РІВНЕНЩИНА

Суддя, який садив під домашній арешт луцьких майданівців, працюватиме й далі (ВІДЕО)

20.02.2015, 10:55      hromadske.volyn.ua      Переглядів: 1941

Голова Луцького міськрайонного суду Михайло Квятковський. Скрін-шот з відео Громадське. Волинь (Hromadske. Volyn)

Про долю судді Віталія Ковтуненка та результати люстраційної перевірки суддів Луцького міськрайонного судуповідомив голова цього суду Михайло Квятковський в інтерв’ю для «Громадське. Волинь».

Відео Громадське. Волинь (Hromadske. Volyn)

Михайло Квятковський зазначив, що з грудня 2014 року проводиться люстраційна перевірка відповідно до закону «Про очищення влади». Двадцять один суддя написали заяви про те, що дають згоду на проходження такої перевірки. Зараз матеріали стосовно кожного із суддів вивчають різні контролюючі органи. Коли чекати результатів перевірки – невідомо.

Що стосується судді Віталія Ковтуненка, який під час подій на майдані ухвалював рішення про взяття під домашній арешт трьох активістів Майдану, а саме Маї Москвич, Ігоря Гузя та Сергія Григоренка, то за словами посадовця, відносно нього ініційовано перевірку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. А поки він і далі працює суддею. Звільнити його ні підстав, ні повноважень, за словами Михайла Квятковського, у голови суду немає.

Те саме підтвердила й представник Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік. За її словами, процедура люстрації суддів фактично заблокована, оскільки досі не працює Вища рада юстиції. Саме на цей орган покладено повноваження ініціювати перед Парламентом питання про звільнення судді.

Сам Віталій Ковтуненко давати будь-які коментарі журналістам відмовився. Пояснив, що і так про нього написали чимало образливих слів, тож поки не буде висновку кваліфікаційної комісії, нічого розповідати не буде.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

25.02.2015, 16:18 213.174.12.*** Володимир
В судах немає смислу когось люструвати - цю гілку влади треба будувати з нуля, а теперішнім суддям - вільне плавання в приватному секторі і заборона працювати в державному

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору