РІВНЕНЩИНА

Показали, як на Рівненщині нелегально добувають бурштин (ФОТО)

02.04.2015, 17:00      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3308

Усі фото uapress.info

Те, що на українському Поліссі і на Рівненщині, зокрема, за повної бездіяльності місцевої (та і не тільки) влади і так званих «правоохоронних» органів в гігантських масштабах добувається бурштин, відомо давно, але фактично тільки сьогодні з’явилися фотографії, з яких видно, в якому масштабі це відбувається.

Про це пише «Преса України».

Видання пропонує фотозвіт свого кореспондента з села Річки Зарічнянського району Рівненської області, в якому показані просто вже промислові методи нелегального видобутку бурштину.

«Потрапити на такий «об’єкт» простому пересічному громадянину, не кажучи вже журналісту, не те, що не просто, а практично неможливо, так як це об’єктивно пов’язано з великим ризиком для життя.» - йдеться в повідомленні.

На фото можна побачити такий собі підпільно-нелегальний бурштиновий картель, де працюють до півсотні людей.

У кожного з таких картелів, а їх на Поліссі десятки, є старший, який контактує з «правоохоронцями», який вирішує усі їхні «проблеми», платить хабарі, власне, не тільки «перевертням» в погонах, а також районним прокурорським, СБУшникам та суддям.

На території Зарічнянського району ще за часів Радянського Союзу були проведені меліоративні роботи, тому води, якими вимивають пісковий грунт, потрапляють в стокові канави, тому шкода довкіллю є незначню, на відміну від сусіднього Дубровицького району, де нелегальні шукачі бурштину повністю знищують територію.

Серед працівників цих картелів є наступні види робіт:

1. Копачі – добувають відкритим способом лопатами.

2. Помпами - бригади приблизно по 5 осіб на кожну. Вимивають грунт. Позаду таких помп стоять «ловці» з сачками – ловлять камінь.

3. «Падальники» - люди, як правило місцеві жінки, але вже з’явилися «гастролери» з різних областей, проходять по вже розкопаним канавам, збирають залишки.

Найголовніша, звісно, у цій справі, є фінансова складова.

Камінь, як правило, купують китайці, приблизно 30 чоловік систематично відвідують нелегальні копальні та перекупників-посередників.

У самому Китаї українську бурштинову сировину переробляють на 4-х фабриках, але останнім часом розпочався нелегальний масовий експорт також і в Польщу та Ізраїль

Ну і, нарешті, ціни: фракція, з якої можна обробити шар в 20 мм оцінюється скупниками в 2900 доларів США за один кілограм.

Більші камені оцінюються в 4100 доларів США за один кілограм.

Самі дрібні камінчики бурштину (так звана «мінусовка») ідуть як вже просто сміття за відверті копійки - лише 50 доларів США за один кілограм.

Ексклюзивні зразки (на фото) можуть досягати 20-30 тисяч доларів США за екземпляр.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

02.04.2015, 21:43 2.87.207.*** Ах
Ну Володя, а чого фото не Четвертої влади? Чи тільки Постоловського можеш фотографувати?
02.04.2015, 19:51 95.135.33.*** СнупДог
Ну давай, Авакаов ...розкажи мені про боротьбу з корупцією в МВС!
02.04.2015, 19:36 188.230.91.*** Рівнянка
Звертаю увагу автора на те, що район не Зарічнянський, а ЗАРІЧНЕНСЬКИЙ.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору