консультація допомогла вам в самоосвіті. Бажаю добра.
14.02.2015, 22:35 46.211.219.*** Студент
Для "Зі сторони": Ваша позиція зрозуміла. Водночас Ви повинні зрозуміти,що є люди, точніше маса людей, які мають думку відмінну від Вашої. Ми не дозволимо абсолютно необгрунтовано і вибірково засуджувати діяльність навчального закладу під назвою РДГУ. Невже почуття патріотизму і вдячності рідній альма-матер є поганими? Саме тому, майбутнє РДГУ ми повязуємо тільки з Постоловським Р. М. і надалі стоятимемо на цій позиції.
14.02.2015, 21:20 93.72.231.*** Зі сторони
Студенту: нік "зі сторони" означає, що я людина справді зі сторони, просто маю дуже багато друзів і знайомих, які закінчили чи працюють в РДГУ. Не хотів, щоб люди голосували проти Постоловського, проти Гона чи проти Бордюка, а голосували за когось, хто зможе СТВОРИТИ принципово новий ВНЗ, який відповідатиме вимогам часу. Не маю ніякого бажання обговорювати мінуси, вади чи комплекси нинішнього ректора чи кандидатів. Просто не бачу серед них людини, яка має досвід СТВОРЕННЯ чогось (бодай на рівні структурного підрозділу) сучасного і ефективного.
14.02.2015, 21:12 37.55.42.*** 13
Ми хочемо адекватності, а не щось обгадити. Один вчинок Постоловського може коштувати йому кар`єри, тож краще хай надась інформацію, яку просять журналісти.
14.02.2015, 21:08 46.211.219.*** Студент
...соромно коли люди "обгаджують" свій ВУЗ в якому навчались!!!
14.02.2015, 21:07 93.72.231.*** Зі сторони
Думаю справа в тому, що людей з менталітетом таким як у Руслана Михайловича досить важко переконати у тому, що вони комусь зобов`язані надавати якусь інформацію, тим більше електронною поштою. Питання тільки в тому - кого обирати, точніше серед кого?
14.02.2015, 21:01 37.55.42.*** 13 для 93.72.231.*** Зі сторони
Бачу Ви людина, яка дивиться об`єктивно на речі і не пичаєте чому Торбічи пишуть чи не пишуть. Якби Постоловський надав дані, як ще зробив Мошинський і Пасічник, то його ніхто не ковиряв би. Я певен, що і ректор університету Україна і Мегу і розвитку людини і слов`яник нададуть ці дані, якщо Володя надішле запит. Тож виникає здивування чому Постоловський приховує цю інфу. Я як і всі і як Торбічі цікавлюсь, чому він приховує????
14.02.2015, 20:54 93.72.231.*** Зі сторони
Частково погоджусь із 13, але ректор, ким би він не був, не зробить із "радянскього" (без образ) професора чи доцента професора європейського, який володіє як мінімум двома іноземними мовами і прагне до постійного зростання. А от розпорядитись тими, можливо і невеликими, фінансами, що є у розпорядженні РДГУ - це реальність. Просто боляче дивитись на цю недобудову і розуміти, що вона аж ніяк не змінилася за останні 20 років.
14.02.2015, 20:50 95.135.117.*** *____*
а чого того торбіча так хвилює РДГУ?? що він причепився, в решті решт? скільки можна? я розумію, що вам там нема що писати, тому й видумуєте всяке лайно, але не забувайте, ви, всі, хто розповсюджують те лайно, що ВСЕЕЕЕЕЕЕЕЕ в цьому житті вертається!!! щоб ви наїлись того гавна сповна!! і відчепились від РДГУ в кінці кінців
14.02.2015, 20:48 37.55.42.*** 13
Ну Гона, який по-батькові Мойсейович приводити також не найкращий варіант, адже вся ложе покриє ВУЗ. Мені вже набридло вихваляння Постуловського як світила науки, бо він ним не є!
14.02.2015, 20:45 213.174.12.*** Володимир
Для 79.134.234.*** Педагога - А точніше не педагога, тому що педагог - це людина розумна. А людина розумна, перед тим, як щось закидатиме, спробує більше дізнатися про це. Наприклад тут на сайті у звіті чітко пише за що я отримую гроші. А вся діяльність поза цим на сайт - це моя громадська діяльність. Я витрачаю свій час на те, щоб показати людям як воно є насправді - відкрити очі. Хоч на краплю вичавити з людини раба, який готовий прогинатися і підлабузнюватися, брехати і лицемірити. Ви поняття не маєте, якими коштами і відкатами оперує цей пан, якого ви захищаєте. А якщо маєте поняття і захищаєте - значить спільники.
14.02.2015, 20:45 37.55.42.*** 13
Ректор - це вектор наукової діяльності Вишу, хоча б проректор із наукової роботи. Тому власні публікації мають дуже велике значення. А щодо наборів і кількості ставок, то чисельність студентів значно зменшилася і ця проблема стосується і Острожки і Мегу і РДГУ, одним словом всіх.
14.02.2015, 20:44 93.72.231.*** ЗІ сторони
Цікаво було би почути від реальних представників професорського-викладацького складу кого вони воліли би бачити на посаді ректора, без "заказухи" і можливості вислужитись
14.02.2015, 20:42 37.55.42.*** 13
Добрий вечів Володимире! Ми всі чекаємо від Вас матеріалу про Водний. Я писав, що уже на 14 і 16 сторінку заходити вкрай важко, тож закиньте уточку взавтра. Ще більше цікавого буде!
14.02.2015, 20:40 93.72.231.*** Зі сторони
для 13: яке відношення має імпакт індекс до ректорської діяльності? Як на мене головна загроза в тому, що університет просто перестане існувати суто через неможливість нинішнього керівництва просто забезпечити всіх працівників роботою. Подивіться на набори і на години. Університет потребує грамотного господарника, а не дерибанщика і не пустомелів, якими видаються "нові "кандидати.
14.02.2015, 20:38 37.55.42.*** 13
Згідний, що Володимир та Антоніна готують матеріал із певних політичних мотивів, а тим більше перед виборами. А чесний Руслан Постоловський взагалі не має чого приховувати. Він же має всі доходи легальні! Тож хай втре Володю і надасть відповідну інформацію. Зважаючи на те, що він не надає, а приховує - не все так чисто!
14.02.2015, 20:36 37.55.42.*** 13
Гаряча дискусія виходить. В мене також є посилання на англійські, францизьки, латвійські статті і інші, але це не робить мою публікацію у фаховому виданні України - такою, що цитується в наукометричній базі.
14.02.2015, 20:35 213.174.12.*** Володимир
Ого скільки понаписували, бачу команда Руслана Михайловича не дремліт :))) Якщо на щось казати мед, то воно в мед не перетвориться :) Подальші докази "професійності" Руслана Михайловича і під його керівництвом РДГУ попереду. Моя справа показати так як воно є, щоб люди робили більш усвідомлений вибір. Але розумію - рабство і підлабузництво так просто не виводиться з крові. Та мені все більше стає соромно казати, що я закінчив РДГУ. На жаль, це так.
14.02.2015, 20:28 194.44.245.*** Катя
Але все-таки....мені цікаво? чому В.Торбіч, уповноваженому ВРУ з прав людини, пише офіційні звернення (у вигляді листів-навіть не лінується їх сфотографувати), а чому не спробує як у випадку з РДГУ-кидати запити, скарги ну просто на особисті поштові скриньки ????
14.02.2015, 20:13 194.60.252.*** 911
Скільки жовчі та ненависті у людей,які вчать молодь. Погрози кудись кинути.А це панове,якщо здужаєте. Не полінувались,знайти автореферат кандидатської. Ви краще подивіться його публікації,їх тематику,посилання в основному на іноземні джерела. Да вас це не цікавить.Ваше дело правое-вилити максимально усякої гидоти та бруду. Це ви проводите демократичні вибори?.Політологи вчіть теорію.Демократія- це не бардак,а порядок,толерантність,повага і не влада крикунів. Про те, що ви справжні інтелектуали,еліта, нормальні люди зрозуміли і вибір буде за ними.Чого ж ви так всі сполошились і спокою не маєте.Заспокойтесь - победа будет за нами.?
14.02.2015, 18:01 91.225.143.*** diniskap
Теперішній ректор як і багато хто із його команди "справжні інтелектуали". Це рівень секретаря у якійсь фірмочці-реєструвати пошту і розносити її. Ось і все!!!
14.02.2015, 17:36 46.211.219.*** Студент
До 13! Шановний, перегляньте кандидатські дисертації сучасних українських істориків, які захищались до 1991 р. Дуже здивуєтесь. Забули в який час жили??? Чи будемо пригадувати піонерське та комсомольське минуле усіх сучасних високопосадовців. Чим далі - коментарі та критика стає все більш недологою! Аж смішно))
14.02.2015, 17:29 37.55.42.*** 13
Кандидатська дисертація проф. Постоловського «Розвиток інтернаціонального співробітництва між молодіжними організаціями СРСР і ЧССР в процесі соціалістичної інтеграції (1969-1977 pp.)» - за спеціальністю воєнний комунізм, 1982 р. Йде у європу. Обираємо ректора-комуніста, ще й не просто комуніста, а цілого комуністичного кандидата. 15% за кандидата-комуніста в студію!
14.02.2015, 17:28 46.211.219.*** Студент
До критиків РДГУ! Шановні, зверніть увагу на коментарі людей, які підтримують Руслана Михайловича! Людям бридко читати необгрунтовані звинувачення в сторону того, що є близьким і рідним для них. Якщо щось не вдалося чи не вдається в житті, то не потрібно звинувачувати в цьому всіх і вся!!! Чи може в Рівному та області мало керівників державних установ, які тривалий час обіймають свої посади???!!! Уточніть і Ви дуже здивуєтесь! Виходить, що усі вони не відповідають займаній посаді??? Я так не думаю. Вашого б завзяття - та в іншому місці!!!
14.02.2015, 17:27 37.55.42.*** 13
Вибирайте Постоловського Р.М., але почитавши його біографію випадково дізнаєшся, що він автор більше ніж 300 наукових та науко-методичних праць, багато з яких опубліковані у фахових виданнях України. Хоча дуже дивно, що жодна з праць не опублікована у журналі, що входить в будь яку науко-метричну базу світу. Виликий науковець не опублікував жоної своєї праці, навіть і у РИНЦ. Я вже й не говорю про інші бази. То який може бути рейтинг ТОР-200 України?
14.02.2015, 17:16 213.174.12.*** Антоніна
І ще - стаття 19 цього ж закону: Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
14.02.2015, 17:14 213.174.12.*** Антоніна
Додатково. витяг із Закону про доступ до публічної інформації: Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.
14.02.2015, 16:29 193.41.186.*** Dr. Jurgen
Віктор!.. РДГУ - це державний ВУЗ.. Мабуть, у кожному обласному центрі є педуніверситет.. Престижність вузу визначають фахові працівники і матеріальна база університету.. РДГУ - об`єднання педінституту, інституту мистецтв, інституту культури і бібліотечного факультету Рівненського інституту культури (Толстого, 3). Найвищий рівень акредитації ВУЗу ніяк не завдяки Руслану Постоловському, а за рахунок співробітників докторів наук на час заснування їх було лише двоє. Не без Постоловського не було б ВУЗу.. РДГУ - це державна організація. Фінансування з відбувається з державного бюджету, отже і держава визначає її подальше існування. Як у "водніку" змінюється ректор - то що "воднік" перестає бути "водніком"? ні.. Преобразиться керівництво, можливо, преобразиться і сам виш.. РДГУ - це не лише Постоловський.. Це - злагоджена робота усього викладацького і адміністративного персоналу.. Одна людина не визначає його існування, хоч і робить свій значний вплив на його реалізацію..
14.02.2015, 16:11 193.41.186.*** Dr. Jurgen
Володя.. Я думаю, що це таке зволікання пов`язано з виборами ректора в РДГУ цієї весни. Тому, і не видають ніяку інформацію, аби ба не зашкодити ніяким чином "чесне ім`я", яке хоче пройти на черговий термін.. Пройде атестація, а чи вибори ректора, то це або вже буде не його справа, або його це уже буде менше цікавити.. В РДГУ в канцелярії вони всі такі, або безграмотні, або ліниві, або "принципово не буду робити". Я колись довідку виробляв про те, що я закінчив цей університет.. Такої довідки вони не вміють виписувати.. Її мені десь 3 місяці робили, з декількома запитами у ректорат, бо перший раз мій запит згубили.. Пізніше, коли я все ж звернувся до одної особи, яка допомогла з цією довідкою, вона пояснила хто мені "забуксував" її видачу.. Це принциповість.. З таким невігластом треба боротися..
14.02.2015, 15:43 77.123.67.*** Ван
веселику. чим же вона дивна? типова позиція на добре пригрітому місці. як вони захочуть щось змінити, якщо вони перші на черзі у випадку змін? ) а приховувати мабуть є що, позаяк інтенсивно тому опираються
14.02.2015, 13:35 37.19.238.*** веселик
Цікаві коментарі. Проте мені здається розмова розгортається не в тому руслі. Адже мова йде про невиконання державною установою законів України. Ось це головне!!! Замовні матеріали... Панове критики журналістів. А Вас як громадян, як людей не цікавлять відповіді на питання, які підняті в статті?????? Журналісти захотіли більшого, ніж дозволяється, порушили етику, правові норми??? Звичайно ж ні. Читачам навіть полегшують сприйняття аргументів: називають конкретні закони, що вимагають того чи іншого... Може Ви таки вдумливо вчитаєтеся в текст, а не механічно, за енерцією буде захищати Р.М.Постоловського? З такою позицією як у Вас наша країна ніколи не вибереться з ями. Передусім тому - що Вас вес, буквально все задовільняє. Тому, що навіть коли Вам відкритим текстом пишуть: порушується все і вся - Ви все одно кажете: все чудово... Щонайменше - дивна у Вас позиція. Дуже дивна!!!
14.02.2015, 13:00 37.57.114.*** rrr
Ну-ну, Віктор ІІ також говорив: "...головне стабільність, добробут. І Україна для людей. Тільки таких людей було 50-100 чоловік, ось так і тут "....викладачі та студенти, знаємо, що поки ректором є Руслан Михайлович, доти й буде РДГУ". Можливо таких викладачів та студентів також 10-20 та 50-100 чоловік????
14.02.2015, 12:20 93.72.8.*** Віктор
Є така професія - грошики відробляти. Ось ці "журналісти" й стараються з усіх своїх сил, розуміючи, що один місяць - це занадто малий термін, аби дійсно задурити людям голови. Наприклад, Путіну знадобилися роки. Тому пишіть й надалі, панове "чесні", бо проти ваших "хфактів" без жодної доказової бази є реальні справи професора Постоловського і ми - викладачі та студенти, знаємо, що поки ректором є Руслан Михайлович, доти й буде РДГУ.
14.02.2015, 12:01 37.57.114.*** rrr
Хотілося б побачити від усіх кандидатів на посаду ректора РДГУ план розвитку університету на 7 років, що вони планують робити. Чи просто чекати студентів із Полісся, які вивчаться і вернутиься у свої школи, а ВУЗ і далі буде накатом їхати на грошах МОН?
14.02.2015, 12:01 77.123.8.*** 25 до 77.247.181.***
Які потрясіння в НУВГП?! Всі "шкарбуни" як сиділи, так і сидять, Як дерибанили вуз за Кравця, так дерибанять його за Мошинського. Нічого не змінюється, одні і ті ж. Чого тільки варте більш ніж піврічне не виконання норм Закону України "Про вищу освіту" в частині суміщення посад. Нам після 1 року керівництва команди Мошинського-Лагоднюка, то й час коли керували Сорока-Корецький буде здаватися найбільшим піднесенням. Було багато "перегинів", але те що робиться після цього ні в які ворота не лізе. Але більшість в НУВГП скаже, що за своїх 1,5 роки Корецький (я абсолютно не його фанат) зробив більше ніж дехто з колишніх ректорів за 7 років (відкриття нових спеціальностей, купа закордонних гостей, реальні звязки, відремонтовані аудиторії і т.д). Як це робилося - це же інше питання. Але по факту, завдяки закладеним речам вуз пройшов акредитацію, а не вилетів в трубу. Навіть в частині дисципліни, то вся робота робилася по-інерції до пори до часу так як слід.
14.02.2015, 11:55 37.57.114.*** rrr
Працівники ректорату прийняті на посаду у МОН України і просто зобов`язані (згідно чинного законодавства) надати громадськості (у разі запиту) інформацію про свої доходи, адже це для чиновників є публічною інформацією і ніякий захист персональних даних не поширюється на таких осіб. Тому Постоловський може й найкращий ректор, але доходи свої просто зобов`язаний показати.
14.02.2015, 11:48 37.57.114.*** прихильник
Собаки брешуть а караван іде
14.02.2015, 11:42 79.134.234.*** Педагог
Хочу звернутися до журнілістів. Зрозуміло, що ви виконуєте свою роботу, яка добре оплачується іноземними фондами. Але крім грошей, потрібно дбати і про свою людяність. І не писати чисто замовних матеріалів у час, коли триває підготовка до виборів ректора. Ваші мотиви зрозумілі усім. Ви - не профі, ви кіллери.
14.02.2015, 11:05 46.211.219.*** Студент
Руслан Михайлович достойний займати посаду ректора. А РДГУ - чудовий унівесритет. З особистого досвіду знаю, що при власному БАЖАННІ вчитися в цьому навчальному закладі можна досягти всіляких вершин і стати хорошим спеціалістом. Вдячні студенти і викладачі повністю підтримують Руслана Михайловича! Альтернативи йому - просто не існує !
14.02.2015, 10:48 77.247.181.*** Антоніні Торбіч
Це вуз, де ректор дбає про стабільність. І слава Богу, що його оминули такі потрясіння та перетурбації як воднік. Звісно, він не має таких фінансових вливань як Острозька Академія. Але РДГУ - це надійність та впевненість поліських дітей отримати вищу освіту. Собаки гавкають, а караван іде. За такого ректора як Руслан Михайлович і колектив і студенти стоять горою. Особливо, коли побачили хто рветься до керма універу. Це ліліпути - моральні і проофесійні.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору