РІВНЕНЩИНА

Чому кидають роботу в компаніях мрії, таких як Facebook і Google

13.07.2015, 18:00      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1345

Ілюстраційне фото linkslegais.blog.br

Працювати у великій міжнародній компанії для когось мета життя, для когось недосяжна мрія. Але все не так гламурно, як багато хто з нас думає.

Про це пише «Work.ua».

Питання відходу з великих успішних компаній було підняте на соціальному сервісі обміну знаннями Quora. Жваво відповідали на нього колишні співробітники великих і знаменитих компаній.

Але ця тема цікава Work.ua глобально, а не в рамках конкретних компаній.

Отже, компанії типу Facebook і Google багато хто вважає ідеальними, адже думка співробітників там цінують, відсутня сувора субординація, є можливість самостійно приймати рішення, панує загальна довіра, високий корпоративний дух, в команді дуже талановиті люди, які мають доступ до неймовірних ресурсів. Все це спонукає отримати роботу в міжнародній відомій компанії, а співробітників любити свою компанію і працювати на максимумі своїх зусиль.

Дивно, але світові компанії типу Google і Facebook можуть стати стихійним лихом для людей. Чому – розповідає колишній співробітник і Google, і Facebook Майкл Вулф:

«Я думаю, що ви можете працювати відповідно до набору припущень, які я буду називати великою брехнею. Велика брехня – це мантра, нав`язувана суспільством:

– учись старанно в школі, тоді будеш отримувати дійсно хороші оцінки;

– закінчиш дійсно хороший університет;

– отримаєш хорошу роботу у відомій компанії;

– сім`я, друзі, потенційні помічники будуть вражені, ти будеш жити довго і щасливо».

Здавалося б, нічого поганого в цих забобонах немає, вони нав`язуються в основному з благих мотивів. Але можуть руйнувати життя. Майкл знає багато людей, які працюють в компаніях, таких як Google, і в якийсь день починають мріяти про звільнення. Є багато причин, але більшість з них типові.

Причини відходу з великих і відомих компаній

1. Компанії типу Google, Facebook занадто великі, і важко побачити результати своєї роботи, тому що роль в рамках всієї компанії буде невеликою. Тому йдуть у компанії поменше, де результат своєї праці можна відчути. Нереалізовані амбіції, якщо коротко.

2. Пошук стартапів, у рамках яких можна було б реалізовувати свої ідеї. Підприємницька жилка, яка шукає реалізації.

3. Люди захоплюються новою технологією або ринком і хочуть приєднатися до менш відомої компанії, але яка вузько орієнтована саме в цій галузі.

4. Особисті, сімейні обставини, небажання жити в мегаполісі (де в основному розташовуються офіси великих компаній).

5. Приходить розуміння того, що насправді галузь інформаційних технологій не так цікава, як, наприклад, ветеринарія або робота в некомерційних організаціях.

Для людей, які точно знають, чому вони приєдналися до великої компанії, вихід не настільки болючий, на відміну від тих, хто вірить у велику брехню, хто став частиною команди через «престиж». Тоді приходить розуміння, що попросту безцільно прожиті роки життя.

Work.ua не веде мову конкретно про компанії Facebook або Google. Компанії взяті для прикладу після резонансного обговорення на Quora. Мова про те, що ми схильні слухати когось, а не себе і свої переваги. Не існує такого узагальненого поняття, як компанія мрії. Краща кар`єра, кар`єра мрії – це поняття унікальне для кожного, конкретно для вас.

Мрійте про те, що вам дійсно цікаво, а не про те, що нав`язує суспільство. І нехай ваші можливості співпадуть з мріями. Прикладайте зусилля, щоб отримати роботу вашої мрії і керуйтеся виразом Стіва Джобса:

«Ваш час обмежений, тому не витрачайте його на те, щоб прожити чиєсь чуже життя».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору