РІВНЕНЩИНА

На Рівненщині скандал через 600 гектарів землі: побили депутата райради

08.07.2015, 14:00      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2557

Побили депутата Березнівської райради Олександра Бондара. Депутат вважає, що це - спроба його залякати через принциповість у захисті прав мешканців сіл. 

Вчора, 7 липня, близько 22.00 на виїзді з м.Березне четверо чоловіків побили депутата Березнівської райради Олександра Бондара.

Про це ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ розповів сам потерпілий.

- Виїхавши з Березного до себе додому в село, мені «підрізали» машину, вискочили чотири молодики, витягнули мене з машини і почали бити, - розповідає Олександр Бондар. - Дякуючи тому, що їхав знайомий з Березного, вони злякалися і втекли, мабуть, це мене і врятувало. Вони мене чекали, бо машина на обочині стояла.

Олександр Бондар пов`язує побиття зі своєю принциповою позицією у конфлікті, який виник навколо 622 гектарів землі, розміщених на території Губківської сільради. Мешканці сіл цієї сільради Мочулянки та Губкова не хочуть, щоб землю віддали в оренду якимсь бізнесменам. Адже ця земля, яка раніше належала радгоспу «Соснівський», у 90-х роках планувалася до розпаювання між мешканцями згаданих сіл. Депутат підтримує дії цих мешканців

Конфлікт розпочався у вересні 2014 року, коли Головне управління Держземагентства у Рівненській області уклало з Державним підприємством «Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»  43 договори  про підготовку лотів до продажу права оренди на земельні ділянки загальною площею 622 гектари, які знаходяться на території Губківської сільської ради. Тож на аукціон оренди мали виставити 43 ділянки, загальну вартість яких оцінили в півтора мільйони гривень. Стартова ціна продажу оренди цих 622 гектарів на рік - 61 тисяча гривень.

Щоб провести аукціон, Держземагентство потребує погодження нормативно-грошової оціники цих земель Березнівською районною радою. І райрада у листопаді 2014 року приймає рішення «Про затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності розміщених за межами населеного пункту на території Губківської сільської ради».

Однак за місяць на адресу районної ради надходить колективна заява жителів сіл Губків та Мочулянки, а також подібне звернення депутатів Губківської сільської ради з проханням відмінити рішення районної ради. Тож 12 грудня 2014 року депутати Березнівської райради, за ініціативи депутата Олександра Бондара, скасовують своє попереднє рішення, і тепер Держземагентство не може організувати аукціон продажу оренди цих земель.. 

Наразі Головне управління Держземагентства у Рівненській області намагається оскаржити рішення Березнівської райради, яким та скасувала своє попереднє рішення. Вчора, 7 липня, у Рівненському окружному адмінсуді відбувалося одне із засідань по цій справі. Саме після цього засідання, по дорозі додому, постраждав депутат райради Олександр Бондар, який став на захист майнових прав мешканців сіл.

Олександр Бондар каже, що звернувся за допомогою в лікарню та написав заяву в міліцію, вказавши номер машини, з якої вийшли чоловіки. Побиття вважає замовним з метою залякати його, щоб він облишив цю справу.

- На мою думку, це пов`язано з гідроелектростанцією, що там буде створене плесо води, - припускає депутат. - Це курортна зона буде і вона стане в ціні. І надра - там поклади граніту.

Подробиці справи - невдовзі на ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

11.08.2015, 09:56 193.41.186.*** Березнівчанин
Навіщо старому діду йти до влади??? у нас в країні зараз спостерігається тенденція така, що для влади потрібна молодь, яка не пов`язана та не обізнана у корупційних схемах як "СТАРИЙ ВОЇН" Олександр Кирилович. Березнівським районом, на сьогоднішній день, цікавляться декілька великих іноземних аграрних корпорацій. То чи не буде краще, якшо на території району зафункціонує потужне аграрне підприємство??? Робочі місця, наповнення бюджету, відновлення земель, - для когось це нижче чим власні інтереси, так пане Бондар??? знаю, Ви читаєте дані коментарі, дайте відповідь для себе!!! Говорити можна багато, правда у кожного своя як говориться. Але одне я можу для себе визначити чітко - не можна за рахунок людей сприяти вирішенню своїх "брудних" перегонів до влади.
11.08.2015, 09:47 193.41.186.*** Березнівчанин
В мене складається чітке враження що пан Терещук певно якийсь трохи хворий чоловік, але зараз не про це. Я людина трохи обізнана по ситуації в Березнівському районі, і хочу висловити свою думку. По - перше Бондар О.К. збирається йти по Губкову мажоритарщиком, саме тому йому потрібна якась реклама перед незнайомими людьми, адже ті хто його знають ніколи не повірять в те що Бонадар - "за людей", сам за себе - можливо, але не за людей. По-друге Земля, за яку голосно кричить пан Бондар, аж ніяким чином не повязана із будівництвом ГЕС. Дані землі є землями сільськогосподарського призначення, на яких вже купу років ніхто нічого не робить. Про неналежність до проекту ГЕС можна судити навіть за територіальним розміщенням даних земель. Держ. влада просто хоче провести аукціон, незалежний відкритий аукціон, що ж тут поганого??? якщо хтось візьме цю землю чесним шляхом аукціону, буде на ній працювати, сплачувати кошти до бюджету та створювати робочі місця для мешканців с. Губків та Мочулянка
17.07.2015, 09:14 194.28.179.*** Терещук
Шановний Володимире, з огляду Вашого психологічного портрету можна заявити, що свтогляд, внутрішній Ваш стан ,,, вкрай робмежений та вузькопрофільний.. Для Вас відсутнє розуміння , що основним , перманентним представником соціуму є людина, яка має споживчі властивоті , хоча і Вони структуровані в суспільстві ( По Леніну - класи, в Індії - касти і тощо) і їх треба задовільнити в частині уникнення можливості створення критичної маси в соціумі , щоб запобігти в суспільстві бунти, у фізиці - бруонівського руху(хаотчного) чи ядерного вибуху.... Не загрібайте Все.. Християнська релігія вчить , що треба ділитися... А Ви ???? А за Вашу лексику по тексту - прощаю... І нехай Вам Бог прощає... Ви самі є творцем долі Вашої родини....Думайте ,що базікаєте...
16.07.2015, 13:26 95.135.3.*** Земляк
Ну мабуть, пан Володимир то і є потенційний покупець, бо так переживає, що-би крибоже дорожче не було. По ціні - впевнений, що незалежна та професійна експертиза встановила б не 60 тис. в рік, а набагато більше. По людях. Читайте пане Володимире уважніше інтернет новини рідного краю. Землю в людей цю вкрали. Хтось загубив (похоронив) у свій час приватизацію того Губківського с/г підприємства (пайгоспу, якщо не помиляюсь). А якби вона відбулась, то людям БЕЗКОШТОВНО розпаювали би цю землю. І я впевнений, що вони б її не за 60 тис. грн. в рік , а за 600 тис. віддали би в оренду. Якщо незаконними методами хтось зриває аукціон - притягайте до відповідальності. Для цього є суд, прокуратура, а гавкати (ой вибачте) базікати просто - то свідчить про відповідний рівень розвитку. А щодо працювання на пана Бондара, то не судіть по собі. Маю повне право просто висловити свою позицію по рідному краю, що і роблю))))
16.07.2015, 10:16 178.213.175.*** Володимир
До двох останніх ораторів, які мабуть або працюють на цього бандита або просто не розуміють про, що говорять. Якщо вас смішить сума 60 тис. грн в рік в сільську раду, то можливо ви такі гроші надасте сільській раді? думаєте це мало? Ще раз поясню, с/г землі не мають відношення до ГЕС і на цих землях ніхто не працює і не має бажання працювати із місцевих жителів, бо вони зарослі і м`яко кажучи "не добрі" і що поганого якщо ці землі будуть оброблятися і створюватися якісь робочі місця ? І це все через повністю відкритий аукціон, на який може зареєструватися кожен, без ніякого блату, який висвітлюється у ЗМІ і де була б реальна конкуренція, що в цьому поганого? А якесь м`яко виражаючись чмо, бреше в газети, підкуповує якихось бабусь і незаконними методами зриває аукціон. Мало він ще получив, все життя бігав по жінкам маючи вдома 5 дітей і продовжує це робити.
13.07.2015, 08:13 194.28.176.*** Терещук
Кометарі підперджують,що зцепили за живе.Це результати поділу капіталу.Ще дідусь Маркс у свєму "Капіталі" стверджував ,якщо прибутковість сягає за межі 80%,то перепон для їх отримання немаєі.І земельні латифунтисти попєрєдніків останнє захвачують,так як впровадженням адмінреформ з 2015 року обмежує їх можливості і суттєво. А люди громади для них ніхто і ніщо.І прикро те,що це вихідці з теренів Рівненщини.Викрито лице яничарів,які підтримують інвестора країни-агресора (нібито повязано з ГЕС) і як результат-депутат,який створив перепони - став жертвою насильства.І це наша реальність сьогодення.Також є і ті кому недогодив,увагою обмежив, чи конкуренцію виграв в підприємництві.Завидують.Але добре, що громадяни обирають таких депутатів,не ручних, зі своєю думкою та переконаннями,освідчених.А за твоє бажання,вміння вдосконалювать,підвищувати свою професійність і зумів організувати розпаювання,оцінку та техінвентаризацію на Березнівщині-подяка.А зависникам-прости,нехай Бог їм буде судею..
10.07.2015, 14:46 95.135.7.*** Земляк
Мдаа.. Школяру видно - з одного кабінету одним стилем все писано. Але не про це. Думаю, що б`ють тоді, коли правда як серп по ***ах ріже. А коли правда мішає? - Коли великі гроші мабуть замішані. Так оце собі думаю: в пресі писали, що начальника житомирського облземагенства спіймали на 11 тис. долл. хабаря за виділення 4 га землі. Цікаво, які вже гроші по Губкову замішані, коли тупо один орган влади наполегливо (аж попу рве) судиться з іншим? Чи так земагенство турбується про громаду, щоб аж 60 тис. грн (так, так - грн. а не долл.) в рік отримав бюджет? Таки дійсно турбується)))). Впевнений все пов`язано : ГЕС- водне плесо-пляж-риба-відпочинок. Не вистачає будиночків для відпочинку. Ой помилився - вже вистачає. За земельку уплачено. Тіко "рішали" мають все до кінця зробити: посудиться (треба, то й десять раз), файно все оформити. А пану Бондару треба сказати велике дякую, що без копійки (якщо помиляюсь нехай райрада спростує) створив БТІ. Має бути конкуренція, а не монополія обласног
09.07.2015, 16:10 193.41.186.*** Оля
як набридли ці політичні ігри. Як с/г землі пов`язані із гідроелектростанцією??? тим більше договори оренди передбачають використання землі тільки по призначенню, тобто для господарства, яка ГЕС???? поясніть мені !!
09.07.2015, 10:43 178.212.111.*** Сергій
На сьогоднішній день шукає спосіб залишитися біля влади та ще краще ,вилізти вище. Чоловіку 59 років, а він продовжує робити із сесії Рай Ради виставу. Звідки у начальника БТІ новенький Фольцваген Пасат за 25-30 тис. $? Звичайно,можливо від продажу книжок,як у Януковича В.Ф
09.07.2015, 06:20 178.212.111.*** Василь
Я все життя проживаю в Березному та нічого доброго про цю людину не чув від когось. Історії про залицяння до чужих жінок,відсутність справжніх друзів, не публічна діяльність хабарника-депутата райради,політ проституція та багато іншого про Бондара О.К можна просто поспілкувавшись із жителями району. “Диму без вогню не буває”, та дій чиновників без власної вигоди також…..
09.07.2015, 00:25 178.212.111.*** Валєра
Це ворона ,яка шукає любого притулку, бо підлягає люстрації і має бути викинутий в мусорний бак! Цей Бондар,ще в 2000 роках почав розбазарювати майно колгоспів! Він був єдиним оцінником і реєстратором права власності майна. Коли ж реформа забрала цей жирний кусок яким він давився і повноваження перейшли в Держкомем, тоді всі тали для нього ворогами! А це що йому дали по шиї, то він давно на це заслуговує за свої грішки!
08.07.2015, 23:21 178.92.35.*** Микола
Даний Дідусь вирішив зробити собі веселу піар компанію. Самі посудіть: є 600 га землі,сільсько-господарського призначення,на яких вже купу років ніхто нічого не вирощує, вона просто пустує. Для того щоб на ній щось вирощувати потрібна голова та фінанси. Державна влада вирішує спробувати організувати аукціон стосовно даної землі. Власним коштом робить оцінку землі та передає її на погодження в Районну раду. Райрада погоджує та Держкомзем оголошує аукціон. Наскільки мені відомо, навіть, декілька с/г господарств встигли зареєструватися. Однак, Дідусь розуміє, що з цієї ситуації можна розіграти виставу. З’являються якісь таємні,вигадані звернення громадян і з криком ”ЗА НАРОД” дідусь біжить на чергову сесію,попередньо заручившись підтримкою декількох базарних баб,вводить в оману усіх та провокує скасувати рішення про затвердження оцінки землі. Термін до аукціону рветься,відповідно він не відбувається. Хто від цього виграв?Можливо село?( яке б отримувало б кожного місяця 5000 грн). Підприємці,які намагаються розвивати сільське господарство навіть там,де воно потребує особливих
08.07.2015, 22:01 46.211.103.*** 123
Підтримую Володимира, це піар бородатоі потвори, його в районі ніхто не поважає, воно бігало до всіх політичних лідерів району просилося щоб взяли до себе і отримало від всіх відмову. Воно більше десяти років грабує БТІ, воно хворе на всю голову. Таку непотріб потрібно ізолювати від суспільства
08.07.2015, 16:58 93.183.233.*** Володимир
Відразу видно кваліфікацію редакторів і їх серйозне розслідування. По-перше, суд дійсно був по справі ГЕС, але вона не має нічого спільного з 600 га земель і відповідно з 43 договорами оренди, бо це абсолютно інші землі і абсолютно різні рішення районної ради. По-друге ці землі ніяким чином не пов`язані з курортною зоною і покладами граніту там не пахне, це землі сільськогосподарського призначення, причому доволі погані землі на які все-таки найшовся фермер який згоден там працювати і платити гроші за оренду в місцеві бюджети, але через політичні ігри не може, краще б ви цим питання зайнялись, ніж писати цю повну ахінею. П.С. на рахунок побиття, доволі активно обговорюють те, що отримав на горіхи він за те, що водився з одруженими жінками, я думаю в плітках більше правди чим в цій статті.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору