РІВНЕНЩИНА

П’ять компаній через суд хочуть «вивчати» бурштинові ділянки на Рівненщині

06.09.2016, 10:18      портал «Четверта влада»      Переглядів: 959

Поки що фірми не отримали дозволи. Архівне фото «Четвертої влади»

Фірми ТОВ «Георесерчінг», ТОВ «Рівнерудопром» ТОВ «Амберг майнінг компані», ТОВ «Зірка Рівненщини», ТОВ «Інвестнерудопром» в обхід дозвільної процедури намагаються отримати спеціальні дозволи на геологічне вивчення в тому числі на дослідно-промислову розробку покладів бурштину на Рівненщині. Рівнеоблрада і Державна служба геології та надр України їм відмовили. Тепер підприємства хочуть судитися з цими структурами.

Про це повідомляє Державна служба геології та надр України. 

Йдеться про ділянки надр прояву бурштину «Вири», «Труска Гребля», «Чудель», «Ясинецька» та «Антонівка» на Рівненщині. Бізнесмени хочуть в сумнівний спосіб взяти у користування надра, які належать державі, не маючи погоджень.

Компанії звернулися до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціальних дозволів на користування надрами без аукціону як користувачі цілісних майнових комплексів, необхідних для вивчення та розробки бурштину.

Як йдеться у повідомленні, у процесі розгляду заявок та отримання відповідних погоджень Державна служба України з питань праці відмовила цим компаніям у зв`язку з недостатністю відповідних документів. Також цим фірмах відмовила надати надра у користування і Рівненська обласна рада.

«Усі ці компанії подали судовий позов до Держгеонадр, щоб в обхід визначеної законом процедури зобов`язати Службу без аукціону видати спецдозволи на дослідно-промислову розробку покладів бурштину», – повідомляє Держслужба.  Жодна з цих справ досі не була розглянута, оскільки Рівненський окружний адміністративний суд неодноразово відкладав розгляд вищезгаданих справ.

«З метою захисту інтересів держави Держгеонадра звернулася до органів прокуратури про вступ у вищезгадані судові справи. Однак, Прокуратура Рівненської області відмовилася вступати у судові процеси, так як не встановлено визначених законом підстав для вжиття заходів представницького характеру шляхом вступу в дані справи», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, цілісний майновий комплекс, побудований (реконструйований) з метою видобування та переробки корисних копалин, виключений з Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 50.05.2011 року (із змінами) як підстава для отримання без аукціону спецдозволу на користування надрами 12 квітня цього року. Такі зміни в урядову постанову внесли через 8 днів після подачі цими компаніями документів.

Нагадаємо, у березні в обласну раду надійшли пакети документів шести фірм, які хотіли отримати спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промисловий видобуток бурштину у північних районах Рівненщини. П`ять із них є пов`язаними між собою. Тоді Рівнеоблрада відмовила усім. Тепер п`ятірка хоче отримати дозволи вдруге.

Фірми мають однакових власників. Зокрема, у них фігурують київські бізнесмени Володимир Ніколаєв та Андрій Чуба, а також колишні помічники нардепів від «Нашої України» Віктора Ющенка Юрій та Андрій Колесніченки. У більшості директором виступає пан Ніколаєв, чотири підприємства засновані були 1 березня цього року.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору