РІВНЕНЩИНА

Рівняни оскаржують рішення суду, яким фірмі-привиду хочуть віддати частину парку під будівництво будинку

17.10.2016, 21:07      портал «Четверта влада»      Переглядів: 840

«У разі допущення нами – членами територіальної громади міста Рівне (в тому числі і мною особисто) можливості захоплення будь-якими особами (не виключаючи і суб’єктів підприємницької діяльності) паркових зон у місті Рівне, яких і так є небагато, вже через кілька років ми та наші діти будемо повністю позбавлені місць для відпочинку» - йдеться в апеляційній скарзі журналістки Антоніни Торбіч

Рівняни продовжують захищати від захоплення Пагорб слави громадськими акціями та юридичним шляхом. В суботу, 15 жовтня тут висадили Алею захисників України і встановили пам`ятник незаконному забудовнику. А вже сьогодні, 17 жовтня учасники громадського руху «Захистимо Рівне»  долучилися до юридичного супроводу судової справи щодо цієї землі. 

Група рівнян, обєднавшись в громадський рух «Захистимо Рівне», подала  апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Рівненщини. Адже перша судова інстанція, скориставшись фальшивим експертним висновком, визнала пустир на Пагорбі Слави незавершеним будівництвом і надала право власності на його частину фірмі-правопорушнику.

Як відомо, приватна фірма «Офіс-Дизайн», яка колись мала 8 соток землі в оренді у цьому місці, звернулася з позовом до Рівнеради через Господарський суд Рівненщини з вимогою визнати за нею право власності на міфічний об`єкт будівництва на цій ділянці. Знайшовся судовий експерт, який написав, що об`єкт будівництва на цій ділянці таки є. Хоча насправді, як у цьому може переконатися кожен охочий, так як підтвердила незалежна експертиза, це відверта брехня і фальсифікація.

Саму приватну фірму «Офіс-дизайн» знайти поки що не вдалося. Фірма, згідно державного реєстру, перебуває у стані припинення. За адресою реєстрації про таку не чули, а її телефон відключений.

Апеляцію на абсурдне рішення суду, залучивши результати незалежної експретизи від громадськості, пообіцяли подати і в Рівнераді. Рівняни вирішили підсилити цей захист власноруч. Від імені захисників парку журналістка Антоніна Торбіч у своїй скарзі просить долучити її до справи в якості третьої сторони без самостійних вимог на стороні міськради.

«У разі допущення нами – членами територіальної громади міста Рівне (в тому числі і мною особисто) можливості захоплення будь-якими особами (не виключаючи і суб’єктів підприємницької діяльності) паркових зон у місті Рівне, яких і так є небагато, вже через кілька років ми та наші діти будемо повністю позбавлені місць для відпочинку, що однозначно негативно відобразиться як на нашому фізичному, так і на нашому психологічному здоров’ї.» – йдеться в апеляційній скарзі.

У скарзі рівнянка звертає увагу на те, що суд  безпідставно проігнорував такі факти як відсутність нерухомого майна як такого та відсутність надання позивачу земельної ділянки під уже збудоване нерухоме майно.

Також у заяві йдеться про те, що суд першої інстанції не дав жодної оцінки доказам, наданим відповідачем, що може свідчити про упередженість суду першої інстанції у цій справі та порушення ним принципу рівності сторін та неупередженості суду

«Внаслідок вищевказаних порушень, судом першої інстанції було прийнято необґрунтоване та незаконне рішення, що свідчить про те, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, а самим судом не здійснено належної оцінки всіх наданих сторонами суду доказів.» - підсумовується у скарзі.

 Передісторія:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. А самі замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору