РІВНЕНЩИНА

Міноборони згодне передати Тараканівський форт на баланс Рівненщини

19.07.2016, 12:30      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1082

Тараканівськи форт може стати пам`яткою архітектури. Архівне фото

Міністерство оборони передало Тараканівський форт на баланс Рівненської області.

Про це йдеться у відповідному листі Міноборони, що надійшов на ім’я голови Рівненської облдержадміністрації. Передає прес-служба ОДА.

Нагадаємо, що протягом багатьох років Рівненська ОДА неодноразово зверталася до Міністерства оборони щодо передачі Тараканівського форту на баланс області. Адже об’єкт може стати однією з головних туристичних прикрас Рівненщини. Однак зазвичай Міністерство відмовляло у передачі.

Ситуація змінилася після особистої зустрічі голови облдержадміністрації Олексія Муляренка з Міністром оборони.

Зокрема, в листі йдеться, що «ураховуючи, що зазначений майновий комплекс використовуватися для потреб Збройних Сил України не планується, неодноразові звернення Рівненської обласної державної адміністрації… з метою збереження пам’ятки архітектури XIX ст. та створення на його базі унікального та сучасного туристичного об’єкту України, Міністерство оборони України надає згоду на передачу цілісного майнового комплексу військового містечка №13 у с. Тараканів Дубенського району Рівненської області».

Коментуючи лист, голова облдержадміністрації зазначив, що це лише початок роботи щодо збереження форту. Адже потрібно ще зробити чимало кроків, аби форт став справді туристичною перлиною області і всієї України.

– Отримання згоди від Міністерства оборони – це вже велика перемога. Нам вдалося зробити те, чого не вдавалося протягом останніх 10 років. Але це лише початок. Потрібно також, щоб Уряд ухвалив відповідну постанову про передачу форту, а депутати обласної ради дали згоду на його прийняття в комунальну власність. Лише після цього ми зможемо звертатися до Міністерства культури та отримати статус пам’ятки архітектури для Тараканівського форту. Депутати попереднього скликання вже давали таку згоду, тож наразі наші юристи вивчають, чи можемо ми скористатися тією згодою, чи нам потрібно чекати сесію та ухвалювати нове рішення, – прокоментував Олексій Муляренко.

Даша Андрєєва колись практикувалась на «Четвертій владі» і відвідала Тараканівський форт. На його території  залишились руїни десяти церков, а під землею – шість поверхів тунелів. Але шостий поверх – залитий водою, а п‘ятий та четвертий були засипані військовими. Тож найсміливіші можуть спробувати спуститись на перші поверхи та поблукати тунелями

Як відомо, унікальна військова споруда часів занепаду Російської імперії – Тараканівський форт, що розташований в селі Тараканів Дубенського району, уже руйнується. Про це пишуть у спільноті «Подорожуємо разом» у ВК.

«Тараканівський форт — дубенська фортеця, котра була побудована в кінці XIX століття. Форт є дуже специфічним, представляє собою повністю зариту в землю будівлю у формі ромба зі сторонами до 240 метрів.

Ззовні він оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами. В центральній частині форту зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під другим земляним валом. Там розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти та штаб коменданта форту. Периметр форту складений зі 105 так званих безпечних казематів і, щоб до них потрапити, треба було подолати подвійну лінію оборонних рубежів.

У часи СРСР фортеця була під повним контролем військових, але через те, що на її території багато хто гинув, війська покинули її 

Більше фото Тараканівського форту – за посиланням.

Форт мав численний гарнізон (у казематах форту могло розміщатися 800 осіб) та був добре озброєний (оснащений далекобійними гарматами великого калібру).

Він забезпечував оборону кордону Австро-Угорщини та Росії, а також контролював залізничну дорогу Київ-Львів. Форт довелося вдосконалити: його додатково забетонували, і він витримав атаки двох світових війн. Після чого військові про нього забули. І хоча фортеця належить Міністерству оборони – зараз нею займаються хіба що громадські активісти. Вони створили неофіційну комендатуру і на території форту шукають секретні лабораторії, де, начебто, проводили досліди над людьми, а також підземні ходи і диво-генератор.

І хоча офіційно форт закритий через аварійний стан, туристів тут чимало», – йдеться у дописі спільноти. 

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору