РІВНЕНЩИНА

Рівненські журналісти пообіцяли бути чесними

17.09.2015, 10:24      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1291

Журналісти Рівного зібралися у скорботний для всієї України день 16 вересня – день зникнення Георгія Гонгадзе – на головній площі міста

«Меморандум професійної чесності» підписали рівненські журналісти вчора, 16 вересня, під час акції пам`яті Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів.

Основною метою підписання документа є протидія «джинсі» (прихованій рекламі – ред.), яка на передодні виборів стає ледь не буденним явищем у медіа.

«Медіа також можуть змінювати країну і допомагати їй перемогти, а тому мають бути чесними перед основним замовником новин – своєю аудиторією, своїми читачами, слухачами і глядачами. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста», − йдеться у документі.

Ініціаторка підписання меморендуму, редакторка порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА Антоніна Торбіч розповідає про важливість чесності  у журналістиці:

– Ми, медіа-спільнота, також співвідповідальні за тій процеси, які відбуваються в нашій державі і кожному місті зокрема. Бо ми володіємо сильною зброєю - Словом. І цю зброю можемо використовувати для захисту і розвитку демократі, підзвітності влади та й просто людяності. Але це можливо лише, якщо ми, журналісти говоримо правду, застосовуючи стандарти журналістики та дотримуючись професійної етики. Проте дуже часто ЗМІ це правило порушують, і наше Слово перетворюється на зброю , яка знищує довіру людей і зводить їх на манівці. Одним з таких порушнь є джинса - прихована реклама, – каже Антоніна Торбіч.

На фото - співорганізатори акції МГО «МОЛОДЬ- ДІЄ»

Загалом свої підписи під Меморандумом, який підготувала місцева медіа-профспілка та Комісія з журналістської етики, залишили 18 представників медіаспільноти Рівненщини. Наразі всі бажаючі журналісти, корті погоджуються з тим, що дотримуватись професіних стандартів у журналістиці важливо, можуть також залишити свій підпис під документом.

  

«Меморандум чесності», який підписали журналісти Рівного 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору