РІВНЕНЩИНА

«Пакетні махінації»: як приймаються земельні питання у Рівненській міській раді

21.07.2016, 12:42      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1283

Частину будинків в масиві Макарова-Прживальського продають за мільйони, тому ймовірно, що з депутатами міської ради зуміють домовитися, щоб землю отримати в приватну власність

Що таке пакетне земельне голосування і чому воно порушує права рівнян.

Припустімо, що ви чиновник або бізнесмен, який отримав в оренду, через земельну махінацію, ділянку і вже й встиг побудувати будинок. А тепер маєте право її безкоштовно приватизувати. Без усіляких черг, в які ставлять бідних і лузерів. Є такі схеми у Рівному.

Але це раптом помічають активні громадяни і через ЗМІ розповідають усім. Тож депутатам, які мають право передати вам цю ділянку, стає незручно перед своїми виборцями. Ну як тепер проголосуєш за передачу якомусь мільйонеру безкоштовно клаптика землі, який на ринку коштує не менше мільйона, в той час як на прохання багатодітної малозабезпеченої сім’ї посадовці сказали, що землі для вас немає.

Що ж робити? Тож не казати тепер чиновнику чи бізнесмену, що все – хоч будинок твій, але земля громади, тому, раз ти такий хитрий, то платитимеш ти оренду до кінця днів своїх. А це за 10 соток у Рівному орієнтовно може коштувати по тисячі гривень щомісяця. В бюджет громади.

Для того, щоб пильні рівняни не помітили соціальної несправедливості з роздачею землі, а депутати мали чисту совість, міська влада вирішила голосувати виділення землі пакетом – не кожному окремо, а по 20-30 осіб водночас одним рішенням.

– Не треба робити спекуляцію на тому, що 20 громадян мають отримати земельні ділянки і 10 з яких є учасниками АТО і під цим приводом проголосуєм ще для 10 чоловік, – пояснює простий приклад пакетного голосування в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Сергій Дубич. – Не повинен страждати учасник АТО, якщо його запихнули в пакетний варіант. Да, можна розбити на групи це учасники АТО а це не учасники АТО, – пропонує посадовець інший пакетний варіант.

В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Сергій Дубич припускає, що пакетне голосування може бути іншими «пакетами»

Є у Рівному ласа ділянка, яка вже давно роздерибанена. Про неї можна почитати в матеріалі: Зіркові ділянки: у Рівному депутати, судді та прокурори отримали 35 га землі для елітних котеджів.

Фактично вона вже роздерибанена, але юридично земля ще належить громаді Рівного. 

Тричі питання про виділення земельних ділянок на вулицях Макарова-Пржевальского уже виносилося на розгляд сесії Рівнеради «пакетами».

Але практика «пакетів» має бути скасована як така, що може маніпулятивно приховувати корупційні схеми, вважає керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг, який розслідував тему із цими земельними ділянками.

– «Є земельні масиви і там є люди з різною долею з різними сферами зайнятості і атошники і батьки і прокурори і судді і влада робить в одне одне рішення і 20 рішень вони розглядають пакетами. І тричі керівництво ради ставило питання розгляду земельних рішень «пакетами» і цим змушує інших депутатів прийняти рішення», – каже Юрій Дюг.

Журналіст і громадський активіст Юрій Дюг звертає увагу на бажання влади змусити депутатів голосувати за безкоштовну роздачу землі заможним. Фото з архіву

Голова постійної комісії Рівненської міської ради з земельних питань Людмила Туровська за те, щоб ці землі віддали пакетним голосуванням у власність нинішніх орендаторів.

Депутатка Рівнеради Людмила Туровська

– Пригадайте вулиці Чорновола-Корольова, і вас не дивувало коли його висували не пакетом, а голосували окремо. Діляночки які були під сільське господарство, тобто це цільове призначення яке по суті не  повинно бути в центрі в міста, міняли під житлові будиночки. І що ми мали? Земля яка була у приватній власності у їхній власності, їм не переводилася. Володимир Євгенович Хомко сказав слухайте давайте голосувати пакетом, щоб не було певних торгів безпосередньо з власниками цих земельних ділянок. На сьогодні відчуття що з Макарова-Пржевальського відбувається те саме, – каже голова земкомісії.

Позиція міського голови Рівного Володимира Хомка, яку він не раз публічно озвучував – віддати ці землі власникам, бо вони вклали кошти в комунікації. До слова, квартал, в якому має будинок міський голова та його донька теж утворився за подібною схемою – землю безкоштовно передали у власність визначеного кола осіб, які погодились оплатити побудову комунікацій в цьому кварталі.

ГО «Антикорупційний моніторинг» розповсюдив заяву щодо пакетного голосування та деяких правопорушень, пов’язаних із приховуванням інформації про отримувачів майна громади:

Над матеріалом працювали Вікторія Максимчук та Володимир Торбіч


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору