РІВНЕНЩИНА

Екс-міліціонер з Костополя звинувачує без доказів «неправильні атестаційні комісії поліцейських»

23.02.2016, 20:42      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4087

Депутат з Костопільщини Павло Юхневич приїхав на сесію обласної ради захищати правоохоронців, що не пройшли переатестації.

В ході позачергового засідання сесії Рівненської обласної ради депутат Костопільської райради, «свободівець» Павло Юхневич фактично звинуватив у корупційних діях колишнього начальника управління громадської безпеки УМВС Рівненщини Олексія Лозяна. Той, начебто, пропонує правоохоронцям, що не пройшли переатестацію, «вирішити» питання за кругленьку суму. Водночас екс-міліціонер висловив невдоволення роботою комісій з переатестації поліцейських.

– Таке враження, що в Рівному певна група активістів узурпувала чи монополізувала право представляти інтереси громади всієї області в цій комісії. Я не розумію, що в Сарнах, Радивилові, Березному чи Костополі дурніші люди чи що? Чому нема жодного представника в цих комісіях з районів? В Рівному краще розуміють який міліціонер з Сарн чи з Острога? З Києва нам починають диктувати умови. Що таке міліція чи поліція я знаю з власного досвіду, адже мій дід 31 рік проробив в міліції. Я п‘ять з лишнім років також працював в міліції. І я добре знаю що це таке, – говорить Павло Юхневич.

Він попросив обласну раду втрутитися в ситуацію.

– У вас же є комісія з правових питань, яка могла б втрутитися в цю ситуацію і вияснити яким чином проводиться ця атестація.

– Почалися дзвінки, буквально з п’ятниці, певним працівникам поліції з Костополя, з Рівного, з інших районів від одного одіозного полковника міліції – Олексія Лозяна, – додає Павло Юхневич. – Дзвінки з пропозицією вирішити питання, у разі не проходження переатестації, за певну суму. Що це таке? Давайте або всіх звільняємо і беремо нормальних, або беремо активістів з районів, які добре знають хто у них працює в райвідділах, хто чим дихає, і хто чим живе.

Павло Юхневич також стверджує, що атестують полісменів неправильно. Мовляв, достойних «зарубують». Водночас, відповідаючи на запитання журналістів «Четвертої влади», Павло Юхневич каже, що ні він, ні інші представники району, яких він вважає достойними бути в атестаційній комісії, відповідних заяв до Центру рекрутингу не подавали.

– Я дізнався тільки вкінці, мені подзвонили з поліції. Я подзвонив до голови адміністрації, він каже типу, я подзвонив, а там вже все, пізно. Там певним структурам довели до відома, а іншим ні.

– А ті міліціонери, які не пройшли атестацію, але вважають, що їх неправильно оцінили, вони готові оприлюднити результати своїх тестів та інформацію з особових справ, яка вивчалися комісіями з атестації?

– Я не знаю цих... Це, в принципі, їхня вже справа… Я не хочу...

– Ну ви ж фактично їхні інтереси відстоюєте.

– Я відстоюю інтереси незалежного погляду.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Це не «Х-фактор»: рівненські журналісти та активісти про переатестацію поліції

Своєю заявою Павло Юхневич викликав обурення деяких депутатів обласної ради.

– Що це за працівники міліції? Назвете їхні прізвища, якщо вони до вас звертались? Давайте звернемося від сесії в прокуратуру з протокольним дорученням, щоб ці люди, яким пропонували, щоб з ними провели слідчі дії і нам на наступну сесію доповіли, – говорить депутат обласної ради Михайло Кириллов.

Проте ніяких прізвищ або ще якоїсь інформації пан Юхневич на сесії не озвучив.

Олексій Лозян визнає, що консультує знайомих правоохоронців, але факт вимагання грошей заперечує.

Сам Олексій Лозян, якого Павло Юхневич звинуватив у намаганні «вирішити» питання атестації за гроші, називає такі заяви чистим наклепом.

– Вони, видно, самі вирішують питання таким шляхом, тому в них така думка. Я багатьох знаю активістів, які там у комісіях. Також спілкуюся з багатьма правоохоронцями, знаю що це достойні люди, і я переживаю, щоб вони залишилися. Дуже тяжко за 10-15 хвилин прийняти таке кардинальне рішення в житті людини. Багато хто до мене звертався, то я їм розказую як себе вести в тій чи іншій ситуації. А от про якісь там гроші – це чистий наклеп. Можливо, такі розмови почалися з того, що я багатьом казав, що сам закидав свою анкету на проходження у переатестаційну комісію. І міліціонерів з Києва я деяких знав, то може через те й пішли такі розмови, – пояснює Олексій Лозян.

Журналісти «Четвертої влади» звернулися до прес-служби Рівненської обласної прокуратури, аби з’ясувати чи зареєстрували тут заяву щодо вищезгаданих ймовірних корупційних дій, адже представник прокуратури був присутній на сесії.

– Говорити можна дуже багато, але прокуратурі, щоб перевірити слідчим шляхом будь які відомості, треба хоч мінімум тих фактичних відомостей, які від нас вимагає КПК. Станом на сьогодні пан Юхневич до нас не звертався. І взагалі подібних звернень прокуратура не отримувала, – повідомляє прес-секретар прокуратури Рівненської області Людмила Суржук.

Нагадуємо, за результатами поданих анкет кандидатури до складу атестаційних комісій відбиралися та затверджувалися представниками Центр рекрутингу Нацполіції України.

До складу комісій увійшли по два представники від департаментів Національної поліції України, по одному патрульному поліцейському з Києва або Одеси та від трьох до п’яти представників громадськості. Відповідний наказ ГУ Нацполіції в Рівненській області підписаний 12 лютого 2016 року та погоджений з головою Національної поліції України Хатією Деканоідзе.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору