РІВНЕНЩИНА

Аваков каже, що «Укрбурштин» хоче легалізувати незаконно добутий бурштин і вимагає звільнити керівництво Дубровиччини

05.08.2015, 14:55      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1855

Арсен Аваков вважає, що посадовці ДП «Укрбурштин» хочуть заднім числом легалізувати вилучених 2,6 тонни бурштину. «У нас за всю історію стільки ця компанія не добувала, як тепер вони намагаються оголосити і забрати це каміння назад», – каже посадовець. Фото із сторінки Арсенія Яценюка у «Фейсбук»

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков переконаний, що незаконному добуванні бурштину у Рівненській області сприяє керівництво Дубровицької райдержадміністрації, а посадовці державного підприємства «Укрбурштин» намагаються заднім числом легалізувати вилучених у Рівному 2,6 тонни «сонячного каменю».

Про це глава МВС України Арсен Аваков заявив під час розгляду питання протидії незаконному старательству на території Волинської, Рівненської і Житомирської областей. Питання розглядалося на засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося сьогодні, 5 серпня, інформує прес-служба МВС.

Зокрема, на першому етапі спільної операції у м. Рівному представниками МВС та ДФС було вилучено більше 2,5 тонн бурштину. На другому етапі, в рамках слідчих дій відносно осіб, що причетні до незаконного видобутку бурштину, було проведено 17 обшуків. При обшуках було вилучено більше 1 тонни бурштину та конфісковано 23 верстати для обробки бурштину-сирцю.

Крім того, правоохоронці виявили в одного з організаторів незаконного видобутку бурштину документи, що підтверджують його причетність до нелегальної діяльності, зокрема – ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

«У рамках засідання уряду міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про необхідність надання правової оцінки представникам влади Дубровицького району Рівненської області. Місцеві чиновники фактично очолили протиправні дії з боку місцевих жителів під час припинення працівниками правоохоронних органів незаконного видобутку бурштину», - йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

Крім того, вже зараз починаються спроби легалізувати вилучену на Рівненщині рекордну партію контрабандного бурштину шляхом заяв про те, що бурштин-сирець був добутий легально.

«Проведені правоохоронцями обшуки засвідчили, що на базі ДП «Укрбурштин» діяла нелегальна фабрика з переробки бурштину, а її чиновники вели як легальну, так і заборонену діяльність у сфері видобутку бурштину», - йдеться в повідомленні.

– З одного боку вони – державні службовці державної компанії, яка ліквідується, і користуються всім, що там можна взяти, а з іншого – вони лідери приватної компанії, яка робить бізнес на цьому, – наголосив Арсен Аваков.

Глава МВС також вніс пропозицію щодо необхідності клопотання перед Президентом України про звільнення з посади голови Дубровицької РДА. Під час припинення правоохоронцями нелегального видобутку бурштину на території району цей посадовець фактично очолив натовп обурених громадян.

– Відповідне клопотання і обґрунтування я надам, – підкреслив Арсен Аваков.

Члени Кабінету Міністрів прийняли рішення підтримати це клопотання. Крім того, Прем’єр-міністр України дав доручення створити спільну групу з працівників МВС та Державної фіскальної служби, а також включити до її складу представників СБУ. Ця група має припинити функціонування злочинної схеми з участю представників влади і правоохоронних органів, які покривають процес нелегального видобутку бурштину.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору