РІВНЕНЩИНА

Хто і скільки бере хабарів у рівненському держуніверситеті, який випускає вчителів: розслідування

18.03.2015, 16:00      corruptua.org      Переглядів: 27385

Хто, як, скільки і за що саме бере у найбільшому рівненському держуніверситеті вивчало Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для CORRUPT UA.

Взявшись вивчати корупцію в держуніверситетах Рівного ми поспілкувалися із понад 40 джерелами інформації. 30-ма студентами, які навчаються, або навчалися в РДГУ – за принципом – з кожного із 11 факультетів мінімум по двоє та з різних академічних груп. Із шістьма викладачами РДГУ та двома експертами і студенткою з іншого університету. Також почули позицію ректорату та отримали інформацію з міліції і прокуратури.

Саме на опитуванні студентів і випускників 2013-2014 років виводимо відсотки про які далі йтиме мова.

– Це було для мене «шоково» і взагалі, я вперше в житті з таким зіткнулась, тому все дізнавалась в процесі, – розповідає про своє знайомство з хабарництвом п’ятикурсниця художньо-педагогічного факультету РДГУ Марічка Сидорук. – На першому курсі, всі стояли у величенькій черзі – різні курси. Викладач сидить у спортзалі – в кінці. Доходить до тебе черга, підходиш до викладача, він дивиться по своєму журналу, що ти пропускала, скільки занять, і каже щось на кшталт «хх» балів». Ти розумієш, що цього для заліку мало. Питаєш щось на кшталт: «як це можна виправити чи відробити?». Ну і тобі відповідають – 5 «енок» – 50 грн. Даєш гроші в руку йому. Все.

Попри падіння у рейтингах на сотню позицій Рівненський державний гуманітарний університет залишається найбільшим в області за кількістю студентів, яких навчає. Зараз лише на денній формі там готують 5 618 фахівців. Три з чотирьох вчителів у школах Рівного мають за плечима досвід навчання в РДГУ чи його попереднику РДПІ. Не ясно лише який це досвід: купюр у заліковій книжці чи безсонних ночей перед сесією. Адже в обох випадках якість пластику чи паперу, з якого виготовляють диплом не відрізняється.

Кому і скільки платить можна дізнатися в старшокурсників

Коли абітурієнт подає документи, у приймальній комісії точно не кажуть: «Ну… знаєте… у нас тут хабарництво. Але не всі беруть!». Про це також не пишуть на сайті навчального закладу. Проте вже після першої сесії студенти дізнаються що і як відбувається.

– Викладач називає певну суму, яку вважає за потрібне. Але навіть якщо, наприклад, заплатити, то немає 100% гарантії, що поставить саме ту оцінку, про яку домовлялись, – каже першокурсниця Марія. Вона лишень склала першу сесію, проте вже знає, як відбувається передача хабара. – На скільки знаю, особисто викладачу студент не дає гроші – через знайомих, які працюють в університеті.

– У студентському круговороті подій завжди на слуху були такі теми: «Чи бере викладач взятки? Скільки? Через кого?», – розповідає колишня староста, випускниця РДГУ 2014 року. – Особливо актуальними вони ставали з наближенням екзаменаційного періоду. Інформація про викладацькі «апетити», «ходить» стінами вузу, як цілком легітимна і природна річ. Часом дуже весело було все це слухати, інколи доводилося передавати почуте.

Про те, як легше скласти іспит або залік у того чи іншого викладача завжди можна дізнатись у старшокурсників. У той же час ця інформація рідко виходить за межі університету і не набуває публічності.

Причина у тому, що студентам, які дають хабарі це переважно вигідно, відповідно і скаржитись про це вони не будуть. Коли ж хабарі вимагають (буває і таке) часто студенти не знаходять сил відстоювати свої права. Можливо, бояться негативних наслідків. Після закінчення вишу теж мало хто хоче говорити яким чином він отримав диплом, адже «не хочуть проблем», «не мають доказів» і просто «не хочуть». Проте не заперечують, що корупція процвітає.

– Зазвичай гроші віддаються з рук у руки, але це залежить від викладачів, – каже студентка п’ятого курсу іноземної філології. – Є викладачі, які тільки через посередників беруть гроші. Я особисто з таким не стикалась, але знаю від одногрупників. Посереднику зазвичай платять 300-400 грн. Якщо домовляєшся безпосередньо з викладачем, то починається з того, що «тема роботи досить тяжка, матеріалу мало, написати не можу бла-бла-бла» і тут викладач сам пропонує зробити роботу за визначену суму. Питає, яку оцінку хочеш і називає суму. Особисто я віддавала гроші перед захистом роботи, поклавши в «заліковку».

Хабарі не лише грошима

Окрім грошей викладачі отримують й інші «подарунки». Не відомо, як щодо викладу навчального матеріалу, але у своїх забаганках викладачі бувають дуже вигадливими. За розповідями студентів РДГУ часто за хабар проходить: купівля книжок та косметики у тих викладачів, які займаються розповсюдженням, у подарунок вони приймають коньяк, каву, цукерки, квіти, фрукти, червону ікру.

– Взагалі я із Волині. Викладачка хотіла волинські гриби, бо вони «не Чорнобильські», хоча я живу в III зоні Чорнобиля. На парі просила у нас хто із Волині щоб ми привезли їй гриби і сказала,що поставить залік, – розповідає першокурсниця.

– Знаю викладачку, яка просила підгрупу з іноземної мови купити її дочці золоте колечко, –випускниця 2013 року факультету іноземної філології.

– Є викладачка, яка просто просила прибрати в неї на дачі, – третьокурсниця, факультету Документальних комунікацій та менеджменту (ДКМ).

Зі слів джерел випливає, що найпоширенішими розмірами грошових винагород є суми у 100, 300, 500, 800 гривень. Загалом діапазон доволі широкий: від 10 гривень (коли група скидається на квіти абощо) до 800 (іспити у «дорогих» викладачів).

Куплю стипендію за хабар

Не подумайте, що комусь просто подобається давати хабарі. Є чітка ціль – стипендія. При її місячному розмірі у 724 гривні протягом семестру студент отримує близько 4 350 гривень. У такому випадку в очах студентів ціна оцінки виглядає скоріше вигідною інвестицією ніж порушенням прав чи закону. Хороші оцінки – є стипендія, погані – немає.

Від спілкування зі студентами складається враження, що хабарництво в РДГУ далеко не виняток із правил, а скоріше традиція, здобута досвідом. 55% опитаних повідомили, що давали хабарі принаймні один раз і лише 45% ніколи не робили цього у стінах вишу.

Результати опитування сформовані після спілкування з 30-ма студентами, які навчаються, або навчалися в РДГУ – за принципом – з кожного із 11 факультетів мінімум по двоє та з різних академічних груп

Хто ініціатор хабаря

У питанні, щодо того хто ж все таки є ініціатором укладання корупційної угоди свідчення опитаних студентів різняться. Хтось каже самі у всьому винні, хтось же звинувачує викладачів. Лише один із опитаних вважає винною «систему, яка диктує умови».

– Була ситуація з одної дисципліни, я відвідувала всі лекції і практичні, на кожній отримувала оцінки. До екзамену нам балів не ставили – він все вирішував. А коли прийшов екзамен – писали тести. Я отримала 14 (максимум 20) балів за відповідь. І викладачка мені поставила трійку. Іншим потім просто трійки поставила, а «декому» по 5, хоча успішність така ж, як у мене. Сліз було багато. Тоді навіщо було ходити на ті пари??? – розповідає про свій досвід студентка третьокурсниця.

Інша дівчина цьогоріч закінчує факультет іноземної філології, свою історію вона називає «найбільш несправедливим іспитом за всю історію навчання в РДГУ»:

– Екзамен легкий був. Дуже. Але вона «бере» і того всі, хто міг заплатили. А решта – трійки. Навіть якщо все знаєш ідеально. Особисто мене ця карга опитувала півтори години. Я відповіла на всі запитання, на всі додаткові запитання, і навіть на ті, які вона вже в підручнику вишукувала. Сказала, що я знаю на 4, але вона мені не може поставити таку оцінку і ставить 3… а в неї під «заліковками» лежав список тих, хто заплатив… і всі решта автоматично пролітали.

Такими випадками система освіти часто «ламає студентів», і ті що раніше не платили або протестують проти дій викладача, або ж починають «пливти за течією». Як правило другий варіант популярніший.

– Перші роки навчання, в певній мірі, студент розуміє, що між «рефератом, який ти пишеш сам, користуючись джерелами» і «рефератом, скачаним з мережі, навіть попередньо не прочитаним» більшість викладачів різниці не шукає – і в оцінці різниці може не бути. Відповідно, студенти звикають бути лінивішими. Деяким простіше заплатити, щоб не напружуватись лишній раз, – каже Марічка Сидорук.

Як випливає зі слів студентів, чільне місце у «традиціях української освіти» займає посередництво. Щоб убезпечити себе, деякі викладачі не беруть прямо у студента. Важливо знати підхід, тобто того, хто може допомогти домовитись з викладачем. Таким помічником називають викладача кафедри фізичного виховання, якого студенти кличуть «ВВ».

Буває, що участь у хабарництві безпосередньо беруть батьки:

– Через кого не знаю, мама там «рішала». А коли запитувала, сказала що «воно мені не нада», – розповідає третьокурсниця, уточнює і передає зі слів своєї мами: «В Рівному є тьотя, в якої знайома працює в РДГУ. Говорю, який екзамен треба здати. Відповідно, після того, як здам мені говорять суму, яку я винна обом. І все. При запитанні через кого рішає відповідь одна і та ж: «головне,що стоїть оцінка».

Колективна корупційна порука

Часто посередником стає староста, особливо у тих випадках, коли корупційна угода колективна. У цій ситуації студенти «скидаються» на «подарунок кафедрі», на «пакет», щоб отримати лояльність викладача і навіть на проживання та харчування іногородніх викладачів, які приймають держіспити.

Яскравий приклад здирництва – коротка історія випускниці 2013 року факультету іноземної філології:
– Це було на 4 курсі бакалаврату. Тоді вся група (всі 5 груп потоку) скидалась по 50 гривень на залік. Це була умова викладачки (яка, до того ж, не провела у нас жодної пари).

За умови, що одна група складається з 20 осіб і всі студенти потоку заплатили, викладачка заробила 5 тисяч гривень «одним махом».

Історія студента п’ятого курсу факультету Документальних комунікацій та менеджменту Сергія Сабо говорить про те, що може бути інакше. Сталося усе наприкінці минулого навчального року:

– Приходить якось староста до нас в групу і каже, на факультеті менеджменту сказали, що ми, повинні віддячити нашій кафедрі за те, що навчали нас 4 роки. І потрібно «накрити» їм стіл і купити проектор. Щоб після нашої групи щось лишилося їм на пам’ять.

Сергій обурився такому стану речей, на що староста відповіла, щоб він не здавав гроші. Каже, думав, що студенти його підтримають, а після двох днів дізнався, що пів групи вже здали.

– Ніхто навіть не висловив свою думку, що це неправильно, хоча більшість постійно критикує владу і викладачів, що вони беруть хабарі. Але виявляється що студенти звикли критикувати тільки поза спинами, а реальних дій ніхто робити не хоче.

Опісля я звернувся до деканки: «що це за маразм накривати «поляну» викладачам (деяких ми навіть в очі не бачили) та купляти проектор, який коштує дорого?». А в нашій групі є декілька осіб яким важко викинути 100 гривень на вітер.

Після розмови з деканкою я зрозумів, що вона була не в курсі цієї ситуації та сказала, що припинить це здирництво зі студентів. В той же день, як виявилося згодом, деканка повідомила викладачів, щоб не займалися дурницями і заборонила збирати гроші з студентів.

За тим Сергій повідомив одногрупників в мережі про те, що ситуація вирішилася. Натомість згадувана староста, очевидно для зняття з себе відповідальності, роздрукувала текст допису Сергія і принесла на кафедру викладачам.

– Звичайно, викладачі трішки розсердилися на мене, адже вони рік обійшлися без п’янки за рахунок бакалаврів, – продовжує Сергій. – Зрештою гроші всім віддали. Викладачам «зробили втик» та пересторогу на майбутнє. Сподіваюся що викладачі нарешті зрозуміють що можна обійтися і без накритого столу. Особливо жалію, що тоді не написав заяву в міліцію та прокуратуру.

Ще одну історію про колективну корупцію розповідає випускниця 2014 року, яка не хоче розкривати своє ім’я. Дівчина каже у кінці четвертого та п’ятого курсів вони з одногрупниками оплачували харчування та проживання професора, який приїхав приймати у них державний екзамен:

– Ми всі тоді зібралися по сто гривень, потім вони нам ці кошти повертали, щоб ми замовляли кафе, – розповідає випускниця. – Ми замовляли «Ліон», «Париж», тобто вечерю їм організовували. Крім того коштів вже тоді не вистачало, бо цей сам керівник кафедри з цим професором ходив, розважався разом з ним і ще деякі викладачі з нашої кафедри.

Потім ми ще накривали стіл в день екзаменів. Також збиралися і нам на кафедрі дали списочок приблизно, що там треба щоб було.

– Ми і на п’ятому курсі робили те ж саме, – продовжує дівчина, – тільки ми вже були в курсі, як воно відбувається і суму збільшили. Вони так само про подарунок на кафедру нам натякнули. Сказали що нам потрібно подарувати ноутбук. Ми мусили здаватися, ну ви розумієте скільки ноутбук коштує.

Таким чином, завдяки «вдалому менеджменту», керівництву вдається забезпечувати свої кафедри ноутбуками, та іншою технікою, а товаришів, які приїжджають приймати держіспити житлом та харчуванням.

Викладач кафедри політичних наук, про яку йде мова, Петро Долганов категорично відмовився говорити про збори коштів:

– Я не маю конкретних доказів, тому свідчити не готовий і мої слова можуть бути інтерпретовані не правильно.

Проте, у розмові викладач побічно визнав, що під час державного екзамену на кафедрі дійсно «накривають поляну», як то кажуть студенти:

– Ну це скрізь здається робиться, – каже пан Долганов.

Спілкуючись із завідувачем кафедри політичних наук Максимом Гоном з’ясувати чому так відбувається не вдалося:

– Розкажіть чому так відбувається, чому збираються гроші?, – журналіст.

– Гроші не збираються. Для того щоб збирати гроші треба дати команду, – Максим Гон.

– Тоді для чого Ви «спонукаєте» студентів скидатися грішми?

– Я слухаю Вас і я розумію, яку інформацію Ви хочете від мене почути. Давайте уявимо, що я повів Монолатія (професор Іван Монолатій, який приїздив працювати головою Державної екзаменаційної комісії – ред.) не в «Париж», хоч я не вважаю, що це аж такий ресторан… Якщо б ну так по конструкції думати, і водив у «Париж» чи «Марлен». Да, «Марлен» – там ціни кусючі. А якщо б я повів в «Шкварочку»? Тут не принципово куди ведеш.

– Зважаючи, що ви самі ведете, тоді нема питань, але якщо ж за це платять все-таки студенти, то тоді є різниця між звичайним харчуванням.

– Безперечно. По-перше Іван Сергійович (Монолатій – ред.) – мій докторант і в нас давні дружні стосунки. По друге, якщо дітвора і робила якийсь збір, то це було не з ініціативи кафедри і подарунки факультету, які були, це було якщо діти приходили і казали «ми хочемо щось подарувати», то скажімо ясно, що нам не треба дзеркало якщо їх на кафедрі два.

– Чи кожного року робляться подарунки?

– Не кожного. Десь недавно був випуск, який вирішив, що не треба цього робити. Ніхто не тиснув, нічого.

– Нехай так. Уявімо, що студенти обманюють, тоді як ви можете пояснити, те що студенти різних років стверджують, що скидалися грішми на харчування голови ДЕК?

– Треба питати в дітей.

– Можливо у вас є якісь гіпотези?

– Не знаю. Можливо публічність.

– Тобто публічність?

– Ну так, щоб дітвора знала в якому ресторані. Так ми були і в «Парижі» і в «Марлені», тут не так багато ресторанів, куди можна піти. Тому… я не знаю, щоб хтось хотів помститися мені особисто – я мало вірю в це. Може хтось і хоче.

Підсумовуючи розмову пан Гон каже про ноутбук:

– Це не подарунок в кишеню завідуючому кафедрою і не подарунок персонально викладачу, я думаю, що я знаю про свою кафедру все і я думаю, що амплуа кафедри, яка не порушує цих правил – воно є.

– Це інсценуації побудовані на думці «ми збирали, ми здавали», – каже Максим Гон про збір коштів студентами для організації комфортного перебування у місті іногороднього голови державної екзаменаційної комісії.

Найкорумпованіші кафедри РДГУ

Серед опитаних студентів 65% відсотків відчували несправедливість по відношенню до себе, або інших через те, що хтось отримував незаслужену оцінку за допомогою хабара.

За підсумками опитування вдалося з’ясувати 40 прізвищ викладачів РДГУ, які за інформацією студентів беруть хабарі. З них десять викладачів згадувані більше ніж одним свідком. Прізвища трьох викладачів згадувані одразу трьома джерелами (прізвища цих викладачів Рівненське агентство журналістських розслідувань передасть разом із заявою в правоохоронні органи – ред.).

Найкорумпованішими джерела називають кафедри іноземної мови та фізичного виховання.

Викладач кафедри фізичного виховання Євгеній Франків у розмові з журналістом таку версію студентів НЕ спростовує:

– В першу чергу, чому така ситуація може бути. Всі інші кафедри відносяться до факультетів, а ці дві кафедри загальноуніверситетські. Відповідно через ці дві кафедри проходить найбільша кількість студентів. Хочеш ти чи не хочеш, але там велике навантаження, викладачів багато.

Деякі викладачі звичайно шукають якусь таку можливість отримати додаткове джерело прибутку, але це наголошується неодноразово (керівництвом кафедри – авт.) про те, щоб таких варіантів не було, – каже пан Франків.

Викладач відверто відповідає на запитання про власний досвід, каже хабарів не бере:

– Пропонували один раз. Для мене це ясно, що стало шоком. Це залежить від викладача, як він себе зарекомендує, як він себе покаже, так воно і є.

– Незалежно від зарплати, – продовжує пан Франків, – людина сама вирішує, чи їй брати хабар, чи не брати хабар. Якщо її зарплата влаштовує, то відповідно для чого це робити. Якщо її не влаштовує, то відповідно підвищуй кваліфікацію і шукай собі іншу роботу, от і все, це дуже просто.

Таким чином Євгеній Франків підтверджує те, що правила гри диктує саме викладач. Адже про тих, хто не бере хабарі студенти знають інколи навіть краще ніж про викладачів-хабарників.

– Ну один, два рази можуть запропонувати, якщо так зарекомендувала себе людина, то тоді зрозуміло, що ніхто не буде вже далі пропонувати, хіба випадково якось, – додає пан Франків.

Завідувачка кафедрою іноземних мов Людмила Мороз погодилася поспілкуватися про корупцію, хоч і допитувалася, чому ж саме до неї прийшов журналіст. Проте у домовлений час (через годину) – двері кафедри виявилися зачиненими.

Телефоном пані Мороз розповіла, що їде з чоловіком до лікарні. Почувши, що телефонує журналіст чоловік одразу взяв слухавку. Протягом восьми хвилин розмови Михайло Мороз розповідав, хто він, з ким співпрацює, та що знає:

– Сам полковник міліції, але зараз вже на пенсії і керую Міжнародною поліцейською асоціацією у Рівненській області. […] Я був, працював в Інтерполі, 16 років пропрацював в Інтерполі. […] Так що я полковник міліції, дуже приємно з Вами познайомитись. […] Інтерпол, Ви ж знаєте, що таке Інтерпол, це міжнародна кримінальна поліція. […] Дмитро, дуже приємно, так що будемо спілкуватися, розмовляти. Прекрасні у мене друзі і з усіма. Це і всі правоохоронні структури. У нас, Ви знаєте, що Інтерпол в нас з координацією зв’язків СБУ, прокуратура, митниця, суд, збройні сили, МНС, податкова, фіскальна. Всю-всю Інтерпол коордінірує роботу діяльності на міжнародному рівні. Так що будь яку інформацію, яку хочуть отримати правоохоронні структури Рівненської області, які я Вам назвав, вони напряму не мають права звернутися до правоохоронних органів інших держав – тільки через Інтерпол, через нас.

Згодом Людмила Мороз слухавку вже не піднімала.

Кафедра теорії і практики англійської мови і прикладної лінгвістики працює під керівництвом Наталії Михальчук. Відповідаючи на запитання журналіста, щодо історій, описаних студентами завідуюча каже:

– Про курсову роботу – такого не може бути, тому що якщо я й пишу якісь курсові роботи, то це лише в інші вузи України. Тобто своїм студентам, в яких я особисто викладаю, тобто особисто керую ними ніколи в житті не роблю ніякі не курсові роботи нічого абсолютно, тобто вони пишуть самостійно ці речі. Про літературу, таке може бути, тому що вся література, підручники з грифом Міністерства, які ми друкуємо – ми друкуємо за свої гроші і так роблю не лише я, це робить взагалі весь університет (продає власні книжки студентам – авт.).

Пані Михальчук виключає можливість проявів лояльності до студентів, які купили книжки, або ж проявів упередженості щодо тих, хто цього не зробив:

– Ні, такого немає ніколи в житті. Я взагалі дуже демократична людина. Якщо, наприклад, в мене студент вчиться і він може робити ксерокс […] Я студентам скидаю, навіть свої електронні варіанти цього підручника.[…]Якщо студент мені каже «я не можу купити підручник» – я даю йому електронну версію, абсолютно безкоштовно скидаю на його е-мейл. […]Мені все одно, чи будуть вони купляти, чи не будуть.

Крім цього пані Михальчук наголошує на тому, що її підручники на порядок дешевші ніж аналоги, а рівень їх значно вищий ніж у інших. Історію студентки, коли потік здавав по 50 гривень знаходить наступне пояснення зі слів пані Наталії:

– […]Якщо говорити про четвертий курс «іноземна філологія» і говорити про посібники, то в мене є підручник, який так і називається «Лексико-стилістичний аналіз тексту. Теорія і практика», я дійсно його продавала два роки тому назад за 50 гривень. Він має гриф міністерства і лексико-стилістичний аналіз виноситься на державний іспит і на четвертому курсі і на п’ятому. Без мого підручника вони лексико-стилістичний аналіз просто не зроблять.

– Тобто історії, які розповідають студенти судячи з ваших слів – брехня?

– Ну, я 50 гривень зі студентів не брала. Це однозначно – це брехня. Да, це брехня, я продала за 50 гривень підручник – да, таке було. Але щоб я просто взяла 50 гривень…

Стосовно вищеописаної історії, де студентка клала 500 гривень в залікову книжку перед захистом курсової:

– Такого не може бути, я такого ніколи в житті не роблю. Ето ісключєно, ніякої залікові, ніяких грошей в залікових, такого просто не може бути – ніколи в житті гроші в залікових. Я ніколи в житті цього не роблю. Ну чесне слово, я можу вам «поклястса чєм угодно, своєй жизнью даже, я таково нє дєлаю нікагда», – каже пані Михальчук.

Деканка факультету іноземної філології Галина Ніколайчук має сумніви щодо існування корупції на факультеті:

– Я далека від думки, що на факультеті треба вчитися за якісь гроші. І такого на факультеті сто відсотків немає, – каже пані Ніколайчук. Щодо описаної історії, де потік здавав по 50 гривень викладачці, яка не ходила на пари каже що таке неможливо:

– У нас зворотній зв’язок зі старостами. Ми кожну середу зустрічаємося і староста повинна сказати, чи проводяться пари. Питання дисципліни – це питання номер один. Які у вас проблеми, які зриви були, хто не ходив на пари і так далі Ми систематично питання дисципліни і порядку ми тримаємо на старостаті. Я довіряю своїм старостам – правда. Мені видається, що вони мені говорять правду.

Про те, що кафедру іноземних мов називають однією з найбільш корумпованих каже:

– Сама кафедра відноситься до нашого факультету, але я їх не маю права контролювати. Тому що вони працюють на інших факультетах, а на цих факультетах є інші декани. І мені не коректно втручатися на інший факультет і наводити там порядок.

– У моїх функціональних обов’язках не написано, що я маю боротися із цими речами, – каже Галина Ніколайчук підсумовуючи. Боротьба з корупцією на факультеті – не її прафія:

– Я думаю, що нас є держава, є влада і органи внутрішніх справ, які повинні цими питаннями займатись, вони повинні робити свою роботу, тому що це не моя робота.

Перебуваючи на кафедрах іноземних мов у передвосьмеберезневий день зняли випадкове відео студентів з подарунками під дверима:

Не скаржаться в міліцію

Органи внутрішніх справ, судячи із відповідей на інформаційний запит – роботою з викладачами, які беруть хабарі не перевантажені. Так у період з 2012 по 2014 рік до міліції надійшло 6 заяв про вимагання в навчальних закладах області. 4 кримінальних провадження направлено до суду при цьому жодне з них не стосується РДГУ. 2 провадження закрито «за відсутністю складу злочину».

Прокуратура відписує те ж саме. При чому протягом 2012-2014 років звернення і заяви про вчинення корупційних злочинів працівниками ВНЗ області до прокуратури не надходило.

Чому в університеті існує корупція

– Корупція у ВНЗ спричинена безліччю обставин. Найбільш впливова причина – попит на низькоякісну освіту та низькоякісну викладацьку роботу, – вважає виконавчий директор Центру дослідження суспільства Єгор Стадний. – Саме за таких обставин складається ситуація, коли одному легше заплатити, ніж вчитись, а іншому легше сидіти на низькій офіційній зарплаті, але брати хабарі.

– Якщо говорити про корупцію, не пов’язану з хабарами, то тут причиною є відсутність зацікавленості колективу ВНЗ контролювати своїх менеджерів – а між іншим усі засоби для цього зараз існують, – вважає експерт. – Корупція у ВНЗ засвоюється як спосіб вирішення проблеми і потім випускник, пройшовши таку школу, дуже імовірно використовує хабарі далі по життю або ж починає сам їх брати.

Студенти ж називають різні причини, чому на їх думку у виші існує корупція. Серед них: застаріла програма (актуальна на 2005 рік, як впевнений один з п’ятикурсників), низький моральний рівень викладачів та студентів, лінь та байдужість останніх.

Однією з найвагоміших причин, є помилка – полягає вона у тому, що частина студентів приходить до вишу далеко не за знаннями та професією, а для того щоб отримати диплом або ж просто пересидіти. Чому тоді вони йдуть до вишу? Можна припускати, що їх туди «віддають» батьки, або ж вони самі вирішують вступити під тиском суспільства, в якому поширена думка, що «диплом за спиною не носити».

«Бо в армію заберуть; бо всі поступлять, а ти ні», – кажуть їм. Адже стереотип про те, що після школи треба одразу ж «вступити кудись» і досі живий. Ніхто не зважає, на те, що школа не дає знань і досвіду, необхідних для того, щоб у сімнадцять людина знала хто вона є і чого хоче.
Наслідок несвідомого вибору свого майбутнього – одна з причин відсутності мотивації навчатись.

– Зі всіх студентів РДГУ, якщо округлити, нехай це близько 11 тисяч (разом із заочниками – ред.),– розповідає викладач Євгеній Франків. – З них, якщо 50 чоловік назбирається тих активних, які будуть готові відстоювати права, то це добре.

– З боку студентів треба свідомо тримати свою громадянську позицію. Ще коли я вчився у вузі, коли я працював у вузі було чимало випадків, коли здавали гроші для того щоб отримати залік чи екзамен. Декілька людей не здало гроші, але вони все рівно не постраждали, тому що вони все одно здали залік.

– Якщо це буде масово, то це може змінити ситуацію. Тобто якщо вся група, весь потік чи факультет запротестує, то ректор, декан, викладач ніяк не вплине на всіх, на весь загал. Тому, якщо це будуть одиниці, ясно, що вони будуть мати опір, але якщо вони зможуть якось довести до умів тих студентів, які менш активні, що варто відстоювати свої права…

– Вже не буду казати про те, що багато студентів з’явилось у вузах випадково.Тобто їм не місце тут. Спілкуєшся з дітьми і бачиш, що вони не туди попали, здебільшого це батьки кажуть: «іди повчишся, буде в тебе робота, буде в тебе життя». А воно замкнене коло для них створює, – розповідає викладач.

Про те, як він викладає фізкультуру знає студентка Софія Сидорук, яка всього один рік провчилася в РДГУ, після чого пішла до Київського національного університету ім. Шевченка:

– У нас вів Євгеній Франків, дівчата намагались йому щось заплатити, але він виніс це на загал, осудив і примусив всіх повиймати ті 50 гривень з «заліковок» і здавати нормативи.

Численні подарунки викладачам в РДГУ дівчина називає однією з причин, чому пішла з вузу.
– Самогубство, коли людину у ВНЗ багато що не влаштовує, а вона продовжує там вчитись, – каже вона.

Вікторія Гайбонюк отримала ступінь бакалавра в РДГУ, цьогоріч завершує навчатись на магістерській програмі в Українському католицькому університеті. Їй важко порівнювати виші між собою:

 – Рівень хабарництва в РДГУ і УКУ не до порівняння, в УКУ хабарництва нема, справді. Спочатку самій важко було повірити. А в РДГУ студенти часто платили за оцінки. Ще одна відмінність – в УКУ не списують, викладачі мотивують студентів критично мислити, все аналізувати.

– Думаю, одна з ключових відмінностей між УКУ і РДГУ в цінностях. В УКУ плекають спільноту, відкритість, прозорість, і разом з тим здорове лідерство. Про цінності РДГУ важко говорити, – каже Віка.

Ще одна випускниця РДГУ 2014 року Ліза Кузнєцова навчається теж в Українському католицькому університеті. Каже, що в УКУ «мови про якусь корупцію, чи несправедливість навіть бути не може».

Детальніше про філософію УКУ розповідає директор Міжнародного інституту етики та проблем сучасності УКУ Володимир Турчиновський:

– Те що зробило УКУ… Я думаю, це просто свідчення про те, що навіть в таких тяжких умовах певні кроки можна зробити і до певного рівня можна дійти. Другий момент: знову ж таки, чому УКУ має певний успіх? Тому що тут вдалося створити певне середовище і певну атмосферу і вона стає вирішальною.

– Це не є питання якихось незвичайних зарплат, це не є питання якогось незвичайного неймовірного обладнання чи фінансування, це не є навіть питання того, що тут викладають іноземці, бо з рештою тут не так багато іноземців, це так би мовити український вуз, де працюють українські громадяни. Я думаю ключовим моментом є питання атмосфери, а та атмосфера виростає з певного світогляду і з певного ставлення до цінностей. І в тому сенсі УКУ є як маленька лабораторія, на яку може дивитися ціла країна. При умові, що є вкоріненість в цінностях і бажання певні речі зреалізувати, так би мовити, – можна рухатися вперед, – підсумовує директор інституту етики.

Мар’яна Мазурак також студентка УКУ, проте вона не навчалася в РДГУ, натомість отримала бакалавра у Національному університеті «Києво-Могилянська академія»:

– Ні в УКУ, ні в Могилянці з корупцією не стикалась. Обидва університети зорієнтовані на розвиток і на результат. Це передбачає певну ціннісну основу – чесність і відповідальність. А вони в свою чергу виключають можливість давати хабар. Могилянку і УКУ створили однодумці, ентузіасти, люди з позитивним досвідом науки – тому в них і виходить все. Вони створюють середовище, а не великі заводи відтворення знань, – переконана Мар’яна.

– Могилянка з самого початку була створена як виняткова інституція, що мала певні цінності і організацію відмінну від тодішньої України, – розповідає викладач Факультету правничих наук НаУКМА Сергій Пєтухов. – Не маючи обтяжливого багажу «радянщини» та застарілого мислення вона від початку не мала формалізму, конформізму і корупції. А коли немає середовища толерантного до корупції, то і люди що в нього потрапляють, ведуть себе відповідно. Сьогодні студенти усвідомлено обирають Могилянку зокрема і через те, що тут немає корупції чи плагіату.

– Хабарництво в Україні, нажаль, є інтегральною частиною сучасного суспільства і проявляється на всіх рівнях. – продовжує пан Пєтухов. – Ми так звикли і нам так зручно. Нам не подобається коли в нас вимагають хабар, але ми із задоволенням отримаємо водійське посвідчення без іспиту чи влаштуємо своїх дітей у престижний виш в обхід загальних правил. Чи готове українське суспільство позбутися цього паразиту? Покаже час!

– Як зламати систему в інших вишах України я не знаю. Гадаю, мають прийти у керівництво із зовсім іншим світосприйняттям і баченням, що матимуть бажання кардинально змінити систему управління своїм університетом. Також студенти мають усвідомити, що куплені оцінки і дипломи їм нічого не дадуть в житті, адже лише справжні знання та навички потрібні в реальному житті, – підсумовує Сергій Пєтухов.

Прослідкувати спільне у розповідях не складно. Особливістю згаданих університетів, де про корупцію навіть не думають, – є цінності, навколо яких створюється середовище сприятливе для розвитку студента, а не для розвитку корупції. Цінності просто вимушені сповідувати студенти та викладачі, адже як інакше?

«Боротьба з корупцією» в РДГУ

В РДГУ з корупцією борються наступним чином. Серед студентів та викладачів проводиться роз’яснювальна робота відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». Про це йдеться у відповіді на запит, про це ж розповідав ректор РДГУ Руслан Постоловський.

Чи дієва така боротьба з корупцією? Викладач Євгеній Франків відповідаючи на це запитання каже, що це просто декларація і не більше. Дієвість її ілюструється першокурсниками, які розповідають про «залік за гриби», а також студентами, які минулоріч «скидались на ДЕК».

У відповіді на запит йдеться, наче протягом 2012-2014 років заяв про хабарництво чи вимагання коштів не надходило. Проте це не так, адже у червні минулого року студенти відкрито свідчили про побори і писали заяви адресовані керівництву вишу, де крім йшлося, зокрема, й про хабарництво.

Тоді студентка Анастісія Кутєпова зафільмувала декана факультету музичного мистецтва Станіслава Димченка на місці пиятики. Після цього декана звільнили з посади, але лише під тиском студентів, громадськості та висвітлення цього інциденту в ЗМІ.

Також студенти цього факультету відкрито заявляли про корупцію і зловживання.

Під час опитування студенти факультету музичного мистецтва розповіли, що зараз корупції немає, на відміну від часу, коли декан Димченко був на посаді. Виявляється від керівника підрозділу прямо залежить, чи є хабарництво на факультеті.

Відповідальність за участь у корупції, за її існування безперечно лежить на усіх учасниках. На студентах, викладачах, керівництву, та навіть тих, хто мовчить знаючи про ситуацію. Проте, як йшлося вище, правила гри диктує не студент, а викладач. Те ж, як ведуть себе викладачі залежить від політики керівництва.

Можна припускати, що виконуючий обов’язки ректора РДГУ Руслан Постоловський знає про ситуацію, але нічого не робить бо йому байдуже, або ж йому вигідно те, що відбувається. В іншому випадку керівництво навіть не знає про ситуацію. Невідомо який з варіантів гірший.

Домогтися відповідей Руслана Постоловського на запитання, які виникли, – не вдалося. Ректор відмовився відповідати:

– …вибори (вибори ректора РДГУ мають відбутися 19 березня – ред.) відбудуться, тоді будемо говорити. Все. До побачення, – каже пан Постоловський при спробі журналіста отримати відповіді телефоном.

Опитавши понад тридцять студентів вдалося почути прізвища 40 викладачів, які брали або беруть. За деякими з прізвищ є історії, які можна перевірити опитавши повністю групи студентів.
Визнавши проблему хабарництва та провівши всеохоплююче опитування студентів можна було б зробити перший крок на шляху до якісної освіти та відсіяти хабарників.

Наразі Рівненське агентство журналістських розслідувань передає всю зібрану інформацію в міліцію та Міністерство освіти і науки України. Скоро також читайте про антикорупційну перевірку іншого рівненського державного вишу.

Дмитро Бондар, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» спеціально для CORRUPT UA

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: Прокуратура, за результатами журналістського розслідування, шукає хабарників в РДГУ


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

07.08.2015, 14:06 194.44.166.*** Саша, ФУФ
Закінчив ВУЗ у 05 році, ні разу не давав, ні разу ніхто не просив, не думаю, що щось кардинально змінилося.... Хто не хоче- той не дає)
20.05.2015, 16:53 46.164.139.*** Випускник ЕК 2013
Прочитав всі коментарі, побачив всім відомі прізвища. Погоджусь з тим, що студенти в більшості безхребетні. Їм лінь попрацювати 1-2 години І вирішити собі залік, чи контрольну. Я закінчив в 2013 Економічну кібернетику факультету ДКМ. Ні разу не платив, проблем не мав.Викладачі нашої кафедри в більшості молоді, цікаві люди. Один лише раз прийшлось декілька разів перездавати ОБЖД в Шевчук, тому що вся група скинулась по 60-100 грн на залік, я відмовився. Ходив, шукай її по різним корпусам, але свого добився, отримав 4. І без грошей. Також були випадки з кафедрою фізкультури, вони там просто дуже наглі, всі. Зараз 2015 рік, і моя дружина навчається на педагогічному в РДГУ, розповідає мені і про Михальчук, яка книжки продає, і про викладачів, які взагалі на пари ні разу не приходили, а потім хочуть торбинку, щоб залік поставити, і про пяного Зиля і т.д. Гидко просто все це слухати. А коли один студент пропонує всій групі відмовитися і піти проти системи, то у відповідь тишина, або висміх.
15.05.2015, 12:14 176.8.163.*** ровенчанка
Какая все-таки мерзость прижилась в наших вузах... едва дочитала статью о творящихся безобразиях и поборах. Результат -лютое отвращение !!! Мастерски овладели наши "вчытели" умением зарабатывать "гроши" Восхищена работой Владимира Торбича,пожалуй, единственным порядочным человеком,не считая его коллег журналистов -соратников,которые выволакивают таких взяточников на суд общественности. Молодцы журналюги,так держать!
15.05.2015, 11:56 176.8.163.*** ровенчанка
Не пойму: зачем в платном гуманитарном Вузе преподают физкультуру? Только не нужно рассказывать о пользе спорта для здоровья. Кто мне ответит???
08.04.2015, 01:22 5.45.255.*** михайло заочник
Читаю і сміюся((((вчиться хтось на педфаку з фізичним вихованням і ні за що не платить.....а наша група чотири роки збирала гроші на кожну сесію просто так (((не обманюйте себе і людей !!!! Бо думаю - що це написав викладач ,який і бере по 200 гривень за залік і по 400 за екзамен.курсова - 300 гривень.дипломна -і можеш навіть не писати.давали і готівкою і перераховували на сом центр і це перевірити елементарно,бо і ми заочники і денна форма ,гроші туди заносили тисячами.А Кіндрат тільки єхидно посміхався.занять у нас як таких не було і знань -теж.Плати гроші -отримуй сесію.А ще подарунки від випускних груп на саму кафедру Кіндрата.Принтери,мікрохвильовки,відеокамери,фотопарати -і цього теж не було ???- та ні -було 100%. І після всього цього Кіндрат старості заказує ресторан,де соізволить нас відвідати на випускному.Ганьба.Будьте чесними і пишіть про цей жах, бо там ще сотні студентів,які як на панщині повинні утримувати Кіндрата і його шавок.а сказати бояться - бо їм ще треба довчитись.
07.04.2015, 21:00 77.123.3.*** Ольга
Закінчила РДГУ минулого року. Найважче було здати німецьку мову, у зав.кафедри іноземних мов-Мороз.Без грошей було неможливо підійти до неї.Хабарниця номер один-Мороз.Вимагаю негайного звільнення цієї особи!
06.04.2015, 22:53 95.135.9.*** інкогніто
Знаєте шановна випускниця 2012 Я навчаюсь на пед -факу за спеціальністю Фізичне виховання і жодного разу не платив ні за що те що ви писали я можу офіційно і привселюдно довечти це вам адже в мене є багато фактів і доказів того що тут тебе навчать без грошей а не те що ви написали і Мамчур С .Л це найкраща викладачка вона вимоглива але справедлива я можу їй подякувати за те що вона дає нам такі знання ...Тому люди не вірте словам а вірте фактам..
06.04.2015, 08:40 148.251.43.*** Деня
Корупція процвітає завдяки студентам, які прогулюють заняття та надають перевагу випити пивка, а ніж відкрити підручник і щось повчити. Тому, шановні студенти, перш ніж нарікати на корупцію почніть дивитися на себе!
02.04.2015, 12:44 148.251.43.*** Васька
Я в шоці, читаєш і афігіваєш( просто жах, куди люди дивляться? куди адміністрація дивиться? я просто шокований!
01.04.2015, 22:45 5.9.217.*** Тарас
студенти самі винні в тому, що дають хабарі. мені за 3 роки навчання не доводилося платити за екзамени, заліки і т.д., тому, що відвідую регулярно пари і виконую завдання, намагаюся вчасно все здавати, а ті люди, які "забивають" на навчання потім самі бігають за викладачами і пропонують хабарі, пояснюючи все тим, що хочуть отримувати стипендію і т.д. тому, шановне студенство, почніть з себе і в РДГУ, сподіваюсь, не буде жодного хабарника!
01.04.2015, 22:35 178.94.123.*** Саня
якщо наш університет такий поганий та корумпований, то чому студенти не піднімуться і не викунуть ту всю хабарницьку шушару?всі тільки й говорять той бере і той бере, а ви не давайте "на лапу", звертайтесь до міліції про вимагання і тоді університет почне процвітати!
01.04.2015, 19:27 46.211.188.*** Ганна
Ооо, ніколйчук такий декан, як янукович президент)))
01.04.2015, 19:22 46.211.188.*** Макар
Щодо кафедри теорії і методики фіз.виховання..ви не плутайте поїздки в Карпати і туристичні походи... там два різні види діяльності.. коли ви пишете про 700 грн на поїздку в Карпати, то уточнюйте на яку і з ким саме.. туди їздять студенти різних курсів, з різними викладачами і з різною метою. Хтось по-чесному практику проходить, а хтось залік купляє (підстраховується), щоб йому Дехто потім підмазав, бо "молодець"поїхав в Карпати, а за твій рахунок і я(викладач). Є там такі любителі халяви... не останні люди на кафедрі... а от знаючи що куча грошей іде на снарягу,яку потім студенти і юзають на парах - це окрема розмова... це хіба можна назвати хабарем? Чи підмазуванням? Викладач хоче, щоб студент щось робив і вмів. А немає в нього на чому це робити.. бо другий викладач уже поклав собі в карман... це я кажу про викладачів, які собі в хату на відміну від декого не несуть і в Карпати ща рахунок студентів не їдуть...
01.04.2015, 18:13 37.143.9.*** Олексій
Не варто зосереджуватись тільки на викладацькому складі... Є ще профспілка яку очолює якісь чувак, який не хоче йти і бабла заробляє... а допомоги ніякої, Та й всі всі всі в цьому універчитеті винні, і керівництво і рядові працівники і навіть студенти!!
01.04.2015, 14:59 82.145.220.*** кккк
Заодно варто згадати гуртожитки! І голову студмічтечка, а також голову спортклубу Панчука!!
01.04.2015, 14:59 82.145.220.*** кккк
Заодно варто згадати гуртожитки! І голову студмічтечка, а також голову спортклубу Панчука!!
01.04.2015, 08:52 77.123.16.*** Володя
Якшо дивитись реально, то ще варто розглянути і тих хто дає хабарі... Я за 5 років нікому ні разу нічого не дава, і жодного разу не втрачав стипендію... ЦЕ дуже просто : ходити на пари, і намагатись вчитись... Але по ходу навчання я стикався з тим що купа однопоточників "добазарилась" закіну гроші, і мені казали типу фразу: пятірку не почтавлю, бо вже ліміт вичерпаний, а от четвірку будь ласка! то будемо тільки хабарників викладачів валить? чи давайте ще студентів візьмем? бо з мого досвіду, саме студенти спонукають до корупції.
31.03.2015, 16:51 5.45.255.*** випускниця 2012
Окремий хабарник -Панчук А.П.---пари не проводив...все возив нас по турпоїздкам за наш рахунок...хто не здавав ро 400-700 гривень за поїздку ---заліку і екзамену немав..,а він розкормився за наш рахунок , як кабан...особливо огидно...що і гроші вимагав....і до дівчат під спідниці пробував залізти.....фууууууу...огидно....А кіндрат В.К. покривав його в усьому....а збори в СОМ центр від 200 до 2000 тисяч..,це спитайте і зараз будь-кого на потоці... Закінчила 4й курс....знову поступай на 5й...знову давай Сілкову гроші....знову тато заніс цьому упирю 400 ДОЛАРІВ....екзамен здала на відмінно ((((....а хто ішов в Магістратуру -заносили Сілкову і Кіндрату - по тисячі доларів...і це трієчники...ставали магістрами (((( у Кіндрата на кафедрі були і хороші викладачі...які навіть не заїкались про хабарі -це Дучак, Тройнін,Колєснік,Кашуба....А самому "чесному"Кіндрату на його довбаний СОМ центр я за 5ть років занесла більше трьох тисяч...а таких чк я - сотні...просто спитайте будь -кого без свідків
31.03.2015, 16:36 91.234.22.*** Кіцюня
студенти самі винні в тому, що на теренах університету процвітає корупція. ходили б на пари і робили завдання не потрібно було б давати бабкі. самі винні, а хочуть зробити крайніми викладачів. люди схаменіться!почніть з себе і в РДГУ не буде корупції і будуть навчатися майбутні спеціалісти, а не прогульщики і рішала в яких є багато бабла, а в голові зернина!
31.03.2015, 16:35 5.45.255.*** випускниця 2012
Дуже рада, що завітала на цей сайт....бо справді є що сказати...особливо про свій рідний факультет - педагогічний.... я все життя марила спортом...хотіла іти - в Луцьк...але дома -ближче...,вирішили вдома - сюди...Але одразу нас попередили...що на спеціальність ФІЗИЧНЕ ВИХОВА ННЯ ....навіть майстри спорту не здають тести при вступі....пішов тато до декана Сілкова В.В. --і той озвучив суму, за яку "порішає"всі питання...ДВІ ТИСЯЧІ ДОЛАРІВ...жах....звідки брати....залізли в позички..,взяли кредит..тести здала в спортзалі(вонючому і маленькому) на відмінно ((((( ....рада....аякже...стипендія...якби не так...Кафедра Кіндрата В.К. одразу рочала видирати стипендію на так звані туристичні поїздки...не здав 500 гривень...---заліку немає....перша сесія ---жах....ходила на всі пари ---мамчуриху здавала 6ть раз..і не здала--поки не заплатила 1000 гривень на СОМ центр "чесного"Кіндрата В.К....Платять туди всі педфаківці(з фізкультурою)...хто не ходив на пари ---дві тисячі --і стипендія є...
31.03.2015, 16:29 37.143.9.*** СЬОМА
ах... нарешті підняли цю тему... правильно! потрібно боротися з корупцією... варто почати з іноземної філології, де Морозиха "кришує" всі прояви хабарництва і має певну частку від цього!!! геть хабарників з університету!!!
31.03.2015, 16:19 195.154.241.*** магістр2
так що корупція є і поки "гопніки" будуть шантажувать заліками то доти будуть проблеми в освіті!
31.03.2015, 16:17 195.154.243.*** магістр
ну так то так, але є різні викладачі... коли на кафедру фізкультури тягаєш процесори до компів, або папір до принтера пачками... не принесеш - заліка зась - не буде!
31.03.2015, 16:13 185.53.76.*** Льоша фізтех
ті студенти, які ходять на пари і виконують завдання в них ніколи проблем немає!а ті хто хто "забиває" на навчання намагається все вирішувати в грошовому еквіваленті, а потім нарікають на корупцію!!!
31.03.2015, 10:11 46.211.146.*** випускник 2012
Навчався на ІСФ. Хто навчався і ходив на пари то до того претензій не було. А хто баран (а таких було достатньо) то платили, а потім найбільше нарікали на корупцію. З себе потрібно починати. А те, що фізкультура хабарники то це загальновизнаний факт. Особливо ВВ!
30.03.2015, 01:05 178.137.85.*** Ярослава-пенсіонерка
Читаючи статтю та коментарі, зробила висновок! ВНЗ м. Рівного - РОЗІГНАТИ!!! Всі!!! Як розмовляють так звані "педагоги"??? Що це за мова??? Чого вони можуть навчити спудеїв??? Декілька коментарів ще хоч прочитати можна, а решта - це жах!!! Шановні спудеї! А чого ж ви навчилися в цих вузах? Послухайте свою мову збоку! Тікайте з тих вузів. Краще зовсім без диплому, ніж така освіта! Де ж спудейська солідарність? Де бойкот недостойних викладачів??? Боріться за своє майбутнє!!! Вам жити в цій державі!!!
27.03.2015, 21:39 194.44.245.*** Гість - випускник
Рік тому закінчила цей навчальний заклад. Навчалась на факультеті прикладної математики. Під час здачі вступних іспитів в магістратуру - 2014 на екзамені з англ. мови головою комісії була вищезгадана Мороз. Під час екзамену окремим діячам з нашого потоку завдання навіть перекладала на українську, бо вони їх навіть прочитати вголос не могли. Після екзамену нам оцінки не назвали, їх вивісили через тиждень у фойє, де і виявилось, що ті студенти, які під час занять саме з цього предмету мали трохи не найвищі бали, раптово стали трієчниками, а троє з "знавців" - відмінниками, яких і прийняли на державні місця в магістратуру. Коли ми з мамою прийшли на кафедру ФМІ, де лежали документи, і попросили показати нам листки з перевіреними завданнями, то виявилось, що перевірялись лише тестові завдання (де була вимога, писати лише літеру, а не відповідний їй варіант відповіді !), а текст і мовне завдання просто не оцінювались. На кафедрі ін. мов з нами навіть розмовляти не стали.
27.03.2015, 18:47 95.135.3.*** гість!
Шановний ректору, сприйміть і задовільніть прохання студентів, звільніть Галину Іванівну Ніколайчук, ну справді просто всіх ДІСТАЛА. Під виглядом хитрого психолога вона намагається зробити всіх друними. Ви подивіться, на жодного декана немає стільки коментарів як на неї. Зараз ситуація така, що на всіх державнах рівнях керівник робить все для того щоб не тримати хабарників на керівних посадах. А ви її чомусь тримаєте. Таке враження скаладається як ніби вона регулярно вам щось заносить.
26.03.2015, 19:10 81.23.28.*** Сергій
Видно, що староста Оксана Рубаха яка постіно хворіє, купляє довідки, заносить гроші викладачам пише коменти)) Оксано життя покаже хто де прав був.
24.03.2015, 22:59 95.133.238.*** випускник
А чого ж без прізвищ стаття? Можна я назву? Герасимчук Андрій Юрійович, Сачук Віктор Васильови (він же славнозвісний "ВВ"), Слесаренко А.В., Гон М.М. (хабарів як таких не бере, але по блату оцінки ставить), Павелків В.Р. ~ це найогидніший і найнахабніший ХабаХабарник, якого я зустрічав у цьому недоВУЗі, Ну і куди ж без корупційної королеви морзихи (аж згадувати огидно), яка навіть прайс свій має, а ще є такі дрібні шавки як віктор українець і горезвісний недоголова студентської профспілки турченюк, які зазвичай виступають посередниками в корупційних схемах. А взагалі там більшість викладачів профнепридатні телята, єдине, що в них на високому рівні так то самооцінка. сам зазакінчив цю академію розбитих мрій з відзнакою, з такими педагогами це було простіше, ніж закінчити школу з медаллю (а медалі в школі у мене таки не було)
24.03.2015, 12:46 213.174.12.*** Головний редактор
Прохання до всіх небайдужих студентів, які вважають, що у якісній вищій освіти немає місця корупції - звертатися із заявами в прокуратуру - кому потрібна консультація - звертайтеся в редакцію. Тільки небайдужі студенти і викладачі зможуть покарати корупцію в університеті. Прокуратура відкрила кримінальне провадження - тепер справа за свідками. Ось тепер буде видно хто патріот, хто європеєць і хто громадянин своєї країни. І чи недарма вмирали і ризикували життям на Революції гідності.
23.03.2015, 20:57 95.69.246.*** Мар`яна
Закінчила ФІФ 2 роки тому. Страшно згадувати, як декан Ніколайчук викликала мене, знайшовши відомості про моїх батьків(тато-підприємець), вимагала гроші для організації літературної вечірки в дуже крутому ресторані. Я розплакалась, а ця діячка вигнала мене з кабінету. Це було жахливо і принизливо. Зараз живу і працюю за кордоном, але Ніколайчук треба гнати ,щоб не грабувала студентів.
23.03.2015, 17:32 77.123.53.*** Оксана
Якщо ходити на пари і вчитися, то ніхто нічого з тебе не вимагатиме! Просто самі студенти лінуються. Я навчаюсь на ФІФ на 5 курсі і ніхто хабарів з мене не вимагав. Відкривайте частіше книжки і зошити і вчіться, тоді все буде добре)
23.03.2015, 16:25 176.121.3.*** Олександр
Факт. Мій молодший син в минулому 2014 році поступив на 1-ий курс історико-соціологічного факультету РДГУ на спеціальність "історія" на державну форму навчання за результатами конкурсу ЗНО за 2011 р. Документи подавав на ще 4-ри інші спеціальності в цьому ж ВУЗі. Оригінали документів залишив на історико-соціологічному факультеті. Ця спеціальність була першою в складеному ним списку пріоритетів для навчання. Вчинити за таким алгоритмом порадила (безкоштовно) моя колега та друг Галина Ніколайчук, декан факультету іноземної філології РДГУ. (В списку тих хто пройшов на державну форму навчання на історико-соціологічний факультет був 43-ім (чи то 47-им) з 50-ти. Звісно ні я, ні син, ні будь-хто інший нікому хабарів в будь-якій формі за це не давали. Можливо за нас для нас хтось комусь давав, але нам (мені та сину) цього невідомо. Першу "зимову" сесію син здав на тих самих (див. вище) умовах. Просто багато часу виділяв на навчання - як дома так і в ВУЗі. Здав сесію з правом отримувати стипендію на наступне навчальне півріччя. Що буде далі - життя покаже. Дану інформацію керівники і автори дослі
22.03.2015, 20:40 8.39.120.*** Жека
В НУВГП те саме, Маланчук бере по 2 кг бурштину з дипломників. Ті навіть і не знають про що диплом
22.03.2015, 15:04 134.249.44.*** Мирослава
А ось, хто порядним викладачем був завжди - усі чотири роки мого навчання в РДГУ - це ПАсічник Ядвіга Августівна. Ця викладач математики дуже гарно й на совість викладала свій предмет і ніколи не брала хабарів ( за пропозиції такі могла й геть вигнати). ПОмітно було, що вона закохана у свою математику. І нас заражала цією закоханістю. Справжній ВЧИТЕЛЬ і ЛЮДИНА!!!!
22.03.2015, 14:52 134.249.44.*** Мирослава
Коли я навчалася в РДГУ у 1995-1999 роках, найпершим хабарником у нас був декан чи то замдекана педагогічного факультету Зиль ( імені,по-батькові вже не точно пам`ятаю, але здається, Володимир Петрович). Решта викладачів до нас, заочників, ставилися більш-менш по-Божому: за оцінку примушували, хіба, купувати свої книжки, купувати їм продукти, памперси ( так робила одна з викладачок, у якої була мала дитина). А ось на філологічному факультеті була встановлена такса за кожен бал. Тоді моя подруга казала: "За "п`ятірку" - сильно дорого просять, а трійкою не хочу відмінні оцінки псувати. Тож куплю, мабуть, четвірку".
22.03.2015, 13:06 46.185.66.*** політолог
Доречі, вище згадуваний Монолатій, так і не був присутній на державному іспиті!!!! Хоча ми, студенти, оплачували його проживання і харчування!
20.03.2015, 18:57 46.211.58.*** ПП Ваня
основна задача допомогти зрозуміти, що головне не оцінки, а знання і з кожним роком - це очевидніше
20.03.2015, 18:55 46.211.58.*** ПП Ваня
19.03.2015, 09:39 178.95.170.*** Саша 5 курс Про олімпійців, здається минулого чи позаминулого року на одному з факультетів була історія, що призери студ. Олімпіад і конкурсів не проходили на магістратуру, бо всі місця вже були "зайняті" в тому і річ, я думав буде порядок, бо додумаються, що їх внуків комусь толковому треба буде вчити - то є інший вихід відправка своїх вчитися в Лондон))))))
19.03.2015, 22:35 95.69.246.*** Настя
Наталія Михальчук)))) я студентка 5 курсу. Порахуйте,скільки пар за 3 роки ви у нас провели. Кожного року по одній))). Але платити за таке викладання ми вам вже не будемо,не змушуйте нас звертатися до прокуратури!!! Ви нам вже набридли зі своїми списаними підручниками і зі своїм вимаганням грошей!!! Ви нас дістали!!!!! Ви тупий викладач!!!!
19.03.2015, 21:18 77.52.22.*** Студент
Мороз призабула як у моїх одногрупників вимагала золоту цепочку за залік! Бл. Постоловський переміг універу п.зда
19.03.2015, 20:51 46.175.148.*** Гость
Якщо не згнаєш, що відбувається у вузі, запитай студентів. Вони знають ВСЕ. Можливо іронічноі й зухвало, але ж; "Пані Наталю, замість втискувати не зовсім власні книжки, навчіться танцю живота, як ваша сестричка Юля, будете у безпеці;)))))
19.03.2015, 19:47 46.185.34.*** випускниця
для 46.175.148.*** Випускниці: уявіть собі, не здавала) і ніхто за це не з`їв. а група в нас була класна і далеко не всі в тих здаваннях приймали участь. отак от. а "виживати" й опускатись до побирань серед студентів - різні речі. зрештою, можна й репетиторством додатково займатись.. одним словом, від кожної людини залежить те, в якій країна живемо.
19.03.2015, 19:04 193.104.16.*** Василина
декан ін.філології - Галька - золотая ручка)))) і як би ти не вчився, а ворота вузькі і поки їй не заплатиш 300 USD в списочок з бантіком дороги не буде, і про 5 державний рік навчання варто забути, поки їй не заплатиш!!! Давно пора було зробити статейку про Галінку Івановну, людина що після академки не повертає студентів на їх законні державні місця, поки не отримає певну валютну допомогу собі в кишеню! Чесна жіночка, яка штампує на швидкоруч та розписується за викладачів в заліковці, лише від шелесту зелені. Прелік чесних викладачів РДГУ досить маленький, своєїрідні люди-гордість цього ВУЗУ, туди входять викладчі французи - це впершу чергу, деякі викл.англ., (лише заради таких викладачів хочеться туди приходити), чесні також деякі викл. математичного та з початкового навчання. та викл.укр.філології. пики всіх інщих реально ні бачити ні згадувати немає найменшого бажання! Гнати - гнати - гнати їх там в шию треба!!!!
19.03.2015, 18:58 46.175.148.*** Випускниці
Це точно писала не випускниця, бо якщо "ЖОДНОГО разу нікому нічого не давала, хоч знала, що часом одногрупники комусь і збирали." Біла ворона серед чорних ? ЇЇ,як чужоріднне тіло, виштовхне група. Це-рідкість. Але, якби у вчених була заробітна плата, як у колег у Європі, вони б не опустилися до подачок. НЕ ВСІ беруть. А виживати треба. із позорищем вченого
19.03.2015, 18:43 46.175.148.*** Гість
"Наїхали " на пані Нвталю, а сестричка Юлю всього лиш "захищена" приватним ВУЗ і геть нічим не відрізняється. Важко повірити що ці фурії будуть платити по рахунках Божої справедливості.
19.03.2015, 18:40 46.185.34.*** випускниця
хм.. правда в статті, звичайно, є, але кожен САМ вирішує, чи давати хабаря! П`ять років провчилась, отримала диплом з відзнакою і я вважаю, що хороші знання - і ЖОДНОГО разу нікому нічого не давала, хоч знала, що часом одногрупники комусь і збирали. Спокійно все здала. ДУМАЙТЕ і ВИБИРАЙТЕ, шановні студенти, самі! Якщо людина сумлінно навчається, буде їй щастя і без хабарів. А іншим просто немає що робити у ВНЗ.
19.03.2015, 18:25 77.123.73.*** студентка 5 курсу
те, що написано частково правда. Я давно навчаюсь з Сергієм Сабо. На першому курсі він ще вчився, а потім десь зник...і раптом знову студент 5 курсу-це він правильний студент який більшість заліків та іспитів не складав, пише про хабарництво????? Я з вдячністю здавала ці гроші на проектор (знаю що кафедри самостійно купляють техніку), а ось Сергій як ніхто повинен бути вдячний більшості викладачам, а не писати гидоту. Мені соромно не за хабарі викладачів, а за таких одногрупників.......
19.03.2015, 16:08 77.123.23.*** Я
Все,що нпаисано - правда,проте,багато що лишилось не "дослідженим".
19.03.2015, 16:07 213.174.12.*** Українець
Шановні "журналісти" 4v "статті" відверто кажучи у Вас схожі на збірку базарних пліток. Але от те що відбувається в коментарях до статті розкриває всю суть проблеми. За це Вам велика подяка.
19.03.2015, 16:05 77.123.23.*** гр
ПРСЯЖНЮКИ = КОРУПЦІЯ!! ФМІ
19.03.2015, 14:14 193.41.186.*** Мар*яна
Моя мама колись працювала в заочному відділі в Інституті слов*янознавства. До них переводились студенти з "водніка" і всі розповідали, які страшні хабарі беруть в водному за кожний залік. Мама не могла переконати своїх колег в тому, що її донька в той же час вчиться в водніку, особливо не напрягаючись, отримує підвищену стипендію і дає символічні хабарі лише за прогули з фізкультури, бо сама давно забила болт на ту фізкультуру. Хабарі завжди дає той, хто хоче їх давати. І не треба казати, що хтось їх вимагає. Хабарництво в ВУЗах - в 90% випадків це проблема, яка створюється студентами, бо їм так простіше.
19.03.2015, 13:09 178.92.153.*** гість
Оце так, нехай тепер викладачі ФІФ почитають цю статтю, а ще краще коментарі під нею, тому що в статті ще все "по-культурному", а люди з народу слова не підбирають. Галина Іванівна, вам не соромно, що ви створили такий авторитет своєму факультету? І не тільки студенти кричать про ваші хабарі, самі ж викладачі дають інтервю на тв про порушення їх трудових прав. Особливо смішна телефонний виступ чоловіка Мороз)))Дядьку, якщо ти коли і працював в органах чи в тому самому інтерполі, то зараз ти просто пенсіонер, шо ти чванишся перед журналістом? Що інтерпол все кордінірує? А ви шановна Мороз чого забоялись підтикаєте трубку чоловіку? Наші "верши спільноті" чомусь звикли жити за принципом що все можна вирішити - за допомогою знайомств, хабарів, корупційних схем. На жаль не все, всьому приходить свій кінець і для когось дуже плачевно.
19.03.2015, 12:20 95.69.246.*** Бувалий.
Скажу так, якшо ти БАРАН, то береш і платиш і сам шукаєш варіанти і виходи. Відучився в РДГУ 5 років і ні разу нізашо не платив. Те шо студенти бувало вирішували свої сесійні питання, то бувало, але головне - ініціатива йшла від студентів. В ті моменти, коли викладачі починали вимагати, для них це закінчувалось плачевно (для двох за час мого навчання). Тут не викладачів треба сварити, а студентів, які ліниві і не зрозуміло за чим ідуть (бо мама послала). Про який інтелект можна говорити якщо студент 3-го курсу не міг розшифрувати СРСР. Це сам бачив і чув. Так шо панове спудеї, кричите про Європу, але міняти ментальність і своє бачення сьогодення не хочете міняти.
19.03.2015, 10:52 194.44.166.*** !!!
Шановні, почніть з себе!!! Якщо є такі студенти, які думають як то дати, кому заплатити, щоб була та оцінка. Платять, або звертаються до таких людей через яких заплатять. А потім обливають брудом РДГУ. Не даватимеш-то й не братимуть. Я притримуюсь такої думки. Далі, я не вважаю, що подарувати квітку чи подарунок для викладачки-жінки в день свята - це ХАБАРНИЦТВО. Так, можливо, деякі студенти роблять це виключно для вигоди, щоб та викладачка поставила хорошу оцінку, але є й такі які роблять це з поваги!!! Ще-купити проектора за гроші студентів. Вибачте, ви хочите хороші, презентабельні лекції, тоді потрібні мультимедійні технології. Це вклад для самих себе. Не хочете, то не здавайте. Ніхто не написав про те, що 45% не беруть хабаря. Чому ви бачите тільки погане? А хабарництво розводять самі студенти, яких "всунули " в університет батьки і які не хочуть, або не можуть вчитися і шукають кому заплатити.
19.03.2015, 09:39 178.95.170.*** Саша 5 курс
Про олімпійців, здається минулого чи позаминулого року на одному з факультетів була історія, що призери студ. Олімпіад і конкурсів не проходили на магістратуру, бо всі місця вже були "зайняті"
19.03.2015, 08:12 46.175.148.*** Гість
Можна як завгодно відноситися до того, що написано: погоджуватися-заперечувати, звинувачувати-виправдовувати, але все про що йдеться,причинно-наслідковий звязок в геть прогнилій, корумпованійї освіті , зокрема Вищій школі в Україні,починаючи із абітурієнта, закінчуючи міністром ( один із "хрещених батьків -Табачник). Чи потрібні такі публікаці? Напевно, так. Треба з чогось починати. Але, щоб не йшлоя про замовність та упередженість ці розслідування повинні бути проведені у всіх вузах, без винятку.. Хто зна,може серед них є "білий і пунастий":))))))))))) Бажаю успіху редакції
19.03.2015, 04:18 176.8.163.*** ПП Ваня
Ще подумав...якщо в 20ку ннада попасти. То Сяського ректором.
19.03.2015, 03:59 176.8.163.*** ПП Ваня
Для перевірки вчителів.учнів.слід запитувати елементарне .фізика.Кергофа.геом.син810.алг97*103і тд.саме час в.ді буде мірилом. Також відсів по 200 ЗНО.
19.03.2015, 03:44 176.8.163.*** Юлі від ПП Ваня
Можна і для 1 класу не розв задачу за 3хв...
19.03.2015, 03:38 176.8.163.*** ПП Ваня
Чому мене не спитали скільки я хабарів дав в РДГУ.НУВГП.НМУ і тд? -+в2р в цю пору 50 коп з грн на дн по групі Семенюк попросив позичити на хліб.бо забув дома гаманець. Олімпійці є мірилом рейтингів.як вузів так і шкіл. Щодо вчених...чув ще в 10 про Слюсарчука.але не заглиблювався. Чому доц.а не проф? Я За Бордюка без ляля.а з якостями принципового менеджера. Чому не сказано про директора ліцею при РДГУ? Це що антиреклама? Щодо Гона.ні.адже не та кафедра.як і Постол.іст.лише по Остаф все видно.ще з 3 року переконаний.що варто було обрати толкового менеджера.який елем річ знає.про стільці.а не Бакай з Кличками обіцянки...і тд з пр. Порада від теоріі переходити до практики. Найпр в футб запрош іноз спеців.в корп антикриз менедж і тд. Найм звязок.тріада.рекомендую поки не пізно посаду ректора зробити в.о. з адмін та крим в.стю і запропонувати очолити заклад Бордюку.Терешку.Ніколайчук.переконаний саме Вони зможуть допомогти ВУЗу РДГУ зайняти 22 місце по Украіні.
19.03.2015, 03:33 37.229.119.*** Олена
Мені дивно з того, що студенти кафедри хореографії не скаржаться. Професори Годовський і Савчин просто нагліють. У них ходить і валюта і гривні і прибирання городів. Подарунками від 1000 грн. теж не гребують. Мабуть до хореографії ще не дійшли, а пора.
19.03.2015, 02:11 46.202.192.*** студентка РДГУ
Чесно кажучи, читала все вищезазначене з болем у серці. Я не розумію, чого може навчити особа, яка нагло бреше (вибачте за відкритість).Я маю на увазі Наталію Михальчук. Ця особа просто змушувала купувати свої книги і ніякої електронної версії і близько не давала. А щодо "винятковості" цієї книги можна посперечатися, оскільки є багато підручників,які краще висвітлюють дані питання. Також відкритим текстом говорила: "Не вмієте писати наукові роботи-платіть гроші" і ціна за такі "послуги" була немаленькою. А на рахунок того, що вона все заперечує, так це зрозуміло. Можна не захищати дисертації, але бути чесним і носити горде звання ЛЮДИНА, а можна вдавати з себе "інтелектуала" і боятися подивитись правді в очі. Я думаю, що диму без вогню не буває. Для чого студентам наводити наклеп на чесну, добропорядну людину, яка намагається БЕЗКОШТОВНО навчити студентів? Так це ж абсурд. Просто проблема студентів РДГУ в тому, що вони пасивні. Необхідно діяти. Всім разом. Інакше нічого не вийде!
19.03.2015, 00:29 77.123.72.*** Студентка
ото мороз...за банальну атестацію вимагаэ по 100грн, а чоловік її кришує в міліції от і добре живуть дерибанщики-корупціонери
18.03.2015, 23:49 194.44.158.*** Student
Ще можна відмітити те, що у вузі нічого не відбувається! Порівнюючи з Водніком до нас нікого не запрошують, і ніхто не їде. З семінарами, тренінгами і т. п. Якісь то заходи ніби відбуваються, афішуються, але на них ніхто майже і не ходить. Всім до лампочки, не має ніякого зацікавлення для студентів, стимулу. РДГУ перестав себе нормально позиціонувати. Стабільність і ще раз стабільність, совкова.
18.03.2015, 23:37 194.44.158.*** Student
Корупція у вузі є, хто б там що не казав. І це є такою системою! Якщо студент не вчить, а думає заплатити - це одне, а те що викладач не відмовляється - інше. Як студент скажу, що перед сесією усі цікавляться, кому там можна "забашляти"...і якщо викладач дійсно не "бере", то студент або вчить або ні. І тут швидше викладач ставить такі умови, а студенту в сьогоднішній час без стипендії скрутно, тому і платить. Також переважають блати через родичів, що працюють. Такі студенти є поза конкуренцією. За них домовлено ще на початку семестру. Тому стипендію отримують розуміється відмінники, по блату через родичів...і останні хто заплатив, так як достатніми знаннями їм нічого вже не світить. Рівень навчання у вузі є середнім. Навч. програма застаріла, більшість викладачів не адаптовані до суч. програми. Більшість аудиторій просто жах. Бігають миші спокійно. Нікому до цього діла. Щодо гуртожитків тут взагалі...без "мані" зась. Умови жахливі. Так що, місце РДГУ, нажаль, точно не в першій 200.
18.03.2015, 23:35 213.174.12.*** Головний редактор
Для 188.230.110.*** випускниці. Мені дуже прикро, що ви 5 років провчилися в РДГУ і так не навчилися відрізняти газету від інтернет-ЗМІ :)) Видно, що отримали якісні знання :)) Тому слово "джинса" слід вживати, коли ви знаєте про що говорите. Успіхів.
18.03.2015, 23:32 46.211.116.*** Здивований
"Кафедра теорії і практики англійської мови і прикладної лінгвістики працює під керівництвом Наталії Михальчук. Відповідаючи на запитання журналіста, щодо історій, описаних студентами завідуюча каже: – Про курсову роботу – такого не може бути, тому що якщо я й пишу якісь курсові роботи, то це лише в інші вузи України. Тобто своїм студентам, в яких я особисто викладаю, тобто особисто керую ними ніколи в житті не роблю ніякі не курсові роботи нічого абсолютно, тобто вони пишуть самостійно ці речі." Цікаво, що вони вживають, якщо відкрито хваляться, що пишуть курсові роботи на замовлення студентів??? Тобто роблять незаконні речі!!! Прокуратуро, агов! Інспекція з якості освіти, Ви чуєте???
18.03.2015, 23:28 213.174.12.*** Головний редактор
Для 5.1.0.*** salt elephant - Не випадково. Планувалася вона з літа 2014 року, коли ми отримали кричущі перші свідчення про розміри хабарів на ін"язі. А готувалася більше місяця. Паралельно з НУВГП. Про те, що вона буде - анонсувалося у ФБ ще три тижні тому, а мо й більше. Після цього анонсу Постоловський замовив "джинсу", щоб сказати, що про нього писатимуть і це все неправда :)
18.03.2015, 23:06 46.211.134.*** випускник 2009
Все, що написано, правда. Особисто навчався в Гона. Пропонували гроші, не взяв, а от деякі викладачі на істфаці деруть добре. Кукурудза був такий, Слісаренко, Десятничук і т.д.
18.03.2015, 23:01 46.211.134.*** для мороз
Я Мороз особисто двічі давав конверт з грошима, зібраними в групі. Бере як має бути!
18.03.2015, 22:34 5.248.90.*** Yuliya
дійсно...починали б з водніка...а я наївна ...-ще не розуміла,з якого дива дитині по-новому пояснюю алгебру з геометрією...і звідки чудо-фізик...а вчителька (на заміні) взагалі дітям задала розв"язати задачку з математики батьками-"бо вона заплуталась..."(5клас)
18.03.2015, 22:24 188.230.110.*** випускниця
Завджи складалося враження, що Ваша газета справді правдива, чесна, конкурентна альтернатива рівненським ЗМІ. Після цієі статті розумію, що це джинса... Я випускниця цього вузу і хочу зазначити, що за 5 років нікому нічого не давала. І при бажанні можна отримати якісні знання. Ясно коли ти невідомо чим займаєшся, то і думаєш як то його здати... Підтримуючи думку когось із тих хто коментував... стає очевидно, що така особлива увага прикута до гуманітарного через вибори, що скоро відбудуться( Але оцінюючи думку знайомих та колег можу сказати, що гуманітарний стоіть далеко позаду в рейтингу вузів-здирників Рівненщини...
18.03.2015, 22:11 77.123.72.*** Студент
наколайчук та ще гадюка, корупції на іньязі немаэ...аж смышно вимагаэ за вступ на магістратуру 10 тис грн(два роки тому) ГАНЬБА!!!
18.03.2015, 22:02 46.185.66.*** м.а
змішали з багном увесь факультет іноземної філології, які ж молодці, але чомусь інтерв`ю не брали ні в Середюк, ні в Терещенко - дві подруги, які не гребують грошенятами, але вдають із себе чесних а взагалі, вчитись без хабарів можна! отримувати стипендію, навіть підвищену, треба боротись за свої права і знати і ВИКОНУВАТИ свої обов`язки! ще б добре було, аби всім було так саме не байдуже протягом усіх років, а не лише штампувати заказні статті перед виборами ректора!
18.03.2015, 21:34 77.123.9.*** гість
Щодо іноземної філології, то знайшли в кого брати інтерв`ю - в найбільш корумпованих!!!! ))))))) Всім відомо про хабарництво Михальчук та Ніколайчук, вони без цього не живуть! Але ж хто зізнається?! Норкові шуби купуються, будинки будуються ))))) Правильно написано, що все залежить від позиції керівника. Значить вище керівництво влаштовує такий стан справ на факультеті! Скільки вже писали про цього декана, але як бачимо вона знову сидить на цій посаді! А її відповідно влаштовує все, що роблять викладачі кафедри іноземних мов чи практики англ. мови. Замкнене коло! Гидко! А що гірше - так це те, що нічого не зміниться. Це вже зрозуміло. Ніхто не вірить у справедливість виборів ректора, коли делегатами обираються лояльні або залежні від влади студенти чи лаборанти. І так покотиться РДГУ і далі в прірву, поки не зникне зовсім. Ганьба!
18.03.2015, 21:10 178.95.170.*** Сірано)
Вчився на ІСФ. Нікому не платив за екзамени, хоча багато говорили, "не заплатиш не поставлять", і з 10 семестрів 6 отримував підвищену стипендію. Щодо фізкультури - пари пропускав, але потім прийшов, відпрацював і викладач поставив оцінку.
18.03.2015, 20:53 77.123.72.*** Студентка
Ганьба! вже дістали, РДГУ і корупція - речі тотожні! тут купуэться все, а потім Постоловський розказує, шоб приходили до нього якщо вимагатимуть....до кого до нього?сам ж такий! ганьба!
18.03.2015, 20:49 5.1.0.*** salt elephant
І ніби випадково стаття вийшла якраз за день до виборів ректора, правда, шановна редакціє?:) Не Водний - справжнє болото- пропустили через сито, а саме РДГУ! Випадковість чи замовлення надійшло? Беруть всюди - від тієї ж міліції і починаючи. Взагалі, половинчаста стаття вийшла - хтось десь щось бере, але не сказали хто і що. Ні в міліції ні в прокуратурі справ на РДГУ немає. Де заяви цих ображених, чому мовчать, чому справ нема?! Демократія ж, кого бояться?! Небесна сотня за що гинула, юні хабародавці?! Де справжні докази?! А грунтуючи обвинувачення лише на припущеннях, можна і про редакцію сказати - їй заплатили за такий "вчасний" компромат, але кому саме і скільки - невідомо, як і про факт оплати.
18.03.2015, 20:31 194.44.245.*** Мартін Блек
Читаєш, і сміятись і плакати хочеться. На факультеті іноземної філології можна навчатись і без хабарів, проте на стипендію без цього доволі тяжко претендувати (навіть якщо ходити на пари та все вчасно виконувати і здавати). Книга "стилістичний аналіз тексту" не є авторським підручником.Якщо взяти підрчник Галперина та порівняти теоретичний матеріал,то можна знайти дивовижні збіги
18.03.2015, 19:56 37.229.116.*** Студент
Для Сані +1. Ходили б на усі пари то б і за енки не платили б )
18.03.2015, 19:38 77.123.68.*** Саня
Чого до тої фізкультури причепилися ? Не ходили на пари пів року, ну назбирали 10 енок, дали 100 грн. Порахуйте за проїзд скільки витратите. А якщо вже такі правильні то ідіть перездавайте нормативи, вас з радістю той самий Франків чи Сачук прийме. ГОЛОВНЕ - ХОДИТИ НА ПАРИ !
18.03.2015, 19:23 77.123.67.*** рівнянка
то для чого ж та сотня загинула щоб оце все продовжувалось,схаменіться діти,вчіться і відбудовуйте краіну,бо до чого ви довчились,дожились,що ви можете з тими дипломами,а викладачі то стид і срам
18.03.2015, 19:08 37.53.152.*** Інді Юкрейніен
закінчив п`ять років тому...сам ніколи $$$ не давав, але факт шо фізру сам не наскачеш і не набігаєш. благо наш доблесний Українець не чіплявся що частина групи банально не ходила на пари і потім то все рішалося))) ін`яз то окрема держава. якшо тебе викладачі лайк, то тобі пощастило, ні то ні. примусом розумного студента хабара не заставлять дати, хіба за потреби перездачі чи типу того. мав свої і 4 і 5 зрідка, все було б бажання вчитися. колишня однокласниця яка рахує з калькулятором лише закінчила математичний і зараз діток в школі "вчить", то сама казала що вона б в житті тих формул сама не порахувала, та і навіщо їй це. правильно, головне диплом. щоб в школу тебе батьки приткнули за останні гроші і сидіти там до пенсії) говорити про це можна довго, але суть в одному - якщо дасиш собі вилізти на голову і там сісти - ти пропав. викладачам не потрібно замити - наживеш ворогів, але треба показати що маєш свою думку і позицію і розумієш що і як. і тебе не зачеплять
18.03.2015, 18:58 92.112.227.*** Еліна
"Корупцию нельзя победить - ее можно только возглавить" - це девіз Галини Іванівни Ніколайчук, яка вже багато років бере хабарі. ось вам і відповідь на запитання чому ФІФ самий корумпований університет. Стосовно кафедри фізкультури , то знайшли в кого брати коментарі- у Жені Франків, батька якого був чи є незнаю, давно вже закінчила деканом і прославився як хабарник №1 на пару з викладачем Сачуком
18.03.2015, 18:38 46.175.148.*** Гість
На жаль, все що написано правда. При тому, що вірус корупції дуже агресивний і швидко підбирає навіть тих, хто за своєю природою не готовий цього робити."Скоро також читайте про антикорупційну перевірку іншого рівненського державного вишу." А що приватні поза законом? То, шановні любителі хабарчиків,мігруйте туди, на територію "недоторканості":))))
18.03.2015, 18:18 178.93.150.*** колишній студент
Чому зовсім не зачепили гуртожитки. Там теж повний ....
18.03.2015, 17:44 37.229.116.*** Студент
Навчався в РДГУ. Жодного разу не давав хабарів. Закінчив на відмінно бакалавра, а потім магістра. Так що почніть із себе! А Постоловський Р. М. достойний посади ректора.
18.03.2015, 17:34 95.135.52.*** Оля
Кафедра фізкультури це взагаі повне болото! Про ціни на енки все правда. Та і п"яний фізрук вже нікого не здивує.
18.03.2015, 16:58 78.111.187.*** студент
Знайшли кого питати - постоловського))) так це ж він якраз і розвів весь бардак. його кафедра всесвітньої - це купа дегенератів, яких він туди притащив. хабарі, постійне бухалово в робочий час - це все атрибути вуза імені постоловського. а кому не нравиться - хай іде лісом. і не один вже пішов, нажаль..
18.03.2015, 16:39 194.44.228.*** Хтось
РДГУ самий хабарний універ у нас в області. Наглючий статистику викладає - брав по 100 грн за бал, бо на авто збирав (сам так пояснив), тобто хочеш 3 - 300 грн, 5 - 500 грн.
18.03.2015, 16:26 77.123.8.*** 25
В принципі все правда...Єдине, що хочу сказати, що коли наприклад у верхівці влади почнуть садити за корупцію, коли ментів і сбушників, суддів і прокурорів будуть притягувати до відповідальності, тоді порядок буде кругом, побороти в окремо взятому внз - нереально, просто цей матеріал примусить окремих людей ховатися, інших піднімати "таксу", для окремих нічого не зміниться (бо їх родичі наприклад працюють у правоохоронних органах)...і т.д...

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору