РІВНЕНЩИНА

У Рівному через суд на посаді поновився звільнений начальник відділу поліції

28.05.2016, 19:50      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2334

Звільнений начальник дубенської поліції Леонід Михалик сьогодні поновився на роботі. Усі фото Громадського радіо 

Звільнений у результаті переатестації з посади начальника Дубенського райвідділу поліції, що на Рівненщині, Леонід Михалко вчора отримав шанс поновитися на роботі. Постанову про це виніс суддя Рівненського окруджного адмінсуду Юрій Гломб. Це перший керівник райвідділу поліції на Рівненщині, якому вдалося отримати позитивне рішення суду першої інстанції. 

Про це повідомляє Анна Калаур, Рівненське агентство журналістських розслідувань для «Громадського радіо»

– Суд постановив позов задовольнити частково. Визнати протиправним, скасувати наказ ГУНП у Рівненській області від 9 березня 2016 року. №33, – постановив суддя. – Поновити підполковника поліції Михалка Леоніда Михайловича на службі в поліції на посаді начальника Дубенського відділу поліції ГУНП у Рівненській області.

Звільненому у березні підполковнику поліції мають також повернути 14 тисяч гривень заробітної плати в період вимушеного прогулу.

Суддя Юрій Гломб частково задовільнив позов поліцейського

Начальниця юридичної служби ГУНП у Рівненській області Олена Брагіна анонсує – буде апеляція. Розповідає, що попри те, що Закон «Про національну поліцію» приймався з метою проведення реформи, тепер суди поновлюють поліцейських, які не пройшли переатестацію через недопрацювання цього нормативно-правового акту.

Олена Брагіна каже, що в судах звільнені поліцейські, як правило, доводять незаконність переатестації 

– Суди задовольняють позови на тих підставах, що вони вважають, що сама процедура атестації була незаконною. З формальної точки зору може так виглядати. Однак я намагалась довести в суді, що крім того, що спиратись лише на формальну сторону Закону, потрібно ще враховувати замисел законодавця. Цей закон приймався з метою проведення реформи. Реформа передбачає відповідні кадрові зміни, очищення і так далі. Тому і була проведена ця процедура атестації, –  каже Олена Брагіна.

Юристка управління Нацполіції звертає увагу й на інші труднощі, з якими зіштовхуються її колеги у подібних справах:

– Особа, яка проходила переатестацію, проходила очну співбесіду. Тобто члени комісії безпосередньо спостерігали цю особу, з нею спілкувалися, оцінювали інтелектуальний рівень Суд не був присутній при цьому. Відеофіксація, аудіо фіксація, на жаль, не велася.Тому довести чому саме комісія прийняла таке рішення, колегіально вони голосували, дуже важко, – каже Олена Брагіна.

Адвокатка позивача Оксана Добрій-Котенко намагається довести, що пана Михалика призначили на посаду очільника Дубенського відділу безстроково, як і передбачено в Законі. Ставить під сумнів свідчення членів атестаційної комісії , через яку звільнили поліцейського, так і саму переатестацію.

– Відповідач, як суб`єкт владних повноважень відповідний був діяти згідно процедури, яка прописана Законом. Тому вважаємо їхні дії про проведення атестації Михалика незаконними. Його звільнення незаконне. Наказ про звільнення №33 від 9 березня 2016 року, з урахуванням змін, просимо скасувати. Поновити Михалика на займаній посаді, – говорить захисниця Михалика.

Інна Білецька, яка головувала комісією, де проходив співбесіду поліцейський, пояснює, чому пана Михалка звільнили.

Інна Білецька приходила на суд у якості свідка. Фото з її сторінки у Фейсбук

– Низький професійний рівень. Він не відповів на жодне запитання, яке стосувалося його прямих професійних обов`язків. Ні методологія дій під час нападу на райвідділок, ні підготовка працівників до нападу на райвідділок, ні інструктаж. Це власне були запитання, які ставили представники Міністерства внутрішніх справ, – каже Інна Білецька.

Сам позивач Леонід Михалко сказав лише коротку репліку про те, що хоче поновитися на роботі. У нього - посередні бали тестів з логіки та знання законодавства, які передували співбесіді: у сумі 62 бали зі 120-ти можливих.

Наразі на Рівненщині через суди поновилися на своїх посадах семеро поліцейськи, включно з Михалком. Водночас суд не задовольнив позови трьох екс-правоохоронців, які бажали повернути роботу. В Україні суди розглядають близько тисячі подібних справ.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору