РІВНЕНЩИНА

«Розбірки» голови і працівників Рівненського господарського суду із журналістами (ФОТО)

03.04.2015, 09:00      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 4033

На фото грифонівець (після вказівки керівника апарату суду), відсторонює журналіста і запевняє, що не варто стукати у двері і таким чином псувати майно суду. За дверима в приймальні голови суду лежить мікрофон, попередньо залишений там, проте судді закрились і двері не відчиняють. На момент фото збори суддів вже закінчились. Всі фото з відео Валерія Мартинюка

Протягом 2014 року платникам податків голова Господарського суду Рівненської області обходився у 12 180 гривень щомісячно. І це лише посадовий оклад, тобто не враховуючи премій, надбавок та іншої матеріальної допомоги. Далі про те, як ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробувала поглянути на вибори голови суду і стикнулась з перешкоджанням, закритістю і «уроками» від голови суду та міліції.

30 березня на сторінці Господарського суду Рівненської області з`явилося повідомлення про збори суддів. Як йшлося, 2 квітня на порядку денному запланували обрати голову суду.

Скрін-шот повідомлення зі сторінки суду. На ньому чітко видно, що оголошення вивісили за три дні до виборів голови. Натомість голова суду Вадим Торченюк офіційно заявив, що оголошення було вивішено за місяць і треба було журналістам зголошуватися наперед

Крім цього зазначалося, що приймаються клопотання ЗМІ. Оскільки збори не є судовим засіданням, де фото та відеозйомка проводиться за рішенням суду, не було зрозуміло на підставі чого і які клопотання приймають. Водночас, Закон України «Про інформацію» передбачає, що акредитація не обов’язкова. Наприклад, на сторінці іншого суду – Апеляційного господарського, де також відбудуться вибори, немає ні слова про будь які клопотання.

Прибувши до суду раніше встановленого часу у розмові з керівником апарату Олексієм Рижим не вдалося дізнатися, на підставі чого треба подавати клопотання. Тому журналіста з оператором пропустили на другий поверх під двері конференц-залу.

Керівник апарату суду Олексій Рижий очікує на вирішення питання присутності журналістів, фото-/відеозйомки під дверима конференц-залу суду

Як пояснював керівник апарату, за дверима судді вирішують, чи дозволяти журналістам бути присутніми на виборах, чи дозволяти фото-/відеозйомку, аудіозапис. Пояснити на підставі якого закону судді уповноваженні дозволяти чи забороняти збір інформації журналістом ніхто не зміг.

За деякий час з-за дверей вийшов Вадим Торчинюк, який ще до зборів займав посаду голови суду. Пан Торчинюк пояснював, що судді вирішили дозволити журналістам бути присутніми, фотографувати, вести аудіозапис, проте знімати відео – заборонено. Чому та на підставі якого закону прийняте таке рішення? На це питання голова суду так і не відповів.

– Послухайте. Звернувся керівник апарату, передав вашу інформацію, – каже пан Торчинюк, звертаючись до журналіста. – Тільки шо, 5 хвилин назад рішенням Господарського суду було вирішено допустити вас до проведення зборів суддів, які будуть вирішувати питання, щодо обрання голови, при одній умові, це було питання. Значить: дозволити фотофіксацію, не дозволити відеофіксацію. Ви можете бути присутні, ви можете вести аудіозапис, ви можете робити фотозйомку. Відеозйомку – ви робити не можете.

Поки що голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк

Вислухати будь яку аргументацію пан Торчинюк не мав часу:

– Я на роботі. Мені держава платить гроші, я не зобов`язаний зараз вам пояснювати, робити «лікбєз». Якщо ви з чимось не згідні, ви зверніться з офіційним запитом, я вам дам офіційну відповідь. [Якщо] вас вона не влаштує – ви у встановлений Законом порядок можете її оскаржити (нагадує відповідь колишнього нардепа-регіонала Олійника, який захищав диктаторські закони 16 січня 2014 року, і сказав, що якщо до них є претензії, то можна звернутися до Конституційного суду – за що отримав досить популярну відповідь від журналіста – ред.).

– Добре. Давайте так. Тепер ми заходимо, проводимо відеозйомку, ви можете наші дії... – журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ.

– Ви не зайдете, не будете проводити. Ви будете робити тільки те, що вам дозволять. – перебиваючи, каже Вадим Торчинюк.

– Добре...

– Ви знаходитесь в суді. Ви не можете робити те, що вам захочеться.

– Ми заходимо в приміщення – це вирішено, і маємо право проводити фотозйомку. На це ви не проти, правильно?

– Так.

– Далі... тепер дослухайте, будь ласка до кінця... Ми проводимо відеозйомку, якщо ви з цим не згіді, ви вважаєте, що ми порушуємо якісь норми закону...

– Ви мене чуєте? Ви мене чуєте? – перебиває пан Торчинюк.

– Я попросив, щоб ви мене дослухали...

Там норми закону вирішують збори суддів. Вони вже вирішили, вже є рішення.

– Я розумію, але якщо ви впевнені, що це незаконно, ви можете викликати міліцію, можете в суді оскаржувати будь які наші дії у встановленому законом порядку. Розумієте?

Консенсусу досягти не вдалося. Оскільки, порадивишись з редактором, було вирішено, що, оскільки немає законних обгрунтувань заборони відеозйомки – журналісти мають потрапити до приміщення, де проводились збори – це їм дозволяє закон. Зокрема частина 2 статті 25 ЗУ «Про інформацію» – «Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб`єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними
проводяться». На заваді цьому став особисто голова суду Вадим Торчинюк.

Чоловік фізично не дозволив зайти, та зачинив за собою двері. Таким чином зняти на фото та відео суддів, та процес обрання нового голови суду – не вдалося. Відповідно, як це відбувалося, чи було таємне голосування, чи були порушення при голосуванні, чи не було адміністративного тиску – рівняни побачити та дізнатися не зможуть, попри те, що суд живе за рахунок платників податків.

Крім цього не відомо чи відбулися вибори взагалі, та хто стане головою.

Будівля Господарського суду у Рівненській області

Журналісти викликали міліцію, та заявили про злочин передбачений статтею 171 Кримінального кодексу України – Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Адже ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ так і не вдалося виконати свої обов`язки та скористатися своїми правами.

Міліціонери, які приїхали на виклик журналістів до суду взяли пояснення у журналістів, свідків та працівника судової міліції «Грифон», який намагався пояснити, що, стукаючи в двері, журналісти намагалися пошкодити майно суду

Детальне фото і відео про те, як усуді перешкоджали журналістам дивіться ввечері на порталі «ЧЕТВЕРТА ВЛАДА».

Як голова рівненського госпсуду Вадим Торчинюк перешкоджав журналістам (ВІДЕО)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

05.04.2015, 23:12 178.94.212.*** Небайдужий українець
Ви навчіться спочатку писати правильно та грамотно і повиправляйте помилки у призвіщах (писаки ще коментуєте якісь закони ,які напевно в очі не бачил! )
03.04.2015, 15:16 95.135.3.*** модест
Слава Майдану!:)))стрибайте далі,гєвалюціонєги:))

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору