РІВНЕНЩИНА

Викладачі найбільшого університету Рівненщини бояться

09.02.2016, 17:54      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 5237

Майстер-клас від ректора як залякати викладачів

Як уже повідомляла «Четверта влада», на початку року викладачів Рівненського державного гуманітарного університету змушують писати заяви за власний рахунок. Цю інформацію на умовах анонімності підтвердили декілька викладачів університету. Ще один викладач погодився говорити відкрито.

«Четверта влада» отримала документи, які можуть свідчити про фальсифікацію наказу ректора РДГУ.

Ось документ, який отримала «Четверта влада». Цей наказ, на якому ручкою написано «проект», надали для ознайомлення викладачам у січні цього року.

Як підстава для наказу, в документі вказаний Акт про простій університету від 31.08.2015.

В документі йдеться: «Установити період простою [університету] з 1 січня 2016 року до 29 лютого 2016 року».
Також працівникам повідомляють про зменшення тарифів оплати і надбавок для тих, хто працюватиме під час простою.

Ця інформація додатково підтверджує свідчення працівників університету, про які «Четверта влада» писала в матеріалі: Без роботи і без зарплати: чому викладачі РДГУ йдуть у відпустку за власний рахунок

Ми також спробували отримати цей документ офіційним шляхом і звернулися із запитом в РДГУ. Попросили надати копію Акту про простій університету від 31.08.2015 та копію Наказу про внесення змін до графіку навчального процесу та простій університету від 01.09.2015.

Проте у відповіді, що надійшла з ректорату РДГУ, надали лише один документ – копію Наказу про внесення змін до графіку навчального процесу.

До того ж цей документ значно відрізняється від отриманого нами документу з тими ж реквізитами. Попри те, що обидва документи під одним номером та датою – текст у них неоднаковий. Наказ, з яким ознайомили викладачів у січні, містить іншу інформацію, аніж офіційно наданий наказ, оформлений 1 вересня 2015 року.

Про простій і урізання платні в ньому не йдеться.

Щодо другого документу – копії Акту, після телефонного дзвінка в ректорат, там пообіцяли уточнити чому його не було в відповіді на запит. Протягом дня відповіді небуло, попри наші повторні два дзвінки.

Телефонуємо до ректора РДГУ Руслана Постоловського почути від нього пояснення, але він збиває дзвінок.

Телефонуємо ще раз в приймальню РДГУ.

Там пояснють, що все, що було – переслали, а такого документу, як Акт про простій університету, немає.

– Самого документу про простій немає. Ви подивіться ті документи, що я вам переслала. У нас викладачі пішли у відпустку за власний рахунок, тобто такого Акту немає про простій університету.

Також пані пояснила, що ректора сьогодні немає, але він буде взавтра з 11-ї години, хоча теж знаходиться у відпустці за власний рахунок.

Отже, наразі незрозуміло чому ж викладачів лякали неіснуючим наказом і неіснуючим актом простою.

Викладач Євген Франків непобоявся розповісти що відбувається. Фото з особистої ФБ-сторінки

Детальніше про ситуацію в університеті погодився розповісти Євгеній Франків, викладач кафедри фізичного виховання РДГУ.

– Нам принесли копію ніби як проекту наказу, а не сам наказ. Приніс завідувач кафедри. Дізналися, що всіх завідувачів кафедри збирали, керівників структурних одиниць, і, казав Постоловський, що треба щоб всі написали заяви за свій рахунок. Я чув таку річ, що він казав «Я перший напишу». Цікаво дізнатися, чи він написав. Цікаво, що наказ було підготовлено ще у серпні, а дізналися ми про нього тільки зараз, – говорить Євгеній Франків.

– Чим мотивували те, що ви маєте писати заяви?

– Мотивували тим, що, як я розумію, не вистачає грошей, щоб оплатити викладачам зарплату. Хоча, в той самий час, таких проблем немає в інших ВНЗ, як-то «Острозька Академія» чи НУВГП. Там ці проблеми вирішили, а у нас на плечі викладачів все скинули. Щоб менше вирішувати. А Постоловський, коли в нього була передвиборча агітація, обіцяв: «Ви ж знаєте, що я за вас горою! Я буду відстоювати ваші права, щоб у вас і зарплата була, щоб місця зберігали...». Відстояв... Офіційно так і звучить, що нестача коштів. Начебто, там ще якийсь мільйонний борг є, який не знають як покривати. Може ще раз викладачі заяви напишуть. Влітку десь. Хоча коли читав його коментарі, він каже що нікого не заставляв, що викладачі самі пишуть заяви. Хоча зрозуміло як вони «самі пишуть». Який викладач сам захоче написати заяву, поки не буде рознарядки і не вкажуть на це?

– Яким чином можуть вплинути на викладача, який відмовиться писати?

– Я не знаю яким чином вони хочуть впливати. Я, наприклад, не писав поки що. Хочу подивитись які будуть дії. Цікаво.

Євгеній Франків додає, що на його думку, таким чином порушуються права викладача.

– За ці місяці взимку, коли викладачі мали би бути на роботі, їх не буде і їм не виплачується нічого. І вказано в наказі, що якщо є окремі випадки, коли лаборанти чи викладачі мусять бути на роботі, то їм виплачується 2/3 від окладу. А не приходиш – то не маєш зарплати. Цікава дуже постановка питання.
За словами Євгенія Франківа, більшість викладачів мовчки погоджуються з таким станом речей і своїх прав не відстоюють.

– Змирились з ситуацією. Рабство є рабство. А я сказав, що я так просто це не буду залишати. Максимум, що мені сказали – «Молодець. Так і треба. Треба дізнатись». На цьому все й завершилось. Вони кажуть, що бояться втратити роботу. Ну хай бояться. Втратити роботу, де їм не виплачують за два тижні зарплату. Може ще не виплатять. А вони хай бояться.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору