РІВНЕНЩИНА

Подробиці конференції опальних радикалів у Рівному (+ коментар голови ОДА) (ФОТО, ВІДЕО)

14.03.2016, 21:00      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 3600

Голову Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова охрестили головним «кришувателем схем», та звинуватили у зміщенні Володимира Ковальчука з посади. Вимагають від президента звільнення пана Чугуннікова, та й ще обмовились про щось схоже на спробу підкупу. Позов про оскарження рішення вже подано. Підставу з боку «Батьківщини» покладають персонально на Кучерука. Це основні повідомлення на зборах радикалів у Рівному, подробиці – у матеріалі «Четвертої влади».

Сьогодні у Рівному відбулася конференція членів Радикальної партії Олега Ляшка. Партійці з`їхалися з усієї області, крім них та журналістів також були небайдужі рівняни та навколополітичні активісти.

Кілька представників відомого у Рівному «Люстраційного комітету» прийшли на конференцію радикалів і навіть брали активну участь – виступали

Суть заходу звелася до озвучення версії причин звільнення голови Рівненської обласної ради, радикала, Володимира Ковальчука. Головним «кришувателем» бурштинових схем Володимир Ковальчук називає голову Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова. А відмову у наданні спеціального дозволу на «бурштинові гекатри» екс-голова вважає однією з головних причин свого звільнення.

Депутат Рівнеоблради Олександр Васильєв, відомий, як бурштинокопач на прізвисько «Іспанець», депутат Рівнеради, бізнесмен Роман Стасюк, екс-голова облради Володимир Ковальчук, депутатка облради та очільниця обласної партійної ланки Оксана Лозова, депутат облради Сергій Свисталюк

Нагадуємо, двома тижнями раніше Рівненська обласна рада відмовила двом компаніям у отриманні дозволів на геологорозвідку та дослідно-промисловий видобуток бурштину. Одна з них – державна ДП «Укрбурштин» ДАК «Українські поліметали». Інша – приватна ТОВ «Надра-спецленд ресурси» зі статутним фондом у 100 гривень. Одним із співласників компанії, володільцем 15%, є екс-помічник Віталія Чугуннікова Олександр Тимченко. Саме цим фактом радикали зв`язують компанію із головою ОДА.

Цікаво, що більшість депутатів облради проголосувала за відмову у дозволі цим компаніям. Так само більшість депутатів проголосували за недовіру голові облради. Тому який логічний звязок між однією та іншою подією – незрозуміло. Але екс-голова облради все ж наводить якісь аргументи.

Пан Ковальчук розповів, що мав розмову про погодження дозволу для «Надра-спецленд ресурси» з Віталієм Чугунніковом в його кабінеті.  Екс-голова каже, що пан Чугунніков пропонував погодити дозвіл «по-тихому»:

– Пан Чугунніков мені пропонував, чого ви не зареєстрували в канцелярії і 30 днів не пройшло, бо була б «тиха згода» і не було б ніяких питань. Ну, це мені пропонувалось і робилось, – каже Володимир Ковальчук.

Крім того Володимир Ковальчук заявив що йому пропонували «вирішення у фінансовому питанні».

– Зі мною хотіли щось вирішити, да, там у фінансовому питанні, – каже Володимир Ковальчук. – На що я відповів, що я не продаюсь.

Після цих слів екс-голову облради підтримали оплесками – присутнім заява сподобалася. Втім по завершенні конференції Ковальчук заявив, що не казав про цифри і не пояснив, що мав на увазі під «фінансовим вирішенням», наче про гроші він і не згадував. Як це було – дивіться на відео:

Відповідальність за підтримку звільнення Ковальчука представниками «Батьківщини», радикали покладають персонально на очільника територіального осередку Миколу Кучерука.

Також радикали озвучили звинувачення попередникам: кажуть передали правоохоронцям матеріали щодо порушень, при продажі комунального майна облради. Зокрема, мова йде про склади КП «Рівнепалива», продані восени минулого року.

Поруч з Володимиром Ковальчуком – адвокат Олег Мицик, який відповідав на юридичні питання та продемонстрував першу й останню сторінки позову

Як розповів судовий представник Володимира Ковальчука, адвокат Олег Мицик, – позов вже подано.

Екс-голова оскаржуватиме своє звільнення, з-поміж іншого, акцентуючи увагу на порушеннях регламенту та Закону про доступ до публічної інформації: рішення про його звільнення не було опубліковано за 20 днів до прийняття. Втім такі самі порушення було й з рішенням щодо призначення Володимира Ковальчука головою облради та деякими іншими рішеннями ради, але тоді пан Ковальчук на це уваги не звертав.

Резолютивна частина позову, де позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення про звільнення Володимира Ковальчука

Голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков від сьогодні у відпустці. Каже заяву написав позавчора, тобто 12 березня у зв`язку із днем народженням матері.

«Четвертій владі» звинувачення у свій бік він прокоментував телефоном, називає їх нісенітницею, а Володимира Ковальчука – дитиною.

Голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков каже, що заяву про відпустку написав заздалегідь, щоб відсвяткувати день народження матері. Архівне фото

– Це чистої води нісенітниці, – каже Віталій Чугунніков. – Він образився. Питання не в тому, хто буде головою облради, це не я вирішую. Людина образилася тому, що вважає, що від мене залежало чи він буде головою облради чи ні. Це не від мене, а від депутатського корпусу залежить,

Щодо кришування бурштиновидобутку пан Чугунніков каже:

– Легалізація сьогодні – це дуже тяжкий тернистий і витратний шлях. З`являються люди, які готові його пройти. Іншого шляху немає. І їм сьогодні треба давати зелене світло і всіляко підтримувати для того, щоб вони отримували спецдозволи, вкладалися в геологорозвідку, підтверджували запаси, купляли ліцензії, а потім в нас брали в оренду землю під ці ліцензії і сплачували податки та збори.

Щодо екс-помічника у числі засновників пан Чугунніков каже:

– У мене дуже велике коло спілкування людей пов`язаних з легальним правильним бізнесом. Я не маю права ставити їм заборону сьогодні отримувать дозволи і налагоджувати бізнес. Моє завдання, якнайбільше запрошувати людей, які готові займатися цим бізнесом законно і наповнювати бюджет.

– Але як так вийшло, що саме ваш екс-помічник опинився серед засновників? – журналіст.

– Ну ви ж розумієте, що я не можу перед ним ставити запитання, чому ти пан Олександр займаєшся законним бізнесом. Тут немає ніякого конфлікту інтересів. Якщо вони в мене спитають, чи бачу я тут перспективу? Так, я скажу, що бачу.

Слова пана Ковальчука про спробу «вирішення у фінансовому питанні» голова ОДА коментує так:

– Я його запрошував, це дійсно було і там був голова екологічної комісії пан Валявка і голова моєї фракції Благодир. Я думаю, що вони з задоволенням підтвердять те, що інформація була озвучена така: сьогодні починаються незрозумілі речі з приводу компаній, які сьогодні мають бажання легально добувати бурштин і наповнювати бюджет. Я закликав і сказав нада давать можливості всім.

Моя позиція і до сьогднішнього часу не міняється: всі які хочуть іти законним шляхом – велкам у Рівненську область – займатися бізнесом, наповнюйте бюджет, давайте робочі місця, платіть податки, ренту, робіть рекультивацію. Робіть все законним шляхом. [...] Цим мають займатися компетентні органи, ми піднімемо стенограму і займемося цим питанням, – каже пан Чугунніков про слова Ковальчука та додає: – Ну що я скажу – дитина, ну що тут можна сказати. Він образився, хоча на мене ображатися немає сенсу.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору