РІВНЕНЩИНА

Волиньрада не дозволила добувати газ, бурштин і торф кільком підприємствам

10.03.2016, 14:25      volynnews.com      Переглядів: 821

Ілюстраційне фото прес-служби облради

Не підтримувати питання про погодження видобутку газу, бурштину та торфу для низки підприємств на території області вирішили депутати Волиньради.

Про це йшлося під час позачергової третьої сесії Волинської обласної ради 10 березня, пише ІА «Волинські новини».

Депутати розглянули питання про погодження надання надр у користування ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу), ТзОВ «Т.П.П.» та ТОВ «Перша Волинська старательська артіль» (видобуток бурштину), ТОВ «Терра Еколенд С» та ТОВ «Волинські торфи».

Як повідомив депутат Василь Столяр, пропозицією комісії з питань екології було відмовити цим підприємствам у наданні надр в користування. Щодо «Укргазвидобування», він зауважив, що підприємство не зареєстроване в області, тож Волинь не отримуватиме надходжень від сплати податків.

Своєю чергою, перший заступник голови облради Олександр Пирожик зазначив, що варто висловити незгоду з постановою Кабміну, що фактично знищує місцеве самоврядування. Так, якщо облрада не ухвалює рішення щодо надання надр у користування, вважається, що видача дозволу погоджена Держгеонадрами. Таким чином, нині доводиться скликати позачергові сесії облради після отримання подань на надання надр у користування. Він пропонував звернутися до кабміну щодо необхідності змін до законодавства у сфері користування надрами.

Василь Столяр зауважив, що під час сесії розглянуть звернення, у якому йдеться про узгодження питання з місцевими радами та погодження облрадою користування надрами місцевого значення.

Водночас, депутат Борис Бабійчук пропонував підтримати питання щодо надання нар у користування «Укргазвидобуванню», оскільки це підприємство є державним, на відміну від інших.

У підсумку, депутати не погодили надання надр у користування, а натомість прийняли звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до законодавства у галузі надрокористування. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору