РІВНЕНЩИНА

Найважливіше та найцікавіше про оптичні приціли

19.09.2016, 11:36      На правах реклами      Переглядів: 2004

Ілюстраційне фото з ammoland.com

З початком сезону полювання всі мисливці звично оглядають зброю та закуповують патрони. Однак деякі з них цим не обмежуються й замислюють про придбання гарної оптики для своїх гвинтівок та дробовиків. Ці пристрої допомагають вполювати навіть найобережнішу та полохливу дичину.

Ще декілька десятків років тому придбати гарний оптичний пристрій було вкрай важко. Найкращі моделі були доступні лише військовим. На щастя зараз на price.ua можна вибрати якісний оптичний приціл з необхідними характеристиками, виготовлений в будь якій країні світу. Не розгубитись серед такого розмаїття моделей допоможе знання основних правил вибору мисливської оптики.

Більше не значить краще

Досить часто мисливці-початківці вважають, що чим вище кратність лінз, чим більше діаметр об’єктиву та трубки корпусу оптичного прицілу, тим він краще. Насправді це не зовсім так. Збільшення цих параметрів дійсно впливає на якість зображення та точність прицілювання, однак також призводить до збільшенні ваги та ціни пристрою. Тож, щоб не завдати шкоди сімейному бюджету та не носити на спиною зайву вагу, треба точно визначитись навіщо вам потрібна оптика.

Виробники пропонують пристрої з постійним або змінним збільшенням. Якщо ще півстоліття тому більшість мисливців вибирали оптику з постійною кратністю через недосконалість елементів регулювання, то зараз більш популярні універсальні моделі, які дозволяють зручно змінювати збільшення.

В залежності від місця полювання рекомендується обирати кратність оптичних прицілів:

- постійну до 4х для густого лісу;

- змінну 3-9х для лісу та поля;

- змінну 4-16х для лісу, поля та гористої місцевості;

- більше 16х, якщо збираєтесь на сафарі до Африки.

Як бачимо, переплачувати за оптику з великим збільшенням є сенс тільки в тому випадку, якщо ви часто полюєте в горах, полюбляєте сафарі або просто хочете вразити друзів. В інших випадках це марна трата грошей, які краще використати на пристрій з більшим діаметром лінз та корпусу. Але і тут є обмеження.

Інженери довели, що чим більші за розміром об’єктив та труба, тим більше світла пропускає приціл. В той же час досвідчені мисливці переконані, що якщо полювати переважно вдень, то досить об’єктива в 30-40 мм. А ось для вистежування звіра в сутінках необхідні лінзи більшого діаметру, та ще й з підсвічуванням прицільної сітки. Що ж до діаметра трубки, то різниця між дюймовим (25,4 мм) та 30-ти міліметровими прицілами не така й велика. Тут на пропускну здатність більше впливають якість лінз, наявність на них спеціального просвітлюючого покриття.

Як обрати найкращий оптичний приціл

Виробники пропонують багато моделей оптики для полювання. Деякі з них містять чимало високотехнологічних елементів та коштують тисячі доларів.

Ось тільки найпопулярніші та найдорожчі оптичні приціли, які можна придбати в Україні:

-від 37 у.о. за BSA OPTICS Essential (4х, об’єктив 32, труба 1 дюйм);

-від 207 у.о. за Nikon MONARCH 3 (1-4х, об’єктив 20, труба 1 дюйм, налаштування паралаксу);

-від 415 за Hakko Superb 30 (1,5-6х, об’єктив 42 мм, труба 30 мм, заводське налаштування паралаксу);

- від 1780 у.о. за Leupold Mark 4 (8,5-25х, об’єктив 50, труба 30 мм);

- від 2100 у.о. за Zeiss Victory HT (2,5-10х, об’єктив 50, труба 30 мм, корекція діоптрій).

Великий асортимент дозволяє обрати оптичний приціл з будь якими характеристиками в широкому діапазоні цін. Однак фахівці рекомендують звертати увагу не тільки на кратність збільшення, здатність пропускати більше світла та зручність налаштувань. Оптимальнім вважається, якщо оптика коштує приблизно як мисливська зброя, та важить не більше її третини.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору