РІВНЕНЩИНА

Як поліцейська реформа себе «з`їдає»: чому звільнені атестацією правоохоронці повертають роботу

01.07.2016, 17:31      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1499

Керівниця юридичної служби ГУНП у Рівненській області Олена Брагіна каже, що поліція до останнього відстоюватиме те, що атестація була законною 

83 позови до суду щодо поновлення на роботі подали правоохоронці з Рівненщини, які не пройшли переатестацію. 22-ом уже вдалось повернути роботу. Позови трьох екс-поліціянтів не задовольнили і вони вже подали апеляцію. Як правило, суди стають на бік екс-поліцейських і погоджуються з тим, що переатестація була незаконною.

Про це розповіла начальниця юридичної служби ГУНП у Рівненській області Олена Брагіна позаштатному кореспонденту «Четвертої влади» Вікторії Максимчук.

– Більшість рішень, які ми зараз бачимо про поновлення, не лише по Рівненській області, а й по всій Україні схожі. Суди зайняли позицію про те, що відсутні правові підстави проведення атестації. Тобто якщо людина прийнята в поліцію, вона вже призначена безстроково. – розповідає юристка.

Волинський суд не поновив на посаді екс-заступника начальника Департаменту захисту економіки у Рівненській області Олександра Волошина (ліворуч), якого звільнили під час переатестації

За словами Олени Брагіної, підстави проведення атестації визначені у статті 57 ЗУ «Про національну поліцію» , а суди не вбачають підстав, за яких була б законно проведена атестація на цьому етапі. 

– Це основна наша проблема. Потрібні зміни в законодавстві і ЗУ «Про національну поліцію» теж потребує доопрацювання. Є об’єктивні причини тої ситуації, яку ми зараз маємо, – каже юристка. 

Екс-очільник Дубенського райвідділу Леонід Михалик нещодавно поновився на роботі

Олена Брагіна розповідає, що поліція пройде через суди всіх інстанцій, аби довести, що атестація – законна, а отже поліцейські звільнені правомірно.

– Є поодинокі рішення, які я вважаю правильними обґрунтованими – це Кіровоградська область, Дніпропетровський адміністративний апеляційний суд, який визнав, що правові підстави для проведення атестації все ж таки були. Тобто є різна судова практика, і ми будемо далі оскаржувати рішення в апеляційному, потім в касаційномуу порядку, щоб врешті-решт суди встановили, чи була ця атестація законною, – говорить юристка.

За її словами, через суд роботу повернули деякі керівники райвідділків, але тепер вони займатимуть нижчі посади. Це екс-керівник Березнівського райвідділу Олег Середа та дубенський екс-керівник Леонід Михалик.

Заступник «скандального» Єфтенія Владислав Насанкін прагне поновитися в органах поліції. Через суд він уже виборов декрет

– Ми відстоюємо в суді правову позицію, ту що підстави на проведення атестації були, і комісії є суб’єктами владних повноважень, які уповноважені приймати рішення, при чому мають дискреційні повноваження, а саме прийняти рішення шляхом голосування щодо відповідності або невідповідності посад певних осіб. Ми таку правову позицію відстоюємо в кожному судовому процесі, надаємо суду докази, пояснення залучаємо свідків і відстоюємо цю правову позицію, – розповідає Олена Брагіна, –  Але рішення судів не завжди співпадають із нашою правовою позицією.

За словами начальниці юридичної служби, з Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що на сьогоднішній день більшість рішень приймаються не на користь поліції, а на користь осіб, які були звільнені. 

Апеляцію уже подали троє екс-поліцейських, яких суд не поновив: кузнецовський поліціянт Ігор Сяський, Володимир Лупуга та Володимир Юхимчук.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору