РІВНЕНЩИНА

Рівняни в масках вимагали покарання лікаря за смерть дитини: як це було (ФОТО)

25.01.2016, 20:37      hromadskeradio.org      Переглядів: 1644

Коли оголосили висновок про те, що лікар невинен у смерті дитини – люди кричали «Ганьба!» 

Близько півтори сотні обурених громадян, активістів та журналістів прийшли сьогодні під стіни Рівненського обласного управління охорони здоров`я. Майже всі – у медичних масках. Таким чином вони висловлювали свою підтримку громадській кампанії «Карантин безкарності», яка стартувала у відповідь на спробу залишити смерть дитини без покарання винних.

Рівняни вимогали покарати лікарів і чиновників, винних у смерті п`ятирічного Миколки Антонюка, повідомляє Олександр Мельничук, Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для Громадського радіо.

Трагедія сталася у листопаді минулого року. П’ятирічний Миколка разом з батьком гуляв у дворі будинку. Під вечір у дитини піднялась температура, а за годину хлопчик поскаржився на біль у животі. Його відразу госпіталізували в обласну дитячу лікарню. Була підозра на апендицит. Заборонили дитині давати воду та їжу. Батько каже, дитя горіло, температура не спадала. Хлопчик терпів і увесь час просив пити, кажуть рідні. За чотири годин дитина померла у лікарні.

За словами бабусі хлопчика Ганни Степанюк, лікар Костянтин Думановський прописував лікування, не підходячи до дитини й не оглядаючи її.

– Оцет стояв коло нас тільки, з водою. Обтирали оцтом. Це теж його порада. А коли ми пішли до медсестер казати, що температура не спадає 38,8, вони пішли до нього, він спав в ординаторській, й лежачи на боку прописав «Анальгін» з «Димедролом». А потім «Ношпу», яка вбила дитину, бо дитина була без тиску. "Ношпа" попижує тиск, а у нього тиску не було.

Бабуся Миколки прийшла на акцію з портретом загиблого онука

Згідно висновку клініко-експертної комісії обласного управління охорони здоров`я, оприлюдненого кілька днів тому, причиною смерті маленького хлопчика стала рідкісна хвороба Крона.

Громадська активістка, юристка Ліана Диновська з таким висновком не згідна:

– Дитина була активна, в дитини була білісінька шкіра, а перший діагноз, який поставли, було ГРВі. Був паталогоанатом, були присутні інші лікарі, і перший діагноз причина смерті – ГРВі. Після деяких спостережень і аналізів прийшла інша причини смерті – це хвороба Крона. А хвороба Крона взагалі не притамання дітям.

Громадська активістка Ліана Диновська стверджує, що Костянтин Думановський має понести відповідальність

Рівненські чиновники від медицини не побачили причинно-наслідкового зв`язку між діями лікарів і смертю дитини. Пояснює начальник управління охорони здоров`я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук.

– Між діями лікарів та настанням смерті немає причинно-наслідкового зв`язку. А про бездіяльність і якість надання медичної допомоги буде проведено експертну комісію і дано оцінку якості та обсяги надання допомоги.

27 січня у Міністерстві охорони здоров’я України відбудеться засідання клініко–експертної комісії МОЗ, на якій Юрій Осіпчук доповість про результати службової перевірки.

Начальник Рівненського обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук зачитує висновки службової перевірки

Висновок рівненських чиновників від медицини обурив як рідних хлопчика, так і присутніх активістів. Вони мають намір продовжувати боротися за те, щоб лікар отримав відповідальність. Розповідає правозахисниця Ліана Диновська:

– Ми хотіли б об`єктивного покарання цьому лікарю, тому що десятого числа, десятого лютого, відбудуться судові засідання, на яких лікар намагатиметься поновитися на займаній посаді, намагатиметься стягнути моральну шкоду, намагатиметься стягнути кошти за весь час вимушеного «прогулу». Ми звичайно, як громада, не хочемо того допустити. Ми того не можемо допустити, тому що наші діти наражені на небезпеку.

Нагадуємо, у смерті дитини родичі та громадськість звинувачують лікаря Костянтина Думановського – сина колишнього головного лікаря Рівненської обласної лікарні та чиновниці обласного управління охорони здоров`я Марії Думановської.

Поспілкуватися з самим лікарем не вдалося. Його телефон не відповідає.

У відповідь на висновок чиновників про непричетність лікарів до загибелі дитини, у фейсбуку розпочалася кампанія з хештегом карантин безкарності. Десятки рівнян вже виставили своє фото у медичних масках, супроводжуючи це обурливими текстами з вимогою покарати винних.

Журналісти та громадські активісти, у відповідь на покривання винних у смерті хлопчика, оголосили ‪#‎карантинбезкарності‬. Колаж із допису Ліани Диновської на ФБ

Начальник обласного управління охорони здоров`я Юрій Осіпчук, після зустрічі з рівнянами, написав лист до клініко-експертної комісії МОЗ України, в якому просить комісію звернути увагу на невідповідність висновків у довідці КЕК Управління охорони здоров`я Рівненської ОДА.

Фото листа з Facebook Інни Білецької


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору