РІВНЕНЩИНА

«Рівнегаз» протизаконно приховує доходи свого керівника Петра Дубаса

07.09.2015, 11:08      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2086

Компанія депутата Рівненської облради Петра Дубаса перешкоджає в доступі до публічної інформації. Фото з архіву

Журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» звернувся з позовом до окружного адміністративного суду з проханнями зобов`язати ПАТ «Рівнегаз» надати копію декларації про доходи його голови правління Петра Дубаса

Петро Дубас є, окрім цього, депутатом Рівненської обласної ради і зобов`язаний подавати декларацію про доходи щороку за місцем роботи.

Повідомляє Юрій Горбач, Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для corruptua.org

Відповідний запит зареєстрований у Рівненському окружному адміністративному суді наприкінці серпня. 

Ще в травні 2015 року журналіст порталу «Четверта влада» звернувся до ПАТ «Рівнегаз» із запитом щодо доступу до публічної інформації з проханням надати електронну копію декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік депутата Рівненської обласної ради, голови правління ПАТ «Рівнегаз» Петра Дубаса. 

У відповідь журналіст отримав листа, в якому компанія відмовила у наданні документу, мотивуючи це тим, що він містить відомості, які, згідно закону, не підлягають оприлюдненню, а саме: інформація щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків, місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації.

З такою відмовою журналісти і юристи не погоджуються. 

Так, медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко зазначає, що згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, крім відомостей, зазначених в абзаці другому частини другої статті 12 цього Закону». 

Тобто із відомостей, зазначених у деклараціях, не підлягає оприлюдненню лише незначна частина відомостей, а саме:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України,
- реєстрація місця проживання,
- дата народження декларанта,
- місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації.

- Всі інші відомості є відкритими і підлягають наданню на запити, - зазначає медіа-юристка. 

В свою чергу Закон України «Про доступ до публічної інформації» встановлює правило, відповідно до якого «обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений».

Людмила Опришко

- Зважаючи на це, відповідач має обов’язок надавати копію декларації пана Дубаса, закривши в ній лише вищенаведені відомості, які не підлягають оприлюдненню. Але, незважаючи на це, він повністю відмовив у задоволенні запиту, що є порушенням права на доступ до суспільно-важливої інформації, - додає Людмила Опришко.

Тож журналісти подали позов до адміністративного суду аби таки отримати запитуваний документ. 

Окрім цього, журналісти надіслали інформаційні запити стосовно отримання копій декларацій про доходи й інших депутатів Рівненської обласної ради. Отримали наразі лише 24 документи, аналіз яких буде оприлюднено згодом. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору