РІВНЕНЩИНА

На Рівненщині податківці вилучили тонну бурштину та обладнання підпільних ювелірів

05.08.2015, 14:15      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1367

Ілюстраційне фото СЗГ УМВСУ в Рівненській області

У Рівненській області співробітники податкової міліції виявили майже тонну бурштину та обладнання для його обробки на загальну суму близько 62 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

Обшуки проводились у рамках розслідування кримінального провадження, порушеного за ч. 2 ст. 212 стосовно посадових осіб двох підприємств, які в 2006-2012 роках під час імпорту бурштину ухилились від сплати двох мільйонів гривень податків.

«Сьогодні питання «сонячного каменю» лежить не лише в сфері добування, але й іде корінням в тіньову ювелірну промисловість. Відслідковуючи ланцюжок за ланцюжком, ми наближаємося до власників «бурштинового» бізнесу», - зауважив перший заступник голови ДФС Сергій Білан.

Під час обшуків за адресами шести підприємств, які мали відношення до незаконної діяльності, було виявлено 959 кг необробленого бурштину вартістю 8,4 мільйона гривень, 27 станків для обробки каменю вартістю 9,6 мільйона гривень та 100 кг обробленого бурштину вартістю близько 44 мільйони гривень.

Окрім того, під час спроби залишити м. Рівне був затриманий автомобіль «Lexus», за кермом якого перебував засновник однієї з фірм-фігурантів кримінального провадження.

Під час огляду автомобіля були виявлені бухгалтерські документи двох підприємств, які проходили по даному кримінальному провадженню.

«Хотів би попередити ділків: де б ви не знаходились, як би не ховались, відповідати за незаконну діяльність доведеться в будь-якому випадку. Необхідно зрозуміти, що Україна не та, яка була раніше, і відповідати за законом будуть усі без винятку», - зауважив Сергій Білан.

Результати дослідження документів будуть оприлюднені пізніше.

Загалом, за результатами проведених обшуків вилучено товарно-матеріальних цінностей приблизно на 62 мільйони гривень.

«Мало ліквідовувати локальні точки нелегального видобутку бурштину. Впевнений, що вирішити проблему можна лише шляхом викриття справжніх організаторів бізнесу, які контролюють процес з моменту видобутку до моменту реалізації. Робота в цьому напрямі продовжується», - підкреслив Сергій Білан.

Нагадаємо, що прес-центр Служби безпеки України вчора також повідомив, що 4 серпня спільно з ДФС вилучили в Рівному обладнання для виготовлення виробів з «сонячного камінню» та готову продукцію вартістю понад мільйон доларів США. До діяльності такого підпільного цеху причетний один із колишніх співробітників СБУ.

Крім того, у вівторок спеціальна група МВС за участю Державної фіскальної служби також провела гучне затримання: вилучила у Рівному 2,6 тонни бурштину. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що цей бурштин був здобутий незаконно і готувався до контрабандної відправки за кордон. Його вартість, за попередніми оцінками, становить близько $3 млн.

Також Аваков пообіцяв назвати в цій справі "одіозні імена".

Арсеній Яценюк у свою чергу заявив, що бурштин потрібно продати на аукціоні. Проте згодом арбітражний керуючий державної компанії "Укрбурштин" Олена Левкович зазначила, що вилучений бурштин легальний і належить їм.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору