РІВНЕНЩИНА

«Я хочу знати правду»: у Рівному батько загиблого хлопчика свідчив проти Думановського

13.07.2016, 17:25      Вікторія Максимчук для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 1420

На сьогоднішнє судове засідання вкотре прийшло багато людей. Фото зі сторінки у Феусбуці Ліани Диновської

У Рівненському міському суді відбулось слухання у справі лікаря-хірурга Констянтина Думановського, якого звинувачують у смерті 5-річного хлопчика. На засіданні свідчив батько загиблого, згадуючи події тієї страшної ночі, коли обірвалося життя його дитини.

Чергове слухання у справі за позовом Констянтина Думановського, який вимагає скасування наказу про звільнення, наказу про застосування дисциплінарного стягнення, скасування протоколу комісії, поновлення на роботі, виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди відбулось сьогодні, 13 липня.  

Зі сторони позивача були присутні лише захисники, зі сторони відповідача був запрошений як свідок батько загиблого хлопчика – Сергій Антонюк, а також рідні та близькі дитини. Сергій Антонюк розповів про події тієї ночі, коли його разом із сином забрали до лікарні

Фото зі сторінки Ліани Диновської у Феусбуці. Сергій Антонюк біля столу підписує присягу про дачу правдивих свідчень. 

– Тієї ночі вийшло так, що швидка нас з дитиною привезла в лікарню. Коли ми попали в саме відділення, лікар пішов подивився на знімок, подивився на дитя і сказав чекайте УЗД. А ще здайте кров. Коли ми були в плановій хірургії, дитині нічого не робили. Тільки дали градусник, щоб ми зміряти температуру. Поміряли температуру дитині, була 37 і дали кружку з оцтом і водою, щоб збивали температуру, – розповідає батько 5-річного Миколки. – Як батько я хочу знати правду, хоч одну.

Захисники зі сторони позивача - батько Костянтина Думановського і адвокатка

Сергій Антонюк засвідчив, що інший лікар-хірург Федір Аврука був змушений оглянути дитину, тому що Думановський відмовився спускатися до хворого.

Натомість сторона позивача Думановського нагадала, що, за висновками головного дитячого патологоанатома України, хлопчик помер від хвороби «Крона», яка проходить зі схожими симптомами.

Нагадуємо, у Міністерстві охорони здоров’я України під час засідання клініко-експертної комісії, усі її члени одноголосо заявили, що медична допомога 5-річному Миколці Антонюку надавалися неадекватно.  

Суддя Наталія Діонісьєва оголошує перерву у слуханні справи.

Суддя оголосила у слуханні перерву і перенесла справу на 15 серпня, 14.00.

5-річний Миколка Антонюк у листопаді минулого року потрапив до Рівненської обласної дитячої лікарні з підозрою на апендицит. Вранці наступного дня хлопчик помер. Батьки звинувачують Констянтина Думановського через бездіяльність та халатність. Лікаря звільнили та застосували дисциплінарне стягнення. Наразі Констянтин Думановський оскаржує своє звільнення у суді, замість нього в суд ходить його батько – колишній головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Георгій Думановський.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору