РІВНЕНЩИНА

Прокурор Рівного розповів, хто винен у тому, що спритні ділки прихопили ділянку на Набережній

08.07.2015, 16:57      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2484

Прокуратура міста звернулась із позовом до господарського суду з вимогою визнати незаконними рішення міської ради та договір оренди земельної ділянки. Подали також і заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на ділянку. Усі фото Романа Денисюка

23 червня розпочались роботи на вулиці Набережній у Рівному.  Початок будівельних робіт одразу привернув увагу громадськості. 

В Управлінні державної архітектурно – будівельної інспекції у Рівненській області є декларація на будівництво за цією адресою спортивно – оздоровчого комплексу (нове будівництво) по вулиці Набережна в місті Рівне.

 

 

Усі фото Ігора Мічуди із соцмережі Фейсбук

Начальник обласного управління ДАБІ Ігор Мічуда висловив думку, що будівництво розпочалося в рекреаційній зоні річки Устя.

«Вже особисто до мене телефонують громадяни Рівного, які після спілкування з будівельниками, що виконують роботи по встановленню паркану, отримали інформацію, що там буде 2 секції 9-ти поверхівки», – дописує Ігор Мічуда у соцмережі Фейсбук.

Також він просить звернути на це  увагу громадськість міста Рівне.

«Якщо ця інформацію має під собою місце то це – чергова афера типу Набережний квартал, Ріверсайд, Шоколад. Це одна з небагатьох зон де можна створити льодовий палац, бігові доріжки, басейн, але не місце для збагачення «потрібних людей», – зазначає Ігор Мічуда.

Як повідомляють на сайті «ЧаРівне»член Рівненського міськвиконкому Роман Денисюк також зацікавився будівництвом на Набережній. За його словами, паспорту об`єкта там немає. Однак, на ділянці стоять будматеріали та працюють робітники.

– Що ж все таки там має бути? Спортивно-оздоровчий комплекс чи торгово-офісний центр від ТОВ «Радема-Плюс»? І чого саме цьому підприємству була надана суборенда від УКБ? – запитує Роман Денисюк. – ...Наскільки я розумію, якщо замовник УКБ, то значить будівництво має відбуватися за державні кошти, якщо ж будує суборендар-приватник, то чому замовника вказали УКБ? Можливо я помиляюся? Але де взяло УКБ кошти на цей комплекс? В бюджеті ці витрати передбачені? Сподіваюся це не чергова афера з нецільовим використанням земельної ділянки міста.

Начальник обласного управління ДАБІ обіцяє, що питання щодо будівництва візьмуть під контроль:

– Паспорт зняли, адже він не відповідає призначенню будівельної ділянки (там були житлові квартири).Я попередив і ахітектора та замовника, що це будівництво не можливе, що будуть прийматись жорсткі міри.

– Начальниик УКБ (замовник) мені повідомив про попередження забудовника; або він будує те що вказано в декларації, або з ним розірвуть договір оренди. Питання на контролі, про подальший розвиток подій повідомлю! – зазначив Ігор Мічуда журналістам «ЧаРівне».

Прокурор Рівного Тарас Ільящук на своїй фейсбук-сторінці «вирішив повідомити», що з цього приводу думає та робить прокуратура міста.

Так, у ході перевірки встановили, що рішенням міської ради від 17 листопада 2011 року передали в оренду для УКБ земельну ділянку площею 3 тисячі метрів квадратних на вулиці Набережній для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу.

У подальшому УКБ уклало договір субпідряду з ТОВ «Радема-Плюс» про будівництво вказаного комплексу (при цьому приватний інвестор отримує 100% нерухомості). Оскільки фінансування цього об’єкту з міського бюджету не здійснюється, то відповідно місто не зможе в подальшому претендувати на право власності на нерухомість.

А справжній власник у такий спосіб зможе отримати безкоштовно землю, оскільки вже буде мати на ній нерухомість. Така собі «схемка».

Якби виділення землі відбулось у встановленому законом порядку на загальних засадах – то необхідно було б провести земельні торги ( ст.134 Земельного кодексу), та вибрати найкращого орендаря.

Виняток для уникнення торгів – виділення землі для державних, комунальних підприємств, бюджетних установ.

Очевидно, що якщо земля виділяється поза торгами бюджетній установі – то зроблено це повинно бути саме для забезпечення діяльності цієї бюджетної установи.

«Яку ж діяльність УКБ забезпечили шляхом виділення землі на Набережній, яка фактично передана ТОВ «Радема-Плюс»? Очевидно, що ніяких інтересів держави чи громади тут немає», – дописує Тарас Ільящук.

Прокуратура міста звернулась із позовом до господарського суду з вимогою визнати незаконними рішення міської ради та договір оренди земельної ділянки. Подали також і заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на ділянку.

«Сподіваюсь, суд виступить на стороні місцевої громади. Дивує позиція представників міської ради та УКБ в судових засіданнях, які, очевидно, захищають інтереси інвестора, а не жителів міста, заперечуючи проти позову. Здається, місту приваблива земля у центрі не потрібна?» – додає прокурор.

Найближче судове засідання у цій справі відбудеться 16 липня 2015 р. об 11:45 в приміщенні господарського суду Рівненської області (м. Рівне, вул. Набережна 26-А, зал судових засідань каб. № 5).


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

10.07.2015, 12:09 77.123.15.*** Свобода
Хамло знає,що до чого)) Госпідар кУєвий..
08.07.2015, 20:18 95.135.26.*** Eein86
Підараси дупутатськи і Хомко уйлан хабарний!! Коли вже в місті з"явиться організація що прийде й закидає це будівництво коктелями молотова!!
08.07.2015, 17:14 178.162.216.*** Володимир
УКБ - це така корупційна прорва. Нормальні господарі міста мали б ліквідувати це управління і забрати всю землю, що йому віддали. Влада має займатися адмініструванням, а не корупційним злочинним бізнесом.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору