РІВНЕНЩИНА

«Четверта влада» судиться із суддями Господарського суду Рівненщини через перешкоджання журналістській діяльності

30.06.2015, 12:43      corruptua.org      Переглядів: 1414

2 квітня голова господарського суду Вадим Торчинюк перешкодив журналістам «Четвертої влади» виконати свої журналістські обов`язки

Спершу журналістів не допустили до адмінприміщення, де відбувалися збори судів. Потім міліція запевнила, що складу злочину у цьому немає, а за тим прокуратура відписала, що перешкоджання на законних підставах відповідно також законне. Тепер законність такого перешкоджання вирішуватиме суд.

Про це в блогах на corruptua.org пише журналіст Дмитро Бондар.

На початку квітня журналістів «Четвертої влади» не допустили до зборів суддів Господарського суду Рівненської області. Тоді мали обирати голову суду, подія була анонсована на сайті установи. Проте, незважаючи на закони, що захищають права журналістів, потрапити на збори так і не вдалося. Цьому завадив голова суду Вадим Торчинюк.

Голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк, який перешкодив журналісту потрапити на збори суддів

«Там не розповсюджуються інші законні норми», – казав пан Торчинюк про збори суддів.

«Там норми закону вирішують збори суддів», – запевняв голова суду.

Звернення до міліції та прокуратури не принесли результатів, оскільки обидва правоохоронні органи не знайшли порушень у діях суду та посадовців.

Фрагмент відповіді з міліції

Міліція заяву про злочин чомусь кваліфікувала, як звернення громадянина:

«… в даній події відсутні ознаки кримінального та адміністративного правопорушення, в зв’язку з чим подальший розгляд звернення припинений.»

Фрагмент відповіді прокуратури

Прокуратура Рівного в свою чергу відписала ось так:

«Не утворюють складу злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України, дії, які фактично перешкодили журналістові у його діяльності, але були вчинені на законних підставах.»

Двома відписками історія не закінчилася, оскільки редакція порталу прийняла рішення відстоювати свої права у суді, та довести відсутність законних підстав для перешкоджання журналістам посадовцями Господарського суду.

Отож за підтримки Інституту розвитку регіональної преси, та адвокатки Людмили Опришко журналісти «Четвертої влади» подали позов до Окружного адміністративного суду Рівненської області.

Справу 9 липня розглядатиме суддя Людмила Жуковська.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору