РІВНЕНЩИНА

Як сплачувати військовий збір підприємцям

10.02.2015, 15:05      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4623

Ілюстраційне фото прес-центру АТО

Серед інших змін в податковому законодавстві, які почали діяти з січня поточного року, на особливу увагу заслуговують новації в справлянні військового збору.

Повідомляє ДПІ у місті Рівному.

Механізм утримання військового збору, строки сплати залишилися колишні. Розмір ставки військового збору також не змінився і становить 1,5 відсотка, а от база оподаткування суттєво розширилася. Якщо раніше військовий збір справлявся із зарплатних доходів, окремих цивільно-правових договорів та деяких виграшів, то починаючи з 1 січня 2015 року його слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, з цього року під оподаткування військовим збором потрапили і доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування та від здійснення незалежної професійної діяльності.

Слід враховувати, що у разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об`єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат, тобто військовий збір буде нараховуватись на річний доход без урахування витрат.

Питання у який спосіб буде сплачуватися військовий збір з підприємницьких доходів та чи потрібно його утримувати підчас виплати підприємницьких доходів податковими агентами, без сумніву, сьогодні цікавить не лише всіх податкових агентів, а й приватних підприємців та самозайнятих осіб.

Перш за все варто зазначити, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно будуть розраховувати військовий збір у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображати в річній податковій декларації та сплачувати у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є 2015 рік.

Терміни сплати військового збору:

- для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року;

- для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – до 1 серпня 2016 року.

По-друге: з метою уникнення подвійного оподаткування військовий збір не утримується суб`єктами господарювання та/або самозайнятими особами при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за здійснення ними своєї діяльності, якщо фізичною особою надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб`єкта підприємницької діяльності, або копію довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Разом з цим, платник, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов`язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів.

Таке роз’яснення передбачено проектом узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором, що розміщений на веб-порталі ДФС України.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору