РІВНЕНЩИНА

У Рівному «рідна» фірма Приварського знову судиться через «зірваний» тендер на 7 мільйонів

01.07.2016, 17:42      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1107

Візит журналіста по справі успішного переможця багатьох тендерів по будівництву вкотре «наполохав» рівненських суддів. Засідання перервали на технічну перерву, аби дістати мікрофони, підготувати техніку і записувати 

У Рівненському апеляційному господарському суді вчора «рідна» фірма заступника голови Рівненської ОДА – ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» судилась з Головним управлінням з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА через тендер на 7 мільйонів 614 тисяч гривень. Фірма подала апеляцію на рішення Господарського суду Рівненської області і вдруге вимагає визнати недійсним рішення від 5 лютого про відміну торгів, які зірвали рівненські активісти. Справу відклали на місяць, аби почути сторону ДФІ. 

Про це пише кореспондент «Четвертої влади» Вікторія Максимчук, яка відвідала судове засідання. 

Як відомо, попри судову тяганину, у червні фірма вже перемогла у трьох тендерах Департаменту на суму 11 мільйонів 329 тисяч 282 гривні. 

У Рівненському апеляційному господарському суді 30 червня слухали справу з позовом ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» до Головного управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА. 

Фірма вимагає визнати недійсним рішення від 5 лютого 2016 р. про відміну торгів та зобов’язання укласти договір на закупівлю робіт. Апеляційна заява надійшла до суду 15 червня.  Департамент відмовляється укладати договір, адже у конкурсній документації виявили порушення, що дискримінують інших учасників тендеру. А саме,  Замовник вимагав у ДКТ від усіх учасників закупівлі перелік документів, який мав би представити лише переможець. Такі вимоги могли призвести до дискримінації учасників і неефективного витрачання державних коштів. Детальніше – за посиланням.

Головуючий суддя Юрій Демянчук ( по центру), судді-учасники Олена Крейбух та Оксана Демедюк (праворуч) ставили під сумнів, що зайві документи, які вимагав Департамент від учасників тендеру, когось обмежили

Сторону відповідача представляла головний спеціаліст-юрисконсульт сектору діловодства та кадрової роботи Департаменту будівництва ОДА Юлія Гулявська

За словами юристки Юлії Гулявської, наразі у Департаменту немає коштів на реконструкцію клубу-їдальні в селі Городище Рівненського району під дитячий садок на 30 місць, а отже заплатити фірмі, якщо та виграє суд, не можуть. Гроші виділяли ще восени минулого року, але тендер з того часу провести не вдалося. Вчора ж у суді юристка не змогла пояснити, чому Департамент не має коштів на цей об`єкт. Тому ми зателефонували до відповідального за тендер заступника директора Департаменту Вадима Бобрікова

Вадим Бобріков каже, що з фірмою співпрацюють уже 5 років і задоволені їхньою роботою. Фото з його сторінки у Фейсбуці

– Не те що немає грошей, просто в переліку затверджених об’єктів немає цього будівництва. Спочатку, коли нам виділяли 180 мільйонів гривень, він потрапляв у перелік. На початку року нам зменшили обсяг фінансування державного фонду регіонального розвитку від 180 до 102 млн. грн.. І відповідно по рейтингу цей об’єкт випав, але ми сподіваємось. що нам дадуть по 10 тисяч на всі 20 об’єктів, які попередньо є у списку, – каже Бобріков.

За його словами, наразі невідомо чи будуть повторно проводити тендер, адже все залежить від надходження коштів. Вадим Бобріков говорить, що, можливо, будуть деякі збільшення фонду за результатами півріччя по обласному бюджету і тоді тендер вдасться провести ще раз. 

Зі сторони позивача були присутні адвокати Тарас Костевич і Олександр Приходько. Вони ж відстоювали інтереси фірми під час суду першої інстанції

Суд постановив, що до справи залучається 3-тя сторона – Держфінінспекція та рішення Держфінінспекції, яка виявила порушення у ДКТ після того, як до неї звернувся нардеп Олександр Черненко. Звернення депутата також долучать до справи.

Слухання відклали на 18 серпня, 10 год. ранку.

Нагадаємо, історія цієї закупівлі на реконструкцію клубу-їдальні в селі Городище Рівненського району під дитячий садок на 30 місць, бере початок ще з жовтня минулого року. Тендер відміняли двічі. Першу спробу зірвав лист з УСБУ про ніби-то невідповідність документації конкурсних торгів фірми-переможця, хоча тоді область могла зекономити понад півтора мільйона. Другу –Держфінінспекція, яка на прохання нардепа Олександра Черненка, до якого звернулися активісти ГІ «За чесний тендер», виявила у ДКТ порушення, які неможливо усунути.

ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» не погоджується з рішенням тендерного комітету, який через виявлення порушень фінінспекторами, відмінив закупівлю.  Хоча ця фірма стала переможцем лише завдяки тому, що фірма «Стиль-Декор» – переможець торгів, відмовилась від участі, ссилаючись на «зростання цін на будівельні матеріали та техніку».

Товариство є постійним переможцем тендерів Департаменту. З ним пов`язані заступник губернатора Рівненщини Юрій Приварський та племінник заступниці мера Рівного Галини Кульчинської Гордій Гордійчук.

* * *

Моніторинг закупівель відбувається у рамках проекту Рівненського агентства журналістських розслідувань «За чесний тендер на Рівненщині та Волині», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору