РІВНЕНЩИНА

У Рівному шукатимуть гроші на освітлення пішохідних переходів (+ перелік вулиць)

26.01.2016, 18:48      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 1459

Активісти ГО «Антикорупційний моніторинг» Олександр Безощук та Юрій Дюг нарахували у Рівному понад півсотні нерегульованих пішохідних переходів, що потребують освітлення.

Якісне освітлення пішохідних переходів допоможе багатьом рівнянам вберегти здоров`я чи, навіть, життя. В цьому переконані активісти ГО «Антикорупційний моніторинг», які дослідили, які вулиці міста є найбільш аварійними, як зменшити показник аварійності за рахунок освітлення пішохідних переходів та в яку суму це обійдеться міському бюджету. Рівняни розробили комплексну схему освітлення пішохідних переходів Рівного.

Робота розпочалася з одного переходу поруч з будинком активіста ГО «Антикорупційний моніторинг» Олександра Безощука, а переросла в комплексне дослідження.

– Все почалося з трагедії на пішохідному переході біля «Магнату», де за два дні трапилося дві ДТП з трьома потерпілими. Спробував вирішити цю проблему, звернувся до міської влади, зібрав підписи, сходив на комісію й зрозумів, що не завжди комісія детально підходить до вивчення питань. Часто навпаки формально. В результаті далеко не все доходить до депутатського корпусу. Тоді я вирішив дослідити проблему комплексно, заручився підтримкою Юрія Дюга й за місяць ми зібрали усю необхідну інформацію, – розповідає активіст ГО «Антикорупційний моніторинг» Олександр Безощук.

За основу активісти ГО «АКМ» взяли статистику Національної поліції в Рівненській області за 2011–2015 роки й виявили найнебезпечніші вулиці та перехресті Рівного, які є місцями концентрації ДТП (більше 3-х аварій на рік). За п`ять років на них постраждало 283 людини, а 33 особи загинуло.

– Найбільш аварійними є вулиці Соборна, Степана Бандери та Київська, які найбільш навантажені транспортом. Виявляється на Соборній від НВК№12 до Покровського собору є три нерегульованих пішохідних переходи. І всі неосвітлені. Також виявилось, що за 5 років на 3-х переходах (одна на вул. Князя Романа біля заправки ОККО, а ще дві – на Макарова – авт.) у Рівному влада облаштувала додаткове освітлення, але зробила це так, що за 100 метрів пішохода водієві все одно не видно. Насправді лампа має світити не зверху на пішохода, а трохи збоку й з обох сторін. Щоб водій не лише перехід бачив, а й людину, яка по ньому йде, – говорить активіст ГО «АКМ» Юрій Дюг.

Загалом, за словами Юрія Дюга, на основі зібраних даних, активісти нарахували 55 нерегульованих пішохідних переходів на 15-ти найбільш небезпечних вулицях Рівного. Усі вони потребують додаткового освітлення.

Повні результати дослідження «Як пішохідні переходи Рівного зробити безпечнішими»:

– Ми порахували, в яку суму має обійтися освітлення. Якщо нам управління ЖКГ відповідає, що вони за 2000 гривень одну лампу поставили, то насправді треба не 2000. Вартість одного комплекта – 5-6 тисяч гривень. Це дві потужних LED-лампи. Якщо говорити про лампи на сонячних батареях, які зараз ставлять в Європі, то тут мова йде про 11-12 тисяч гривень за один ліхтар. Якщо порахувати це для 55 переходів, то встановлення LED-освітлення обійдеться в 630-660 тисяч гривень, а автономне освітлення на сонячних батареях – 1 млн 800 тисяч грн - 2 млн 200 тисяч гривень, – пояснює Юрій Дюг.

Напрацьованими пропозиціями щодо освітлення пішохідних переходів уже зацікавились в Рівнераді. До того ж, уже виділили на цю справу 500 тисяч гривень з міського бюджету.

– Ми уже це питання розпочали вивчати й порахували, що облаштування одного пішохідного переходу з LED-освітленням, в залежності від висоти «гусака» (кріплення), коштує від 10 до 17 тисяч гривень. Включно з виголовленням проектної документації на кожен перехід. Має бути проведений конкурс на відбір проектантів, зроблені проекти й за 3-4 місяці ми побачимо перші освітлені переходи, – зазначає голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Рівненської міської ради Сергій Паладійчук.

Депутат Рівнеради Сергій Паладійчук пообіцяв, що перші освітлені пішохідні переходи у Рівному з`являться за 3-4 місяці.

Також питання необіхідності освітлення пішохідних переходів Рівного розглянуть на транспортній комісії Рівнеради.

– Я запрошу вас на засідання комісії, де безпосередньо будуть виконавці цих робіт – і начальник управління транспорту Віталій Миронюк, і правоохоронці. Ми вас підтримаємо двома руками, – додає заступник голови комісії з питань транспорту і зв`язку Андрій Кузьмич.

На освітленні переходів активісти ГО «Антикорупційний моніторинг» зупинятися не збираються, адже це лише невеличка частинка в комплексі проблем організації безпечного дорожнього руху.

– «Слона» потрібно їсти потрошку. Спочатку освітлення, на наступний рік закласти розмітку й розробку «острівців безпеки», потім ще щось, – додає Юрій Дюг.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору