РІВНЕНЩИНА

Через громадський тиск поліція знову розслідуватиме захоплення землі на Пагорбі слави у Рівному

19.10.2016, 11:09      портал «Четверта влада»      Переглядів: 601

У Рівному створили інсталяцію-пам`ятник незаконному забудовнику. Кольори інсталяції підібрані невипадково. Фото Громадського радіо

Поліція вдруге візьметься розслідувати захоплення землі фірмою «Офіс-дизайн» на Пагорбі слави у Рівному. Хоча за першим разом провадження закрили. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області. 

Слідчими міліції у 2014-2015 роках проводилося досудове розслідування кримінальних правопорушень, що передбачені ч. 3 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ст. 246 (незаконна порубка лісу) та ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) КК України.

У результаті розслідування це кримінальне провадження закрили «через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення».

Прокуратура повідомляє, що через значний суспільний резонанс, «який непокоїть громадськість у зв’язку із продовженням будівельних робіт на Пагорбі Слави у Рівному, за вказівкою заступника прокурора Рівненської області було витребувано матеріали кримінального провадження з Головного управління НП в Рівненській області».

Після проведеної перевірки встановлено, що рішення про закриття кримінального провадження прийнято передчасно у зв’язку із неповнотою проведення досудового розслідування. Тому заступник прокурора Рівненської області скасував постанову про закриття цього кримінального провадження та доручив слідчим поліції забезпечити повне та неупереджене розслідування усіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, а прокурорам-керівникам досудового розслідування – ефективний нагляд у формі процесуального керівництва.

Редакторка «Четвертої влади» і активна учасниця руху «Захистимо Рівне» Антоніна Торбіч на своїй сторінці у Facebook пише, що правоохоронці взялися знову розслідувати справу після публікації статті на сайті. 

Після усіх цих чергових #зрада з атестацією, які стали сьогодні відомі, важко радіти невеличким #перемога. А така є у м...

Опубліковано Антоніною Торбіч 18 жовтня 2016 р.


Передісторія:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. А самі замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору