РІВНЕНЩИНА

У Рівному вшанували пам`ять Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів (ФОТО)

17.09.2015, 13:34      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 914

За інформацією Міжнародної організації  «Репортери без кордонів» за 8 місяців 2015 року в Україні зафіксовано 224 випадки порушень прав журналістів, з них один випадок- вбивство. У 2014 було 995 випадків, серед яких 7 вбивств

У день зникнення Георгія Гонгадзе, 16 вересня, рівненнські журналісти та активісти вийшли на акцію, щоб вшанувати журналістів, які загинули або постраждали при виконанні професійних обов`язків.

На майдан Незалежності прийшло більше 30 небайдужих журналістів та активістів. 18 із них залишили свої підписи під «Меморандумом професійної чесності» − своєрідною обіцянкою дотримуватися стандартів жуналістики.

Голова Рівненської Національної спілки журналістів Дмитро Тарасюк залишив свій підпис під "Меморандумом" і розповів, що не розуміє за що Гонгадзе поплатився життям, адже, на його думку, журналіст нічого надто провокативного для влади не робив

Журналісти обговорили стан свободи слова в Україні, наголосили на тому, що традиційне проведення акції пам`яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів є своєрідним актом солідарності медіаспільноти.

Організатори акції МГО "МОЛОДЬ-ДІЄ"  запалювали свічки. Традиційно викладали з них ім`я Гонгадзе

Голова Рівненської НСЖУ Дмитро Тарасюк розповів про випадки порушення прав журналістів на Рівненщині. Зокрема, він згадав конфлікти влади та преси у Зарічному та Дубному. Повідомив, що журналісти комунальних видань також чекають роздержавлення медіа.

«Коли була загроза тоді зібрались разом і один одного захищали. Зараз, чомусь, всі вважають, що це вже не треба», − Олексій Кривошеєв про солідарність Рівненських журналістів

Один із організаторів акції, голова Рівненського відділення Незалежної медіа-профспілки, редактор сайту «ВСЕ»  Олексій Кривошеєв розповідає чому долучився до акції:

− Збираємось, щоб не забути. Насправді та сама Революція, яка відбулась, вона багато кого розслабила. Всі думали, що вигнати диктатора − це перемогти. Насправді все тільки починається. Тому що країну треба міняти з себе. Потрібно міняти міліцію, дільничого, міняти прокурора, депутата. Треба міняти їм мозок. Якщо мозок не міняється, робити так, щоб люди розбиралися і вибирали інших. Роботи ще насправді купа. Якщо забути історію і Георгія і багатьох-багатьох інших, то тоді дуже швидко з`явиться новий диктатор і все. Все доведеться починати з самого нуля,

Також Олексій Кривошеєв розповідає  про те, як порушували права журналістів сайту «ВСЕ»:

− Наші права порушували і порушують. Просто іноді трішки більше, а іноді менше. І суди були і погрози були ще до революції і під час Революції і страшно було, і перша сивина тоді з`явилася. І в мене і в колег. Це така робота. Я думаю, що в журналістській професії ніколи не буде спокійно. Треба розуміти, що немає межі досконалості.

На фото організатор акції, голова МГО "МОЛОДЬ-ДІЄ"  Віталій Примак.

− Журналісти, які були сьогодні тут, які підписали «Меморандум чесності», думаю, точно підтримують один одного у ситуаціях, коли будуть виявлені якісь порушення прав журналістів, −  розповідає Віталій Примак про солідарність журналістів Рівного, − Постійно будуть такі моменти, коли будуть порушувати права журналістів тому, що правильний і чесний журналіст він розслідує такі справи, які не подобаються чиновникам викого рангу, людям, які закриті і не публічні. Відповідно це буде завжди, головне про це говорити і вирішувати в більшості на законодавчому рівні. Робити так, щоб порушників ставало менше і падала статистика порушення прав журналістів.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору