РІВНЕНЩИНА

Політик чи журналіст: чому рівненський депутат і власкор «1+1» залишив телеканал

18.01.2016, 13:16      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2688

Це фото на своїй Фейсбук-сторінці Олександр Курсик 17 червня 2013 року підписав так: 17 червня для мене важливий День!!!! 5 років тому, у цей День мені запропонували роботу на 1+1!!!! перша п"ятирічка ніби вдала, далі буде :)))

Неупередженість, а також служіння інтересам суспільства, а не влади відповідно до кодексу етики українського журналіста є критеріями роботи журналіста. Якщо керуватися цим кодексом, журналіст не може одночасно бути депутатом і репортером.

Нещодавно вже екс-власкор телеканалу «1+1», депутат Рівнеради від ВО «Батьківщина» Олександр Курсик звільнився з телеканалу «1+1», аби стати директором  місцевої ТРК «Ритм», яка належить депутату міської ради від БПП «Солідарність», голові бюджетної комісії Рівнеради Сергію Паладійчуку

Тиждень тому редактор сайту «ВСЕ» Олексій Кривошеєв написав: «за інформацією сайту «ВСЕ», отриманою із власних поінформованих джерел, Олександр Курсик був змушений звільнитись із «1+1». Точніше, керівництво телеканалу нібито поставило журналіста перед вибором: або депутатський значок Рівнеради, або репортерський мікрофон «1+1».

«Четверта влада» вирішила перевірити цю інформацію і протягом робочого тижня намагалась з`ясувати у «1+1» чи дійсно Курсику сказали обирати між депутатством та місцем на всеукраїнському медіа.

Прес-службу «1+1» штормили майже весь тиждень, зробивши з десяток дзвінків. Там все не могли знайти відповідальних. А коли знайшли, то  дирекції  не було на робочому місці. Потім працівниця кількаразово стверджувала, що канал не коментуватиме цю інформацію. Але, зрештою, ми зв`язалися з директоркою інформаційного департаменту з регіональної мережі телеканалу Галиною Кричковською.

Пані Галина одразу не хотіла відповідати на конкретне питання журналістки і сказала: «спочатку зверніться за коментарем до Олександра». Лише після цього вона буде спілкуватися. Крім того вона каже, що ніяких претензій до роботи пана Курсика телеканал не має.

«Четверта влада» звернулася до Олександра.

Олександр Курсик вибрав бути депутатом

Олександр Курсик каже, що у матеріалі сайту «ВСЕ» було написано, що «подейкують, що йому сказали обирати». На його думку, це не аргумент, а депутатство не є причиною звільнення. Каже, що пішов з телеканалу, бо вирішив щось змінити у своєму житті.

– Моє керівництво ніколи не було в захваті від того, що я пять років був депутатом. А працюю на «1+1» з 2008 року. І весь цей час з 2010 року був депутатом. То як ви думаєте, якщо б моє керівництво мене звільняло, воно б чекало стільки років? – каже Олександр. – У нас троє журналістів були депутатами.

Директорка Галина Кричковська спочатку запитала, що розповів Олександр. Коли журналістка сказала, що нас цікавить думка пані Галини, яка не залежить від того, що сказав Курсик, вона відповіла на питання.


Пані  Кричковська розповіла, що вона не була директоркою Олександра за його попередньої каденції. Тому і не може сказати чому Курсик одночасно був власкором і депутатом міської ради. Фото: school.1plus1.ua

За її словами, між нею та Олександром, перед місцевими виборами 2015, була «джентельменська» угода з якою він погодився: він мав обрати власкор він чи депутат. У разі, якщо його оберуть дупутатом до міської ради на виборах 2015, він справді мав би піти з телеканалу.

– Ви, чи хтось із керівників телеканалу казали Олександру: обирайте, ви або депутат, або журналіст?

–  Я йому казала. Ще до того, як він почав балотуватися, що він мусить обрати ким він хоче бути більше: депутатом чи журналістом. І на момент балотування він мусив брати відпустку. Тому що суміщення виборчої кампанії з виконанням журналістських обов`язків є порушенням кодексу етики журналіста, – каже пані Галина, –  Я йому сказала, що на мою думку, я не розумію, як може бути людина представником влади від місцевого самоврядування і бути журналістом, який має контролювати владу.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору