РІВНЕНЩИНА

Журналісти просять НАЗК та правоохоронців перевірити «Рівнегаз» через приховування декларації його керівника

20.10.2016, 19:06      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1206

Півтора роки керівництво «Рівнегазу» приховує доходи свого керівника Петра Дубаса. Фото з архіву

Як уже повідомляла «Четверта влада», колишній депутат Рівнеоблради та голова правління ПАТ «Рівнегаз» Петро Дубас уникає виконання судового рішення стосовно надання журналістам його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. Отримати цю інформацію журналісти намагаються ще з травня 2015 року.

Виконавче провадження за постановою Рівненського окружного адмінсуду стосовно зобов’язання «Рівнегазу» надати журналістам копію декларації про майно і доходи їхнього керівника тривало більше трьох місяців і закінчилося поки що нічим. Виявляється, у «Рівнегазу» немає вже цього документу, нібито у зв’язку із складенням Петром Дубасом депутатських повноважень у Рівненській обласній раді.

– Відпала необхідність зберігання і ми повернули документ йому. Немає ніякого зобов’язання зберігати його далі у нас. Ми нічого не порушили, – так пояснював керівник юридичного управління ПАТ «Рівнегаз» Олег Дума відсутність в установі декларації її керівника. – Ми б з радістю виконали рішення суду, але немає предмету.

Юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко допомогла журналістам підготувати заяву про злочин посадових осіб «Рівнегазу». У приховуванні декларації їхнього керівника ми вбачаємо ознаки таких злочинів:

- 382 КК України – умисне невиконання рішення суду.

- 171 КК України – перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. 

- 366-1 – декларування недостовірної інформації, яка встановлює кримінальну відповідальність, зокрема, за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції". 

- 367 КК України – службова недбалість. 

Заяву про злочин із детальним поясненням усіх обставин цієї справи ми надсилаємо у поліцію та прокуратуру.

Водночас журналісти «Четвертої влади» пішли ще одним шляхом, щоб таки з`ясувати, що приховує Петро Дубас. У серпні цього року ми звернулись до ПАТ «Рівнегаз» із запитом на доступ до публічної інформації, в якому просили надати копії його декларацій, подані вже як головою правління ПАТ «Рівнегаз» за 2010-2015 роки (нагадуємо, попередній запит стосувався його декларації як депутата на той час обласної ради - авт.). Свою вимогу мотивували тим, що Петро Дубас є посадовою особою юридичної особи публічного права, оскільки ПАТ «Рівнегаз» створено розпорядчим актом органу державної влади. Відповідно, він має обов’язок щорічно подавати відповідну декларацію, передбачену Законами України «Про запобігання корупції», «Про засади запобігання та протидії корупції»  

Проте, у відповідь на наш запит, ми отримали листа, в якому повідомлялось, що керівництво ПАТ «Рівнегаз» не вважає це підприємство юридичною особою публічного права, у зв’язку з чим його посадова особа – голова правління, не подає декларації, передбачені Законами України «Про запобігання корупції», «Про засади запобігання та протидії корупції». Через це у задоволенні запиту нам відмовили.

Щоб поставити крапку у цій історії, журналісти просять розібратися у ній також Національне агентство з питань запобігання корупції. Адже, на нашу думку, такі дії посадових осіб ПАТ «Рівнегаз» свідчать не тільки про умисне невиконання рішення суду, але й про умисне порушення вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про засади запобігання та протидії корупції», Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України.

Оскільки ПАТ «Рівгеназ» зазначає, що повернув згадану декларацію Дубасу П.А., ми вважаємо, що фактично вказана декларація є неподаною. А відповідно є підстави для притягнення винних осіб до адміністративної чи кримінальної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.

«Четверта влада» й надалі інформуватиме своїх читачів про перебіг цієї справи.

Суд зобов`язав рівненську поліцію відкрити кримінальне провадження за скаргою журналіста


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору