РІВНЕНЩИНА

Хто хоче платити з кишень рівнян за чиновницьку «джинсу» на третину мільйона (ФОТО)

29.12.2015, 18:32      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2233

Бюджетна комісія Рівнеради відправила інформаційну програму на доопрацювання

29 грудня бюджетна комісія Рівнеради відправила Міську програму розвитку інформаційного простору на 2016 рік, яку презентував керівник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнеради Олесь Лопачук, на доопрацювання.

Нагадуємо, на цю програму чиновники хотіли з бюджету 415 тисяч гривень. Близько третини мільйона з цих коштів фактично планувалося витратити на піар чиновників, через створення телевізійних, радіопрограм та газетних публікацій.

Частина депутатів, після оприлюднення журналістами критичного аналізу, програму розкритикувала.

Член бюджетної комісії Володимир Кудрін не погоджується з таким змістом програми

– Що заважає якісно комунікувати з засобами масової інформації без цих 400-т тисяч гривень? - цікавиться депутат рівнеради, член бюджетної комісії Володимир Кудрін. - Тобто якісно проводити прес-конференції, створювати прес-релізи, працювати без впливу грішми на ЗМІ. Чому має територіальна громада за свої кошти оплачувати статті, які будуть хвалити чиновників? Вцілому я проти затвердження такої програми.

Володимира Кудріна фактично підтримав його колега у бюджетній комісії Микола Бляшин, який поцікавився, чи розроблений відділом інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнради комплекс заходів, завдяки яким  сайт Рівнеради перетвориться з файлообмінника зі складним пошуком в нормальний засіб комунікації.

Член бюджетної комісії Рівнеради Микола Бляшин пропонує розвивати сайт Рівнеради, щоб він перетворився на комунікативний майданчик

– Станом на сьогодні програма складається з 200 тисяч [гривень на сюжети на телебачення] – все те ж саме консервуємо. І тоді інформаційний простір який був, такий і залишається.  Пропоную доопрацювати і зробити ставку на електронні засоби. Я, наприклад, не зміг знайти [на сайті Рівнеради] інформації про оренду майна, про продаж майна.

Керівник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Олесь Лопачук, який презентував програму, пропонував, щоб її затвердили вцілому, а вже потім, після обговорення, вносили зміни.

Керівник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Олесь Лопачук каже, що треба забезпечити усім депутатам Рівнеради доступ до телебачення, за кошти платників податків

– Припускаю, що окремі депутати часто бувають на  телебаченні, виступають в якихось програмах, але маємо давати рівні можливості для кожного депутата в кінці року виступити і розповісти про свою діяльність, - так аргументує Олесь Лопачук необхідність проплати двохсот тисяч гривень з кишень платників податків для телебачення. 

Чиновника підтримує заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська (на думку редакції «Четвертої влади», Галина Кульчинська має конфлікт інтересів у цьому питанні, адже місцевим радіо «Трек» керує її чоловік Микола Кульчинський, а частина коштів із програми може бути спрямована і на це радіо  - авт.) .

Заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська хоче, щоб ЗМІ сказали владі «Єс!» Фото з архіву

– З огляду на те, що вони [майже усі рівненські ЗМІ] є приватними, вони можуть показати сюжет, а можуть взагалі не показати, - каже Галина Кульчинська. – Які б чудесні презентації, прес-конференції не робила та чи інши прес-служба – хочу показую, хочу не показую. З огляду на те, що рекламний ринок у Рівному, в медійному плану, дуже скудний, ЗМІ шукають підтримки. Можливо, варто зробити наглядову раду з числа депутатів чи журналістів, які б контролювали якість сюжетів. Але якщо ми хочемо, щоб люди розуміли, що робиться у місті з  ЖЕКами чи управляючими компаніями, ці сюжети мають бути. А гарантії, що всі телеканали скажуть «Єс!»...[немає]. ну можуть зробити один раз, а нам потрібно щоб ця інфорамційна кампанія дійшла до людей, то це наша з вами відповідальність.

Підтримує виділення коштів для ЗМІ з кишені рівнян і голова бюджетної комісії Сергій Паладійчук (у нього в цьому питанні – прямий кофлікт інтересів, адже Сергій Паладійчук - генеральний директор місцевої телерадіокомпанії «Ритм», яка також претендує на отримання без конкурсу коштів з міського бюджету - авт.). Депутат хоче, щоб про нього і про колег робили «хороші» новини:

Голова бюджетної комісії Сергій Паладійчук хоче, щоб депутати мали право на піар у місцевих ЗМІ за кошти платників податків

– ЗМІ виходять з політики критики влади. Депутатів апріорі прираховують до влади. І коли депутати попередніх каденцій з цим стикалися, ... виникла ідея, щоб депутати могли донести свою позицію і розказати самі особисто, що вони роблять. 

Нагадуємо, досі звіти про виконання цієї програми, кошти на яку виділяються з року в рік, не оприлюднювалися і не готувалися.

Зрештою члени бюджетної комісії запропонували Олесю Лопачуку доопрацювати програму, врахувавши подані зауваження. Тож програма наразі відкрита до внесення змін. Розглядати її повторно планують приблизно за тиждень.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору