РІВНЕНЩИНА

Луцький депутат приховано продає міськраді техніку

05.03.2015, 10:35      hromadske.volyn.ua      Переглядів: 1074

Луцька міська рада закупляє оргтехніку в одного з депутатів промерської групи «Рідне місто». 

Про це пише у своєму блозі на «Громадське. Волинь» журналіст інтернет-видання «ВолиньPost» Антон Бугайчук. Нижче подаємо текст блогу без змін.

«21 січня під час засідання виконкому Луцької міськради Сергій Григоренко зазначив, що у мерії планують закупити бюджетні планшети для депутатів і членів виконкому, які не відмовляться від цього гаджету. Мета такого нововведення – економія паперу.

Закупівля планшетів у такий непростий для економіки країни час викликала неоднозначну реакцію, але цей матеріал про інше. «Ага, знов у Яручика куплять», – із посмішкою тоді зазначив один із депутатів міськради.

Така думка пролунала із уст обранця громади тому, що постійні закупівлі оргтехніки міськрадою у фірм, пов’язаних із депутатом із групи «Рідне місто» Миколою Яручиком – один із «скелетів», про які нагадують «промерським» депутататам їх опоненти.

Проте, якщо справді проаналізувати документацію відкритих торгів щодо закупівлі техніки, прізвище Яручика ви там не побачите. Не побачите ви там і ТзОВ «Апельсин» – підприємство Яручика та його бізнес-партнера В’ячеслава Теліцина.

Виходить, що всі заяви про «закупівлю в Яручика» – наклеп? Не думаю, адже диму без вогню не буває.

Завдяки тому, що Луцька міська рада виконує закон, на сайті цього органу влади розміщена документація щодо закупівель за останні роки. Той, хто ознайомиться із нею принаймні за 2014 рік, може помітити занадто багато прізвищ фізичних осіб-підприємців, які дуже рвуться продати техніку міськраді.

Беруть участь торгах і досить респектабельні підприємства, що торгують не тільки у Луцьку, однак перемагають здебільшого ФОПи, що зареєстровані десь у квартирі в одній із луцьких «хрущовок» чи «висоток».

Серед цих ФОПів, можливо, найчастіше можна помітити Ящук Неллі Василівну – жінку підприємця, яка восени минулого року «зірвала банк» – 9 із 10 лотів на закупівлю оргтехніки (загальна вартість угоди 565368 гривень).

За ці гроші міськрада закупила«машиниобчислювальні, частини та приладдя до них (комп’ютерна та оргтехніка, сервернеобладнання) – 75: лот 1 – портативнікомп’ютери (ноутбуки) – 3; лот 2 – системні блоки – тип 1 – 5; лот 3 – системні блоки – тип 2 – 8; лот 4 – системні блоки – тип 3 – 27; лот 5 – сервери – 2; лот 6 – принтер тип 1 (А4) – 13; лот 7 – Принтер – тип 2 (широкофор-матнийА1) – 1; лот 8 – копіювальнийапарат А3 – 1; лот 9 – – Багато-функціональнийпристрій А4 – 13; лот 10 – сканер А4 – 2».

Іншому підприємству – ТзОВ «Інзарго» (м. Львів, вул. Городоцька, 128а/55) дістався лише один лот, проте найбільший –«лот 4 – системні блоки – тип 3 – 27» на суму 163890 гривень.

Цікаво, що цей лот Неллі Василівна могла «здати» львівському підприємству свідомо. Документи про розкриття пропозицій на торгах свідчать: за всі 9 лотів Неллі Ящук пропонувала меншу ціну, натомість на лот №4 – відчутно більшу – 203634 гривні проти 163890. Схоже, що таку поблажку конкурентам зробили свідомо, аби «не палитися». Проте я можу і помилятися, адже про усні домовленості, якими супроводжували ці торги, ми вже ніколи не дізнаємося.

До цього у 2014 році були ще дві спроби провести закупівлю оргтехніки, однак їх фактично зірвали, бо у документах всіх чи майже всіх учасників знаходили певні порушення.

Так, 25 квітня 2014 року – дата прийняттярішення про відхиленняпропозиційперших конкурснихторгів минулого року. Тоді їх учасниками були ТзОВ «Фолгат ФТК» (зареєстроване в Києві), Філюк Оксана Олександрівна (село Зміїнець Луцького району), Бурлаков Денис Вікторович (Луцьк, проспект Перемоги), а також вже знайома нам Ящук Неллі Василівна.

Тоді всім учасникам відмовили у доступі до торгів, бо «форма «Пропозиціяконкурснихторгів» не відповідаєформі, яка передбаченаДодатком № 1 Документаціїконкурснихторгів)».

Другі торги оголосили влітку цього ж року. Однак і їх не вдалося провести. 4 липня чотирьом із п’яти учасників відмовили у допуску до торгів, а із одним учасником вони відбуватися не можуть.

Так, відмовили приватному підприємству «Лібра-Лайн» (Запоріжжя), Бурлакову Денису Вікторовичу,Ящук Неллі Василівніта ТзОВ «Рома ЛТД» (Львівська область, смт Івано-Франкове). Не було претензій лише до ТзОВ «Навігатор» (Київ).

Тому закупівлю вдалося здійснити лише із третьої спроби. Чи були причини «завалити» перші два конкурси, наразі відповіді немає. Однак оскаржувати рішення конкурсного комітету вже пізно, та й ніхто цього раніше не зробив.

У підсумку перемога за абсолютною більшістю дістала єдиному підприємцю, яка брала участь у всіх трьох торгах – Неллі Ящук. Вона фактично повторила «успіх» 2013 рокую. Тоді ця ФОП виграла угоду на суму 46026 гривень.

На мою думку, саме через неї і відбувається те, що у міськраді називають «закупівлі через Яручика».

Ящук Неллі Василівна офіційно зареєстрована у Луцьку на вулиці Коперника, 17 у квартирі №4. Точно таку ж адресу реєстрації має ТзОВ «Апельсин», засновниками якого є Микола Яручик і В’ячеслав Теліцин. Звичайно, це опосередкований доказ, однак я не вірю, що в одній квартирі могли б «вжитися» два конкуренти на ринку оргтехніки.

Натомість сам Микола Яручик стверджує, що ніякого відношення до «Апельсина» вже не має, бо ж передав право підпису виключно Теліцину.

Проте таке виправдання депутата виглядає не дуже переконливо. «Громадська приймальня депутата Миколи Яручика розміщена за адресою: вулиця Бойка, 1. Контактний телефон 24-25-21. Прошу людей звертатися», – заявив він свого часу.

Саме Бойка, 1 – фактична адреса розміщення магазину ТзОВ «Апельсин». Повірте, Миколу Яручика ви там зможете побачити частіше, ніж офіційного керівника В’ячеслава Теліцина

P.S. А ще Микола Яручик під своїм справжнім ім’я бере участь інших тендерах, зокрема на продаж техніки СНУ імені Лесі Українки.

Не виключено, що для торгівлі з іншими структурами не зареєстрували ще кілька ФОПів. Просто зв’язок Неллі Василівни із «Апельсином» надто очевидний.

P.P.S. Фактично в діях цих підприємців немає злочину. Продавати техніку міськраді депутатам ніхто не забороняв. До того ж техніка від ТзОВ «Апельсин» справді може бути найкращою і найдешевшою. Але для чого ховатися?» - пише Антон Бугайчук. 

Як зазначив автор блогу на своїй сторінці у соцмережі «Facebook», цей текст був розміщений також на сайті видання «ВолиньPost», однак невдовзі був видалений. 

«Сьогодні цю колонку видалили із сайту видання ВолиньPost за особистим проханням депутата Миколи Яручика. Очевидно, такому обранцю неприємно, що його інформацію "мутки" навколо тендерів міської ради оприлюднюють. Я розумію, що наближаються вибори і протистояння між "Континіумом" та "Приватом" буде зростати. Але жодне політичне протистояння - не привід приховувати такі речі. Дуже зручно роздавати діткам подарунки і хвалитися відремонтованими за бюджетні гроші дворами, а при цьому всіляко намагатися приховати оборутки на тендерах», - пише журналіст в соцмережі. 

«Проте власник видання погодився видалити матеріал, адже Яручик - людина Романюка. А на Романюка у цьому місті роблять ставку надто багато людей. Адже перемога Товстенюка? (Констанкевич, Кравчука) зовсім не вигідна протилежному табору. Власне тому я йду із ВолиньPost», - зазначає Антон Бугайчук.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

10.03.2015, 18:13 5.1.30.*** Хлоп
Облив брудом і пішов - професійно. А факти де?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору