РІВНЕНЩИНА

Без роботи і без зарплати: чому викладачі РДГУ йдуть у відпустку за власний рахунок

28.01.2016, 18:38      портал «Четверта влада»      Переглядів: 5682

Ректор РДГУ Руслан Постоловський, очолює університет з травня 1999 року

«Знов за старе, примусово заставив написати заяви на відпустку за власним бажанням, абсолютно всіх на 15 днів. Всі мовчать бо налякані, А рік тому перед виборами всім все обіцяв зворотнє!» – розповідає «Четвертій владі» один із викладачів Рівненського державного гуманітарного університету.

– Ректор тиснув на викладачів і змушував йти у відпустку, – розповідає також телефоном ще одна працівниця РДГУ.

За її словами, університетом «править» сім`я ректора та наближені до очільника РДГУ особи, які непомітно поповнюють викладацький склад кафедр:

– Зверталися у Міністерство освіти, але там, напевно, всі свої. Бо нічого не вирішується і все Постоловському перенаправили, – каже викладачка. 

Крім того заробітну плату у РДГУ, за словами освітян, теж отримують невчасно і неповністю. Викладачі кажуть, що за грудень їм заплатили лише частину. Водночас інший викладач каже, що за грудень розрахувалися повністю. Розповідають, що ректор пояснив їм, що не всі гроші прийшли з Міністерства, а у вишу ще є мільйони боргів.

Викладачі РДГУ просять не називати їхніх імен, бо бояться втратити роботу.

Телефонуємо ще одному викладачу РДГУ, щоб додатково перевірити цю інформацію. Він підтверджує, що керівники структурних підрозділів, посилаючись на вказівку ректора, змушують всіх писати заяви про відпустку за власний рахунок. Це має бути два тижні в січні або лютому, на вибір викладачів. Хто не згоден – обіцяють знайти на них методи впливу.

Ректор РДГУ Руслан Постоловський, до якого ми звернулися із запитанням чи правда, що викладачі йдуть у вдпустки спочатку кричав у слухавку, а потім казав, що не хоче спілкуватися. Коли уточнили питання чи правда, що це він змушує їх йти у відпустки за власний рахунок, зрештою відповів коротко:

– Чого я змусив? Вони самі пишуть! 

Ми також запитали у викладачів двох інших державних університетів Рівненщини чи примушують в них йти у відпустки за власний рахунок.

Викладачі «Острозької академії» та Національного університету водного господарства та природокористування кажуть, що з таким не зіштовхувались. Натомість підтвердили, що їхні колеги із РДГУ скаржаться на такі проблеми.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору