РІВНЕНЩИНА

У Рівному хочуть ввести мораторій на «скандальне» будівництво на Толстого: подробиці (ВІДЕО)

30.05.2016, 21:06      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 2489

Голосувати за мораторій залишилися лише противники будівництва. Представники забудовника демонстративно пішли з зали

Питання будівництва багатоповерхівки на вулиці Толстого поруч з Краєзнавчим музеєм знову викликало чимало суперечок поміж активістами, депутатами та представниками забудовника «Стограду». Громадське обговорення долі будівництва супроводжувалося постійними сварками, а голосування «за» чи «проти» будівництва відбулося лише тоді, коли представники забудовників покинули залу Будинку культури.

Суперечки почалися з того, чи мають слухання бути експертними (голосують лише експерти) чи громадськими, коли голосувати можуть усі, хто присутній у залі.

Роль головуючого на зборах спробував взяти на себе депутат Рівнеради Ігор Ковалець, й пропонував обрати лічильну комісію для експертних слухань.

Проте противники забудови наголосили депутату, що його ніхто не уповноважував головувати, що слухання мають бути громадськими, а головувати на них має начальник управління культури Тарас Максименко.

Як зауважив рівненський журналіст Олексій Бухало, обговорювати наразі немає чого.

– Я, можливо, чи не найглибше з усіх тут присутніх, розібрався в цій темі. І обговорювати нам з вами питання будувати чи не будувати – не правильно. Адже Рівнерада, хай і всупереч закону, прийняла ще в 2007-2008 роках рішення про виділення цієї земельної ділянки. Тому потрібно не проводити громадські слухання, а Рівнерада має просто виправити свою помилку і в той же час задовільнити інтереси забудовника, який отримав дозвіл на будівництво, - каже Олексій Бухало.

Його перебив депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець, звинувачуючи в тому, що він, начебто, відстоює інтереси забудовника, який порушує закон.

Проте Олексій наголосив, що пан Чугуєвець якраз не мав би виступати проти будівництва, адже свого часу був одним із тих, хто голосував за виділення цієї ділянки під забудову.

Відео суперечки Олексія Бухала та Анатолія Чугуєвця:

Щоправда, за словами Анатолія Чугуєвця, тоді питання про будівництво багатоповерхівки не стояло, а будівля мала мати усього три поверхи.

Суперечки депутатів та прихильників проведення громадських слухань обурила представників забудовника. Вони наголосили, що приймати участь у цьому «балагані» не бажають, залишають залу і подадуть до суду.

В той час, коли будівельники покидали залу, Тарас Максименко, на правах обраного більшістю головуючого, поставив на голосування питання підтримки введення мораторію на здійснення будівництва на спірній ділянці, до виготовлення історико-архітектурного плану центральної частини міста Рівного.

Голосували присутні підняттям руки, а Тарас Макисменко рахував. Руки підняли 193 чоловіка. Після цього пан Максименко разом із кількома активістами визначили лічильну комісію (за пропозиціями з зали) й переголосували питання мораторію. На цей раз руки підняли 205 чоловік. Ще один з присутніх був проти і двоє утримались.

За словами Тараса Максименка, це рішення не гарантує того, що забудовник не здійснюватиме робіт на цій ділянці, адже воно носить лише рекомендаційний характер.

Надалі – рішення за депутатами Рівнеради, які, вочевидь, вноситимуть питання мораторію на найближчу сесію Рівнеради.

Нагадуємо, рівненські музейники, історики, громадські активісти й небайдужі громадяни збиралися на акцію протесту проти забудови в історичному центрі міста – за адресою вул. Толстого, 10.

Там розпочалося будівництво багатоквартирного будинку, не зважаючи на те, що в цій зоні забудова має обмеження. Адже будують неподалік приміщення Рівненського обласного музею, який є історичною пам`яткою.

Ділянку на Толстого ще у 2007 році віддали в постійне користування прокуратурі Рівненської області «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Тепер цю ділянку, ще з 2008 року, орендує приватна фірма ТзОВ «Українська Промислово-Інвестиційна Група», сплачуючи за рік, згідно договору оренди з Рівнерадою, трохи більше 25 тисяч гривень. З прокуратурою фірма розрахувалася вісьмома квартирами.

З будівництвом пов`язаний екс-секретар Рівнеради Юрій Торгун.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору