РІВНЕНЩИНА

Екологічна комісія Рівнеоблради – проти надання компаніям дозволів на розвідку покладів бурштину

05.04.2016, 15:44      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 1171

Екологічна комісія висловилася проти надання дозволів на геологорозвідку бурштинових земель Рівненщини шістьом компаніям

Постійна комісія з питань екології, природокористування та охорони навколишнього середовища розглянула документи шістьох компаній, що претендували на проведення промислово-дослідної розробки покладів бурштину в Володимирецькому, Дубровицькому, Сарненському та Рокитнівському районах. Щодо усіх звернень комісія проголосувала за рекомендацію депутатам відмовити.

На проведення геологорозвідки бурштинових земель Рівненщини претендували сім компаній – ТзОВ «Інвестнерудпром» (ділянка «Ясинецька» Дубровицького району), ТзОВ «Зірка Рівненщини» (ділянка «Вири» Сарненського району), ТзОВ «Амбер майнінг компані» (ділянка «Труска Гребля» Сарненського району), ТзОВ «Георесерчінг» (ділянка «Чудель» Сарненського району), ТзОВ «Рівненерудпром» (ділянка «Антонівка» Володимирецького району), ТзОВ «Глина-плюс» (ділянка «Вирка» Володимирецького та Сарненського районів) та ТзОВ «Бронза» (ділянка «Ясногірська» Сарненського та Рокитнівського районів).

Проте одна з компаній ТзОВ «Бронза», через Державну службу геології та надр, звернулася до Рівненської облради з проханням про відкликання своєї заявки, тож питання щодо ділянки «Ясногірська» з розгляду зняли.

Щодо усіх інших компаній, екологічна комісія ухвалила рішення рекомендувати голові обласної ради внести питання на розгляд сесії проект рішення, яким відмовити в погодженні надання спеціального дозволу на геологорозвідку.

Підставою для відмови, за словами голови екологічної комісії Рівненської обласної ради Володимира Валявки, є те, що відповідні проекти рішень не були оприлюднені у відповідності до норм Регламенту обласної ради та ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а питання про погодження попередньо не розглянуті та не вивчені постійними комісіями обласної ради, як того вимагає ЗУ «Про місцеве самоврядування».

Крім того, як пояснив Володимир Валявка, пакет документів усіх компаній не відповідає положенню Регламенту облради щодо подання таких документів.

Крім того, на засіданні були присутні представники районів, які також висловилися проти надання вищезгаданим компаніям дозволів на проведення геологічної розвідки.

- Компанія «Інвестнерудпром» ще в 2014 році зверталася щодо надання земельних ділянок, які знаходяться на нашій території, для геологорозвідки. Навіть технічні документи поробили. Але я їм не погодив, тому що я знаю які будуть наслідки. Не слід віддавати такі великі землі в одні руки. Там є люди, які користуються цими ділянками, і скаржаться, що все перекопали і їм немає де картоплю посадити. Що робити, як ми віддамо, вони будуть охороняти і не пускатимуть людей туди? Буде конфлікт. Я представник громади, і коли виникають такі питання – давайте виносити на обговорення громади. А цей представник, що укладав заявку, то як я зроблю схід села, то він туди ніколи не з’явиться, - говорить сільський голова с. Селець Дубровицького району Павло Голяка.

Сільський голова с. Селець Павло Голяка заперечує проти роздачі землі під геологорозвідку та видобуток бурштину

Проти надання дозволів виступив й голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов.

Стосовно заявки ТзОВ «Глина-плюс», що претендує на проведення геологорозвідки на ділянка «Вирка» Володимирецького та Сарненського районів, виникла дещо інша ситуація. Хоча екологічна комісія рекомендувала депутатам відмовити у наданні цій компанії дозволу, то формальна «мовчазна згода» у цієї компанії, як виявилося, уже є.

- Документи з Державної служби геології та надр запізнилися й надійшли пізніше того терміну, у який ми мали прийняти рішення. В супроводжуючому листі вони написали, що ми мали до 18 березня прийняти рішення, а документи ми ці отримали лише 28 березня. Відповідно, згідно Постанови №615 Кабміну, у Держгеонадрах можуть вважати це нашою «мовчазною» згодою. Але ми оперативно відреагували й надіслали звернення до прем’єр-міністра, до Держгеонадр, до прокуратури та МВС щодо цієї ситуації, - пояснює Володимир Валявка.

Крім того, постійна комісія ухвалила рішення заслухати на сесії керівництво Національної поліції області, обласної прокуратури та СБУ щодо ситуації, яка склалася у північних районах Рівненщини з незаконним видобутком бурштину.

Нагадаємо, що позачергова сесія Рівненської обласної ради з «бурштинових» питань відбудеться у середу, 6 квітня, об 11.00.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору