РІВНЕНЩИНА

За ініціативи РОДА рівненські журналісти «пошились у дурні» (з лапками і без лапок)

18.05.2011, 12:19      Володимир Торбіч      Переглядів: 3620

Сергій Штурхецький (зліва) та Василь Бурченя на репетиції  Фото OGO.ua

Колегам, незадовго до професійного свята. Наболіло.

Журналістів «пошили у дурні» за ініціативи РОДА – маладци, аплодую стоячи... владним піарщикам, які таке придумали :))) Справді, Олексій Губанов (гуманітарний заступник голови Рівненської ОДА, в чиєму підпорядкуванні прес-служба – авт.) не дарма їсть свій хліб :), чого не скажеш про колег-журналістів :(

Нещодавно на електронки рівненських журналістів від прес-служби Рівненської облдержадміністрації надійшов такий лист:

«Любі наші журналісти і журналістки! Хочете змінити свою професію на ще більш цікаву???? Всього на один день.

Ми знаємо, як, де, і коли це зробити. Місце події – велика сцена облмуздрамтеатру. Прем’єра вистави. У головних ролях – ВИ. Переглянути цей шедевр за ВАШОЮ участю можна буде під час святкування Дня журналіста. Часу для репетицій не так вже й багато, тож поспішіть зголоситися на участь і обрати роль. Кастинг розпочато. Телефонуйте. Чекаємо!!!

P.S. У ролі режисера – Володимир Петрів.

У ролі спонсора – Рівненська облдержадміністрація.»

Невдовзі колеги відгукнулись. З Фейсбуку дізнаюся, що рівненські журналісти за ініціативи Рівненської ОДА готують своїм читачам-слухачам-глядачам сюрприз до свого професійного свята. Ставлять виставу «Пошились у дурні» за Марком Кропивницьким.

Окрім державних і комунальних журналістів на фото бачимо й журналістів незалежних (чи то пак, приватних) видань. Частина з них представляють редакції на які не так давно, у 2009 році, теперішній «спонсор» вистави – голова РОДА Василь Берташ, разом із сином-депутатом Мирославом Берташем, подали позов на майже 150 тисяч гривень. Їм не сподобалось, як журналісти висвітлили резонансне ДТП, до якого причетний друг Мирослава.

Пізніше Василь Берташ, ставши губернатором Рівненщини, уклав з журналістами мирову. За умовами мирового договору – ЗМІ зобов’язуються зняти зі своїх сайтів публікації та відео про ДТП в якому згадується можлива причетність до аварії Мирослава Берташа. Також ЗМІ і журналісти «зобов’язуються в подальшому не поширювати інформацію про можливу причетність Мирослава Берташа до ДТП 2 грудня 2008 року». В свою чергу позивачі відмовляються від будь-яких грошових претензій та навіть від спростування поширеної інформації.

Про те, що тоді на місцевих журналістів подали позов, рівненська преса не писала. Замовчувала й про те, на яких умовах (фактично цензурних) редакції погодились на мирову. Після цього про будь що, що стосується цього ДТП в рівненській пресі не почуєш і не побачиш. Навіть того, що слідчий, який закрив кримінальну справу проти друга Мирослава Берташа, чомусь не взяв до уваги покази п’ятьох свідків, які свідчили, що «джип» збив дівчину на пішохідному переході. Натомість взяв до уваги свідчення жінки, чоловік якої, як зазначено в її показах, знайомий обвинуваченого. До того ж обвинувачений вихваляється розпискою, що мама постраждалої не має до нього претензій. Він сам розповів газеті «ОГО», що відкупився від мами постраждалої дівчини. Дівчина у свої 19, очевидно, на все життя тепер стала інвалідом.

Але хіба це така суспільно-важлива інформація? Ось про лицедійство журналістів – справді важливо – у захваті повідомляють ледь не всі ЗМІ. Тим паче, що привід придуманий геніальний: «– У нас є тривалий проект допомоги пацієнтам онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні і журналісти теж вирішили зробити свій внесок, – розповів заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов порталу OGO.ua. – Тому і на першій, і на другій виставі збиратимуться кошти на підтримку хворих дітей. Так захотіли самі журналісти-автори».

– Ідею прес-служби Рівненської ОДА – поставити з журналістами академічну виставу – підтримали журналісти всіх ЗМІ, – говорить неправду сайт OGO.ua, оскільки не всі ЗМІ беруть у цьому участь. Але, за словами OGO.ua, охочих зіграти у виставі виявилось навіть більше, ніж ролей, тому сформували два склади «акторів».

Що ж, іншого способу допомогти онкохворим дітям, журналістам, вочевидь, не придумати. Подаю ще одну подібну ідею – давайте ставити побільше матеріалів на замовлення влади, а 50% від хабарів давати для хворих дітей, щоб очистити совість.

Тому наввипередки – всі на постановку! Нинішня влада вміє займатись постановками. Спочатку поставили парламент, потім суди, прокуратуру, центральні телеканали… тепер черга «ставити» журналістів дійшла і до Рівного.

Володимир Торбіч, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Ще фото Олександра Майструка із соціальних мереж:

Олексій Кривошеєв

Андрій Матвіїв

Світлана Сирота


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

11.06.2011, 23:44 46.202.152.*** Теж колега-журналіст
Володимире, я Вас теж підтримую на всі мільйон! Ви - майстер! Дякую за те, що відкриваєте іншим очі на те, чого можна і не помітити!
18.05.2011, 14:07 194.44.97.*** Колега
Вовка - ти ВОВК. Зы спражнім журналістським оскалом. Добре, що є такі. Частіше критикуй і тримай усіх в тонусі

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору