РІВНЕНЩИНА

Апеляція залишила на роботі екс-начальника Березнівської поліції, детектор брехні якого показав причетність до корупції

18.10.2016, 19:24      портал «Четверта влада»      Переглядів: 6105

Олег Середа. Оригінал фото – з Фейсбук-сторінки Березнівської поліції

4 жовтня Житомирський апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу управління Нацполіції Рівненщини і залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо поновлення на посаді начальника Березнівського відділення поліції Костопільського відділу поліції Олега Середи.

Окрім поновлення на посаді, перша судова інстанція (Рівненський окружний адмінсуд) постановила стягнути з Головного управління Нацполіції в Рівненські області на користь Середи 16 695 грн. за час «вимушеного прогулу.»

Апеляція, які і перша судова інстанція, вважає, що атестаційна комісія, яка оцінювала поліцейського, і за результатами оцінки якої його звільнили, «не проводила глибокого і всебічного вивчення документів особової справи позивача, не аналізувала повноту виконання позивачем функціональних обов`язків (посадових інструкцій), показників службової діяльності, рівня теоретичних знань та професійних якостей, не враховувала наявність заохочень та дисциплінарних стягнень тощо.» 

В той же час, на думку суду, поліцейський «характеризується виключно з позитивної сторони, рівень професійної та фізичної підготовки за підсумками 2014-2015 навчального року: функціональна підготовка "добре", тактико-спеціальна підготовка "задовільно", вогнева підготовка "добре", фізична підготовка "задовільно" за результатами перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", до ОСОБА_3 заборони, передбачені частинами третьою та четвертою статті 1 цього Закону, не застосовуються.»

Суд звертає увагу, що поліцейського рекомендували до звільнення четверо з шести членів атестаційної комісії, та усі семеро – з апеляційної атестаційної комісії.

І жодної згадки в ухвалі суду про те, що Олега Середу атестаційна комісія відправила на поліграф, після чого й винесла рішення про звільнення. Начальниця юридичної служби ГУНП в Рівненській області Олена Брагіна запевняє, що результати дослідження на поліграфі озвучувалися юристами управління Нацполіції під час судового засідання.

Нагадуємо,  після проходження тестування на поліграфі поліграфісти отримали від Олега Середи позитивну реакцію щодо  такої інформації:

- Звертався до підприємств та організацій з проханням надати матеріально-технічну допомогу.

- Отримував гроші від тих, хто займався незаконною переробкою лісу на Березнівщині (незаконні пилорами).

- Підтримує стосунки з кримінальними елементами. Пояснює що ці стосунки носять слідчо-оперативний характер.

- Позитивна реакція на запитання чи підтримує стосунки з Олегом Нікуліним та Миколою Цупруком (люди, яких називають авторитетами – авт.).

- Позитивна реакція на отримання неправомірної вигоди.

- Позитивна реакція на приховування доходів з нелегального видобутку бурштину.

- Позитивна реакція щодо причетності до нелегальної вирубки лісу.

На цю ухвалу управління Нацполіції, як і в усіх подібних випадках, надіслало касаційну скаргу. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору