РІВНЕНЩИНА

Законопроект про іноземних агентів – містечкова помста нардепів-мільйонерів за оприлюднення їх статків, – Шабунін

03.11.2016, 12:10      портал «Четверта влада»      Переглядів: 758

Фото із фейсбук-сторінки Віталія Шабуніна

Подання законопроекту, який вже встигли назвати законом «про іноземних агентів», є помстою народних депутатів-мільйонерів за електронне декларування їх статків. 

Так вважає голова правління громадської організації «Центр протидії корупції», виходець з Рівного Віталій Шабунін. Свою думку він висловив під час тренінгу з електронного декларування у Львові, який проходить сьогодні. 

«Хочуть мститися нам - мстіться, але не відігруйтеся на країні», – каже Віталій Шабунін. 

Законопроект 5318 про іноземних агентів, перелік яких пропонується надати право визначати Національному агентству з питань запобігання корупції серед організацій, які ставлять собі за мету боротьбу з корупцією та отримують на реалізацію цих проектів коштів міжнародних партнерів, потрапив у порядок денний сьогоднішнього засідання Верховної Ради. 

«Таку геніальну ідею 28 жовтня запропонував нардеп Юрій Дерев`янко, видно образившись, що йому, штатному борцю з корупцією, довелося продемонструвати свої мільйони в системі е-декларування», – написав у Фейсбук напередодні виконавчий директор Тransparency International Україна Ярослав Юрчишин.

«Суб`єктами, на яких поширюється дія Закону, визнаються усі без винятку фізичні особи, які:

1) отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) міжнародної технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції, або виконують роботи, надають послуги, фінансування (оплата) яких здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок такої допомоги;

2) є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням, протидією корупції, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції (пункт 4 статті 3 Закону у редакції проекту)», – йдеться в тексті законопроекту.

«Їх зобов`яжуть подавати електронні декларації. Здавалося б - блага мета, показати на що живуть антикорупціонери. Ми й самі над цим думали і планувати, принаймні в «Transparency International Ukraine», запровадити е-декларування для керівництва та співробіників з січня 2017 року. Але диявол у деталях», – зазначає Ярослав Юрчишин.

«Так от, вирішило посольство, скажемо, Данії, привезти антикорупційних експертів з усього світу і провести конференцію в Києві. За цим законом е-декларацію має заповнити керівник закладу де буде конференція проводитися, фірма-постачальник харчів на цей захід, а якщо (і таке може бути), приватний підприємець організовуватиме прибирання цього залу. Мета закону дуже проста - відбити можливості чи принаймі максимально ускладними їх для міжнародних партнерів України інвестувати в боротьбу з корупцією. Бо без таких інвестицій не було б ні НАБУ, ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні електронного декларування», – додає Ярослав Юрчишин. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору