РІВНЕНЩИНА

«Бурштиновий апокаліпсис» на Рівненщині: відео з висоти пташиного польоту

14.03.2016, 15:32      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2718

Близько 100 мотопомп, які працють одночасно на Рівненщині. Фото Автомайдану

У п`ятницю, 11-го березня, автомайданівці здійснили черговий рейд місцями нелегального видобутку бурштину в українському Поліссі.

Що з того вийшло - дивіться на відео:Минулого року Автомайдан  вже публікував фото та відео з катастрофічними наслідками подібного варварського промислу в Олевському районі, що на Житомирщині. Тоді державні керівники і в тому числі особисто Президент Петро Порошенко, пообіцяли у найкоротші терміни навести лад з усім цим жахіттям, яке в народі вже охрестили як "бурштинова лихоманка".

З тих пір минуло майже 9 місяців боротьби влади з бурштиновою мафією, результати якої можна спостерігати на прикладі села Кухітська Воля, що знаходиться практично на кордоні Рівненської та Волинської областей.

Публікуємо фоторепортаж Автомайдану з «бурштинового апокаліпсису»

«Нещодавно була оприлюднена інформація, що на околицях цього села продовжується масштабний видобуток бурштину. Ми ж вирішили особисто в тому пересвідчитися. Ми, звичайно, очікували побачити щось подібне тому, на що натрапили в червні минулого року біля Олевська в Житомирській області, але не на стільки.

Перше, що кидається в очі, на під`їзді до самого місця видобутку - це коштовна важка спецтехніка, яка стоїть тут просто на приватних подвір`ях під відкритим небом.

 

По мірі наближення до безпосередньо місця видобутку, помічаємо десятки(!) припаркованих авто, мікроавтобусів, мотоциклів, вантажівок просто біля самої дороги, що з`єднує між собою село Річки та Кухотська Воля.

Побачине тут навіть нас вразило. Близько 100 мотопомп, які працють одночасно. Можете собі уявити, як одночасно працюють, наприклад, 100 дизельних генераторів, які стоять практично один біля одного? От і ми не могли до 11 березня. Відчуття таке, ніби ти раптом потрапив на зйомки фільму "Шалений Макс": якесь просто демонічне поєднання людей, техніки, металу, бензину та залишків природи, де це все відбувається.

Людей тут працюють сотні одночасно, якщо цей екоцид можна назвати "працею". Безліч різноманітної спецтехніки: трактори, екскаватори, мотопомпи, за допомогою яких і намивають бурштин, у тому числі десятки військових(!) вантажівок, якими організовано перевозять помпи разом зі "старателями".

Пам`ятаємо, як хлопці, під час наших поїздок у зону АТО, говорили, що подібних вантажівок їм там дуже не вистачає. Ми їм їх проблематично, але діставали, ремонтували, відвозили. Тут же їх десятки, причому майже всі в гарному стані.

Бурштинщики тут нікого не бояться, не ховаються, навіть блокпостів жодних немає, як було під час нашого минулорічного рейду на Житомирщину. Народ просто приїжджає на мотоциклах, автомобілях, мікроавтобусах, конях і буквально біля дороги з ходу починає "працювати". Розуміємо, що без погодження "згори", це все просто нереально було б "непомітно" організувати.

Верх цинізму цієї ситуації зрозуміли тоді, коли якоїсь миті помітили... шкільний автобус, що проїжджав з дітьми просто по тій самій дорозі, обабіч якої і трудилися бурштинові старателі. "Гарний" приклад для наступних поколінь, що тут ще сказати. Та й дійсно, навіщо та школа і навчання, коли тут без будь-якої освіти можна отримувати тисячі, а то й десятки тисяч гривень за день, якщо пощастить, вимиваючи бурштин у себе під ногами?

А такою ця ділянка біля річки Веселуха була ще відносно недавно, в 2013 та 2014 роках.

Такий вигляд вона має зараз.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору