РІВНЕНЩИНА

У Рівному забудовник хоче відкупитися від претензій музею четвертиною мільйона

29.03.2016, 12:29      портал «Четверта влада»      Переглядів: 892

Ймовірний вигляд 12-поверхівки, якщо її дозволять будувати. Фото із сайту фірми-забудовника

Компанія-забудовник “Українська промислово інвестиційна група” та партнер будівництва компанія “СТОГРАД” ініціювали створення благодійного фонду «Розвиток та підтримка Рівненського краєзнавчого музею». До ініціативної групи по створенню фонду, забудовник запрошує долучитися науковців, громадських активістів та журналістів.

Після того, як фонд буде офіційно створено компанія виділить для потреб Рівненського обласного краєзнавчого музею 250 тисяч гривень, повідомила вчора на прес-конференції представник компанії-забудовника Людмила Синюк:

За словами Людмили Синюк, компанія виступила з такою ініціативою в односторонньому порядку, адже краєзнавчий музей має чимало проблем.

Забудовники обіцяють всіляко долучатися до створення благодійного фонду, надати ініціативній групі сприяння, організаційну та юридичну підтримку, допомогу в створенні реєстрації та адмініструванні фонду.

- Ми виступили з ініціативою створення фонду, але вважаємо, що його діяльність має очолити громадськість, ми ж, зі свого боку, окрім фінансового внеску, обіцяємо допомагати активістам, які справді хочуть допомогти музею, а не використовують його як аргумент у підкилимних іграх, - повідомив керівник юридичного департаменту забудовника Микола Сміховський. - Сьогодні ми публічно виступаємо з ініціативою по створенню фонду, і вже найближчим часом звернемося до громадських активістів, журналістів та науковців з пропозицією увійти до ініціативної групи та керівних органів благодійного фонду.

Щоб представити під час прес-конференції свою ідею, забудовник розіслав журналістам запрошення на цей захід. Але музейників про те, що музей хочуть відроджувати, не попередили. Дехто з них випадково дізнався про щедрий подарунок Стограду і з запзненням прийшов на презентацію.

У залі перебувало більше 20 журналістів та активістів. Було помітно, що найактивніші з них ставили питання, аби забудовник похвалив сам себе. Після прес-конференції журналістів ще запросили на обід.

Директор музею Олександр Булига каже, що також від журналістів дізнався про кошти, які готовий надати забудовник. На його думку, відроджувати музей – ідея хороша і потрібна, але «Стоград» чомусь вирішив це робити в обхід. Так само неочікувано і тихо розпочали й саме будівництво:

–- Я думаю, що треба було зібратися. Це ж не тільки справа музею. Не тільки справа забудовника, але всієї громади. - розповідає пан Булига. – Якось дивує, що це все робиться так. Починалося без нас. Ми дізнаємося не від них, а від журналістів. 

За словами директора, коли на майданчику розпочали роботу, музейники навіть не знали хто саме. Після чого були неодноразовсі зустрічі зі «Стоградом», а зараз їх немає. Фірма, каже, раптово заявляє про 250 тисяч:

– У нас є проектно-кошторисна документація на відновлення музею, яку зробили в минулому році. Частково щось можна буде на ті кошти зробити. А повністю щоб провести ремонтно-реставраційні роботи, це сума більше десяти мільйонів. 

Пан Булига не виступає проти створення фонду, але не розуміє чому забудовник у такий спосіб оголосив про задум:

– Це нормально, щоб був фонд. Але якось воно все навиворіт. Спочатку треба було це говорити. Тоді було б спокійніше і їм і нам. І це дуже хороша ідея. Але якщо це ідея ось «ми вам даємо певну суму, а ви нас не чіпайте». – розповідає музейник, – Тільки якщо він своє говорить, а ми ми повинні йти на поводу, цього звичайно не буде. Але якщо ми будемо один одного чути, то я думаю, забудо міг би бути одним з тих, хто відроджуватиме музей і також отримав би від того дивіденди. 

Нагадуємо, мова йде ділянку, яку ще у 2007 році віддали в постійне користування прокуратурі Рівненської області «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Тепер цю ділянку, ще з 2008 року, орендує приватна фірма ТзОВ «Українська Промислово-Інвестиційна Група», сплачуючи за рік, згідно договору оренди з Рівнерадою, трохи більше 25 тисяч гривень. З прокуратурою фірма розрахувалася вісьмома квартирами.

З будівництвом пов`язаний екс-секретар Рівнеради Юрій Торгун. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору