РІВНЕНЩИНА

Як Рівненська рада ректорів бореться із сайтом, який показав «те, що на споді» викладачів і адміністрації вишів

01.06.2015, 17:55      corruptua.org      Переглядів: 8635

Оригінали зображень взяті з www.regi.rovno.ua, www.rshu.edu.ua та ogo.ua

На сайті Національного університету водного господарства і природокористування розмістили новину – «Рада ректорів вищих навчальних закладів подала заяву до правоохоронних органів з приводу сайту Preprofessor». Чому це безглузда і безграмотна спроба воювати зі свободою слова, в чому помиляються і як би мали діяти ректори читайте далі.

20 квітня ЧЕТВЕРТА ВЛАДА опублікувала новину «На Рівненщині формують рейтинг викладачів», в якому повідомила про появу сайту «Preprofessor» з рейтингом викладачів рівненських університетів. Після цього, чимало працівників вишів вирішили, що рейтинг викладачів має стосунок до ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ. Так подумали навіть ті, хто особисто знає журналістів ЧВ.

Про це пише головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч для corruptua.org.

Текст допису:

«Так могли подумати ще й тому, що ЧЕТВЕРТА ВЛАДА найповніше і найактивніше серед інших місцевих ЗМІ взялася за висвітлення проблем у вищій освіті Рівненщини.

І хоча головний редактор ЧВ і в коментарях на порталі і у соцмережах стверджував, що не має стосунку до цього сайту, та, очевидно навчені Доктором Хаусом, не повірили. Як пише в Біблії – не клянись – хай твоє слово буде так або ні. Якось по особливому доводити свою непричетність не бачу смислу. Хай буде кожному по вірі його. Тим паче, що наявність такого сайту як Preprofessor редакція ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ вважає позитивом і гіркими ліками для університетів. Про причини цього – нижче.

Хто коментує на Preprofessor

В чому ж проблема сайту, який формує рейтинг викладачів? Хіба рейтингування це погано? Загалом ніби то ні, але проблеми є.

Перша й найбільш дошкульна для викладачів та ректоратів – це відверті анонімні коментарі на сайті. Які спочатку взагалі не модерувалися, але потім модератори, вочевидь, почали видаляти найбільш образливі дописи. Але загалом над модерацією варто було би попрацювати ретельніше, зокрема із залученням фахівців

Хоч автор не провів стільки часу на сайті, як це роблять викладачі університетів і студенти, але перегляд соцмереж, коментарів на ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ, на сайті Preprofessor, та спілкуючись із джерелами в університетах отримав враження, що найбільше, насправді, дошкуляє те, що багато анонімних коментарів містять правдиву інформацію. А правдива вона ще й тому, що значна частина анонімних коментаторів – самі викладачі. І цей факт ще яскравіше показує рівень НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО складу університетів.

Звісно мова йде не про організовані коментарі на підтримку чи проти когось, які, очевидно теж на сайті є.

Друга проблема, через яку ректори і викладачі хвилюються чисто психологічна. Ніхто не любить, коли про нього говорять не так, як йому б хотілося. І всі люблять, коли хвалять. Така природа людини. А критики, як справедливої так і огульної, там багато. Також там є коментарі, які справді варто видаляти чи модерувати з огляду на неадекватність коментаря, грубість чи мову ненависті. Але таких меншість. Це теж обличчя суспільства, переважно студентів і викладачів.

Є й коментарі, які можуть містити правдиву інформацію, але яку треба додатково підтверджувати, або яка не стосується професійного чи морально-етичного рівня викладача. Наприклад, коментар, де розповідають про хворобу дитини викладачки.

Чи об’єктивний рейтинг

Офіційно, другу проблему озвучують так – рейтинг необ’єктивний. У мене тоді питання: а який ви знаєте об’єктивний рейтинг? Хто хоч трохи цікавився різними рейтингами, конкурсами чи іншими змаганнями – від конкурсів краси до виборів депутатів та Нобелівської премії.

Лише один відомий приклад. Ви знаєте хто такий Рене Франсуа Арман Сюллі-Прюдом? Це той, хто отримав Нобелівську премію з літератури замість Льва Толстого. І це не виняток.

Але якщо відійти від філософського осмислення рейтингу, то справді, організатори б мали зробити все можливе, щоб забезпечити найбільш справедливі умови голосування.

Після відкриття сайту мій знайомий звернув увагу, що голосувати можна з одного ай-пі безліч разів. Цю проблему на сайті усунули, але й досі, хто вміє користуватися анонімайзером, може гратися з рейтингом, підвищуючи чи понижуючи кількість голосів, якщо має час та бажання.

Добра новина в тому, що переважна більшість викладачів і студентів цього робити не вміють :) Це теж, до речі, свідчить про низький рівень комп’ютерної грамотності – як одна із проблем відсталості університетської освіти від сучасних викликів.

Наступна добра новина – студенти й так знають які викладачі в повазі – «толкові», а які «безтолкові», таабо корумповані. Тому якщо комусь рейтинг накрутили – це не настільки страшно, як здається. Викладач, який своєю працею заслужив повагу і визнання як серед студентів, так і серед колег – який знає собі ціну – не сильно перейматиметься. А камінь, який не прийняв той, в кого його кинули – залишається в того, хто кидав, кажуть буддійські монахи.

Досвід і спостереження автора підказує, що такі викладачі в меншості.

У цього випадку недосконала критика і недосконалий рейтинг – кращі ніж ніякого. Відсутність належного рейтингу – причина появи такого рейтингу.

Собака у наморднику гавкає задом

Ці слова приписують Генріху Гейне, коли говорять про утискання свободи слова. Навіть університетська інтелігенція, у своїй більшості, за понад 20 років незалежності України не спромоглася перейнятися вільним духом свободи, чи бодай вивчити Декларацію прав людини, яка пізніше знайшла своє відображення в українській конституції.

«Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» (зі статті 34 Конституції України).

Якщо до цього права додати потребу відкритості, прозорості, боротьбу з корупцією і орієнтацією на європейські цінності та стандарти освіти, про які так багато було мови під час і після Євромайдану, то виникає питання: чому досі немає незалежного публічного професійного рейтингу викладачів університетів?

Немає таких рейтингів ні на рівні окремих університетів (якщо є і автор упустив, то дайте гіперпосилання), немає ні на рівні області і, звісно на всеукраїнському рівні теж немає.

Є різноманітні рейтинги університетів, хоч і поодинці недосконалі, але разом – це теж краще ніж нічого. Як у цих рейтингах відображені рівненські університети можна подивитися тут: «Найкращий і найгірший рівненські університети: огляд рейтингів».

Практична відсутність українських вишів у міжнародних рейтингах підтверджує серйозні проблеми вищої освіти в Україні. Тотальна корупція, перевантаженість предметами, відірваність від практики, відставання від сучасних потреб економіки і суспільства, низький фаховий рівень викладачів, незатребуваність випускників на ринку праці – лише частина хронічних хвороб освіти. Незалежні професійні рейтинги викладачів – маленька, але потрібна пігулка – одна із багатьох потрібних для рятування хворого.

Це вже навіть і в законі «Про вищу освіту» є. Система забезпечення якості вищої освіти передбачає, зокрема, щорічне оцінювання здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних і педагогічних працівників вищого навчального закладу та регулярне оприлюднення результатів таких оцінювань на офіційному веб-сайті вищого навчального закладу, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб (зі статті 16 Закону).

Звісно, можна чекати на створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і чекати, що якісь чиновники все зроблять за вас. Але ніхто не забороняє створювати громадські ініціативи, не чекаючи допоки розвернеться і запрацює бюрократична машина.

Хто з ректорів ініціював і оголосив про всіляке сприяння у створенні такого публічного рейтингу? На рівні університету чи на рівні області? Різноманітні внутрішньо університетські не публічні опитування про принципи та результати яких не відомо толком ні викладачам, ні студентам, ні їхнім батькам, ані платникам податків, за які існують державні університети – не рахуються. Як співає Дзідзьо: «Хто? Хто? Ану-ану хто? Хто підніме руку – той реально брехло!».

Тому це зробили студенти. І правильно зробили. Вчергове показали, що в Україні студенти прогресивніші за ректорів і викладачів.

У чому «злочин» студентів

Повернімося до заяви про злочин в міліцію та СБУ Ради ректорів вищих навчальних закладів Рівненського регіону – до складу якої входять очільники Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Острозька академія», Рівненського державного гуманітарного університету та Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.

СБУ переслали, звісно, цю заяву в міліцію і з 27 травня заява зареєстрована в міліції, але до її розгляду ще не дійшло.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася до Голови Ради ректорів вищих навчальних закладів рівненського регіону, ректора НУ «Острозька академія» Ігоря Пасічника, з проханням пояснити у яких злочинах звинувачують творців сайту Preprofessor. Журналісти-розслідувачі, спеціалізацією яких є доступ до публічної інформації, які пройшли десяток судів з доступу до інформації і десяток тренінгів та вебінарів з медіа-права були здивовані, що ректор найпрогресивнішого вишу Рівненщини настільки далекий від розуміння законів. Це при тому, що він посилається на викладачів юридичного факультету академії.

Голова Ради ректорів вищих навчальних закладів рівненського регіону, ректора НУ «Острозька академія» Ігор Пасічник вважає, що оприлюднення інформації про освіту викладачів вишу - злочин. Фото oa.edu.ua

– Це було звернення викладачів, це не моя ідея. У цьому зверненні є підписи усіх ректорів, які висвітлені на цьому сайті. Це звернення з’явилося тоді, коли на сайті з’явилися нецензурні слова, що принижують честь і гідність. І тому причину стосовно закриття сайту було знайти дуже просто правникам. Тому що там використали заборонені речі, – пояснює причину звернення Ігор Пасічник.

– Злочин вбачаємо в тому, що не контролюється операторами інформація, яка йде на цей сайт. А інформація ця – це нецензурні слова та особисті образи, які можуть привести людину до Бог його знає яких наслідків, наклепи, – пояснює Ігор Пасічник на прохання сказати яку статтю Кримінального кодексу порушили власники сайту.

– Заклики до вбивства і дискримінації, наприклад за національною чи расовою ознакою, погроза вчинити вбивство, якщо такі були на сайті – можуть бути кримінально караними, – пояснює медіа-юрист Олександр Бурмагін. – Якщо ж це образа честі, гідності та ділової репутації, або наклеп – це цивільно-правові відносини.

Тобто той, чиї права порушили образивши чи поширивши недостовірну інформацію, має можливість належним чином це зафіксувати і звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування. Але в академії, де є цілий Інститут права, цього, вочевидь не знають.

– Я ж не юрист, щоб говорити за якою статтею закону. Ректори звернулися за проханням викладачів, а яка це стаття, який злочин – хай визначають ті органи, які мають цим займатися, – поясную Ігор Пасічник і продовжує, – Елемент злочину в тому, що без дозволу людини використали інформацію про її освіту. Творці цього сайту не мали права цього робити відповідно за Закону України про захист індивідуальної інформації (напевно, Ігор Пасічник мав на увазі закон Про захист персональних даних – авт.). Ті хто створив цей сайт, взяли інформацію про викладачів із сайтів університетів, а без дозволу суб’єктів не мали права брати інформацію про освіту. Бо освіта людини – це інформація, яка захищається законом.

– Хай юристи, які думають інакше, приходять до нас на юридичний факультет – ми їм проведемо лікбез, – каже ректор Острозької академії.

– Чому його (сайт Preprofessor – авт.) закрити офіційно можна – елементарно, – вважає голова ради ректорів. – Там використані речі, які заборонено використовувати. Зокрема, інформація про посади викладачів. Наприклад, доктор наук, професор і так далі – це є приватна річ, на [поширення якої] треба отримати дозвіл. Виявляється, згідно законодавства, щоб писати «доктор наук», «професор», «доцент» – це освіта, а дані про освіту людини заборонено використовувати без дозволу особистості.

Коли журналістка ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, записувала цей коментар, проговорилася: «Я сиджу і червонію, мені соромно писати таке з уст людини, яку я поважаю (Ігор Пасічник єдиний з ректорів держуніверситетів Рівненщини, хто успішно бореться з корупцією (більшість студентів академії стверджує, що подолав в своєму університеті) – авт.).

Можна розписати, з посиланням на кілька законів, пояснення неправоти ректора і те, що ця інформація не може бути конфіденційною у цьому випадку, адже вона оприлюднена на офіційних сайтах університетів і про неї знають тисячі студентів і випускників.

Процитуємо лише профільний Закон «Про вищу освіту»: «Вищі навчальні заклади зобов’язані публікувати на своїх офіційних веб-сайтах… штатний розпис на поточний рік» (зі статті 79 Відкритість прийняття рішень і провадження діяльності у сфері вищої освіти).

На сайті Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області розміщене роз’яснення: правове регулювання штатного розпису. Де, зокрема зазначено, що штатний розпис – документ, що визначає склад працівників певного закладу, установи із зазначенням їхніх посадових окладів. І штатний розпис фіксує професійно-кваліфікаційний склад працівників.

– Коли з’явився цей сайт, мені мої друзі з-за кордону в перший же день написали: Врешті-решт Україна стала демократичною країною, адже можна буде на сайті обговорювати свої думки». І я теж радів від цього. А вже за день вони зателефонували і сказали, що ніколи не думали про таку низьку культуру викладачів і студентів, і людей в Україні, які дозволяють собі на сайті писати нецензурщину. Бо в Європі собі такого ніхто не дозволить, – ділиться Ігор Пасічник.

Що буде з цією заявою, за прогнозами автора. В міліції відкриють кримінальне провадження (це робиться, по суті, автоматично) і закриють його за відсутністю складу злочину. Цим ректори чотирьох університетів, у трьох з яких є юридичні факультети, дискредитують і себе і свої університети.

Якщо власники сайту Preprofessor відповідальніше підійдуть до модерації коментарів і співпрацюватимуть з громадським сектором – сайт стане більш потужним і більш впливовим, а також допомагатиме вирішувати проблему фільтрації викладачів-корупціонерів та «безтолкових» педагогів.

Наприклад, для цього можна залучити кошти шляхом фандрейзингу, а чи на це могли б скинутись Студради, яких за законом мають частково фінансувати університети. Є ще варіант заробітку на рекламі, але для такого сайту це дещо небезпечний шлях, який може призвести до конфлікту інтересів і, як наслідок, втрати впливу.

Готовий закластися з університетськими юристами, що при грамотній поведінці і знанні деяких технічних навиків і правових нюансів, власники сайту можуть бути спокійні. Ректори Рівненщини їм «на хвіст солі насиплять» :):):)

А ректорам порада – шукати діалогу і сприяти розвитку таких рейтингів та співпраці з громадськістю. Тоді рейтинги ставатимуть більш професійними. Наприклад, ректори університетів, на думку автора, мали б знайти і запропонувати (а раптом власники сайту відгукнуться) фінансування на модерацію і роботу сайту.

А власники сайту могли б запровадити більш чіткі правила модерації, які їм можуть допомогти виробити професійні юристи і медіа-фахівці. Тільки не університетські юристи, які плавають в законодавстві.

І ще ректорам. Згадайте WikiLeaks – організацію, створену кількома програмістами, що займається витоками таємної суспільно-важливої інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті. Поцікавтеся чи зміг її ПОВНІСТЮ знищити такий «всесвітній поліцейський» як США?

А ще згадайте (чи дізнайтеся) про Ефект Стрейзанд. Феномен, який виражається в тому, що спроба видалити певну інформацію призводить лише до її більш широкого поширення.

На жаль, на прохання зв’язатися з автором для розмови, на умовах збереження анонімності, творці сайту Preprofessor поки що не відгукнулися.»

П.С. Станом на 01.06.2015 сайт «Preprofessor» не завантажується. Причини наразі невідомі.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

22.07.2015, 13:18 194.44.158.*** РТ
А сайт http://www.preprofessor.org/ запрацював то - тільки тепер він пропонує за гроші завантажити музику, серіали, софт...
16.06.2015, 23:24 194.44.158.*** РТ
По темі: http://www.novayagazeta.ru/news/1694532.html Госдума одобрила в первом чтении законопроект о «праве на забвение»
16.06.2015, 01:11 91.237.246.*** Студ
Щоб студенти хоча б подавали в суд за хабарництво, то потрібно щоб якщо не керівництво університету то хоча б студрада чи профкоми співпрацювали зі студентами а не з ректоратом, а то одні (студрада, профкоми) більше мабуть підлягають до ректорату ніж до студенства, роблю висновки по тому що потрібно набагато частіше оприлюднювати проблеми в ВУЗі, щоб студенти знали що потрібно і їм робити щось, я відійшов трошки....а декани в свою чергу з ректрами рішають стипендії студраді, хоча добре відомо, що можливо і не всі але добра частина попросту сидять в гуртожитку чи відпочивають десь, замість прямих своїх обов`язків, як вчитися і відстоювати права студентів. Та і взагалі, студенти залякані, вони бояться відстоювати свої права, якщо вже на студраду наїжають (коли ті вперше за стільки часу почали відстоювати свою думку, і це дуже правильно), то що говорити про простих студентів, які просто бояться, адже самі знають що їм буде, якщо хтось з "верхівки" дізнається...
15.06.2015, 16:07 194.44.158.*** РТ
109.87.212.*** Володимир Ага, тобто Ви вважаєте, що тут коментувати не комільфо але при цьому хочете створити сайт в основі діяльності котрого будуть лежати точно такі ж коментарі. Парадокс та й годі. До речі, про факти хабарництва й корупції також можна повідомляти суд і інші відповідальні органи, а не йти "другім путьом" і робити це через сайт. Просто через Препрофессор схема була цікавіша - ми про тебе напишемо все що хочеш і зараз, а ти зможеш спростувати це тільки пізніше, через суд і за свої гроші.
15.06.2015, 01:12 109.87.212.*** Володимир
Тоня, не сперечайся з невігласами. Всім, хто вважає, що "Четверта влада" щось порушила - швиденько в суд, бо далі буде ще гірше :)) Оскільки творці Препрофессора наклали в штани від неграмотних дій пари-трійки невігласів з високими чинами, то в мене є бажання створити альтернативу :))) Так що бігомки в суд, замість надити в коментах :))
11.06.2015, 20:27 194.44.158.*** РТ
Станіслав, В Острозькій академії також були окремі випадки хабарництва. Була історія з старостою академічного храму, який також вів семінари з старословянської мови. Він почав брати хабарі. Його звільнили в 2009 р.
11.06.2015, 20:24 194.44.158.*** РТ
Антніна & 46.175.148 Ніхто нічого не маніпулює і не надумує. Взагалі ж наскільки пам`ятаю широко розкручений Френсіс Фукуяма називав всезагальну відкритість всіх і вся як чи не єдину жертву процвітаючому і щасливому суспільству майбутнього. Правда тут варто відзначити, що цей же Фукуяма предрікав, що незабаром в світі всі країни стануть на прогресивний шлях розвитку і буде демократія. А потім з`явився Путін і Крим.
11.06.2015, 20:09 194.44.158.*** РТ
Антоніна, Як сказати - одне діло коли дані на викладачів розкидані по сайтах вузів. І зовсім інше коли вони всі зібрані в одному місці. При чому можна припустити, що творці сайту на цьому не спинилися б і почали додавати для оцінювання ще й лікарів, двірників і водіїв маршруток. Також хочу зазначити, що володіючи відкритою інформацією можна добратися і до закритої. Стосовно вузів, то слід дійсно визнати, що вони вже порозміщували цю інформацію. Правда і від них можна вимагати, щоб її забрали.
11.06.2015, 16:14 194.44.171.*** Станіслав
https://www.facebook.com/www.nuwm.edu.ua/photos/a.273158269526723.1073741828.269875189855031/457645324411349/?type=1&theate; вся корупція водніка на одній фотографії, коментарі в даному випадку зайві ...
11.06.2015, 15:29 176.9.136.*** 123
193.110.162.*** Для балаболки Антоніни - погугли - п. 1 ст. 308 Цивільного кодексу України
11.06.2015, 13:28 193.110.162.*** Антоніна
так смішно писати очевидні речі. хоч і у відповідь на вигуки попереднього коментатора. ладно, нагадаю ще раз. Оприлюднення відкритої інформації (а такою є, зокрема, і фото викладачів та їх біографія, оприлюднені на офіційних сайтах ВНЗ), не потребує отримання окремого дозволу для її використання. важливо лише вказати, звідки взята ця інформація.
11.06.2015, 12:03 194.44.95.*** !!!
Шановна Антоніно!!! Вашому сайту жодної згоди на оприлюднення тієї ж інформації як і власних фото згоди офіційної не дала жодна ОСОБА, ім`я якої на ВАШУ "мега журналістську компетентність" паплюжилось на мега крутому сайті
11.06.2015, 07:34 46.175.148.*** ***
Повністю погоджуюся з вами, пані Антоніно. Мета та маніпуляція надуманими проблемами - відволікти увагу від реальних. Дяка журналістам, які попри шалений опір, намагаються відкривати "гнійники", які є в суспільстві. Успіху вам!!! Хай щастить!!!!
10.06.2015, 16:04 193.110.162.*** Антоніна
Усім, хто говорить про якусь дуже цінну базу викладачів ,якою можуть скористатися з якоюсь метою. Народ, ну перестаньте маніпулювати. ця інформація відкрита, вона вже є на інших сайтах (тих же ВНЗ). Тому абсолютно недоречне намагання нібито захистити викладачів, бо хтось на якомусь сайті назвав його професором чи щось таке. ніхто ж не поширює домашньої адреси викладача, імена його членів сімї, розмір суми на карточці чи особисту переписку з дружиною/чоловіком. це абсолютно надумана проблема
10.06.2015, 12:55 194.44.158.*** РТ
ерів та "безтолкових" педагогів". У зв`язку з цим питання 2- чи вважає автор статті, що користь від викриття одного корупціонера буде більшою ніж шкода від того, що досьє на тисячі викладачів опиняться у відкритому доступі і будуть використовуватися в кращому випадку в комерційних, в гіршому - у злочинних цілях ? Питання 3 - де в законі прописано як визначити "безтолковий" чи "не безтолковий викладач" ? Хто взагалі це буде визначати ? Студент який у нього навчається ? А він зможе ? От його в середині 90-х в школі привчили до того, що пишеться ОУН-УПА, через дефіс, а тут в університеті викладач заявляє, що пишеться ОУН і УПА - через сполучник. А студент хрясь - на викладача скаргу - не так він мене вчить... Так, що згоден - визначення там є. Не згоден - ніяке воно не чітке.
10.06.2015, 12:46 194.44.158.*** РТ
195.5.26.*** Володимир Що стосується наведених двох аргументів, то з задоволенням констатую, що вони тільки підтверджують мою правоту: по-перше я не стверджував, що Європейський суд не є частиною законодавства України, я три рази (!) зазначив, що можливість використання рішень Європейського суду, однак не в даному випадку, так як тут порушуються права усіх викладачів України. Текст 29 статті свідчить, що поняття "суспільно важливої інформації" як раз таки не прописано. Не прописано тому, що до нього виникають питання, а з законами так бути не може - вони повинні трактуватися однозначно. Власне питання 1: чому не прописано критерії за якими визначати, що "право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення" - вони у кожного будуть свої, кожен вертітима ними так як хотітиме і тут знову виникає конфлікт - адже викладачі також є частиною українського суспільства, однак чомусь не вважають цю інформацію "суспільно важливою". Йдемо далі - автор у статті зазначив, що функціонування сайту допомогло би вирішувати проблему "викладачів-корупціон
10.06.2015, 12:08 194.44.158.*** РТ
37.53.84.*** Володимир "Творці" просто хотіли заробити грошенят на рекламі. А те що так швидко його закрили якраз на це і вказує - правда про викладачів їх цікавила в останю чергу. Можливість отримання унікального контенту на халяву - в першу.
10.06.2015, 12:03 194.44.158.*** РТ
46.175.148, взагалі то аргумент про медсестру я навів, як найбільш яскравий, їх є набагато більше і вони всі озвучкенеі внизу. І ще раз - навіть на цей 1 аргумент про медсестру ніхто не зміг дати жодної відповіді - всі соромливо мовчать тим сами стаючи потакаючи злочину. Схилити аудиторію на свій бік ? - Хм, я щось не бачу, щоб мене тут хтожсь пітримував. Чому під ніком ? Шановний, ві розумієте різницю між озвучуванням своїх власних аргументів і незаконним розкриттям інформації про сотні чи то навіть тисячі чужих людей ??? Ну, то от власне я займаюсь першим і висловлюю виключно свої аргументи і свою думку, а адміни сайту Препрофессор - якраз таки другим. І я наводив приклад банку Аваль - хоча б якісь правила та обов`язки для себе потрібно було б встановити. Я юрист ? З чого Ви взяли ? Так порушення прав людини мені болить і купа смайлів тут є явно не доречною. Об`єднанням громад я не цікавлюся.
10.06.2015, 09:30 46.175.148.*** Для РТ
Пояснюю, чому ви демагог. Демагогія - маніпуляція інформацією( одинокий аргумент про доведену до самогубства медсестри), набір полемічних прийомів і засобів, що дозволяють ввести аудиторію в оману і схилити її на свій бік. Наводити інші приклади не дозволяють умови коментування.Якщо ви такий грамотний юрист і категорично переконаний в своїй правоті, то чому під ніком? Засновники сайту "Препрофесор" таємні. А ви -відкритий? Починайте із себе. А якщо вам дуже "болить" порушення прав людини, то я вам підкину більш широку тему - "добровільне" об"єднання в громади:))))))
10.06.2015, 00:28 77.123.8.*** 25
https://www.facebook.com/www.nuwm.edu.ua/photos/a.273158269526723.1073741828.269875189855031/457645324411349/?type=1&theater; - усі одіозні особи часів Сороки по факту залишилися "у руля" або замінили себе на протеже...Питання: що ж змінилося?! Крав один - крадуть інші! Руйнував один - руйнують інші! Посоромились би з пивом на фото виставлятися! Цікаво, гарно відгуляли "оновлення" команди? Голова не боліла! Це професура, яка пропагує здоровий спосіб життя?! Нашій молоді є на кого рівнятись, коли на оф.сторінці розміщуємо фото з "бухаловок" керівництва.....Пане-європейце, мабуть у Польщі, надивилися на подібне?! Краще б всі гуртом зїздили до хлопців в АТО і завезли харчів!
10.06.2015, 00:10 37.53.84.*** Володимир
А для творців сайту Препрофесор скажу - якщо ви не відновитесь, через те, що злякалися - тоді грош вам ціна. Ми створимо аналог такого ж сайту самі, а ви кусатимете локті :)
10.06.2015, 00:04 195.5.26.*** Володимир
ладно, РТ, розумію, що смислу не має щось доводити людині, яка не хоче навіть спробувати підучитися. наприклад, взнати, що рішення ЄСПЛ - частина національного законодавства. Для тих, хто введений РТ в оману стосовно того, що законодавство не визначає, що таке суспільно важлива інформація - погугліть - стаття 29 ЗУ Про інформацію - там чітке визначення.
09.06.2015, 12:53 194.44.158.*** РТ
Хочу ще додати. В статті автор хвалиться ВікіЛікс та тим, що його не закрили. Так от - тоді, в 2010, Ассанж навіть претендував на обкладинку журналу "Тайм" і відповідно статус "Людини року". В підсумку він його не отримав. Хоча на обкладинці опинилася людина котра зробила практично те саме, що й Ассанж але з іншою метою - Марк Цукерберг, котрий назбирав інформації про мільярди людей і заробляє на цьому гроші. Факт більш ніж промовистий, отже висновки робіть самі.
09.06.2015, 12:40 194.44.158.*** РТ
46.175.148 Груші на вербі не ростуть, а от на мій аргумент про доведену до самогубства медсестру так ніхто і не зміг нічого сказати !!! Тому продовжу свої аргументи : http://aval.ua/data_protection/ організація виділила цілий розділ (!) свого сайту для інформування клієнтів про персональні дані і все, що з ними пов`язано. На сайті Препрофессор, щось подібне було ? Це, Ви ще врахуйте, що банк і сайт Препрофессор досить відрізняються за своїми сферами робіт, однак в банку вся інформація прописана, а на сайті - ні. За тими даними, які на ньому розміщувалися ідентифікувати особу було дуже легко, а це могло принести для неї проблеми. На сайті ж все було по принципу "я не я і хата не моя". Хочу нагадати, що в пресі регулярно повідомляють про скандали пов`язані із взломом баз клієнтів крупних он-лайн магазинів та навіть податкових баз. А тут це навпаки мало не вітається !
09.06.2015, 12:06 194.44.158.*** РТ
46.175.148 Побажання там явно не доброзичливе, озвучене доволі таки менторським тоном. Тому так - воно мені не подобається, ні - воно не доброзичливе. Тепер далі - я не викладач. Далі - будь-ласка, попрошу навести конкретні докази того, що я демагог !!! В противному випадку можу присвоїти Віам статус наклепника. Ну, так де демагогія ? В чому вона полягає ? В тому, що я цілком закономірно сталю під сумнів можливість використання судової практики Європейського суду в усіх без винятку випадках як це пропонує пан Володимир ? То можливо давайте ліквідуємо Верховну Раду !!! Навіщо вона якщо можна в усьому орієнтуватися на Європейський суд ?! В тому, що я абсолютно правий на рахунок того, що такі поняття як "публічна особа" й "суспільно важлива інформація" не до кінця сформовані й обгрунтовані навіть у ЄС, не те що в Україні, а пан Володимир трактує їх виключно на свою користь ? Чи може демагогія в тому, що Ви вважаєте, що визнання "неідеальності" сайту дозвляє порушувати права людини, а я так не вважаю ?
08.06.2015, 16:52 95.135.52.*** тойкогонемаєвсписку
04.06.2015, 12:36 194.44.158.*** РТ тойкогонемаєвсписку, не знаю за цей випадок, а от про "випускників Острозької академії прохання не турбувати" дуже любили позубоскалити в кін. 90-х - пер. пол. 2000-х. Значить, з тих пір пройшло щонайменше 10 років, з тих пір НаУОА стала удвічі старшою.
08.06.2015, 14:44 8.39.120.*** Міша
Торбічі, Ви молодці. Дякуєм за Вашу коботу!!!!
08.06.2015, 13:41 46.175.148.*** Для РТ
Не бачу, чим вас особливо образив пан Володимир. Доброзичливими побажаннями, але які вам не особливо подобаються. Очевидно ви - викладач. А з приводу того, що кидає спілкування, то скажу відверто: демагог ви ще той. І буде доводити в кількох коментарях підряд, що на вербі грушки ростуть.Тому таке спілкування не має логічного завершення. Жаль часу та сил.
07.06.2015, 16:56 194.44.168.*** мізинець
Просто зі сторони спостерігаю за цими скандалами у системі вищої освіти і помітив таку річ, пан Володимир, вступаючи в будь яку дискусію,якщо не може знайти контраргументи спускається до образ, а потім взагалі кидає спілкування. І ще в статтях і коментарях в нього хтось постійно "плаває" - це так має бути ? ))))
07.06.2015, 05:57 8.39.120.*** Коля
Зато сайт показав що люди думають про професора Маванчука:) шкода що сайт закрили
05.06.2015, 18:48 194.44.158.*** РТ
увати на тому, що накопичення масиву інформації про велику кількість людей не зважаючи на самі благородні цілі може пізніше вилитися у проблеми в цих людей, особливо якщо зберігачі інформації не зазначать як і на яких умовах вони будуть її зберігати і не візьмуть на себе відповідальність тоді коли з нею щось трапиться.
05.06.2015, 18:48 194.44.158.*** РТ
46.175.148, Шановний, у юриспурденції не має такого поняття "ідеальний" чи "не ідеальний" - явище, дія, річ, поняття може відповідати, а може не відповідати законодавству. Сайт законодавству не відповідав. І це його проблеми, що вони щось там не встигли зробити і тільки коли викладачі висловили ряд скарг почали обіцятися щось там змінити. Ви хочете зробити подібний сайт ? Без проблем, тільки не забутьде підвести його у відповідність до чинного законодавства. Чому власники сайту виставивши на весь світ данні про викладачів своїх данних не "засвітили" ? Чому сайт, котрий діяв на межі фолу і такій тонкій сфері як особиста конфіденційність не прописав окремим своїм розділом свою політику і правила конфіденційності ? Де вони ? Чому його власники знаючи про факти хабарництва (студенти ж писали) не написали заяви в відповідні органи ? Хіба це не злочинна бездіяльність ? Виходить щось подібне політиці російського "Стопхаму" - ми все на відео знімемо, все зафіксуємо, а заяву в міліцію писати не хочемо. Свої аргументи нижче я підкріпляв конкретними фактами. Я продовжую наголош
05.06.2015, 18:32 194.44.158.*** РТ
Дуже прикро, що пан Володимир у ході дискусії вочевидь за браком аргументів опустився до особистісних образ. На жаль, виправити його тут ніх то не зможе - тільки він сам. Стосовно ж Європейського суд я продовжую на полягати на виключно нюансовому застосуванні його норм та правил на території України. Хочу нагадати, що на території України діють свої власні норми, органи та правила, що дають можливість створювати, змінювати і ліквідовувати ті чи інші закони. Звернення до Європейського суду безперечно дозволяється але конкретно у даному випадку дана приватна ініціатива призводить до порушення прав тисяч або й десятків тисяч викладачів Україні. Також хочу наголосити на том, що такі юридичні поняття як "публічна особа" і "суспільно важлива інформація" до кінця не сформовані навіть у самому Євросоюзі тому Ваші посилання у стилі "а от у ЄС ось так..." апріорі є невірними.
05.06.2015, 10:17 46.175.148.*** ***
Створення сайтуhttp://www.preprofessor.org/public/rivne - намагання небайдужих людей відкрити проблеми та боротися з корупцією у вишах. Можливо сайт і не був ідеальним, але, попри все, він відкрив очі для суспільства про те, що відбувається у вузах. Зважаючи на прорахунки на сайті "освітня мафія" вступила в бій. Всі сили кинуті на боротьбу, тільки не з тим що треба. Спочатку вони блокували сайт, а потім почали шукати "голку в стогу сіна" (коментарі РТ). Погоджуюся з Володимиром:ніби РТ людина й освічена, а вже вибачте таке несе, що строгі юридичні аргументи звелися до: "Бо я так думаю і ніхто мені не указ." І знову ж таки глобальні проблеми губляться у словоблудді, демагогії, тощо. Результат - "віз і нині там" і є загроза, що там і залишиться.
04.06.2015, 22:52 109.87.212.*** Володимир
РТ, зробіть перший крок до самоосвіти про те, що таке Європейський суд з прав людини, бо якщо вважаєте себе освіченою людиною - то цього соромно не знати і ще й лепетати про це. Ось за цим посиланням: http://4vlada.com/rivne/31164
04.06.2015, 18:33 194.44.158.*** РТ
46.175.148 Закон один для всіх. Так що про бузину тут приказка не доречна.
04.06.2015, 16:33 194.44.171.*** Станіслав
Сулейман класно сказав - освітня мафія
04.06.2015, 15:47 46.175.148.*** Для РТ
А ви прказку "На городі бузина, а в Києві дядько" знаєте?:)))))))))))
04.06.2015, 12:43 194.44.158.*** РТ
46.175.148, це не "заговорювання проблеми" це її обговорення. До речі, в Древньому Римі була приказка "Краще відпустити десять винних ніж посадити одного невинного".
04.06.2015, 12:39 194.44.158.*** РТ
46.175.148.*** , в Україні взагалі то єдиний хто може встановлювати вину це суд. Ну, але бачу Вас це не турбує - Ви тут вже замість суду все повирішували.
04.06.2015, 12:36 194.44.158.*** РТ
тойкогонемаєвсписку, не знаю за цей випадок, а от про "випускників Острозької академії прохання не турбувати" дуже любили позубоскалити в кін. 90-х - пер. пол. 2000-х.
04.06.2015, 12:34 194.44.158.*** РТ
наголошую, що навішування юридичного статусу на людину без її на це згоди є порушенням законодавства і основних її прав та свобод. Приватний вуз надає публічні послуги ???? Ха-ха-ха !!! А Ви спробуйте там повчитися не заплативши !!! Точно публічні ? Чи може тільки тим хто заплатив за навчання ? І ще - хотілося б почути більш конкретну дефініцію поняття "суспільно важлива інформація". Наприклад, якщо викладач історії на лекції замість Северин скаже Семерій наливайко - це буде введення громадськості в оману чині ??? Далі більше - як бути з кнцепційною історією ? Якщо той же викладач історії почне замість того щоб хвалити Хмельницького за його військові здобутки навпаки нещадно його критикувати за невдалу зміну зовнішньополітичного вектора тодішньої України ??? Що тоді ? Порушує він чиїсь права, вводить когось в оману ? І що ще цікавіше - хто буде це визначати ? Аноніми ? Ну, то введіть тоді "трійки" як за Сталіна - дешевше буде.
04.06.2015, 12:32 194.44.158.*** РТ
Володимир, а от я дискусію з задоволенням продовжу, тим більше, що з`явився ще ряд аргументів. Європейський суд європейським судом але в Україні повинні діяти закони України і тупа й автоматична заміна відсутніх в Україні норм на те, що є в "Європі" не законна і не правильна - до всього потрібно підходити нюансово і детально - так дотримується той же дух а, а не буква закону так любима євробюрократією. І ще - може Ви не знали, а Ви таки точно не знали, але всякі оці терміни з епітетом "європейський" зачасту не мають жодної юридичної сили і вживаються чисто як узагальнення - між тими ж Францією і Німеччиною є досить велика різниця, в т. ч. в сфері законодавства, в т. ч. в сфері законодавства ЄС - багато чого приймається з застреженнями, для пеаних країн у чомусь робляться винятки. Ну, але так - "Україна це Європа" - наберемо звітди все і добре і погане. Так, дійсно, про публічну особу це були мої роздуми базовані на аналізі знайденої інформації. А Ві як хотіли ???? Я ж не Володимир, котрий тупо ставить мене і всіх інших до відома - ти тепер публічна особа і не гребе. Тому вкотре наголош
04.06.2015, 11:26 46.175.148.*** Для хтмл
А ви зайдіть на сайт онкодиспансеру і очевидно будете здивовані, що там є така можливість - писати відгуки про лікарів. І не треба плакати крокодилячими сльозами невинно звинувачених жертв, якими насправді викладачі не є. А пам"ятати народну мудрість викладачам і не тільки:"До пори, до часу жбан воду носить..." І, нарешті усвідомити, суспільство змінилося!!!!!!
04.06.2015, 09:40 46.200.223.*** до ХТМЛ
БРАВО)))))
04.06.2015, 09:10 77.123.5.*** хтмл
чесно, не розумію, роздули проблему на викладачах і зробили з них найбільших корупціонерів. ви б краще склали рейтинг хабарників в онкодиспансері, міських лікарнях. або держслужбовців-хабарників. з фото, анонімними коментарями, нє? слабо?
04.06.2015, 00:00 213.159.240.*** тойкогонемаєвсписку
Прихильник Гарвардського університету Острозька академія заснована 1576, пробачте 1994 році Всемогутнім Пасічником, до цього часу це була будівля, яка не використовувалась в навчальних цілях, -- СПРАВА В ТОМУ, ЩО В НАВЧАЛЬНИХ ЦІЛЯХ ЦЯ БУДІВЛЯ ВИКОРИСТОВУВАЛАСЬ -- тепер уявить як за якихось 20 років можна «виростити» викладачів, МІЖ ІНШИМ, В АРМІЇ ЗА 20 РОКІВ МАЮЧИ ВІДПОВІДНУ ОСВІТУМОЖНА ГЕНЕРАЛОМ СТАТИ, А ВЖЕ МАЙОРОМ ТО Й ПОГОТІВ. ЧИ ХОРОШОМУ ВИКЛАДАЧЕВІ ОБОВ`ЯЗКОВО МАЄ БУТИ 80 РОКІВ? вони мабуть до стін прикладаються і стають розумнішими))) -- БОЮСЬ, ЩО ВАМ ЦЕ НЕ ДОПОМОГЛО Б, ХІБА ЩО ДВОЄ МІЦНИХ ХЛОПЦІВ ДОПОМОЖУТЬ, ПІДТРИМАВШИ ЗА РУКИ (Є ТАКА ФІШКА В ФІЛЬМІ "СТРАСТИ ПО АНДРЕЮ"). -
03.06.2015, 23:47 213.159.240.*** тойкогонемаєвсписку
"рівненських оголошеннях про прийом на роботу писали "випускників Острозької академії прохання не турбувати" - Не знаю, який саме випадок Ви маєте на увазі, але на моїй пам`яті студент прийшов на практику в контору, за тиждень виконав поставлене завдання і почав просити ще роботи. То після того туди наших на практику не приймають, щоб не баламутили їх тихе-мирне життя. Правда, це було не в Рівному.
03.06.2015, 23:38 213.159.240.*** тойкогонемаєвсписку
Добра новина в тому, що переважна більшість викладачів і студентів цього робити не вміють :) Це теж, до речі, свідчить про низький рівень комп’ютерної грамотності – Цікавий висновок. По-вашому, якщо я не грабую банків, то це свідчить про те, що не вмію користуватися інструментами? Чи може причина ще й у тому, що я не бажаю порушувати закон?
03.06.2015, 22:12 109.87.212.*** Володимир
Після фрази "Європейський суд ? А мені яке до нього діло ?" - не бачу смислу вести дискусію. Учіться так як треба і знатимете що таке Європейський суд і "яке до нього діло" України та її громадян. :)) А натомість я бачу казуїстику і роздуми про те хто такі публічні особи, які не базуються на знаннях. Якось одна баришня - керівничка дуже маргінальної партійної обласної організації намагалася нам в суді довести, що вона не публічна особа :)) Щодо приватного вишу - то він теж надає публічні послуги і в тих випадках, де є суспільно важлива інформація - наприклад, введення громадськості в оману чи порушення прав людей і законів - теж дозволяється поширення справді конфіденційної інформації. Звісно, щодо повної відкритості у фінансах і тих, хто їх отримує (ПІБ, посади, отримані кошти) - це про державні навчальні заклади.
03.06.2015, 21:35 46.175.148.*** ***
Типовий приклад як можна заговорити проблему.Публічний, непублічний, наполовину, начетвертину.... Корупція і хабарництво у вузах процвітає - ось де проблема і велика!!!!!!
03.06.2015, 20:07 194.44.158.*** РТ
Володимир, ні я не помиляюсь - викладач не є публічною особою і не може бути такою, окрім випадків якщо сам, особисто, не вважає інакше. Якщо виходити з критерію виначення публічності як "виконання функцій перед..." певною кількістю людей, то публічними є фактично всі посади. Хоча й тут нюанси - а якщо викладач мав читати пару перед сотнею студенті, а 90 просачкували - тоді для 10 він хто - публічний чи не публічний. А якщо викладач читає лекцію по скайпу ? А якщо записав її на аудіо ? Європейський суд ? А мені яке до нього діло ? Я в Україні, він в Бельгії (чи де там...) А взагалі такий пієтет перед Євросудом є навіть дуже у контексті євробюрократії, яку (нарівні з рухом зелених) зараз всі критикують тільки українці її не помічають. Хоча ... Публічні обговорення, анонімні повідомлення - так чогось СССР затхнуло з його "товаріщєскімі судами". А якщо викладач у приватному вузі ? Там гороші платників податків не проходять. Вирішувати чи порушує хтось закон має суд, а не купа анонімок на сайті. І може вийти так, що думка суда (якщо до нього дійде) розійдеться з думкою анонімок і далі мені відпов
03.06.2015, 19:33 109.87.212.*** Володимир
А ще викладачі держвузів надають публічні послуги за публічні гроші - і це теж суспільно-важливий аспект.
03.06.2015, 19:33 194.44.158.*** РТ
37.57.114, власне все до цього йде - у відповідь на 100 рейтингів викладачів буде створено 10 рейтингів які "рейтингують" рейтинги для викладачів, а у відповідь на ці 10 буде створено ще 50 рейтингів, які будуть "рейтингувати" рейтинги, що "рейтингують" рейтинги, які "рейтингують" викладачів. Це, знаєте, як у тій приповідці - "Ей малий скажи малому, хай малий малому скаже хай малий малому скаже хай малий малому скаже хай малий теля привяже". В підсумку викладачі замість того, щоб викладати і ставити оцінки будуть бігати по судах доводити свою невинуватість і займатися заповнюванням інформації в цих рейтингах - я більш ніж упевнений, що цим "укладачам" "рейтингів" волю дай - то змусять всіх викладачів на законодавчому рівні надавати про себе інформацію.
03.06.2015, 19:26 109.87.212.*** Володимир
Для 37.57.114.*** А хтось стверджує протилежне? тільки не відносно публічні, а прийнято вживати "обмежено публічна особа" - тобто та, яка має межі публічності.
03.06.2015, 19:24 194.44.158.*** РТ
Взагалі то я окремо зазначив, що "Ну, раз вже виходити за межі юриспурденції" тим самим вказавши, що висловлюю власну думку, так що не зовсім зрозуміло чому Ви причепилися до мене з цим юридичним джерелом. Так що від теми ніхто не відходить і стрілок ніхто не переводить.
03.06.2015, 19:15 37.57.114.*** головному Володимиру
аффтори, які пишуть подібні матеріали теж відносяться до "відносно публічних осіб" (а може і без слова відносно). на них теж створено громадський контроль. це згідно «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» (зі статті 34 Конституції України).
03.06.2015, 19:10 109.87.212.*** Володимир
РТ, ви помиляєтесь, коли кажете, що сама особа вирішує публічна вона чи ні. Викладач - обмежено публічна особа. Коли він виконує функції викладача перед десятками чи сотнями студентів - він публічна особа. І це поняття давно використовується в рішеннях Євросуду, які є частиною українського законодавства. І його, як викладача, цілком логічно що можуть обговорювати - в тому числі публічно. Тим паче, що ця особа отримує за свою роботу кошти платників податків. А ще, окрім публічності особи, є така річ як суспільно-важлива інформація. Якщо будь-хто порушує закон - його діяння набувають суспільної ваги, особливо якщо це публічна особа. І тоді поширювати про нього можна і конфіденційну інформацію, якщо в цьому є суспільна потреба.
03.06.2015, 18:50 46.175.148.*** Для РТ
Ваші аргументи, особливо в частині прохання вказати юридичне джерело, дуже "переконливі". Дякую. А простіше це називається "перевести стрілки" і відійти від проблеми
03.06.2015, 18:19 194.44.158.*** РТ
При визначені юридичного поняття посилатися на філологічне джерело якраз таки не зовсім логічно. Декларацію підготувала фундація "Відкрите суспільство". Я не уповноважував її на такі дії, тим більше стосовно мене.
03.06.2015, 17:50 46.175.148.*** Для РТ
Мені здається, що логічно завжди у визначенні посилатись на першоджерело. Якщо можна кажіть юридичне джерело, у якому є визначення хто є публічною особою і яке протирічить філологічному, як ви кажете, і якщо "Деларація доброчесності публічної особи" таким є.
03.06.2015, 17:43 194.44.158.*** РТ
Ого, а я й не знав, що філологічне тлумачення може мати юридичну силу. Ну, раз вже виходити за межі юриспурденції, то зазначу, що ключовим критерієм у визначенні публічності особи є її самостійне і добровільне бажання бути публічною. А не сторонні особи будуть тут вирішувати хто публічний, а хто ні.
03.06.2015, 17:19 46.175.148.*** для РТ
Український словник: Публічний -який відбувається в присутності публіки, людей; прилюдний. "Публічна особа - особа, що виконує публічні функції (Деларація доброчесності публічної особи). А виявляється викладач є лише частково публічним.... А з приводу звільнення роботодавцем, то нехай спочатку на себе подивляться. Переважна більшість із них геть не "в шоколаді"....
03.06.2015, 17:05 194.44.158.*** РТ
Ну, так от і власне - там відразу кримінал шили, а у випадку з сайтом "лайт-варіант" - ми тебе звинуватили, а ти викручуйся як хочеш. Тут проблема в тому, що у викладача через наклеп проблеми можуть виникнути прямо і відразу - наприклад роботодавець в погоні за репутацією не стане розбиратися і відразу турне з роботи, а у наклепника проблеми за наклеп можуть виникнути лише може і потім - після всіх заяв, звернень, судів і експертиз. А стосовно творців сайту, то пам`ятаю як в році так 2009 чи 2010 був скандал з наукоим блогом Острозької академії - там була купа унікального контенту (статей) і його адміністратори поставили туди рекламу.
03.06.2015, 16:55 194.44.158.*** РТ
Сулейман, о, бачу в бій вступила "важка артилерія". Улюблений аргумент - "особа публічна". Ще частенько посилаються на "перебування або дію в громадському місці". Звичайно, ж викладач не є ніякою публічною людиною і те, що він може читати лекцію перед потоком в 200 студентів аж ніяк не свідчить про його "публічність". Я б ще погодився, що деяку публічність може мати науковець - наукові відкриття, конференції, пресса все таке, але не викладач. Ну, а стосовно "перемивання кісток", то слід пам`ятати, що свобода Вашого кулака закінчується там де починається свобода чужого носа (це так Черчіль сказав). До того ж коментарі спочатку було видалити не можливо - це вже потім адміністрація сайту "соізволіла".
03.06.2015, 16:46 46.175.148.*** Для РТ
Якщо вже про паралелі із Січневими законами, то там, наскільки я пригадую, все що могло не подобатися владі вважалося наклепом і за нього передбачалася кримінальна відповідальність. Те що ви й хотіли б(Окрім права на свободу слова поряд завжди повинна бути відповідальність за наклеп.) Так, можливо процедура захисту вимушена і непроста. Але, мені здається, ніхто цього офіційно і не намагався робити. А знаєте чому....:)))) Можна домислювати, яку мету мали перед собою творці сайту. Але ситуація у вузах вимагає нагальних реальних змін, під яким "соусом" це не подавати.
03.06.2015, 16:39 194.44.158.*** РТ
Прихильник Гарвардського університету, так Пасічник досить впливовий - наприклад коли в 2010 чи 2011 мєнти у бухгалтерії академії вилучили комп`ютери, то потім сам Олег Сало для ректора якийсь стародрук навіть у якості вибачень презентував. І яке має відношення будівля ОА до її системи та якості викладання ?
03.06.2015, 16:35 46.175.148.*** 111
Сулейман, підтримую на всі 1000%
03.06.2015, 16:34 194.44.158.*** РТ
Трамадол, ще забули написати, що раніше в рівненських оголошеннях про прийом на роботу писали "випускників Острозької академії прохання не турбувати". А в наступному коментарі можете згадати, що академія одного разу примудрилася рекламу на сірникових коробках розмістити. А ще в наступному, що Пасічник колись був довіреною особою Олега Бакая на виборах.
03.06.2015, 16:30 194.44.158.*** РТ
Ну, то в такому випадку діяльність сайту "Препрофессор" має прямі паралелі з "законами 16 січня" - там був закладений той же принцип: ми все робимо правильно за замовчуванням, якщо Ви вважаєте що ми робимо щось не правильно - йдіть до суду. Оце й уся суть - замість презумпції невинуватості на сайті "Препрофесор" діє презумпція винуватості: не аноніми доводять винуватість викладача, а викладач замість того, щоб читати лекції та приймати заліки повинен доводити свою невинуватість. І що ще гірше, що таких сайтів можна наклепати багато і на усіх розмістити наклепи на викладачів. Скріншот з сайту ? А Ви знаєте у скільки обійдеться його нотаріально завірити ? Не зрозумів про яку "наживку" йде мова. Творці сайту мали на меті стравити вузи між собою ?
03.06.2015, 16:27 5.196.1.*** Сулейман
Викладач є публічною людиною і ми маємо право висловити свою думку відносно цього викладача «перемивати кістки» йому як нам подобається, якщо він хоче конфіденційності, заяву на звільнення, сиди собі в підвалі, книжки пиши. Ніхто серйозно не ставився до цих коментарів, тим більше при бажанні образливі коментарі можна було видалити, або звернутись з заявою до міліції, але сайт заважав «освітній мафії» (ректорам та ректорській «криші» ) яка стільки років замовчує реальний рівень корупції та хабарництва, викачує бюджетні кошти з університетів, покриває хабарників, просуваючи їх по службі на керівні посади. Сайт показав реальний рівень корупції та хабарництва в університетах, а незабаром вступна компанія, на кону великий куш, майбутні студенти не уявляють через, що їм доведеться пройти. Тримайтесь хлопці, сподіваюсь, що ви повернетесь ...
03.06.2015, 16:05 81.7.8.*** Прихильник Гарвардського університету
Острозька академія заснована 1576, пробачте 1994 році Всемогутнім Пасічником, до цього часу це була будівля, яка не використовувалась в навчальних цілях, а тепер уявить як за якихось 20 років можна «виростити» викладачів, вони мабуть до стін прикладаються і стають розумнішими)))
03.06.2015, 16:03 109.163.234.*** Трамадол
Як можна опустити те, чого немає. Планка, як Ви кажете, віртуально встановлена, нав’язана Пасічником і Ко, той хто не вірить, що вона існує повинен відповідати і страждати. Острозька академія це ще той «совок», створювався для діток багатіїв, які мають проблеми з наркотичною залежністю, щоб чадо вчилось подалі від Києва і пагубних звичок, у цьому так званому навчальному закладі, викладає місцеве населення, яке ненавидить «гостей», відчуваючи свою «другосортність» коли отримує владу (приймає іспит або залік) над бідолахою студентом всіляко знущається намагаючись показати свою зверхність. Там не вчать, а духовно калічать, вбивають мислення як таке.
03.06.2015, 16:02 46.175.148.*** Для РТ
Теоретично ви все аналізуєте вірно. Але є кілька моментів. Хто заважає конретній особі, яку оговорили, зробити скріншот сторінки і подати заяву в прокуратуру? Хтось це зробив? Хто винуватий в тому, що вузи проковтнули (на відміну від львів"ян) "наживку" і почали наввипередки обгаджувати один одного? Можна таких питань ще ставити багато. Висновок простий причина не в свободі, чи несвободі слова та присутності різних правових наслідків зокрема. Причина в мікрокліматі, який є у вузах, в наявності хабарництва та корупції ,тощо. Якщо "Авгієві стайні" не розчистити, то цей запашок буде в тому чи іншому місці "рвати"
03.06.2015, 15:27 194.44.158.*** РТ
Діаспора, це не свобода слова, а намагання сконцентрувати в одних руках масив інформації про людей при показовому та нахабному небажанні надання гарантій невикористання даної інформації сторонніми особами в корисливих цілях та відмові нести відповідальність якщо дана інформація принесе шкоду особі про котру її розмістили. Окрім права на свободу слова поряд завжди повинна бути відповідальність за наклеп.
03.06.2015, 14:39 109.87.212.*** Володимир
Матеріальчик для ректорів про анонімність в інтернеті ))) ООН причислила шифрование и анонимность в интернете к правам человека https://geektimes.ru/post/251202/
03.06.2015, 14:19 8.39.120.*** Діаспора
Ми дуже здивовані, що пан Пасічник стримує свободу слова в Україні. Напевно перестанемо його фінансувати
03.06.2015, 13:17 109.87.212.*** Головний редактор
Для 194.44.158.*** РТ - Зрозуміло, що в Україні немає прецедентного права, але широко використовується судова практика, а також розяснення вищих судів і Верховного суду. Якщо у подібній справі ВАСУ прийняв таке рішення, то 99% що судді нижчих судових інстанцій - при умові, що знають про таке рішення і при умові, що не мають в цьому власних меркантильних інтересів - прийматимуть подібні рішення. Інакше їхні рішення будуть скасовані, а будь-якому адекватному судді це в мінус. При чому це лише наш судовий досвід. Подібних виграних судових справ у різних судових інстанціях по країні щоразу більшає.
03.06.2015, 13:17 46.175.148.*** Для АНОНІМ
Та ви теж не без помилок пишете:)))) Проявіть своє "світле" мислення, Тільки не в "погромах" сайтів та захисті віджилих стереотипів.
03.06.2015, 12:34 194.44.95.*** АНОНІМ
Людям немає чим зайнятися. Примітивна стаття, примітивне мислення у Торбіча. Купа граматичних помилок. Що за "професіонал"???
03.06.2015, 12:13 194.44.158.*** РТ
Для ёпт Клоун Рейтинг Пасічника завжди був високим - під час одного з голосувань за нього трудовим колективом ОА із двох сотень людей проголосувало "проти" не то дві не то три людини. Наступного року "проти" проголосувало 4 людини але як потім виявилося Пасічник спеціально проголосував сам проти себе. За рейтинг інших ректорів сказати не можу.
03.06.2015, 11:59 194.44.158.*** РТ
В Україні десь приблизно 4800 суддів місцевих судів, в Рівненській області судять 113 чоловік, зачасту рішення по одних і тих самих питаннях відрізняються, при чому субординація і підпорядкованість суддів не має жодного значення, но да - от саме це, а не інше рішення суду тепер всі інші судді будуть брати за взірець і завжди його повторювати. Не сумніваюсь.
03.06.2015, 11:50 46.175.148.*** Для ёпт Клоун
По-батьокові не знаємо як. Зате чітко знаємо що там відбувається:)))) Ця версію вам внесли ректори, рейтинг яких упав нажче "плінтуса":))))???? Те, що відбулося, доконаний факт і виправдати себе можна лише конкретними справами. Важко, але можна. А не продовжувати піднімати власну планку шляхом опускання чиєїсь.
03.06.2015, 11:09 194.44.158.*** РТ
Пасічник по-батькові Демидович.
03.06.2015, 11:07 109.87.212.*** Головний редактор
Я дуже радий, що є "студенти-юристи" (я так розумію, що з Острозької академії?), які аплодують владній і судовій системі імені Януковича. Це щодо закиду яке ЦВК класне, що відмовило надати публічну інформацію на запит. З цього приводу медіа-юристи оформили позов на ЦВК в Європейський суд з прав людини. Ось тут детальніше про ці ДВІ справи проти ЦВК з юридичним обгрунтуванням http://4vlada.com/rivne/31164 А підтвердження тому, що дещо змінилося в розумінні суддями закону, який діє ще з 2011 року - ось це рішення ВАСУ по декрараціям мера і заступників http://4vlada.com/rivne/41158 Так що - "учісь студєнт" :))
03.06.2015, 11:07 77.109.139.*** а король то голий
Як таки людини, котрі підписали це звернення, можуть керувати університетами, вони звикли гнобити і студентів, викладачів, а тепер хочуть заборонити свободу слова, ким ви себе вважаєте «богами», що вам все дозволено? На справді ви справжнісінькі «СОВКИ», пройшла революція гідності, загинули люди, почалась війна, із-за таких "дебилів", які не можуть осягнути, що світ змінюється, що не можна використовувати «старі методи», що люди стають вільними і з ними потрібно рахуватись.
03.06.2015, 10:50 62.210.37.*** Викладач
Пропоную закрити всі видання лишити тільки «урядовий кур’єр» і «вісті Рівненщини» буде справжній совок, мрія будь-якого ректора корупціонера.
03.06.2015, 10:37 173.254.216.*** ёпт Клоун
В Острозькій Академії утворився «культ» Пасічника, Ігор Дем’янович побудував таку систему, що його (Пасічника) можна тільки хвалити, будь яка критика чи підозріле мислення, дуже жорстко переслідується і карається, взяти наприклад рейтинг викладачів, він на першому місті, бо всі бояться навіть анонімно проголосувати, можливо він найкращій викладач ?– ні такого не буває, за всі свої роки ним побудована система пригнічення особистості, чого варті анонімні опитування, які проводять в академії, а потім старости або деякі «зацікавлені» студенти зливають того хто «анонімно» заповнював ці анкети, після цього у студента починаються справжні проблеми, він стає ізгоєм як у житті університету так і в навчанні.
03.06.2015, 08:54 194.44.95.*** студент юрфаку
Для медіа-юриста від 01.06.2015 (22:08) Пропоную "медіа-юристу" ознайомитися з Постановою Центральної виборчої комісії від 26 вересня 2012 року № 1092 "Про запит на інформацію головного редактора Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу "Четверта влада" Торбіча В. А., зареєстрований у Центральній виборчій комісії 10 вересня 2012 року за №21-66-21020" пунктом 1 резолютивної частини якої - "ВІДМОВИТИ головному редактору Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу "Четверта влада" Торбічу В. А. у задоволенні запиту на інформацію щодо надання автобіографій та фотографій кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, утворених у межах Рівненської області, поданих ними при реєстрації" Вчить "матчасть" пане "медіа-юрист"!!!
02.06.2015, 19:28 194.44.158.*** РТ
До речі, набагато старішим є ось цей сайт рейтингів викладачів: univerlife.com Власне, серед відібраних ним "критеріїв оцінювання" є наступні: "ставлення до хабарів" та "почуття гумору" !!! Що далі ? Будемо оцінювати викладача по тому з якої сторони він розбиває яйце - з тупої чи гострої !!!???
02.06.2015, 18:59 194.44.158.*** РТ
згідно Закону, а було б дійсно непогано - а то діяльність викладачів оцінюється по цілій купі критеріїв, при цьому кожен "творець" чергового "рейтингу" ці "критерії" складає на власний розсуд і так як йому захочеться. Викладачів традиційно не питають (а навіщо - можна просто людину до відома поставити). У випадку ж з оцінюванням студента критерій один єдиний - наявність/відсутність диплома, навіть додаток до нього з оцінками об`єктивної інформації не надасть. А так буде все по чесному, особливо коли на такий рейтинг роботодавці почнуть заходити.
02.06.2015, 18:53 194.44.94.*** читач
Закрили сайт - і добре. Давно пора. Нема чого бруд лити на людей. Наш народ ще не готовий до такого.
02.06.2015, 18:41 194.44.158.*** РТ
айно - це ж тільки викладачам методички студентам продавати не можна, а ми і на рекламі наваримо грошей. Скільки там було відвідин сторінок сайту за перші дні роботи ? 85 тисяч ? Нормально так ! Парадокс - при том, що автор статті розповідає про Ефект Стрейзанд, він не розповідає про Джастінху Салданьї. Це медсестра, яка працювала в клініці де народжувала принцеса Кейт Мідлтон і яка вчинила самогубство після розіграшу австралійською радіостанцією для котрої відкрила інформацію про пологи.
02.06.2015, 18:39 194.44.158.*** РТ
Парадокс - при тому, що вся діяльність сайту Preprofessor побудована на принципах відкритості та публічності імена його творці, власників та відповідальних осіб не відомі не були зазначені. Більше того - сам автор статті вважає анонімність цілком нормальною і пропонує творцям сайту вийти на зв`язок саме на умовах анонімності. Оце так так - одним публічність, а другим анонімність - при цьому автор вже за всіх усе вирішив - тільки поставив усіх до відома. Парадокс - при тому, що портал мав за мету підвищення відповідальності у викладачів (та й сам автор статті на цьому сильно акцентує увагу), однак на самому сайті зазначено наступне: "Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за контент, який розміщується на сайті, адже усі коментарі залишаються виключно користувачами (анонімно)." Отакої - всі мають бути відповідальні за щось, за щось відповідати, навіть нести покарння, а ми, а ми що - ми "відповідальності не несемо". Парадокс - при тому, що сайт покликаний боротися з корупцією він сам пропонує наступне: "З питань реклами та співпраці звертатись — [email protected]" Ну, звич
02.06.2015, 18:36 37.57.114.*** згідно Закону
«Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» (зі статті 34 Конституції України). необхідно створити паралельний сайт про студентів, на яких викладачі (а може і співгрупники????) писали би коменти. інформація деканатів "суха" - відвідування і атестація і усе... а батькам цікаво було б почитати живі відгуки про їхнів "чадів", які вимагають із них гроші на "хабарі" (насправді - відвідування дискотек). чи на "бідненьких студентів" громадський контроль не розповсюджується?
02.06.2015, 16:55 93.183.239.*** Anonymous
Стосовно кібервйськ. Я завжди думав, що анон відстоює свободу слова, свободу в інтернеті, ітд, а кібервіська борються з пропагандою ворога та кіберзлочинцями ворогів. А тут виходить, що у преподів зявилася власна особиста армія. Цікаво, а от якщо насправді перед нами був зчинений злочин, відповідальність буде нести виконавець чи замовник?
02.06.2015, 16:48 93.183.239.*** до 185.53.76.***
ми - це хто? невже воїн інтернету, що вміє блокувати чужі сайти, буде брати відповідальність за кримінальні діяння у коменті з домашнього IP? :D
02.06.2015, 16:33 46.175.148.*** Для Anonymous
Ви багато не думайте, а читайте не тільки себе любимих, а й інші коментарі. Зокрема медіа-юриста на цій сторінці. І що, якщо високопосадовцям не подобається викладена про них інформація, то вони мають "валити" сайти. На жаль, наше суспільство не готове до цивілізованого, дипломатичного, толерантного викладу критичних думок.Але в даному випадку проблема в іншому і студенти, та й не тільки, хочуть, щоб їх почули. Погоджуюся з авторами публікації, що заборона отримати інформацію викликає лише більший інтерес до неї. Тому блокування сайту - велика авантюра.
02.06.2015, 15:40 185.53.76.*** Anonymous
Думаємо для публікації такої інформації, зокрема інформації про викладачів, профессорів, і інших працівників ВУЗів потрібен дозвіл адміністрації ВУЗів. Це не самосуд, і не конкуренція, це кібервійська України.
02.06.2015, 13:48 46.175.148.*** Для Anonymous
То заблокуйте всі нтернет-видання, де коментарі розміщуються під ніком (анонімно):)))). Зокрема і на цьому сайті. Питання: хто в даному випадку кібер-злочинець?"Ми не дозволимо заробляти гроші на наклепі." А це не наклеп? Ти паче анонімно.Крім того, самосуд! За що боролись, на те й напоролись
02.06.2015, 13:20 185.53.76.*** Anonymous
Сайт заблокований, і на це є свої підстави. Якщо міліція, в часності відділ кіберзлочинності буде займатися цим рік чи два, ми це зробили за пару годин. Ми не дозволимо заробляти гроші на наклепі.
02.06.2015, 11:58 46.175.148.*** ***
А цікаво "закваски" якого з вишів експерт-юрист:))))?
02.06.2015, 11:17 66.249.93.*** Anonymous
Експерту-юристу терміново треба брати квитка в Північну Корею. Злочинець-анонім.
02.06.2015, 09:52 46.175.148.*** Експерту юристу
Тоді, з вашої логіки, всі намагання боротися в Україні з корупцією апріорі є злочином, до тих пір, поки корупціонерам суд не винесе вердикт."Січневі" закони Олійника - вам мед по серцю:))) Але, на жаль, народ проти. Звичайно, "під косу" можуть попасти і невинні. Але нехай доводять це в суді. Дуже цікаво скільки таких заяв буде подано????
02.06.2015, 09:23 37.57.114.*** Експерт юрист
В нас існує тільки одна система підтвердження вини громадян, через суд. Якщо суду не було і вироку, який набув чинності не було, то розповсюдження не підтвердженої інформації - злочин, який карається кримінальною відповідальністю. Тим більше анонімне розповсюдження інформації - злочин. Тому ті, хто створив сайт і ті хто там розміщував анонімні коментарі - злочинці, які повинні понести покарання згідно закону і компенсуват викладачам моральні страдання.
02.06.2015, 09:03 46.175.148.*** Для 134
"Невже не можна було заздалегідь здогадатися про наслідки цього злочину?"Та хто ж міг подумати, що все таємне, стане явним (варто почитувати Біблію)?????? Не сайт злочин. Злочин те, що завуальовано відбувається у вузах. Десь більше, а десь менше, але у всіх. Сайт - це крик душі студентів, які не бачать інших важелів та можливості "розрулити бардак". Збагеіть це!!!!
02.06.2015, 08:48 185.36.100.*** Максим
Викладачі не люблять коли публічно про них почали правду писати, знаю більшість викладачів особисто і читав коментарі студентів про них і реально правда була написана. 95 відсотків викладачів в РДГУ це хабарники та неосвідчені люди. 50 відсотків це діти викладачів.
02.06.2015, 08:39 77.123.16.*** 124
Правильно зробили, що закрили сайт. Невже не можна було заздалегідь здогадатися про наслідки цього злочину?Замість того, щоб займатися навчанням та роботою, студенти та викладачі ставлять + і - та смакують всякі написані гадості...
02.06.2015, 08:08 46.175.148.*** 123
Якщо таку консервативну позицію займає найпопулярніший ректор, то яку мову можна вести про інших... Чи знову приходиться нагадувати звідки псується риба?
02.06.2015, 07:49 46.175.148.*** Гість
Популярний - не популярний, правомірний - не правомірний - намагання "перевести стрілки" і відвернути увагу від існуючих глибоких проблем у ВНЗ. Як на мене, 80 % інформації, яка там викладена, є правдивою, "і коментують на ньому лише 20-30 "корупційно озабочених" чоловік". Навіть, якщо це так, то вдумайтеся в цю цифру, яку ви визнаєте!!!!! " Я особисто їм пропонував допомогу від НУВГП в створенні і розвитку сайту... відмовилися :) Робіть висновки". Яке благородство!!! Ага. Відгукніться, ми вас по судах затягаємо!!! А самим такий сайт ініцюювати і зробити слабо? Одним словом класик залишається правий: "Маємо те, що маємо". Середньовіччя!!!!
02.06.2015, 05:26 37.57.114.*** невже не ясно
що сайт втратив популярність, заходять і коментують на ньому лише 20-30 "корупційно озабочених" чоловік (половина з яких - колеги викладачів, яким хочуть насолити). а мета розробника - продати місце під рекламу (а не боротьба з корупцією). от і вирішили "препрофесори" попіаритись - підняти до себе інтерес (а може хто клюне - і заплатить за рекламу)
02.06.2015, 00:31 77.123.5.*** Нач.дист.відділу НУВГП
Черговий "вброс", але: "Наприклад, ректори університетів, на думку автора, мали б знайти і запропонувати (а раптом власники сайту відгукнуться) фінансування на модерацію і роботу сайту." Я особисто їм пропонував допомогу від НУВГП в створенні і розвитку сайту... відмовилися :) Робіть висновки.
02.06.2015, 00:21 66.249.81.*** Сашко
Так, сайт не відкривається. По хуізу видно, що домен зареєстрований, але змінилися нейм-сервера. Надіюся, що то просто перенос сайту, а не викрадення облікових даних в реєстратора чи результат залякування його власників. До речі, неправомірний доступ до інформаційних систем то є злочин кримінальний, 361ша стаття, якщо не помиляюсь :-)
01.06.2015, 23:22 109.87.212.*** Володимир
Можу з юристами ОА закластися, що за жодне публічно оприлюднене самими ж офіційними сайтами фото викладача, не кажучи вже про вчені звання, не вдасться стягнути жодної гривні :))
01.06.2015, 22:19 5.9.217.*** до "медіа-юристу"
Дядя "медіа-юристу", ты ду Рак?
01.06.2015, 22:10 176.9.155.*** "медіа-юрист"у
Dura lex, sed lex
01.06.2015, 22:08 178.151.16.*** медіа-юрист
ну так, за логікою товариства фото будь-якого міністра чи депутата, яке запозичено з сайту ВРУ чи міністерства - це порушення 308 ЦК)))). у всіх треба брати дозвіл) і звісно - науковий ступінь і посада - це персональні дані. народ, ви реально в це вірите?))) почитайте, хто такі "публічні особи", і які особливості поширення "суспільно-важливої інформації". Якщо не знаєте де це, я підкажу)
01.06.2015, 20:41 176.9.155.*** Петрович
Я так зрозумів, що викладачі та працівники університетів, мабуть повинні звернутися (може і вже) до прокуратури за незаконне розповсюдження без згоди особи своїх фотографій до власників “preprofessor.com”, “preprofessor.org” про відшкодування збитків у розмірі (наприклад від 1 тис.євро за фотографію)
01.06.2015, 19:46 5.9.217.*** Dura lex, sed lex
Громадянин Т. плутає категорії: «ознайомлення» з «використанням», «поширенням» інформації. На сайтах університетів є копірайт. Фотографії викладачів (п. 1 ст. 308 Цивільного кодексу України) були публічно поширені ресурсом, який на це не має дозволів (фінансових угод). Слід відзначити, що люди забувають про первинний сайт “preprofessor.com”. Автори, які проплатили домен і хостінг – це є головні особи, до яких повинен, в першу чергу, навідатись працівник прокуратури.
01.06.2015, 19:11 46.200.20.*** Вчіть Закони України, Ігоре Демидовичу
Ректор Острозької академії помиояється, що доктор, наук, професор є приватними речами викладачів, бо за них виклалачі отримуютт надбавки до зарплати, отримують кошти державного бюджету, кошти платників податків, а отже відповідні дані потрапляють під Закон про доступ до публічної інформації.
01.06.2015, 18:39 37.57.114.*** щось
тема - повний тухес

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору