РІВНЕНЩИНА

«Укрбурштин» повернувся під контроль держави

11.11.2015, 16:14      liga.net      Переглядів: 1104

Журналісти скупчилися у кутку судової зали. Засідання у справі «Укрбурштину». Фото з архіву «Четвертої влади»

Мінекономіки відновило контроль над держпідприємством, котре більше 10 років перебувало у процедурі банкрутства і працювало в інтересах приватних осіб.

Укрбурштин погасив заборгованість перед комітетом кредиторів і змінив керуючого санацією Олену Левкович. Про це в коментарі ЛІГА.net повідомив директор ДАК Українські поліметали (материнської компанії видобувного підприємства) Костянтин Лісничий.

«Укрбурштин розрахувався з усіма кредиторами і знаходиться під контролем призначеного нами керуючого менеджера Олега Щокіна» - сказав Лісничий.

Нагадаємо, що загальна заборгованість ДП «Укрбурштин» становила близько 7,2 млн. грн. - 4,2 млн. грн. боргу перед контрагентами, сформованого ще у 2003 році, та 3 млн. грн накопиченої поточної заборгованості. У 2003 році було ініційовано справу про банкрутство підприємства, з 2005 року Укрбурштин знаходиться в стані санації.

Всі ці роки представники держави не мали доступу до управління підприємством і його документації. За оцінками Лісничого, протягом року «Укрбурштин» добував бурштину на $ 3 млн, але при цьому заборгованість перед кредиторами не погашав. 7 Жовтня Господарський суд Рівненської області ухвалив припинити справу про банкрутство і повернути підприємством під контроль держави.

Нагадуємо, у лютому 2015-го між кредиторами розгорівся конфлікт, і боротьба за контроль над підприємством стала відомою громадськості.

Маніпуляції зі складом комітету кредиторів тривали до кінця літа, аж поки міліція не затримала 2,5 тони бурштину, права на який згодом заявило керівництво ДП «Укрбурштин». Про схему дерибану підприємства та затримання вантажу детально писали у попередніх матеріалах.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору