РІВНЕНЩИНА

Екс-нардеп з Волині поскаржився на священика, який агітував в церкві

24.10.2015, 11:28      oporaua.org      Переглядів: 1752

Народний депутат 5-6 скликання Анатолій Горбатюк вирішив посаржитися на священника за агітацію в церкві. Фото із vidomosti-ua.com

На Волині народний депутат України V-VI скликання Анатолій Горбатюк поскаржився обласній ТВК на священика Миколу Лафету, який, за його словами, у с. Піддубці Луцького району під час служби у церкві здійснював агітацію на користь свого сина-кандидата Віталія Лафету та проти його брата-кандидата Бориса Горбатюка. Відповідна заява зареєстрована 20 жовтня.

Про це повідомляє Волинське представництво Громадянської мережі ОПОРА.

До Волинської обласної виборчої комісії 20 жовтня надійшла скарга від народного депутата Верховної Ради України V-VI скликання Анатолія Горбатюка («Партія регіонів»). У ній ішлося про те, що у с. Піддубці Луцького району 19 жовтня під час богослужіння у Свято-Покровській церкві священик Микола Лафета проводив відкриту агітацію за кандидатів на посаду Піддубцівського сільського голови Віталія Лафету та Едуарда Коваля, гостро критикував діючу владу та займався наклепом на нього особисто.

Крім того, у своїй скарзі Анатолій Горбатюк стверджує, що своєю незаконною агітацією в церкві священик перешкоджав вільному здійсненню громадянами свого виборчого права.

«Звертаюсь до членів Волинської обласної виборчої комісії, які стоять на сторожі законності та дотримання принципів виборчого права, діяти в рамках Закону України «Про місцеві вибори», а саме Ст. 60, пункту 14», - ідеться у скарзі.

Громадянська мережа ОПОРА звернулася за коментарем до священика Свято-Покровської церкви у с. Піддубці Миколи Лафети.

«Я не проводив агітацію за Едуарда Коваля та Віталія Лафету. Так само я не проводив агітації проти Бориса Горбатюка. Я лише наголосив односельчанам, що вибір є великий, потрібно обирати вдумливо», - зазначив Микола Лафета.

Прокоментував ситуацію і сам скаржник.

«Я звернувся зі скаргою до територіальної виборчої комісії, оскільки священник займався в церкві агітацією, хоча й не мав права цього робити. До кандидатів, за яких він агітує, я взагалі жодних претензій не маю. У мене претензії суто до священика, який здійснював незаконні діяння у церкві. Є відповідні закони, які він порушив. Є дві норми закону про вибори, які це регулюють. Нехай комісія розбереться, що з цим робити», - заявив Анатолій Горбатюк.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів. Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору