РІВНЕНЩИНА

У Рівнераді з криками і суперечками прийняли рішення щодо скандальної забудови

31.03.2016, 11:31      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1430

Директор музею Олександр Булига закликав депутатів проголосувати за експертні громадські слухання. Скріншот: Рівне 1

Депутати Рівнеради прийняли рішення провести експертні громадські слухання щодо будівництва 12-поверхівки на Толстого 10 у Рівному. 

Відповідне рішення підтримали 22 депутати із 42. Організацією займуться обранці з усіх фракцій. У слуханнях мають взяти участь експерти, представники забудовника та громадськість.

Беручи до уваги суспільний резонанс, Мінкультури, просило провести слухання. Будівництво наразі, через конфлікт, стоїть. Забудовник каже, що несе збитки. 

До останнього моменту обранці не могли визначитись – проводити експертні слухання чи обговорення. Мер Рівного каже, що між цими словами велика різниця. Володимир Хомко роздратовано запитував у секретаря: «Йолки палки! Що робити?».

Зрештою прийняли рішення, до якого закликало Міністерство культури. 

Та Хомко каже, що 90% громадських слухань у Рівному зроблені за технологією: «хто більше приведе – за те й проголосують». Також міський голова не розуміє чому взагалі забудовнику дозволили будувати:

– Якого чорта давали ту забудову? – запитав Володимир Хомко.

За словами мера, він нещодавно дізнався, що у 2012 році щодо цього будівництва засідала комісія, куди входили провідні архітектори міста. Він каже, що тоді вони дозволили будувати. 

У залі протягом обговорення питання панувала напружена атмосфера. Хоча, до того, як його винесли на сесію, по Толстого 10 було три засідання депутатської комісії де головував депутат Олександр Курсик

Пан Курсик розповів, що на депутатів комісії у результаті ображаються і музейники, і активісти, і забудовник. Він сказав, що для обранців законом і фундаментом є рішення ДАБІ. 

Нагадаємо, що ДАБІ не так давно визнало забудову законною. Керівник Ігор Мічуда казав, що аби зупинити будівництво треба, хіба, лягати під будівельну техніку.

Тож депутатська комісія пропонувала повторно звертатися до ДАБІ, проводити громадські слухання, звертатися до міського голови.

За словами журналіста Олексія Бухало, цей конфлікт показав проблеми по генплану міста та по виділенню ділянок у 2007 році:

– Генплан міста, який є на сайті міської ради, розроблений з порушеннями історико-архітектурного планування, з порушеннями закону. Тому не зрозуміло як у нас розбудовується місто. У Дубно, Острога такий план є, а у нас нема, – каже пан Бухало. 

За словами журналіста, через неграмотну чиновницьку політику, зараз виникають такі проблеми. Бухало показує відповідь з Міністерства культури, згідно якої забудовник будує у зоні регулювання, відповідно до додатку 1987 року, який є легітимним. Тому Міністерство каже, що будівництво треба призупинити. На думку журналіста,  ДАБІ лукавить. 

Керівник ДАБІ Ігор Мічуда відповів, що на даний момент містобудівні умови обмежені. Каже, що його підписів ніде нема, але чомусь всі питання до нього:

– Якщо ви бачили підпис – покажіть! – говорить керівник ДАБІ, – Я розумію, що всі за музей і Мічуда теж. Будівництво юридично зведено так, що жодних зауважень нема. Але з`являються нові документи, які мають бути опрацьовані. Їх хтось підписує, потім відміняє.

За словами Мічуди, у Міністерстві культури не заборонили будівництво, а призупинили до розслідування. Та декларацію, яку дало забудовнику ДАБІ, вони не можуть скасувати, бо це каже – не законно.

У відповідь на це журналіст Олексій Бухало в черговий раз звернув увагу на те, що мова йде про документ 1987 року, який Мінкультури визнало легітимним і згідно якого на ділянці біля краєзнавчого не можуть будувати 12-поверхівку. 

Мічуда відповів, що сумнівається у легітимності цього документу і у ДАБІ мають його перевірити.

Нагадуємо, рівненські музейники, історики, громадські активісти й небайдужі громадяни збиралися на акцію протесту проти забудови в історичному центрі міста – за адресою вул. Толстого, 10.

Там розпочалося будівництво багатоквартирного будинку, не зважаючи на те, що в цій зоні забудова має обмеження. Адже будують неподалік приміщення Рівненського обласного музею, який є історичною пам`яткою.

Ділянку на Толстого ще у 2007 році віддали в постійне користування прокуратурі Рівненської області «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Тепер цю ділянку, ще з 2008 року, орендує приватна фірма ТзОВ «Українська Промислово-Інвестиційна Група», сплачуючи за рік, згідно договору оренди з Рівнерадою, трохи більше 25 тисяч гривень. З прокуратурою фірма розрахувалася вісьмома квартирами.

З будівництвом пов`язаний екс-секретар Рівнеради Юрій Торгун.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору