РІВНЕНЩИНА

Екологічна комісія Рівнеоблради дозволяє кіпрсько-естонській і чернівецькій фірмам видобувати бурштин: подробиці

01.11.2016, 16:00      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1216

Архівне фото «Четвертої влади»

Учора екологічна комісія Рівненської обласної ради, яку очолює «свободівець» Володимир Валявка, проголосувала за те, щоб винести на сесію обласної ради питання про погодження щодо отримання спецдозволу на користування надрами з метою видобутку бурштину двом підприємствам.

Про це пише «Рівне вечірнє».

Йдеться про «Ред.Мет», яке закінчило геологічне вивчення та затвердило запаси бурштину на ділянці «Золоте», що у Дубровицькому районі, та про чернівецьке підприємство «Інклюз-8», яке претендує на близько 5 кілометрів квадратних західної частини ділянки Каноничі у Володимирецькому районі.

Представник чернівецької фірми. Усі наступні фото rivnepost.rv.ua

Чотири депутати екологічної комісії (Володимир Валявка, Михайло Крук, Олександр Мисько та Олександр Васильєв) погодилися, що фірмам варто дати спецдозвіл. Втім, остаточне погодження надаватиме обласна рада на сесії, що буде у п’ятницю.

Представник «Ред.Мет»

Раніше обласні депутати заявляли, що не даватимуть приватним підприємствам погодження на видобуток чи геологічне вивчення родовищ бурштину, поки не буде внесено змін до законодавства.

На комісії Володимир Валявка заявив, що ці дві фірми подали повні пакети документів, вклали кошти у геологічне вивчення, так що облрада не має підстав їм відмовляти.

Як відомо, «Інклюз-8» не мала власного погодження на геологічну розробку родовища, фірма викупила матеріали у держпідприємства «Українська геологічна компанія» та апробувала нещодавно запаси бурштину. Депутати, щоправда, зобов`язали фірму до президії облради у середу принести інвестиційний план, погоджений місцевою сільрадою.

За інформацією Геоніформ, «Українська геологічна компанія» володіла спецдозволом на геологічне вивчення надр у Володимирецькому районі на ділянці Каноничі. 14 квітня 2016 року дозвіл анулювали за зверненням «Української геологічної компанії». Судячи з цього компанія закінчила роботи, а матеріали, що підтверджують запаси, продала ТОВ «Інклюз-8».

За інформацією того ж Геоніформу, 20 жовтня 2016 року «Інклюз-8» направило Державній службі геології та надр заявку на отримання спецдозволу на видобування бурштину на ділянці Каноничі.

Юридична адреса ТОВ «Ред.Мет» у Києві. Статутний капітал –1000 гривень. Керівником наразі є Віталій Пронін. Він же засновник іншого ТОВ «Рудметресурс». Серед засновників фірми «Ред.мет» – естонська «ФОКСЕРКОМ»( м. Таллін, вул. Пярну) та кіпрський «РЕДКАСТ ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (м.Нікосія, 1060, вул. Бумпулінас, 1, оф. 24, Кіпр). 

Засновником і керівником фірми «Інклюз-8» є Алла Мельничук. Вона ж керує підприємством «Інкзюз» із подібними видами діяльності. Статутний капітал «Інклюз-8» – 500 тисяч гривень. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору